Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

Dánek

ozhodně se jedná o velmi povedený seriál, který stojí za shlednutí, ale k pěti hvězdičkám mu přece jenom něco chybí... 80% ()

BigLebowski

Zasazení do současnosti je docela dobrý nápad, ovšem celkově se to nějak nezdařilo. Víckrát vidět nemusím. Viděno: 2/3 dílů - 50 - 60% ()

Billie777

Tohle jsem nečekala. Když jsem se rozhodla na to podívat, řekla jsem si "co to asi bude" a byla jsem vyloženě překvapená, jak skvělý seriál tohle je. Určitě jeden z nejlepších současné doby. Sherlock krásně vsazený do moderní doby, to se hned tak nediví a kupodivu to je hodně povedený! ()

Jaccobos

Sherlock v moderním stylu. Něco mu ubrali jeho historičností, nicméně jeho podstata "kouzelné preciznosti" mu zůstává + moderní doba přidává nové možnosti zajímavého "procesu odhalování". Zaujaly mě vychytávky na display "alá google glasses" :) ()

radecacek

První dvě série jsou opravdu skvělé. Třetí bohužel nenavázala na genialitu prvních šesti dílů. 1. série: 100% 2. série: 90 % 3. série: 70 % ()

coffeeblack

Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, protože mi představitel Sherlocka zrovna dvakrát nesedí (jsem fanoušek Downeyho,ale B. Cumberbatch se snaží a hraje dobře) ,a byl jsem trochu znechucen tím ,v jaké se to odehrává době .Ale potom jsem si řekl ,že kvůli tomu tak geniálnímu seriálu?(6x90 min) nebudu ubírat kvůli mým komplexům ,a tak jsem si zvykl ,a užívám si každou minutu epizody. ()

Pyth

Dlouho jsem moderního Sherlocka odkládal, ale byla to chyba. Seriál je fantastický. Benedict je imo dokonalý pan Holmes. V zatím dvou odvysílaných seriích mi přijde druhá epizoda vždy slabší, ale v žádném případě špatná. Téměř dokonalý počin. I believe in Sherlock Holmes ()

Mistickzz

Asi som jeden z minima, ktorému tento seriál neulahodil. Nové prevedenie Sherlocka síce vyzerá veľmi zaujímavo a štýlovo, len mi nesmierne vadilo, že tvorcovia celý čas v podstate divákovi uľahčujú sledovanie filmu tým, že Sherlock je na takej istej úrovni ako diváci a tým pádom je ľahko odhadnuteľné, kto je vrah, Sherlock stratil náskok pred divákmi a tým pre mňa celý seriál stratil napätie a bohužiaľ aj ja som stratil to nadšenie sledovať. A k postávam som si tiež nevedel nájsť cestu, aj keď herecky to bolo výborné. Pre mňa určite sklamanie. 60% ()

killjezor

Neskutečné překvapení. Jsem silně konzervativní a nemám rád odchylky od originálů. Tady mi zasazení do moderní doby vůbec nevadí. Spíše naopak. Sherlock je přesně takový, jaký by dnes byl. Prostě samolibý parchant. ()

Seti

Pravdou je, že se moderní reinterpretace Sherlocka Holmese vážně povedla a to po všech stránkách. Všemu vévodí skvělé obsazení ústřední dvojice, ve které sebestřednemu géniovi Benedictu Cumberbatchovi výtečně sekunduje věčně ztracený Martin "Bilbo/Arthur Dent" Freeman. Scénáře jsou vybroušené, převod do moderních kulis se povedl zcela přirozeně a postupné představování dalších postav z Doyleových románů funguje taky dobře. Je jen trochu škoda, že prostředky obou sérií jsou v porovnání se začátky a konci takové "tuctovější" (myslím, že vzhledem k počtu dílů to mohli tvůrci šponovat od začátku do konce), a jinak samozřejmě věřím, že vyvrcholení druhé série není pro jednu z hlavních postav definitivní. Z celkového pohledu nám ale Britové přinesli zase řádnou porci té nejlepší televizní filmařiny (doufám, že to vidí i čeští tvůrci a chytnou se trochu za nosy). ()

Wally

Bomba...seriál, který přesně zapadnul do dnešní doby. Někdy možná trošku nepřehledné a překombinované (anebo sem nestíhal ty souvislosti pozorovat jen já), ale strašně jsem si tento seriál užíval. Záporák Morierty byl prostě bombastický...běhal mi mráz po zádech vždy, když se objevil na scéně...správný psychopat génius. Taky společenská neotesanost Sherlocka byla kouzelná. Dávám plnou dávku hvězd...není co řešit! ()

adam9

Prosím o "Standing Ovation" pro Benedicta Cumberbatche. Páni, jak mu ten Sherlock sedí. Jakmile zapne na svou notu deduktivních schopností a během pár sekund na mě vysype tucet detailů, tak jsem totálně v p*deli. Neskutečný frajer, kterému Martin Freeman v podání Watsona zdárně sekunduje. Ale co teprve, když se na plátně objeví Lara Pulver alias Irene Adler. Jak ta to roztočila! Dosavadně jednoznačně nejlepší epizoda (doufám, že s Irene ne neposlední). Jim Moriarty rovněž velice povedený. Trumfnout vyšinutého Sherlocka ještě vyšinutějším bláznem, za to před režiséry klobouček dolů. Celkově mě úvodní dvě řady velice bavily a až na S02E02 se jedná o "masterpiece" díly. I soundtrack velmi povedený, přijde ideálně autentický k Sherlockovi. ()

see_sawandrew

Seriál, jehož tvůrci přemýšlí nejen nad formou a obsahem, ale také nad diváckým očekáváním. Ne že bych z toho skákal do stropu, ale tak zmáknuté řemeslo se málokdy vidí. 80% ()

wooozie

Británie je země Shakespeara, Churchilla, Beatles, Seana Conneryho, Harryho Pottera. Pravé nohy Davida Beckhama. Levé nohy Davida Beckhama, když už o tom mluvíme a Sherlocka od BBC chtělo by se dodat. Po třech naprosto dokonalých sériích můžu v klidu prohlásit, že Sherlock Holmes bude navždy už jenom jeden. Herecký výkon, jenž předvádí Benedict Cumberbatch si prostě nejde nezamilovat. Navíc Martin Freeman ho naprosto brilantně doplňuje a málokterá postava se kdy tak přesně trefila do divákových emocí, tedy co prožívá Watson se Sherlockem, Freeman předvádí přesně tak, jak se cítí divák při sledování tohoto majstrštyku. Famózní seriál, na nějž čekat případné další dva roky je týrání každého fanouška. PS: Stokrát omleté, přesto to musím zmínit. A Scandal In Belgravia patří mezi ty okamžiky, které vám klidně i odůvodní vznik televize jako takové. Naprostá preciznost v každičkém detailu a ten závěr? Dokonalost, až mi z toho běhá mráz po zádech. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017