Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ľadová: Zem v pohybe

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

• xxmartinxx

Dokázalo se, že nemám moc velkou fantazii. Protože takhle otravný, zbytečný, nezábavný, hloupý (i na poměry animáků) a celkově nepromyšlený film bych ani neřekl, že může vzniknout. Doba ledová 4 jako její souputníci doufá, že jí nekvalitu odpustíme, protože "je to jenom animák". Copak animáky nemůžou být kvalitní? I ty dvě hvězdy, co dávám, jsou možná moc. Humor je založený na těch nejprimitivnějších a nejvíce zrecyklovaných ˇfórechˇ (95 % tkví v tom, že do sebe postavy narážejí), originalita neexistuje, není tu jediný náznak zajímavého nápadu nebo i jen nového kontextu pro starý vtip. Maximální vaření z vody pro ty nejméně "náročné diváky", jak se tak říká. 30 %(25.6.2012)

Úvodní sekvence, v níž praveverka zapříčiní lámání zemských desek a rozpad Pangey, patří k tomu nejlepšímu, co nejen v téhle sérii bylo kdy zanimováno, dál přichází vcelku očekávaný nášup klasického mixu partičky z doby ledové a praveverčích eskapád točících se kol vysněného oříšku. Tentokrát jsou ještě více posíleny rodinné hodnoty, což je v apriori dětském filmu věc zcela pochopitelná a tím pádem i lehce akceptovatelná. Trochu mi vadila jen postava lenochodí babičky, animovaného ztělesnění všech seniorských klišé. Po technické stránce se nedá přehlédnout velká progrese animačních technik, vodní hladina vypadá skutečně jako by ani nebyla animovaná a cizelovány byly třeba i detaily obličejů a řada dalších maličkostí. Jako příznivec peripetií zvířátek Doby ledové jsem i se čtrvtým pokračováním vcelku spokojen...(1.11.2012)

Pokračování velmi oblíbené animované série opět potěší snad všechny mladé diváky. Je celkem jedno, o jaký jde příběh, hlavně že je to zábava, na což děti slyší. Samozřejmě se vrací všechny známé postavy a opět přibyde několik nových. Jinak je to stejně jako předchozí díly, opět se musí někam putovat. V konkurenci s Madagaskarem u mě vítězí Doba ledová... 81%...[14.07.2012_Cinestar_Plzeň](20.4.2013)

Tak to celkem ušlo. Alespoň to nesjelo do hnoje stejně, jako MADAGASCAR 3. Pořád je čemu se zasmát, pořád je to pěkná atrakce pro děti a pořád je tam veverka a její dobrodružství s žaludem :-D....Není to naprostá bomba, ale úplně v klidu bych se na tenhle čtvrtý díl podíval znovu a rád :-)(20.10.2012)

• robbiee

[imdb: 6.7/10] | me: Po štvrtýkrát stále to isté... Už ma to proste neberie. If I don't make it, find me a wife, and tell her I love her! (16.2.2014)