Doba ledová 4: Země v pohybu

Ice Age: Continental Drift

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

• Skejpr

Přesně jak jsem prorokoval u trojky - Tentokrát už to nebylo důstojné... Zoufale roztříštěná báchorka bez jakékoliv ujasněné poetiky, stylu, ale vlastně i nějakého alespoň trošku smysluplného děje, která jen recykluje nápady z předchozích filmů. Inteligentní humor ustupuje do pozadí, namísto něho se film pokouší budovat komično skrze zoufalé, nevkusné a trapné skeče, které by nefungovaly ani v němé grotesce. Po hvězdě za Diega, který se stává jedinou zajímavou postavou a za scénu se sirénami, která je příjemně haluzní....(8.9.2012)

Tenhle díl byl úplně, ale úplně zbytečnej........ Půlku filmu zabraly rady do života, morální poučky a prázdná klišé, zlouni ani velryba mě prostě nebavili. Doporučuji pouvažovat nad tím, zda pětku "nenatočit" jen s lemuří bábi a veverkou, za ty totiž dávám ty 3 hvězdy.(1.7.2012)

Duchovní otec Carlos Saldanha sérii opustil a na jeho místo se posadil Steve Martino, který vlastně neměl ani moc co pokazit. Pro mě osobně se jedná o sérii, která mě nikdy zcela za srdce nechytila. Je to celé takové užvatlané a miminkovské. Osudy dcery Broskvičky mě byly notně ukradeny. Spíše bych si přál více času pro pirátskou sebranku, stejně jako pro dvojici vačičáků. Kdybychom ze sérii vyloučili Mannyho, Sida a Diega a místo nich ponechali výše uvedené + Bucka z minulého dílu mohli by zmínění klidně pobíhát pralesem a lovit třeba nějakého mimozemského zabijáka. To by byl panečku animák přesně podle mého gusta. Místo toho v každém díle řešíme, kdy se Manny vrátí ke své rodině, jak je důležitá smečka a na závěr nás čeká nějaké to ponaučení.(5.11.2012)

Doba ledová narozdíl od jiných animáků nikdy neomrzí. Tento díl bych řadil na třetí místo po jedničce a trojce, které byly lepší. Jen bych chtěl tvůrce upzornit na neuvěřitelný počet hlavních postav, který se navíc každým dílem stupňuje o takových 5 - 6 dalších hrdinů. Jenom v tomhle dílech bych ústředních (kladných) postav napočítal tak 20, což je neskutečné číslo. Další díl bude nejspíš po vzoru socialistických filmů s kolektivním hrdinou.(4.7.2012)

Příběhy nesourodé smečky a krysoveverčáka máme s dcerou rády od prvního dílu a ani tento díl nás nezklamal. Bavily jsme se od začátku do konce, smíchu bylo až až :-) Jsem spokojená s dějem, hudbou, s českým dabingem ... nenapadá mě nic co bych vytkla. V sále se ozýval smích neustále, jak dětí tak i dospělých.(30.6.2012)

• - Jeden z původních konceptů příběhu zahrnoval rozmrazení hrdinů v muzeu v současné době. Snímek pak měl nést přízvisko Th4w. (R´Hell)

• - Jedná se o první film série, který nerežíruje Carlos Saldanha. (SeBig)

• - Původně měl jedné z postav propůjčit hlas také Jeremy Renner. Kvůli účasti na dalších projektech však musel odstoupit. (oje)