Doba ledová 4: Země v pohybu

Doba ľadová: Zem v pohybe

Ice Age: Continental Drift

Animovaný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 84 min

Rozpočet $95miliónovTržby USA $161,299,492Tržby Celosvetovo $879,765,137Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,403,345 //počet predaných kusov 1,000,339Tržby za predaj DVD v USA $42,797,431 //počet predaných kusov 2,324,389║ Príbehovo len priamočiara spleť(dejovo zatiaľ najslabšie), dokonca úvodom poskladaná aj zo spotov, ktoré nám boli ponúkané už rok pred premiérou animáku ale nevadí, dobre zapasovali, príbeh nenudí ani chvíľu a tendencia zábavnosti abnormálna. Nové postavičky sa dobre aklimatizovali, malo to svoju iskru súdržnosť hlavných postáv - ťahúňov, skvelý SK dabing, super oddychovka a fajn 3D. /videl v kine 3D verziu 2x: 80%/(9.7.2012)

Ani tento diel ma nesklamal. Deti sa bavili a ja s nimi :) Ja proste príbehy tejto "smečky" milujem, Sid ako postavička u mňa a mojich dcér jednoznačne boduje :)(18.9.2013)

Pokračování velmi oblíbené animované série opět potěší snad všechny mladé diváky. Je celkem jedno, o jaký jde příběh, hlavně že je to zábava, na což děti slyší. Samozřejmě se vrací všechny známé postavy a opět přibyde několik nových. Jinak je to stejně jako předchozí díly, opět se musí někam putovat. V konkurenci s Madagaskarem u mě vítězí Doba ledová... 81%...[14.07.2012_Cinestar_Plzeň](20.4.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,886 // Otvárací Víkend USA: $46,629,259 // Ice Age je proste Ice Age. Môže mať 100 rovnakých pokračovaní a aj tak ma to bude stále baviť. Musím však priznať, že tento diel sa mi momentálne páčil najmenej...... 80%(25.10.2012)

Prakticky není, co napsat. Doba ledová postupně chladne (nebo spíše taje) a možná už by tahle série mohla skončit. Neříkám, že to není příjemná oddychovka, ale těch je tady milion a pokud se autoři série Ice age nerozhodnou něco zásadního změnit, nikdo si za chvíli už ani nebude pamatovat, ve kterém díle bylo co..(3.6.2013)

• - Nůž, který hodí piráti ježokrtkovi jako zbraň, je ten samý, který ve třetím díle nosil lasičák Buk. (Jacccob)

• - Soundtrack k filmu zkomponoval stejně jako ve dvou předešlých fimech série John Powell. (adamcikv)

• - Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom Blowing Bubbles. (tarponko)