Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

kverula

Skvělé hlášky i nové postavy! Film zvedne náladu, posílí břišní svalstvo a pohladí na duši. Neznám lepší kombinaci. ()

SelfishMan

Úvodem bych rád poznamenal, že vrcholem promítání Doby ledové 4 byl Simpsonovic "kraťas" Longest Daycare před začátkem. Dál se to hrnulo nemilosrdně do hlubin jak utržený ledovec. Veškeré silnější momenty se Scrattem byly předem vecpány do traileru nebo dvou vydaných "kraťasů" a film se plácal, aniž by věděl co pořádně chce. Měl jsem dojem, že pánové nevěděli na koho vlastně chtějí cílit. Oproti předchozím dílům jsem měl pocit, že lehce narostla, nerad bych řekl úplně agresivita, ale taková větší drsnost, že Ice Age mi nepřijde úplně vhodná pro některé ty prepubertální malé smrádky co tam seděli (to se odráželo i na míře hluku, který dělali, protože film nesledovali). Ta polovina sálu, kterou okupovali se zasmála řekl bych párkrát (často trochu násilně) a to těchm nejinfantilnějším "fórům", spočívajícím ve srážení, padání a jíných "zaručených" receptech jak rozechvět bránice. Nemám jim to za zlé, taky jsem se v jejich věku smál. Pro dospělého diváka málo promyšlené, opravdu dobrých vtipů a gagů je tam pomálu a samotný příběh až tak vymakaný není. Viděno ve 2D s dabingem (otázka je jak by působilo originální znění a 3D, možná bych byl spokojenější). Jako určité oživení ale vítám Sidovu babičku, jinak je to neskutečně slabý a pančovaný vývar, který by bylo zralé utnout. ()

Usir

Už jenom ta šílená propagace mě od IV zrazovala. A po shlédnutí se mi to jen potrvdilo, anamice skvělá v 3D super, ale jinak klišé, dospívající dcera, a klasická zápletka, kterých je všude dost. Jediním povzbuzením byla fešná tygřice a Sidova babička. ()

Neckys

Už jen začátek filmu má skvělý nápad! Veverka mě dostane prostě vždycky :-) Celkově je to vtipné a překvapivě dobré na to, že je to už čtvrtý díl. Pro mě super! ()

vitruvius

Od 4. pokračování Ice Age jsem očekávala hodně, už jen proto, že třetí díl byl vážně skvělý a série se tak udržela na vysoké úrovni. Některá přání se vyplnila, některá bohužel ne. Naprosto báječné jsou nové postavy - nádherně vytvořené, každá má své kouzlo, od rypouše s úžasným akcentem a výborným scénářem, po kvalitně zpracovaného gorilího padoucha jemuž propůjčil svůj hlas Peter Dinklage (určitě byste nehledali tak malého člověka za tak hrubým hlasem). Příběh je také docela vhodně zvolený (už toho stejně moc na výběr není), ale určitě by se s ním daly dělat větší divy. Pro mě osobně velkým zklamáním zvolené dialogy, které postrádají ten krásný a nevinný humor předchozích dílů. Pár originálních vtipných scén je, ale jsou v menšině. Za postavy 5, ale kvůli nezáživnosti scénáře a v porovnání s předchozím dílem strhávám na 3 hvězdičky :) ()

david666

Myslím, že je čas skončit, protože poslední dva díly se už morálním podtextem strašně moc podobají. Vlastně se to dá říci o všech dílech. Ale poprvé to bylo něco nového, podruhé se to taky ještě dalo vydržet díky postavě Ellie, a ve trojce byli alespoň dinosauři:-) ()

ElKamil

Bohužel to byla šílená nuda. Po chvilce jsem u toho usínal, a když jsem se probral, za chvilku jsem usínal znova. Příběh nijaký, samá klišé, rádoby sranda vhodná tak pro desetileté. Ano, už jsem trochu vyrostl a laciné vtípky mě už neberou, nicméně není to jen o tom... Tak trochu paralela se Shrekem, který šel do kopru, jen co se dostal do chomoutu a nadělal si malé fakany. Jó, už to nikdy nebude jako za starých časů, kdy si mamut, tygr a lenochod vyrazili na pořádné chlapské dobrodružství ... ()

mouzi

Moc si nepamatuju predchozi dily, ani nevim, jestli jsem videl vsechny, ale bavilo me to dost, (podprahoveho) humoru tam byla spousta a ze to nemelo nikterak silny dej? Vem to cert. Zasmal jsem se u toho hodnekrat. ()

misacvrk

Tento 4. díl, mě překvapil. Většinou, když vznikají další díly, tak hodnocení většinou opadá. Ale u 4. dílu, který byl velice famózní, dávám opět 5*. Samozřejmě, nejlepší byla opět Veverka, pak Sid, Sidová babička, o od babičky "kamarádka" Šmudlinka, u ktéré jsem málem odpadl smíchy, jak se objevila. Suma sumárum, 4. díl nejskvělejší. ()

Legie

Nic nového, nic objevného ale je tam Scratch :) Až vydají Dobu ledovou bez něj tak bude hodnocení o 50% nižší. ()

Desmi

Jedním slovem - nuda. Nic nečekaného, napínavého. Asi 2 vtipné scénky za celý film mne přijdou málo. Co se mi ale líbilo, byla "Žaludatlantida" , za ni a za pár těch světlých okamžiků v tom festivalu nudy 2 hvězdy.. ()

MorraEddie

No tak tohle se vážně nepovedlo. Rozhodně nejslabší díl celé série. Ukázkový případ toho jak se studio snaží vyždímat co nejvíc z profláknutého jména,bohužel zde už pramen dávno vyschnul. Bylo to zdlouhavé,nudné a stokrát omleté dokola. Kandidát na nejhorší animák roku ()

B3njamin

Jako zážitek tento film. Viděl jsem to v malým vesnickým kinu, kde byla jenom událost to, že se tam něco hraje. V téhle atmosféře se mi líbil za *** ()

bonovox

Podobne priemerné ako trojka, škoda, že hravosť z jednotky sa už v žiadnom z ďalších pokračovaní nezopakovala. ()

yelcin

Aj tento diel ma utvrdil v tom , že tvorcovia mali skončiť pri 2-diely a nie to zbytočne naťahovať. Jediná zábavná postava Scratt a vznik svetadielov, inak nuda. ()

prezyvka

Sklamanie, tento diel už nemá s dobou ľadovou veľa spoločného. Tvorcovia sa riadne odviazali a do ríše obyvateľov doby ľadovej zakomponovaly až príliš veľa moderných ľudských prvkov a tým pádom celý príbeh ďaleko uletel od mojich očakávaní. Dobu ľadovú mám rád, najmä prvé dve časti, ale tento diel si už len tak ľahko nepustím ... ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz