Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

MiniRecenze

Je až k nevíře,že celovečerní animák může stát tak šílený prachy(100mil.).Peníze to vyhozené zbytečně nebyly.Tahle série si od prvního dílu nadělala spousty fanoušku v "očekávaní".Jedná se,ale o to samé,naší tři hlavní hrdinové jsou odtržení od domova a musí přes nástrahy dojít zpět.Takže ohraná písnička,samozřejmě je zde pár nových postav,pro "pocit",že se dívame na něco jiného.Faktem je,že film táhne spousta vtipných hlášek a "gegů" a i přes ohrané téma se začnete se svými ratolesti bavit. Animačky zdařilé,(ještě aby ne za sto mega) ve kterých Vás budou provázet 3D efekty (není jich moc).Trošku mě nesedli "záporáci" a myslím si,že je to přehnané,zase na druhou stranu je to pohádka.Po zkouknutí budete mít všelijaké dojmy,ale pak si vzpomenete na tu veverku,která způsobuje právě tu apokalypsu.... DOSTANE KONEČNĚ TEN OŘÍŠEK? ()

kishi_SO

nemam slov pre tento diel. Na prve pozretie vydarene pokracovanie, no s dalsim zhliadnutim prichadza nuda z uz 100 krat videneho. Malo priestoru pre Scrata a vydarenych scenok (okrem uvodonej), Sid v uzady. Ozivenie priniesla alespon "babi". Myslim, ze uz znova po tom nesiahnem. ()

unclejack

Fanúšikom Doby ľadovej už niesom od dvojky. Trojka bola nič moc a štvorka teda nemala vyhliadky vôbec ružové. Oceňujem snahu tvorcov o zaradenie nových postáv do deja ale chcelo by to už opustiť sériu , ktorá definitívne vyčerpala všetky svoje nápady. Niečo podobné ako Madagaskar. ()

Phlame

Má to své lepší chvilky (veverka pořád válí; krab, morčata, rypouš), ale přesto tenhle díl považuji za nejslabší díl série. Prvních 30 minut po výstupu veverky je naprostý odpad, snaha o "romantický" příběh jako z nějakého filmu pro teenagerky alá Hannah Montana na mamutí způsob je opravdu ubohá. Od prvního dílu se film odklonil od rodinné komedie k infantilnímu humoru pro děti do 15-ti let, snad tohle bude poslední pokus o oživení série a autoři už nebudou dojit kdysi kvalitní nápad. //60%. Místy až trapné, nové postavy jsou sice zábavné, ale ty staré už docela nudí.// ()

Crust

Zpívání bych úplně vypustil, ale jinak je to určitě nejvtipnější díl, vsázející více na skrytější a neprvoplánové gagy, situace a hlášky. Odkazy na známá filmová veledíla 90 .let taky pobaví. ()

stephen.seni

Príbeh bol, samozrejme po jednotke, najlepší :) v celku originálne ... nové postavy mi až tak nevadili :) bolo to dobré osvieženie ... na druhej strane humor nebol na takej úrovni ako v 3-ke podľa mňa :) takže to by som vytkol trošičku ... inak nemám čo dodať :) keby boli nové časti, určite by som chcel aby sa do nich títo piráti vrátili a taktiež aj Sidova rodinka :) Záverečná reč: Nudiť to rozhodne nenudilo a myslím, že tento diel sa vcelku vydaril: 75-80% dávam :) ()

Fjera

Podstatně slabší než předchozí tři díly. Mnohdy pouhé vaření z vody. Chvílemi byl příběh tak překombinovaný, až nudil. Snad úplně zbytečná je pasáž se zpívajícím opičákem. Působí trapně. S výborným prvním dílem má tento společného jenom málo. ()

Vairon

Je to pořád Doba ledová. Nepřijde mi, že by to šlo s kvalitou nebo mírou zábavy dolů. :) 3 důvody, proč má smysl film vidět: "Jestli to nepřežiju, tak mi najděte ženu a řekněte jí, že ji miluju!" / "Já zaspala i kometu co vyhladila jednorožce." / "Babi, proč nás naše rodina nechce? Co jim na nás vadí?" ()

PanPyzamo

Třetí díl série Doba ledová byl masakr a celkově prostě proč to tam sakra neskončilo? Hele, zase tedy, jak u dvojky. Neberte mě špatně. Doba ledová 4: Země v pohybu je dobrý film. Dokonce bych i řekl lepší než Doba ledová 2, ale prostě za dvojkou zaostává, ale na jednu stranu je fakt, že za to může vybrané téma. Já mám dinosaury rád a tak jsem třetí díl hltal, ovšem ten čtvrtý je o pirátech a ty zrovna tolik nemusím. Opět nám přibyly další postavy a ačkoliv nejsou špatné, tak už v tom začíná být mírný nepořádek a zkrátka jak se říká co je moc, to je příliš a myslím si, že nebylo zapotřebí už tolik postav. Abych ale jen nenadával, tak film překvapil svou animací, která za tu dobu série prošla velkým upgradem a jsou vidět změny na první pohled, které vám do očí řeknou, že tohle už je novější díl. Bitvy které opět nepřekonávají ty z trojky, tak musím řict nejsou špatné a co špatné. Jsou vlastně velmi dobré a co je zde snad nejlepší je záporák. Ten se opravdu vyvedl. Co je též bezva je to, že zde nejsou nějaké špatné scény, jak tomu bylo ve dvojce. Já vím. Asi jsem sám, ale mně tam prostě nesedly. Zde ale nejsou, což je dobře. Film ale tak skončí řekněme ne špatně a ani divně, ale prostě nejsem tak úplně fanda toho, co se stalo. Nebo prostě jak to říct. Trošičku už mi přišlo, že prostě autoři už nemají nápady a když to tak skončilo, tak jsem si řekl malinko nebylo to celé zbytečné? Opět pocit, který mám zde nejspíš jen já a opravdu se nejedná o nic hrozného, jako třeba scény z dvojky, ale prostě říkal jsem si, že tento film už nebyl třeba. Toť můj názor. No prostě za mě dobrý film, který můžu doporučit, ale nejspíš jen fanouškům série. 7,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Mangano

Tohle teenage kvičení už nemá s původní Dobou ledovou nic společného. S každým dalším dílem posunují tvůrci laťku níž a níž. Je mi jasné, že s tím nepřestanou, dokud si nerozbijí ústa o samotné dno. Po tomhle jim to ale přeju. ()

PTuranyi

Štandardne kvalitná porcia zábavy na dobrodružnej ceste, ktorú musí Manny so svojou pôvodnou "svorkou" rozšírenou o Sidovu babičku podstúpiť, aby znovu našiel svoju rodinu, od ktorej ho oddelili zemské posuny. Produkcia je výborná, ale pieseň v štýle pubertálneho amerického popu v záverečných titulkoch si mohli odpustiť. 70% ()

acrylic

vypnul jsem a prostě jsem se bavil . Je po technické stránce perfektně udělané a jakožto milovník doby ledové jsem spokojený . Doporučuji :) ()

MakinaB

Já se bavila a celou dobu, stále v křečích. Odsýpalo to, hudba skvělá a graficky to bylo úžasný. jen ten děj občas lehce zmatenej, ale to máte fuk, sranda byla. Babča úžasná, já tu ženskou žrala celej film. Super ()

dyjaska

Tak jsme to právě absolvovali, jedenáctiletá cílovka vedle mě řičela smíchy, a ani dospělé doprovody nevypadaly úplně znuděně. Takže - u nás dobrý. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz