Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

geek.ondra

Země v pohybu je super animovaná zábava pro celou rodinu které vlastně ubližuje pouze neskutečně jednoduchý scénář. 6/10 ()

Pavita

Film mě velice překvapil, vzhledem k okolnostem že už je to čtvrtý díl velice překvapil. Super animace, hudba i 3D efekty. Zasmála jsem se. ()

Black-star

V poslední době mám pocit že animáci zapomněly na heslo: v jednoduchosti je síla! Je to hodina a půl přepěchovaná věcma že vás po 20 minutách přestane bavit. Podle mého názoru z toho ani děti nemohou být moudří. Veverka už není co bývala, její hvězda upadá společně s nápady tvůrců. Ve filmu je "PÄR" světlých momentů ale opravdu jen pár. Za ně 2**! Jinak opravdu nuda a vtipné akce jsou násilné a občas přetažené do absurdična. Pro mě ani né zklamání spíš potvrzení toho co se od 4. pokračování dá u jakéhokoliv filmu čekat!! ()

dodona

Sklamanie. Inak sa to ani nedá vyjadriť. Vtipných scén bolo fakt málinko a tie to teda nezachránili. Morálne posolstvo pre malé deti jasné, ale pre väčších až príliš moralizujúce. Epizódky so Skratom mi prišli už trapné a silené (neverila som, že sa to môže niekedy stať). Dokonca to nie je ani dostatočne infantilné, aby som sa nad to povzniesla. Doba ľadová mala totiž inak nastavený štandard a pôvodne bola určená širokému publiku od 3-99 rokov (ktoré sa fakt brutálne zabávalo), ale tento posledný diel je akoby určený len deťom do nejakých 12 rokov. A to nemôžem prekusnúť a odpustiť. Ak porovnám s tretím Madagascarom, pri ktorom som sa celý čas škerila od ucha k uchu, tak je toto totálny fail. (Nech sa páči, ukameňujte ma.) ()

Incantator

Štvrtá časť série Doba ľadová si udržuje kvalitu známu z predchádzajúcich filmov, i keď prvý a druhý diel neprekonáva. V porovnaní s konkurenčným tretím Madagaskarom nevyniká, na rozdiel od predchádzajúcich dielov, ale vytvára originálne prostredie, v ktorom sa dej odohráva. S formovaním charakterov postáv aj dejom som bol spokojný, nechýbali zábavné momenty, o ktoré sa prevažne postarala veverička Scrat, ale ani scény podnecujúce k zamysleniu (avšak skôr v súvislosti s vývojom planéty Zem a pohnutým obdobím dávnych čias, než v pokusoch o vyobrazenie dospievania mamutej slečny, ktoré sú podľa mňa najslabším prvkom celého príbehu). Hudba sa k filmu tiež hodila, striedali sa v nej rozličné žánre. Nové postavy sa viac-menej vydarili, najväčší úspech z nich u mňa slávi Sidova babička, menej precízne vykreslená tigrica (ktorej začlenenie do deja bolo očividne nevyhnutné, keďže Manny si už manželku našiel) uspela menej, ale príbehu neublížila. Doba ľadová tak aj v roku 2012 splnila očakávania a predstavuje vhodný záver filmovej série. Ďalšie pokračovanie nie je nutné a odporúčal by som sa doň pustiť iba pri veľmi originálnom scenári. 3D verziu som nevidel, ale tak ako to býva pri väčšine filmov, ani pri tomto mi nechýbala. Zhliadnuté v KINO [2D] [slovenský dabing] (12.7.2012) ()

martyraz

Asi som bol nie dobre naladený, tri krát som sa zasmial, z počiatku dosť trápne ,ale potom sa to spríjemnilo,keby mie 3D a peknej grafiky, tak lutujem čas a vstupenku a a a potesili fajín nápady ako vždy, ()

Respex

Opět zdůrazňuji, že je nutné hodnotit z pozice dětí ve věku do 12 let. Protože pro ně je celá série Doba Ledová primárně určena. A i přesto, že se jedná o ryze dětský film, dokázali tvůrci pojmout příběh tak, že nenudí ani dospělé. Na to, že se jedná o již 4tý díl jsem byl velmi spokojen a dostal jsem, co jsem očekával. Za mě jednoznačně 4* a doporučení pro rodiny s dětmi. ()

bianca19

Pokud nehodnotím z hlediska předchozích dílů - tak pro mě to byla krásná napínavá pohádka plná dobrodružství a naplněná humorem. Animace a 3D efekt byl určitě na vysoké úrovni zejm. oceán a vykreslení zimy. Většina příběhu se odehrává na moři, což je originální. Samotný příběh rozpoutá mlsná veverka Scratt, která stále "ujíždí" na žaludy a zaviní, že mamutí rodina je nešťastnou náhodou rozdělena. Cesta zpět k rodině je dobrodružstvím plným nečekaných zvratů a překvapení. Doprovází je popletená Sidova babička, která bezpečně rozesmívá všechny děti v kině. ()

BDMarty007

Poněkud mě iritoval v podstatě lidský ksicht evidentně vycházející z jedné známé herečky, který se stal předlohou pro hlavu mamutí slečny. Jinak je to standardní animovaný rodinný film. Děti se bavily tentokrát asi více než rodiče. Mě osobně to po nějaké chvíli už celkem prudilo a až příliš jsem si uvědomoval, jak jsou všechny tyto filmy střiženy podle totožné šablony. ()

Bobšule

Šli jsme se sedmiletým synem a bavili jsme se. Oba. Ne vždy na stejných místech,a le oba stejně dobře. Lehké, vtipné, nápadité. Nic těžkého, nebo příliš rvoucího srdce. Za co jsme ale tvůrcům byla opět vděčná, byla šavlozubá veverka. Opět mě nadchla a Žaludatlantida neměla naprosto chybu. :-) ()

Rincewind

Od rodinného filmu člověk nemůže čekat složitější děj s překvapivými zvraty. Takže dohánět by to měly postavy. A když jde už o čtvrté pokračování, tak především nové postavy. Pro mě to fungovalo u dvojky i trojky, bohužel ale ani babča ani kapitán opičák se svou posádkou mě nenadchli. ()

Franc1s

Po čtvrté výtečný díl, kromě dvojky,ta byla pro mě o něco slabší. Výtečné nové postavy(babička) a vtípky. Pěkné animace a parádní nápad s veverkou a s její vinou za rozdělení kontinentu :D U mě 8/10 ()

sarfian

Tento animák ma vždy pobavil. Ani teraz nemám moc čo vytknúť tomuto filmu. Maximálne hodnotenie ale nedávam, lebo to odo mňa dostane len nadupaný film. U jednotky som ho dal, ale vtedy to bolo niečo nové a originálne, teraz si už na to človek zvikol, ale stále je to výborná rozprávka. VIDENÉ 1x ()

Brinkley

Po skvělé trojce, která přitáhla moji pozornost k Ice Age sérii, je Země v pohybu zase návratem k průměrné jedničce a dvojce prázdninového rodinného typu. Avšak můj potomek se díky ní začal zajímat ve školkovém věku o rozpad Pangey, takže čistě subjektivně hvězda navíc. ()

Pathrose

Stále ta stejná doba ledová, držící se toho samého stébla. A ono to překvapivě i na počtvrté funguje. O vtipné momenty není nouze a je to krásná oddychovka na dlouhé nedělní odpoledne. Nejlepší byla Sidova babička! ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz