Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Sandai

Jednoznačně nejslabší díl celé série. Snímek je lehce těžkopádný a postav je v něm až moc. Asi nejvyšší čas Dobu ledovou ukončit, dokud je celá série na úrovni. ()

gagun

Praveverka je za jednu hvězdu a první sekvence s ní za druhou, o příběhu se mi ani mluvit nechce je to další z nosu vytažená rádoby rodino-hahá-akčne-úžasná animační pohádka, která stojí stovky milionů aby se mohli velké společnosti nažrat peněz a vymámit z rodičů co neumějí svým dětem nic vysvětlit, další prachy za lístky a suvenýry. Ach jo. ()

duch

Už to není co to bylo a nemá to, co to mělo... Prostě to už není ono a velice se obávám 5. pokračování. Trošku mi to připomíná Shreka 4. ()

EYO EYO

Dosť dlho som ignoroval tento film a dosť toho ľutujem , super postavy ,poriadna dávka humoru ,super dej a super nové záporné postavy ,a tiež sa mi celkom páčila aj tá hudba /80% ()

janececek

Původně jsem ke čtvrtému pokračování přistupoval zvlášť pohrdavě, při prvním sledování mě nezaujala jediná z nových postav a ani stálice mě nikterak zvlášť nenadchly. Do toho mě příšerně iritovala linka dospívající dcery. Každopádně jsem to pozoroval tak nějak napůl oka, a proto jsem se tomu rozhodl dát ještě šanci. Zhlédl jsem i všechny předchozí počiny a musel jsem se kát. Země v pohybu ve srovnání s ostatními nebyla taková hloupost, za kterou jsem jí měl. Příběhově předstihla druhý a snad i třetí díl a fóry fungovaly skvěle. Navíc pokročilejší grafika byla znát. S naprosto ideální stopáží jde o parádní rodinnou oddychovku, která předchozím dílům rozhodně nedělá ostudu. „Mám mu to říct? My jsme totiž úplně blbý!“ 70% ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz