Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Herbert007

Čtvrtý díl ničím nepřekvapí, ale rozhodně nezklame. Trochu recykluje nápady a náladu dílů předchozích, s nějakou historickou věrností ani logikou si hlavu moc nepáře, ale slušně pobaví. A o tu zábavu tu jde především. ()

Cralg

Film byl navzdory mé skepsi vcelku obstojný - narážky na Braveheart, sirény, Granny, roztodivná pirátská posádka a konečně vcelku využitý potenciál Sida. Bohužel, film místy hýřil až moc obstarožními poučnými klišé pasážemi, ale i nevyvážeností hlavního záporáka Gutta (šíleně over-powered a navíc fakt guma...). Přesto, jako vždy, Scrat všechny tyto "hluchá" místa nakonec zastínil svým důvtipem a elegancí. Pro mě za 70%. ()

Fraktální odpad!

O čem ten film je? Hezká animace ? Veverka ? to je dost málo když na filmu jsou dobrý dvě vedlejší věci... scenář ale hlavně některé dialogy jsou děs a hrůza... tak nastavovaná kaše, že kaši viděla jen z letadla... ()

Ic3m4n odpad!

odesel jsem z kina. Narazet do veci atp. uz bylo trapne v druhem dilu. Tady proste neni co dodat. Miluju animaky, ale tohle bylo prilis i na me, a to usnu u leda jake blbosti. ()

trotrbai

Já jsem byl na premiéře a moc se mi to líbylo. Už se to dá stáhnout ,ale s titulkama. Podle mně režisér Steve Martino udělal dobrý příběh má to originalitu a můžu se na to koukat znova a znova ,ale po 1000x by to byla asi nuda, No nic tento film prostě doporučuju. Mé hodnocení 100% ()

Darriel

Byl jsem spokojený, ale ne unesený. Děj bez hloubky, tygři čitelní jak u laciného románu, snaha začlenit Broskvičku do děje tím, že se přidají další teenageři také nefunguje. Vše zachraňuje, podobně jak u Karcoolky, babička a krysoveverčák Scratt (po 4 dílech se dozvídám, co to vlastně běhá za tím žaludem :)) ()

kulitschka

Kdyby vynechali slečnu Píčiz a všechny ty otřesný kydy vytažený z Disney channel afterschool special, dala bych asi o hvězdu víc.. ()

VVee69

Fakt super animácia a v HD kvalite je tento film ozaj vizuálne skvelo spracovaný. Čo sa týka zvyšku tak ten sa už len vezie na značke Ice Age. Ničím nové, ničím ohurujúce. Ale Sidova babka je super. :D ()

Lucky Eda

vtipné,dobré efekty veverka už je takovej stereotyp ale nesměla chybět,Sid hrdina jeho babička další + jen snad ty poučující pasáže o pubertě bla bla.. Když to shrnu pěkná podívaná neohrnul bych ani nad dalším pokračováním této uspěné série ()

Viollence

Pro mne zatím nejlepší ze všech. Je to rychlejší akčnější a doplněno hromadou hlášek a scének, které dokáží zlepšit náladu. Animace se povedla a dabing díky bohu taky. Musím říct, že jsem se obávala z důvodu přílišné reklami, ale neměla jsem důvod. Je to pecka. ;) ()

arnysimilar

Potešilo parodovanie Pirátov z Karibiku a Braveheart. Inak to bolo také nesúrodé a miestami až nudné. Dúfam, že už nebude 5-ka. ()

LooLaa

Po poslabší dvojce a trojce přichází celkem zajímavé spravení. Bezvadný rozjezd s veverkou. Pak mě docela zarazila ůvodní patnáctiminutovka, kde se na animovanou konedii nějak moc řešilo téma „vztah dospívající dcery a otce“ a celkově tématika rodiny. Ale nakonec Ice Age: Continental Drift vsadila na známou trojci z jedničky. Tvůrci vytvořili děj tak, aby naší trojku odtrhli a mohli rozjet nevázanou zábavu se scénami imitujicí Statečné srdce, Pána prstenů, Piráty z Karibiku a naleznem zde idrobnou paralelu na Noemovu archu, to vše doplněné o pár jedinečných Intermezz s veverkou. Celkem zajímavě si vyhráli s mokrou srstí, odlesky,… 75% ()

MasterLee

Můj osobní názor je ten že tento díl je mnohem lepší než 3 která mi přišla poněkud zmatenější takže 4* jsou zasloužený já se ani trochu nenudil :) ()

peto9110

Napriek pomerne nudnym priblizne 15-im zaciatocnym minutam filmu a natahovanemu koncu hodnotim tento film znamkou 4. Doba ladova stale vie ako oko cloveka potesit a patri medzi jeden z mala filmov kde si aj stvrty diel filmu drzi solidnu uroven. Velky podiel na hodnoteni ma vsak hlavne babicka ktora bola jednoznacne TOP postavou tohto animaku. Na 5* to po lepsich minulych dieloch nie je ale 4* si tento snimok urcite zasluzi. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz