Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

rublik05

První Borat z roku 2006 je právem považován za kultovní záležitost. Jeho scény jsou doslova legendární a i po těch mnoha letech se stále jedná o neskutečně zábavnou podívanou. Z druhého pokračování jsem měl popravdě celkem strach, neb všichni moc dobře víme, jak to většinou s pokračováním slavných filmů bývá, čest výjimkám. Boratův navázaný telefilm se do této skupiny výjimek do jisté míry zařadit může, jelikož za svým předchůdcem zas až tak moc nezaostává, byť jeho kvalit pochopitelně nedosahuje. Přiznávám se, že mi zpočátku trochu chyběl legendární šéf kamerostroje Azamat Bagatov (Ken Davitian), nicméně Maria Bakalova ho důstojně nahradila a jako Boratova dcera Tutar byla fakt výborná. Co se týká příběhu, tak tady Sacha Baron Cohen pálí do vládnoucí garnitury co to jen jde, na paškál si bere politiku, rasismus, feminismus a jiná současná témata, víceméně všechny scény jsou povedené a velice vtipné, u některých jsem se zasmál jak už dlouho ne. Za mě se jedná o velmi povedené pokračování, které se nebojí jít kolikrát až za hranu vkusu a snesitelnosti, což patrně ne každému sedne, já se však královsky bavil a rád jsem zase po dlouhé době viděl Borata v akci. 8/10. ()

D.awi.d

Jedním slovem? Meh. Máte-li takové možnosti, jako Cohen a jeho štáb, tak přece musíte vymyslet lepší věci. Jestli tohle má být přehled mistrně vmanipulovaných idiotů do bizarních situací, tak už asi Američani nejsou takoví idioti jako před 14 lety. Nebo Cohen měl smůlu na oběti, nebo neměl ty nachytávky tak dobře promyšlené. Nic extra šokujícího nebo zasahujícího. Vlastně se mi hodně líbil hlavně hraný začátek. ()

departed

Témat, z kterých se dá střílet by bylo kotel, ale forma se bohužel ohrála. Už v tom není vidět entuziasmus, který Sacha měl při zrodu Borata před čtrnácti lety, ale něco, co působí jako narychlo šité horkou jehlou, jen abychom si mohli klepat na čelo z toho, jak je Amerika stále vymaštěná. Nefungují už ani kontroverzní, šokující momenty, protože člověk už je ze zkušenosti očekává. Fascinující, kam až Sacha dokáže zajít a nejspíš by zašel ještě dál a je mi jasný, že Borat je ve světě hodně zvučný jméno, ale už to není takový humorný boom jak kdysi, což z toho ale nedělá nutně nekoukatelnou pakárnu. Tak nějak. ()

simi78

Sacha Baron Cohen se evidentně nezměnil a pořád dokáže udělat film který pobaví. Rozhodně to nepřekoná originál ale s tím by nikdo do tohoto filmu neměl jít. První Borat byl výsledek své doby kde černý, absurdní až groteskní humor v mockumentu byl potřeba. Tady je ho taky dost ale moderní Američan, s tím co se tam děje, by takový humor rozhodně neocenil. Ano, ve filmu je víc potlačení té politické korektnosti ale pořád si udělali pěknou prdel zé všech a když se člověk na to kouká jako svůj vlastní film a ne něco co se snaží originál překonat tak je to solidní film. ()

dawid

Cohen kope do prdele východ i západ. Tak elegantně, že mu odpouštím i občasný lapsy a nudu. Mně to bavilo. Tak, že jsem smíchy a nasraností občas skoro brečel. ()

Equilita

Keď som sa dozvedela, že bude nový Borat, automaticky som si pomyslela, že to bude hlúposť. Bohužiaľ sa moje obavy pretavili do reality. Neprišlo mi to ničím nové ani výnimočné, ale to snáď ani nikto nečakal. Keď prišiel prvý Borat pred 14 rokmi, bol to typ komédie, ktorý rozčeril vody svojou inakosťou. Teraz to bola len recyklácia starých vtípkov a celkovo typického Cohenovho štýlu. Zasmiať sa na tom dalo, odpad to nebol, no nebolo to ani niečo, čo by som si chcela pozrieť znova. Vďaka aspoň za soundtrack od Gorana Bregoviča, ten som si užila asi najviac. ()

MERKATtv

„My daddy is the smartest person in the whole flat world...“ Borat 2 je super. Je to stále vtipné ale bohužiaľ mi to prišlo trochu slabšie. Ale Plot Twist na konci skvelý ()

RAFT

První Borat naprostá pecka dost sem se nasmál .U druhého dílu už to ,tak moc vtipné nebylo nevím jestli těch 14 let na pokračování je moc .Opakovaný vtip už přestává být vtipem.A ,když už ve filmu byla dejme tomu polovina za náma ,tak tohle bylo asi utrpení a říkal sem si ,kdy už bude konec .Opravdu sem se nudil vícekrát už ne .Další pokračování at ,raději netočí 50% ()

Toshio

Sacha vlastně jede to samý, ale je to naprosto skvělý. Hodně vtipů je za hranou, ale to nevadí. Borat je největší debil, jakýho lze vymyslet. Samozřejmě mu zdatně sekunduje Ali G a Brüno. Tentokrát si dělá srandu spíš z "US and A" než z Kazakhstanu. ()

prometheusXX

oproti prvej časti výrazny pokles. to sa nedá ani porovnat. prva cast bola sranda jak hrom,jedna z najlepších komédií, ale toto. nejak im to nevyšlo tentokrát. ako keby došli nápady.velka škoda. ()

biergof

Jediné co mohlo zachránit tento pekelný rok 2020 je nový Borat. A pro mne zachránil. Sacha Cohen je mesiáš antistresu a uvolnění, v těchto dnech přináší klid, kteří mnozí hledají všude jinde, než zde. ()

Shitonit

Přešlapuju na místě a nevím jak to pospat.. Takový to jednička Borat je super a tohle je divný se mi nechce psát. Tak to úplně není. Něco ve smyslu.. někomu došly prachy a tak vytočil todleto... snad je výstižnější, ale tak to taky úplně není. Je v tom pár fakt super vtipných kousků, víceméně uvařených z vody, táhne se to tak divně, že jsem ke konci usnul,... ale to je asi moje vina. Je to pokračování kultu, který stále dokola naráží samo do sebe. ()

GameboyNES

ale jo u spoustů vtípků jsem se řezal jako fakt hodně. Ale tak dobré jak 1. to zase není. Možná časem zkouknu znovu a uvidím ()

Duke90

Struktura filmu je od úvodních titulků hodně podobná s o čtrnáct let mladším "kníračem". Opět záleží, jak moc vám sedí Cohenův humor a otevřená společenská kritika. Dost lidí si může na Boratovi vylámat zuby nejen kvůli pocitům trapnosti ale také politické vyhraněnosti, což naštěstí ani v jednom bodě není můj případ. Nemá moc smysl spekulovat, jak moc je daná kritika (covid, volby atd.) oprávněná a také jestli film vyšel v tomto období jako záměr k ovlivnění nadcházejících voleb v USA, ale spíš jde o to, jestli na podruhé opět zvládnete přijmout obměnu toho, co už tu jednou bylo před čtrnácti lety, nebo nad tím rovnou zlomíte hůl. Já to přijal celkem obstojně... ()

Cooller

slabši joky než nabidla jednička, ta holka byla strašně otravna, nicméně jsem se i tak nasmál dost, co mě mrzi vic je využiti Borata pro zesměšnění politiků s releasem filmu 2 tydny ped volbama... se satirizaci nemam problem, ale tohle sem z nějakyho duvodu uplně nepobral, na pencově tvaři bylo uplně vidět zklamani ()

HERGImanCZ

Na první film pokračování nemá, ale i tak se zasmějete. Druhý Borat rozhodně pobaví, občas kontroverznost vtipů dokáže i šokovat. Velké množství zbylých vtipů ale kopíruje témata těch z prvního filmu. Rozhodně zde není tolik legendárních hlášek a scén a na většinu z nich pravděpodobně brzy zapomenete. Hlavní dějová linka, která se táhne celým filmem, je poměrně předvídatelná, o to více pak neuvěříte tomu, co na vás tvůrci připravili na konci filmu. Zvrat v závěru je totiž tak nečekaný a zvláštní, že si nejsem jistý, jestli to vlastně bylo skvělé, nebo vlastně nesedící ke zbytku filmu. Rozhodně jsem ale nečekal, že něco takového přijde. Film Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan podle mě stojí za zhlédnutí. Pokud máte pár kamarádů a alespoň jednu flašku něčeho tvrdšího k tom, nudit se nebudete. ()

Knor

Nemůžu říct, že bych byl zklamanej, ale zkrátka už víme co od Borata čekat a Saša nepřišel s ničím, co by prvního Borata přebilo. Jo je to vtipný, nekorektní, nápady tu jsou taky, dost jsem se nasmál, takže splněno, ale žádnou nástavbu Borat nepředvedl. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Klasika Borat, někdy je těžké rozeznat, co je nahrané a co doopravdy. Ale vtípky každopadně opět potrhlé a dementní, takže za mě dobrý. +++ SPOILER 20ti slovy: Borat je vyslán do Ameriky darovat pornoopici a svou dceru politikům. Ve skutečnosti je ale pacient nula, který roznesl koronavirus. ()

JohnZ87

Kontroverzní, ujetý, nechutný, nekorektní, vtipný, parodický, satirický, aktuální, ale občas i překvapivě vážný... takový je návrat Borata po 14 letech. Boratova dcera, která si projde doslova až neuvěřitelným vývojem, je zajímavým oživením filmu. Cohen si tentokrát bere na paškál předvolební kampaň Donalda Trumpa (překvapivě film nikterak nezpolitizoval, což je velké plus) a pandemii koronaviru (s velmi zajímavou pointou). Není to takové zjevení, jakým byl první film, ale jedná se o důstojné pokračování, které vůbec nepůsobí dojmem, že je o 14 let mladší. 75% ()

vozralec

Pár ostrých nekorektních momentů to má. To se musí nechat. Diváci už ovšem zřejmě nejsou tolik zvědaví na Borata. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)