Boratův navázaný telefilm

• USA Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan (více)

Čtrnáct let po své první cestě do Ameriky se kazašský reportér Borat Sagdijev musí vrátit do USA, aby zachránil pověst Kazachstánu. Zde zasáhne Boratova patnáctiletá dcera Tutar, která mu překazí plány. Oba dostanou mnoho zajímavých lekcí o americké kultuře, politice a covidu 19. (HBO Max)

geimz

Príjemné rozptýlenie od tohtoročného celosvetového chaosu, ktoré však jednotke nesiaha po päty. Na druhom Boratovi veľmi cítiť, ako bolo jeho filmovanie koronou zasiahnuté, a materiál v ňom bohužiaľ vystačí maximálne tak na zopár úsmevov. ()

*pergel*

Nevybíravý humor nahradila předvolební agitka a co hůř, některé scény (např. návštěva synagogy) působily jakoby se Cohen za svou předchozí tvorbu omlouval. Vždycky si ho budu vážit, protože posunul legraci o kousek dál, ale vypadá to, že dal přednost budování "lepšího světa", případně jde na ruku chlebodárcům. V každym případě je to škoda. ()

Garch

Nevstoupíš dvakrát.... Zlaté Glóby úplně odkopaly zmatenost a hrůzu Ameriky normálně se vyjádřit, když jde o cokoli zavánějícího genderem či nekorektností. Naprosto paradoxní ocenění, snad trochu za finální odhalení. A trochu za vytrolení té obarvené figury (Rudy Giuliani). .....PS: Jak jinak, Borat opět chuje dostal. ()

bobstock

Volné pokračování Sašova absurdistánu s jednou zotročenou holčinou a konečně i s rouškou na tlamě. Scéna s příručkou správně vychované Kazašky mě rozsekala na sračku. :D 75% ()

Oralfabet

No jo, s jedničkou se to srovnávat nedá, to je prostě legenda, zatímco subsequent moviefilm na mě zapůsobil velice zapomenutelně, jednak kvůli odkazování na současné události, jednak už jsem ze Saschovy strany necítil takové zapálení (což je trochu zvláštní, když si uvědomím že s Jerrym a Jimem strávil pět dní, aniž by vypadl z role)... Celkem vzato se mi to ale pořád líbilo, překvapivě spíš ty skriptované části, různé menší vtípky, ne ty části, kde se ztrapňuje před desítkami lidí. Taky závěr to celkem pozvedl. Jo a potratová scénka byla geniální. 6/10 ()

Adalbert

Po čtrnácti letech jsme se dočkali dalšího ztvárnění dnes již ikonického mockumentu se Sachou Baronem Cohenem coby Boratem. Film se snaží naplno využít úspěchu a popularity svého předchůdce, přičemž inscenuje podobné gagy pouze v jiném prostředí. Využívá přitom však geopolitického rozpoložení Spojených států v roce 2020. Bohužel musím konstatovat, že film opravdu spíše hladí po srsti, tedy střílí do vybraných reprezentantů myšlenkových táborů více než do jiných. Na druhou stranu oceňuji alespoň snahu o určitou rovnováhu. Nejzajímavější je bezesporu dějová linie kolem Boratovy dcery Tutar, pro jejíž ztvárnění se "obětovala" Maria Bakalova. ()

Muel

| Amazon Prime Video | Nie vyslovene zlé, ale 1ka to celé podala prirodzenejšie a zábavnejšie. Trocha sklamanie. | Hodnotenie: 5/10 | ()

Flopik

Ja nemôžem inak ako 5*. Sacha a jeho Borat, no ja som sa takto dlho nenasmial. Až na pár nepodarkov vyšli snáď všetky srandy. Borat je proste klasika...Dženkuji. ()

husokachna

Není to vtipný, není to už ani podvratný, není to v podstatě nic. Nehledě na to, že nevěřím, že většina "dokumentárních" scén není nascriptovaná. A samotné finále s Giulianim je víc než cokoliv jinýho nuda. Dvě upachtěný porno opice, protože mám rád Cohena, ale docela jsem to přetrpěl. ()

TheSpearCZ

Už to není tak revoluční jako originální Borat a i přes to, že jsem takřka dopředu očekával, jak moc se mi druhý díl nebude líbit, tak jsem se i párkrát od srdce zasmál a víc nepotřebuji. Má to spoustu hluchých míst a hodně to cílí na teenagery, proto si myslím, že tu bude platit "čím starší, tím horší hodnocení". Čisté 3* ()

Gore

Co fungovalo v prvním díle, zde už nefunguje. Na jeden povedený vtip je dalších několik vyloženě trapných, které se podobají Sandlerovkám, a dokonce v jednom převleku Borat i jako Sandler vypadá. Nechápu ten povyk kolem oceňování, ale to bude tím, že rok 2020 je celkově slabý na filmy, tak musí dát ceny i takovýmto vyloženě nepovedeným dílům. ()

Pawlisman

Stále silně na hraně, spíše za hranou. Proč ne, lehce šokující a vtipné až tak moc, že to je i na mě příliš. Něco akorát a něco prostě sranda už mizernější. I tak bych se nebál doporučit. Je to velké :) ()

Fifer

Je mi vlastně jedno, které skeče jsou nahrané, a kdy se jedná o skutečné lidi chycené na skrytou kameru. O to totiž vůbec nejde. Jde o to, že Cohen je mistrem svého řemesla a předkládá nám tu další nálož drsného humoru, za který by se nemusela stydět ani Česka soda. Zbytečné psát víc. Smál jsem se od začátku do konce. Mým favoritem jsou zatím scény: Disney pohádka o Melanii, která šla na bál, americká insta influencerka s dotazem: "How old do want your sugar daddy? Almost dead", anebo Borat používající fax jako facebookový messanger. I love this guy :-) ()

MJ23

Průměr. Musím říct, že jsem se na pokračování Borata moc těšil. První díl mě opravdu bavil. O druhém to bohužel říci nemůžu. Několikrát jsem se upřímně zasmál, ale oproti našlapané jedničce to bylo málo. 50% ()

fisus

Pokud tohle může získat zlatý globus, tak je něco hodně špatně. Se slzou v oku vzpomínám na první díl. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Hvězda Borata si zahraje v novém hororu

13.03.2021

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby

01.03.2021

V noci z neděle na pondělí proběhl 78. ročník udílení cen Zlatý glóbus a celý ceremoniál se z důvodu pandemie odehrával ve velmi úsporném duchu s minimem přítomných diváků a ze dvou lokací najednou.… (více)