Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

honelnik

Vahal som nad 5*, ale ako tu uz mnohi spominali, tato brutalna slovna prestrelka "trpi" neuprosnym nasadenim vsetkych zucastnenych - finale ako take ma teda nemalo sancu posadit do kresla, kedze uz som v nom bol hlboko zarazeny. Herecky je to absolutny koncert, s jasnym kralom Jackom Lemmonom. Strateny klenot 90tkovych dram. BTW Alec Baldwin ma v tomto filme 7 minut. Najlepsich 7 minut jeho kariery :) ()

jenjan

Komorní fraška s hvězdným obsazením z jedné kanceláře o trudném osudu několika obchoďáčků z předměstí. Hodně ukecané, ale živé až strhující, podbarvené téměř nepřetržitým slejvákem a sem tam projíždějící nadzemkou. Spíše komické, než tragické, když už tak tragikomické. Však prodejte taky něco, co buď nemá vůbec žádnou hodnotu, nebo je to někoho jiného, někomu kdo to ani nechce, tak abyste na tom ještě vydělali.. A Jack Lemmon je opravdu "sekáč“. ()

Rokle

Na co je hromada super herců, kteří by svými cenami mohli vydláždit kilometrový chodník. Zápletka je tak na 15 minut a kdyby se neopakovala spousta nesmyslných dialogů, tak by ten film mohl být zkrácen i na polovinu. Je mi záhadou, jak se tu oceňuje geniální scénář. Slyšel jsem slovo "fuck" v desítkách verzí, nejsem žádný puritán a vůbec mi nevadí sprosté filmy. Musí mít ale kvalitní základ a musí být součástí příběhu. Tohle byla snůška nadávek bez rozmyslu. ()

kkarx

Pořád jsem čekal kdy se začne něco zajímavého dít a ono pořád nic. Film vůbec negraduje. Autor si zřejmě myslel že bude stačit v jistý okamžik vytáhnout ze šuplíku co nejvíc nadávek. Bylo jich tolik až to působilo nereálně směšně. Takže to zachraňují jenom dobří herci a to je docela dost málo. ()

WillyMarks

Precizní Alecův výstup, za kterého má oskara, slušný nášlap v úvodu. Ze slova "fuck" bychom mohli vařit pro celé maloměsto a herecké představení na špici. Bohužel snímek trošku ztrácí v druhé půlce dech... 75% ()

Toka

Skvělý námět a Al Pacino v celé své kráse. Bohužel jsem zmlsaný dvojím shlédnutí divadelní hry Ondřeje Sokola, která celý děj přenesla do komediální roviny. Zde jde o čisté drama a proto je velmi citelně znát, že se jedná o předlohu divadelní hry. Na film je to prostě moc mělký. ()

Folky

Celé to táhne scénář. Režii nemá smysl chválit, protože prakticky nic nepředvádí, pouze uvádí do chodu fantastický scénář. Co se týče herců, nemůžu říct, že jeden je lepší než druhý, protože zcela jasně vyhrává Pacino, což neznamená, že zbytek je špatný, pouze vedle něj trochu zapadá. Ale na tom má značný podíl jaká jeho role je. Vlastně je smutné, jak je tenhle film zapadlý ve srovnání se slavným Wall Street, protože snad všechno je tu lepší. ()

helloween93

Ač je film hodinu čtyřicet dlouhá konverzačka složená z dialogů o prodeji nemovitostí, byl jsem učarován hereckým koncertem všech zúčastněných a seděl jsem u filmu jako přikovaný. Dokonce i jindy jalový Baldwin se tu v cameu předvedl. Největší pozornost na sebe strhávají Pacino a Jack Lemmon, kterým bych ty obchodníky věřil z fleku. 4* ()

Torgal

Niekto zobral hromadu kvalitných hercov, na dve hodiny ich zavrel do dvoch miestností, nechal ich neustále sa hádať, nadávať si a dookola sa oblbovať kecmi a natočil to na kameru. Asi takéto dojmy ny mne zanechal tento snímok, ktorý vôbec nemá dej (a vlastne ani žiadne vyvrcholenie, alebo uspokojujúci záver). Téma filmu ma vôbec nezaujala a spracovanie sa očividne kŕčovito držalo divadelnej predlohy, lebo ako film to vôbec nefungovalo. Jediný svetlý moment bol výstup Aleca Baldwina, kde si film na chvíľu získal moju pozornosť. Z tunajších hodnotení som čakal omnoho viac. 4-/10 ()

n0ty

I přes výborné herecké obsazení (v přední řadě vždy výborný Al Pacino), kdy každá scéna měla svůj půvab a smysl na mě film působil dojmem nudného ukecaného filmu bez větší zápletky. Jasně, tihle obchodníci si musí vydělávat na živobytí a nemají to lehké... Ale za jakou cenu? Lhát a podvádět "obyčejné" lidi, kteří tvrdě vydělávají? Názorný příklad dnešních obchodníků, pojišťováků, makléřů a spol. Asi jsem čekal víc, ale zas na druhou stranu dobrá ukázka toho, že nadprůměrný film se dá natočit i bez drahých efektů a stačí jen kvalitní herci a scénář. ()

kersten

Podaktoré repliky boli naozaj vydarené. Hlavne s Al Pacinom, ako mu príde ten pán zrušiť zmluvu, tak si s Jackom Lemmon nahrávaju o tom ako sa súrne ponáhľajú... toto ma naozaj rozosmialo. Bohužiaľ je to aj tak v skutočnosti. Praktiky poisťovákov a podobných indivíduí, ktorý sa živia pyramídovou hrou, pretrvávajú dodnes. Rozhodne ma tento film naučil týmto ľudom neveriť ani nos medzi očami. Jack lemmon tu podal naozaj bravúrny výkon, ale to na vyššie hodnotenie nestačí. ()

Stíba

Dialogová smršť jejíž přenesení na filmové plátno je však trošku těžkopádné, s hvězdným obsazením kde jednoznačně nejvíce vyniká Al Pacino v závěsu s Lemmonem. A pokud jste právě dokoukali tři série House of Cards tak jako já budete se nad uchem Kevinem Spacey asi usmívat. ()

Jarome

Nedoceneny film, bez vacsej akcie avsak s brilatnymi hereckymi vykonmi. Baldwinovu motivacnu 7 minutovku si treba pozriet v povodnom zneni. Fuck you - thats my name. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin