Útěk z MS-1

Útek z MS-1

Lockout: Útek z MS - 1

Akční / Thriller / Sci-Fi

Francie, 2012, 91 min

Když jde logika na výlet, nejlépe mimo domovskou planetu, a doma nechá plný ranec hlášek, olova a vzpomínek na Johna Carpentera (a taky McLanea), sesype se na ni bezva rota záporáků, pro které je ústní hygiena sprosté slovo a vy tomu v závěru odpustíte i to, že to na začátku mělo nejpříšernější digitální honičku nového tisíciletí, i to, že Luc Besson prostě a jednoduše fetuje, neb něco tak tupého by k nám nepřiletělo ani z druhého konce galaxie.(17.8.2012)

I rozhodl jsem se shlédnout film tak hloupý a ve všech ohledech tupý, že při jeho sledování budu zpochybňovat vlastní příčetnost. Film tak průměrný, až mi naskočí husina z jeho otřesné logiky. Lockout splnil má očekávání.(23.7.2012)

Nic moc extra se nekona, proste akcni sci-fi becko, ale film se ani nesnazi tvarit nejak jinak a tech 90 minut je narvanejch dejem. Skoro tu je toho az moc a tak to misty vypada dost zkratkovite a konec je celej takovej uspechanej a vlastne cloveku naprosto ukradenej. Triky taky nejsou buhvijaky, ale vyvazuje to zbesila kamera a strih. Nicmene film stoji na Pearcovi a ten je naprosto genialni, pokazdy, kdyz otevre hubu, tak z nej vylitne nejaka cool hlaska nebo urazka a i kdyz vic keca, nez neco dela, rozhodne nema problem dat nekomu pres drzku. Takze ja jsem v podstate spokojenej, to, co jsem cekal, jsem dostal, ale objektivne to skutecne na vic nez ty 3* neni.(4.7.2012)

M. Snow patřil pravděpodobně do potomstva Aldouse Snowa ( viz. filmy Kopačky a Dostaň ho tam). Nicméně se M. Snow umí lépe prát a mnohem lépe hlaškovat. Ano film má své vady na kráse, ale je překvapivě zábavný.(12.9.2014)

• Madsbender

Vyprázdnený film. 40%(17.1.2014)

• - Aby sa herci lepšie prispôsobili scénam a dokázali si predstaviť, ako budú vyzerať po postprodukcii, na zelené plátno boli nakreslené kulisy. (Greenpeacak)

• - Hlavní „záporáci“ se jmenují Alex (Vincent Regan) a Hydell (Joseph Gilgun). Alek Hidell byl pseudonym, který používal Lee Harvey Oswald, údajný vrah Johna F. Kennedyho. (DivX)

• - V závěru filmu je odhaleno křestní jméno hlavního hrdiny Snowa (Guy Pearce) Marion, což Snow komentuje slovy, že byl jeho otec fanouškem Johna Wayna. Waynovo rodné jméno je totiž Marion Robert Morrison. (JayZak)