Útěk z MS-1

Lockout: Útek z MS - 1

Akční / Thriller / Sci-Fi

Francie, 2012, 91 min

• Radko

Popový odvar Úteku z New Yorku.(12.2.2016)

Tohle je Neskutečnéj Nářez! Film pro mně jako Dělaný!! Hlavní Hrdina namakaný Frajer s dost ostrými Hláškami.. Dcera Prezidenta Štavnatá Kočka! Vězni Perfektní.. Hlavně JednoOčko to byl Skvělý pSychouš! Celou dobu Skvělá Atmosféra! Perfektní Akce, Triky.. Špičková Kamera.. Já si film užíval na Plné Koule.. A pustil jsem si to v očekávání, že to bude Pětka a stalo se!(3.8.2012)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $14,326,864Tržby Celosvetovo $38,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,274,843 //počet predaných kusov 205,033Tržby za predaj DVD v USA $5,888,134 //počet predaných kusov 344,266║ väčšie sklamanie som ani nemohol čakať, nehoráznu báchorku zas Besson vypotil, mohlo to byť aspoň slušné akčné béčko ale tento zlepenec nemá skoro čo ponúknuť, k tomu miestami fakt otrasné triky, ktoré sa ani nesnažia nič skrývať, ale herci újdu aj keď nemajú skoro čo hrať /35%/(27.9.2012)

Svižná jednohubka, která je povinností pro ty, kteří chtějí na půl druhou hodinu úplně vypnout. Společnost jim bude dělat sympaticky hláškující (někdy násilně a jakoby na povel) Guy Pearce, i s černou hlavou okouzlující Maggie Grace a také pořádný ranec NÁHODY.. Nevyzpytatelný Francouz Luc Besson občas zplodí totální nesmysl, v jeho produkčně-scenáristickém balíku ale Lockout zaujímá poměrně slušnou pozici, a tím pádem solidní námět a žádné odfláknuté řemeslo. Úvod je hodně vydařený (až na tu videoherní sekci s motorkou), postupně zjistíme, že tu s námi bude drsný agent s falešným obviněním z vlastizrady a vraždy na krku. Očistit ho (jak už to tak bývá) může jedna šílená záchranná akce (během inspekce na přísně střežené orbitální věznici MS-1, kde jsou ti největší prasáci a vrahouni, dojde ke vzpouře – mimochodem inspekci vede dcera prezidenta a mimochodem jsme v roce 2079). Celý koncept vesmírného vězení se zmraženými vězni je samozřejmě kravina na druhou (navíc vůbec není vysvětlená), některé momenty jakbysmet (skok z kosmické stanice a za pár desítek vteřin přistání na silnici uprostřed velkoměsta) a některým berličkám se musíme buď pousmát, nebo je jednoduše přejít (bezpečnostní protokoly o zbraních zřejmě neplatí pro černochy). Jinak ale spokojenost, a to poměrně velká. Stylově kouřící Pearce je nezničitelný i při pádech z velkých výšek, Grace je sarkastická holka od rány, záporáci jsou slušně ujetí a videoklipová režijní dvojice Mather/St. Leger moc dobře ví, že točí stylový brak.. Film je přece čirá zábava!!(1.7.2012)

Když jde logika na výlet, nejlépe mimo domovskou planetu, a doma nechá plný ranec hlášek, olova a vzpomínek na Johna Carpentera (a taky McLanea), sesype se na ni bezva rota záporáků, pro které je ústní hygiena sprosté slovo a vy tomu v závěru odpustíte i to, že to na začátku mělo nejpříšernější digitální honičku nového tisíciletí, i to, že Luc Besson prostě a jednoduše fetuje, neb něco tak tupého by k nám nepřiletělo ani z druhého konce galaxie.(17.8.2012)

• - V priebehu filmu hlavný hrdina v podaní Guya Pearcea utrúsi poznámku: „Nuž, napriek povesti nie som žiadny Houdini...“. Zaujímavé je, že Pearce skutočne stvárnil kúzelníka Harryho Houdiniho vo filme Death Defying Acts (2007). (SarumanKo)

• - Při útěku ve větracích tunelech s dcerou prezidenta má Snow (Guy Pearce) baterku připevněnou na rameni na pravé straně, zatímco v následujícím záběru na straně levé. (ledofredo)

• - Maggie Grace nechtěla během natáčení změnit barvu vlasů. Scény, kde její postavě Snow (Guy Pearce) vlasy přebarvuje, proto zahrála Anne-Solenne Hatte. (vimanzen)