Tom Popper je rozvedený čtyřicátník, který pracuje jako velmi úspěšný realitní makléř. Zisk je na prvním místě, ale jeho děti už s ním nechtějí trávit víkendy a jeho bývalá manželka Amanda, do které je stále zamilovaný, začíná randit s novým mužem. Do toho umírá v Antarktidě jeho otec – dobrodruh, kterého si Tom jako malý chlapec příliš neužil. Otec mu jako dědictví mu poslal živého tučňáka a Tomovi nastaly problémy. Tučňák devastuje jeho luxusní byt a Tom ho chce poslat zpátky. Ovšem kvůli nedorozumění mu pošlou dalších pět tučňáků. Tomovi začínají krušné chvíle a to by se měl soustředit na získání restaurace V zeleni. Jeho nadřízení o ni mají eminentní zájem a na tom, zda ji Tom pro ně získá, závisí i jeho budoucnost. Rád by se stal spolumajitelem firmy, ale partnerství dostane jedině tehdy, když se mu podaří přemluvit majitelku k prodeji. Ta stále odmítá, protože nechce, aby její zaměstnanci, které považuje za součást rodiny, dostali výpověď a také nechce, aby nový majitel restauraci zboural a na jejím místě postavil další mrakodrap. Tom dělá, co může, ale situaci mu komplikují všudypřítomní tučňáci. Pozitivní na této situaci je, že jeho děti k němu díky tučňákům zase nacházejí cestu a tráví s ním více času než by si kdy dovedl představit. Dokonce i Amandě se zdá, že Toma z této lepší stránky vlastně neznala. Tom se s ní snaží zase sblížit a pozve ji na večeři do restaurace V zeleni. Poví jí, že tam chodívali jíst s otcem, když se na krátko vracíval z cest. Tom, ač se tučňáků chtěl původně zbavit, si je natolik oblíbí, že jim ve svém bytě zajistí téměř ideální podmínky k životu a tučňákům se dokonce podaří vyvést dva mladé. Má to však i negativní stránku a to tu, že jedno vejce se nechce vyklubat a Tom se doslova stane posedlým a vejce hlídá ve dne v noci. Jeho nadřízení ho propustí protože nechápou co se to s ním děje, už jim k ničemu není. Restauraci pro ně koupit nechce. O tučňáky má velký zájem také místní zoologická zahrada. Tom jim je nechce dát, ale když se dozví, že z vejce, na které čekal, se žádný tučňák nevyklube, je velmi zklamaný a tučňáky dá do ZOO a vrací se do práce. Dokonce to vypadá, že restauraci V zeleni pro své nadřízené získá. Ovšem tím, že se zbavil opeřených kamarádů, strašlivě zklamal svou rodinu, a když navíc najde zapadlý dopis od otce, ve kterém mu píše, že nejdůležitější jsou v životě děti a že on na to přišel příliš pozdě, uvědomí si Tom, jaké jsou doopravdy jeho priority. Namísto na tiskovou konferenci vyrazí s celou rodinou do ZOO, aby získal tučňáky zpět... (TV Prima)

mi-ib

Přesně vidím, jak producenti sedí u stolu a přemýšlí, co letos natočí. No a co letí posledních pár let, jako skoro nic? Tučňáci! To je super. Stačí roztomilí tučňáci, nějaká ta hvězda v hlavní roli, nějakej děj na cca. 90 minut a máme trhák. No celej příběh je hrozná ptákovina. Ani to vlastně není nijak zvlášť vtipná komedie. Dá se říci, že celý film nese na zádech Carrey. I další obsazení je však příjemné. Oddychovka je to to však bezproblému zhlédnutelná, ale stejně mám dojem, že hlavně díky typickému Carreymu. ()

Kingjiri

Příběh je v rámci žánru samozřejmě jedno velký klišé a happy end neodvartitelnej. Ale celý to táhne do průměru sympatickej hereckej projev Jima Carreyho (žádný extrémní xichty alá Ace Ventura: Zvířecí detektiv nečekejte - až na "slow motion" na konci :D) a slušná práce s živýma tučňákama (já si celou dobu myslel, že jsou animovaný, jak je dneska zvykem). Nakonec jsem se přes počáteční rozpaky docela pobavil, i když vidět znova to fakt nemusim, tři slabší hvězdy. PS: Docela se divim, že nešla tahle podivaná do kin před Vánocema, to by určitě vytáhlo mnohem víc peněz z peněženek rodičů. ()

Torgal

Od momentu kedy sa prvý tučniak vykadil Carreymu do ksichtu som bol rozhodnutý, že viac ako dve hviezdy tomuto filmu nedám. Ďalšie minúty len potvrdili moje odhodlanie, lebo všetok humor s tučniakmi bol mimoriadne infantilný - samé prdenie, kričanie, hryzanie, vrážanie do vecí a podobne. Dej sa navyše uberal po tých najprešliapanejších cestičkách a samozrejme silno moralizoval. Aj tak som sa ale na konci nemohol ubrániť dojatiu a to sa počíta. Tento film síce ničím neprekvapí, ale je dobre spracovaný a v rámci svojho žánru sa jedná o solídny počin a tak nakoniec tú tretiu hviezdu predsa len prihodím. 5/10 ()

Blondy.

Průměrná komedie s poněkud podivným ale originalním namětem bavil jsem se dobře ale nebýt Jima Carreyho tak by si pravděpodobně nestálo za nic. Opět ukázal tu svojí klasiku ale mě to opět stačilo. Nevím jestli ještě nekdy dokáže predvést lepší fyzický výkon než doposud ale i tak jsem s ním stale spokojen. A v kombinaci s peckovními tučnáky to působí skvěle. ()

beckham-

Zahrát to kdokoliv jiný, tak bych u toho nejspíše usnul, ale s ním se to zvedlo na průměrnou komedii. Jeho grimasy jsou prostě nepřekonatelné. ()

Katcat

Já prostě Jima miluju. Je vtipný, kouzelný a čím je starší, tím je krásnější. Tím myslím, že se mi nikdy nelíbil, ale tady jsem se asi zamilovala. Úžasný film na sobotní ranní gaučing :) 4* ()

chrispe

Ten kdo miluje tučňáky, nebo Carreyho, nebo oboje!! bude ten film milovat. Mě ten film nechal úplně chladnou. Klišovitý příběh do kterého prostě narvali tučňáky, kteří mají za úkol spolu s Jimem vytvářet vtipné situace, aby se zaplnila doba mezi začátkem a očekávaným koncem. No... já tučňáky nijak zvlášť neprožívám a Jim, ačkoliv čím starší, tím více okouzlující, to pro mě neutáhl. ()

Razzor_82

"Ahoj tučňáku!" Rodinná tuctová komedie určená spíše mladšímu publiku díky slabšímu scénáři. Jim Carrey předvádí své typické gagy a slabší grimasy v obličeji. 6/10 ()

greigor

Musím uznat, že to co jsem o toho čekal se naplnilo, totiž kravina s Jimem Carrey. Animace nebyly udělané nějak suprově, ale dalo se to přežít. JInak příběh takřka nulový, ale Carrey standart, takže to ještě celkem šlo. ()

cyright

Další hollywoodská rodinná komedie jako podle kopíráku. Jenže tahle žánrovka nevybočuje z řady vůůůůbec ničím. A ten kopírák je už úplně proděravělý. Film je tudíž vyprázděný, bezúčelný, což ještě podrthuje zcela ujetý námět a ještě ichytlnější zpracování. Zjevně žádný normálnější námět už v tomto žánru nezbyl. Vemeno bylo úspěšně vydojeno. Totálně zbytečný film, ve kterém Carrey utopil asi poslední zbytky svého talentu. Nebo spíš zmrazil. U téhle mražené zhovadilosti se mohou bavit opravdu jen děti, kterým ještě neraší ochlupení. 1* za Carreyho, jinak by to bylo mražené hovno. ()

E lan

Velmi, ale opravdu velmi povedená komedie na kvalitu posledních výtvorů tohoto komika. Komedii chybí určitě lepší scénář, ale i tak se na to celkově dobře dívá, Carrey je ve formě, ostatní relativně zdatně sekundují a člověk se tak ani chvilku nenudí. Prostě zpět ke kořenům, jen tak dál Jime. ()

Searison

Carreyho mám rád, i když se opakuje... Film sám o sobě nenabízí nic nového, vlastně věřím, že časem z dnešních 60% klesne na horší hodnocení. Osobně tyto prvoplánové komedie se zvířaty ať už mluvícími nebo chovajícími se jako lidé také nemám rád, ale tohle u mě prostě fungovalo a já se dobře bavil. Ne pro každého ale pro fanoušky Carreyho určitě stojí za shlédnutí. ()

sarfian

Prekvapivo milá rodinná komédia. Jim Carrey ako vždy vtipný bez toho aby sa strápňoval. Milé a pozeratelné viac ako všetci Chipmankovia. VIDENÉ 1x ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (více)