Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

macek166

Naprosto bezduchý seriál, kde vládnou jenom samé nechutně krvavé souboje, nezáživný sex a plitký děj. Herci mě nijak nenadchli a stejně většinu zabijí dřív než si na ni člověk zvykne. Pochválit musím úchvatnou kameru, scény a kostými. Reálie Římu vypadají opravdu podařeně a opravdově. Za toto Spartakuse hodnotím třemi hvězdami. ()

zodiak217

Tak ako sa mi páčil seriál "Spartacus: Krev a písek", tak ma zaujala aj táto druhá séria, ktorú som si s chuťou a očakávaním rád pozrel. Rovnako ako pri prvej sérií mám výčitky hlavne k prehnane brutálnym krvavým scénam, ktoré mohli znázorňovať miernejšie a nemuseli ich tak zvýrazňovať. Inak skvelý seriál, ktorý ma zaujal na plnej čiare a veľmi so sa tešil na každú novú časť. Hudba, herci, scenáre, námet to všetko do seba pekne zapadalo a ostáva už len čakať a tešiť sa na novú tretiu sériu. Ak bude minimálne tak vydarená ako predchádzajúce dve, tak to z môjho pohľadu bude stáť rozhodne za to! ()

Reloadet

Stejně jako první série epická podívaná. Tentokrát sice bez Andyho Whitfielda, ale Gannica byl zahrán přinejmenším výborně a postava Crixe, ta zajišťuje kvalitu. Nechybí ani intriky, které nás zvednou ze židle a vyvolají v nás chuť ovlivnit průběh děje :) U každého asi trochu jinak, ale já bych snad i zabíjel ;) Prostě kdo má rád akci a napětí je tu jedno lahodné sousto... ()

janeys

Štědrá porce krve a sexu zabalená do propracovaného scénáře a pro mě do velmi atraktivního až tajemného období našich dějin. Lucy Lawless výborná a ostatní jakbysmet. Plus dámy určitě potěší, že je se na co dívat;-) ()

RKBoy

Gods of the Arena je vynikajúci ale určite nedosahuje kvalít Blood and Sands.Dej sa zameriava na Gannica šampiona arény ešte pred príchodom Spartaka.V seriály uvidíme ako sa pôvodné postavy s prvej série dostali do podoby v akej nám v nej boli predstavený.Gannicus je velmi dobrá volba ako náhrada za Spartaka , je charizmatický ale svojim úplne iným spôsobom ako Spartakus.Na seriály je vidieť ,že je vyrobený na rýchlo a to sa hlavne odráža na dejovej línii ktorá určite nie je tak kvalitná ako bola v prvej sérii.Ale aj tak sa jedná o vynikajúci seriál v ktorom nechýbajú boje , krv , odsekávanie hláv , sex ,klamstvá , láska , zrada a super atmosféra.Odporúčam.PS:finále vynikajúce!! ()

superzurda

Tvůrci správně poznali, že velké dílo ze série Krev a písek udělal scénař a hlavně John Hannah a tak druhou sérii věnovali jeho vývoji. Ono nakonec proč ne. Aspoň získali čas na vymyšlení dalších ultrasviní, které budou stát Spartakovi v cestě za svobodou. Druhá série opět stála na výkonu lanisty, jenž se všemi prostředky vypořádává se svými protivníky. Je to možná trochu temnější, trochu erotické, ale v žádném případě by člověk neměl odcházet před koncem ........ ten je úplně nejlepší. ()

Bornd

Po shlédnutí všech dílů zvyšuju na 5*. Za ten konec si to opravdu zaslouží. Není to sice tak dobré jako Spartacus krev a písek, ale je to dost podobné a má to něco do sebe. Nechybí zde ani skvělé rozmluvy, vynikající akci při které se krví rozhodně nešetři a skvělou erotiku,... no prostě všechno co by měl mít dobrý seriál. ()

Evbad

Slabší odvar prvního dílu s nesympatickým gladiátorem Gannikem. Opět zajímavá cesta Batiata v konfrontaci s jeho "nemoderním" otcem. ()

faktor_xx

toto pokračovanie, alebo presnejšie povedané tento pre-quel seriál, nezaostáva za svojim predchodcom ani čo sa týka v kvalite, ani v deji, ani v obsadení a nasadení hercov... perfektné pokračovanie Krvi a piesku... v ničom tento seriál nezaostáva a vo vymenovávaní vlastností a dojmov by som sa len opakoval...proste nadštandardná kvalita, pútavý dej, ktorý graduje, perfektné nasadenie hercov, precízna kamera a tie efekty... 90% ()

Magyana

Nadmíru vydařená z nouze ctnost... Opět čekejte spoustu krve, intrik a sexu. Prequely celkově nemám ráda, ale tady ráda udělám výjimku. Takže do arény, pánové, ať je na co je koukat! ()

SlepeOcko

O trochu lepší než první série (Krev a Písek). Více intrik, více Xeny a konečně nějaký pořádný gladiátor - Gannicus. ()

kolly13

Dialogová kravina s excelentními kostými a velmi dobrými efekty. Ale celkově průměr a po určitém čase mě začalo docela nudit. ()

Kulik-

První díl překonal mé očekávání... potom v pár dílech slabší děj, ale konec mě zase přesvědčil, ze 5 si to zaslouží. tihle autoři umí načasovat formu:) ()

filiperros

Takže po prvním díle - výborně: Rychlá rekapitulace, hned na to pořádná mlátička a kozy ven. Už víme, že se díváme na seriál Spartacus, ale žádné zbytečné protahování. Batiatus rozjíždí kšefty svým neotřelým stylem, ale ještě se má co učit, a Lucy Lawless má prozměnu černovlasou kamarádku, kterou vzrušuje úplně všechno. Kulisy bychom měli, tak co se bude dít? V každé scéně příslib do budoucích dílů, odkazy na Blood and sand (Lukrétia: Na špinavého gladiátora bych nikdy nesáhla/střih/záběr do obličeje Crixovi, který byl právě koupen Batiatem :-)) a podobné vychytávky. Na jedné straně spousta vznosných slov, na druhé neskrývaná přízemnost. Rozhodně bude na co koukat. Po třetím díle Mé předpoklady se vyplnily doslova nadmíru. Čekal jsem, že Batiatus bude intrikovat a uvidíme jeho dům na vzestupu, ale že najednou bude mít možnosti o čemkoli rozhodovat jako osmiletej kluk, to sem nečekal. Mimochodem výborně zahráno, ten jeho zpruzelej výraz, když z něj tatík přede všema dělá nezodpovědnýho fracka... Hodnocení pořád stejné. ()

Declen

Po třetím dílu hýkám blahem! Jak jsem byl nadšen z Blood and Sand tak tento prequel hltám plnými doušky. Autoři se překonávají, ještě více tlačí na pilu, jak lepšími efekty, tak silnější tvorbou emocí. Sice z širšího úhlu pohledu je to stále to samé dokola, ale je to skvělé a je to to, co chceme! Nezbývá než trpět při čekání na další díl! ()

Mackro

Hodnotenie po 4 dieloch: Súhlasím s ostatnými - je to to isté ako Blood And Sand, ibaže lepšie. A Spartakus tomu ozaj nechýba... skôr naopak, vďaka jeho absencii môžu žiariť osudy ostatných postáv. Charaktery jednotlivých aktérov sú prepracované a skutočne ľudské. Dej ťahajú Batiatus s Lucretiou a Oenomaeus (môj obľúbenec z prvej série, takže som len a len rád, že sa tu objavuje viac) s Gannicom. Súboje sú drsnejšie a pútavejšie, intrigy nemilosrdnejšie... sex len málokedy samoúčelný, čo je tiež príjemná zmena a omnoho šťavnatejší. Už nemusím tvrdiť, že seriály s názvom "Spartacus" sú guilty pleasure na vyrovnávanie hladiny testosterónu... lebo "mužské radosti" sú tu len inštrumentom, ktorý púta dohromady strhujúci dej. Uvidíme, aké bude rozuzlenie. Zatiaľ nemám žiadne výhrady. Len varovanie... zaryté feministky, toto určite vidieť nechcete. EDIT: Videné celé. Finále bolo skvelé, bez zbytočného pátosu. Finálny súboj makabrózny, s nutnou troškou gore (ešte raz... AU!! ). Som stopercentne saturovaný a dúfam, že sa v Spartakovskej línii (ak Jupiter dá ďalšiu sériu) doriešia spory, ktoré sa tu nedoriešili. Výborné. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky