Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

salisbury

Muž ze steelu Henry Cavill se kryl jménem S.T.R.Ý.C. a vyšlo mu to parádně. V tomto krytí mu pomohl Armie Hammer a hlavně Alicia Vikander, která si mou pozornost získala již v Ex Machině, kde byla stejně jako tady naprosto skvělá. Rychle odsýpající film vsazený do retrostylového outfitu mě obrazem a hudební nařaseností dostal. Divák občas čeká hodně, ale tady toho hodně v tom málu dostane. Bond či Kingsman odvádí skvělou práci, ale rozhodně partička z U.N.C.L.E. není vůbec ve své výkonnosti pozadu, ba naopak v ochranném útočném bloku i trošku vykukuje, což je příjemně odvděčeno mou pozorností. ()

berny2468

Letošní rok je ve znamení skvělých špionážních filmu (Kingsman a teď tohle) a to máme před sebou Spectre. Guy Ritchie umí natočit dobově film, což ukázal již u Sherlocka. Akce, které jsem sice ve filmu čekal více, byla přehledná. A to díky výborné kameře. Hodně se mi líbila Berlínská zeď. Ale nejlepší byla hudba. Herecky též skvělé, hlavně ten co hrál toho rusáka a Alicia, která určitě udělá díru do světa. Film má jednu vadu, a to hlavní zaporacku, která Si mě prostě nezískala. Pro mě to bylo velké překvapení....80%. ()

DEXTER099

Nevěděl jsem co čekat,ale ono je to někdy lepší,protože pak člověk muže být jen mile překvapen.Tady se to povedlo tak napůl.Nejdříve boj dvou agentu v období studené války.USA vs SSSR a posléze jejich vzájemná spolupráce,se povedla a co se týče akce,tak ta se mi zamlouvala.Herci působí dobře,i když Hugh Grant je v nezvyklé roli...Hudba dobrá...,ale celkově mi prostě něco scházelo.Celkově za mě tedy 65% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Akční špionážní komedie, u které jsem se fakt pobavil. Od začátku to pěkně šlape a agenti si jdou celou dobu vtipně po krku. Je zde spousta přehledně natočené akce a film mi hrozně rychle utekl. Za mě 95% :) ()

maddy

Ďalšie štýlové retro v podaní Guya Ritchieho, tentoraz odeté do špionážneho kabátu starých bondoviek, ktoré si však namiesto vysloveného parodovania žánru z neho iba jemne uťahuje a s nadhľadom zveličuje. Sympatický retro vizuál, štýlová hudba, dostatočná chémia medzi hlavnou trojicou, v ktorej vedie hlavne Armie Hammer ako sovietsky agent, len škoda, že ten hravý úvod z Nemecka už zvyšok filmu nedokáže dohnať. The Man from U.N.C.L.E. je tak občas vtipný, občas akčný, občas príbehovo mláti prázdnu slamu, no ten humor, akciu a story nedokáže súdržne udržať v jednej rovine a dostatočne vyvážiť. Síce sa na to celé príjemné pozerá, ale humor je skôr úsmevný, než by bol správne vypointovaný, akcie je raz priveľa (úvod), inokedy pramálo (nasledujúca hodinka) a v druhej polovici už je úplne jedno čo sa bude diať o ďalších päť minút. Samotný záver má následne toľko falošných koncov, že trvá o dobrých dvadsať minút dlhšie než by sa patrilo a zbytočne prekombinováva vcelku jednoduchú zápletku, ktorá žiadne násilné zvraty s tým kto stojí na čej strane nepotrebovala. Dostavuje sa tak pocit, že to celé trvá akosi pridlho aj napriek nie až tak extrémne objemnej stopáži. Vo výsledku však príjemná, nenáročná jednohubka ktorá pobaví, ale vyslovene smiať sa pri nej nedá, po akčnej stránke zaujme, ale napätie tiež necítiť. Síce zábavnejšie než obaja Ritchieho Holmesovia dohromady a aj s oveľa viac cool momentmi, ale chýba tomu čokoľvek čo by z The Man from U.N.C.L.E. urobilo niečo iné než len ďalšieho v rade. Podobných kúskov ktoré vsádzajú na retro a odľahčenú špionážnu formu po vzore starších Bondoviek sme tu totiž už tento rok mali priveľa (Kingsman, Spy, Mission: Impossible 5, aj samotný Spectre), aby mal U.N.C.L.E. šancu sa odlíšiť. Zábavný film, v ktorom je však zapamätateľné hlavne úvodné naháňanie v trabantoch, ten zvyšok následne ide tak nejako na voľnobeh. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

VojinRyan

Ritchie po Sherlockovi Holmsovi neopúšťa svôj štýl a opäť nám servíruje akčnú zábavu s jeho typickým humorom, kamerou a scenárom, ktorý síce má pár stránok, ale to je Vám srdečne jedno, ako ostatné veci vo filme. Opäť ide o farebnú zábavu, dobovú hudbu a kostýmy, výborný casting, charizma, chémia medzi hercami a pod. Toto sú veci, ktoré Guy vie ako servírovať s viacobrázkovým snímkom. Samozrejme nezabudnuteľná Alicia Vikander, ktorá po filme Ex-machina dvíha svoje kvality opäť a ukazuje, že vie hrať čokoľvek. 77% - 4*. ()

Adasin

Kingsmani jsou pořád o hodně napřed a snaha je napodobit je někdy až příliš vidět. Nebýt zasazení do šedesátých let, byla by to docela tragédie, ale takhle tu máme stylové titulky, stylizaci a akci, jen ty scény mezi jednotlivými souboji jsou celkem nudné a místy odfláknuté, ještěže je tu nadprůměrný soundtrack a finále nad jejich úrovní. Herecky nakonec taky v pohodě a Henry Cavill zde podal zatím svůj nejlepší výkon, kéž by stejné úsilí vkládal i do Supermana. 7/10 ()

agentmiky

Brutálně podhodnocený snímek, který za mě patří k nejužší špičce za rok 2015. Guy Ritchie se se svým nezaměnitelným rukopisem vrhl na odlehčené komediálně laděné špionážní drama a musím tedy říct, že tahle sázka se vydařila na jedničku. Jasně, hlavní herecká dvojka patří za mě asi k tomu nejvydařenějšímu aspektu tohoto projektu (díky té bezchybné chemii mezi Cavillem a Hammerem si člověk dokáže naplno užít všechny ty satirické narážky mezi sebou navzájem), na druhou stranu samotný scénář je vymakaný do posledního detailu, dlouho jsem se tak nenasmál (chytře napsané dialogy na každém kroku). Film má šmrnc, hýří barvami a zajímavými lokacemi, plus je celý film doprovázen luxusním soundtrackem (ten mnohdy westernovský nádech se mi dost zamlouval). A závěrečné finále jedním slovem BOŽÍ! Taková škoda, že se nedočkáme druhého dílu, bral bych ho všemi deseti. Za mě 9/10 ()

SaNcHeZ_cz

Guy Ritchie a jeho nesmírně příjemně stylizovaná špionská jednohubka. Tato adaptace v Británii kultovního seriálu funguje překvapivě dobře a zábavně i přes fakt, že tempo a vyrovnanost není plně ideální a ono CGI místy možná až příliš bije do očí. I přesto všechno ovšem Krycí jméno U.N.C.L.E. funguje, nabízí příjemný audiovizuální koktejl a slušné herecké obsazení, kterému vévodí Henry Cavill ve své zatím nejlepší roli. Pokud hledáte něco netradičního u čeho na dvě hodiny v kině takhle koncem léta vypnout, ideálnější volbu mít už nebudete. [70%] ()

Vxxx

To nejdůležitější, co jsem si z filmu odnesla je, že už nikdy nepůjdu na ČSFD projekci do Lucerny. Opozdilci, co si svítí telefony na volná místa a hlasitě nadávají, když nemůžou žádná sehnat, špatný výhled, šílený vzduch... Co se týče filmu, ten je velice příjemný pro oči, místy i pro uši, ale mozek u toho pracovat moc nemusí. Humor velmi příjemný a (chápu, že to je zvláštní slovo na popsání humoru, potažmo čehokoli) ňuňací. Asi to dělaly hlasy herců, ale kdyby se z toho humoru ušila deka, zachumlala bych se do ní a už nikdy nevylezla. Takže ano, to mi sedlo. Dějově ovšem takové přeplácané, jednotvárné a místy až přemodernizované, když se přihlédne k tomu, v jaké době se film odehrává. Takový silnější průměr. 3* ()

Wysch

Nabízí se srovnání s Kingsmanem, čehož neodmítnu, a řeknu, že v letošní čtverce špiónskejch filmečků je prozatím nejzábavnější Kingsman, nejvíc coolervoucí pátý M:I a nejlíp vypadající (a nejlíp stylizovaný) Man from U.N.C.L.E. A všechny filmy dohromady tvoří krásnej svěží nádech do špionskýho subžánru. Jinak dvojice špionů je v U.N.C.L.E. perfektně vystylizovaná, napsaná a zahraná a když se k tomu přidá okouzlující (a špatně německy hovořící) Alicia Vikander, ústřední trio má šmrnc a grády a šedesátkovej look je úžasně osvěžující. Škoda zbytečných chybek jak v příběhu, tak v jeho naraci, U.N.C.L.E. je ale pro mě letos nejfilmovější špionská lahůdka, kterou si rozhodně člověk musí pořídit. ()

Rosana

Také špiónský film plný akce a nečekaných zvratů. Sympatičtí hlavní hrdinové vás chytnou za srdíčko. ()

Praxis

Ritchieho filmy nemám rád. Upřímně mi strašně vadí přílišná ukecanost a zběsilý styl. Jenže, Strýček - jak se krycí jméno nazývá, mi připravil milé dvě hodinky plné břitkého retro humoru. Cavill i Hammer jsou výborní nahrávači stylových hlášek a samice Vikander mě bavila jakbysmet. Do toho si přidejte exotické prostředí retro Itálie a máte tady skvělou oddechovku, ve které se ani tak zběsile nestřílí, jako spíš řeší vše skleničkou, postelí a slovy. Tohle se vážně povedlo! 80% ()

ArsenalEagle

Nutno podotknout, že se nejedná o klasickou akčňárnu ve stylu Bonda, ale ani o komedii jako Kingsman. Je to něco mezi, pár vtipných momentů a akce. Velmi příjemná podívaná. Očekávám pokračování. ()

filmsim

Retro stylovka se vším všudy. Po nepříliš nadšených amerických ohlasech jsem tomuto snímku moc důvěry nepřikládal, ale stále jsem doufal, že Guy Ritchie nezklame a on to opravdu znovu dokázal. Po nijakém pokračování Sherlocka Holmese se vydal cestou ohlečenější verze Jamese Bonda. Tak to vizuálně opulentní špionážní film tu dlouho nebyl. Celý film mě neustále překvapoval jistou kamerou, se kterou předvádí ohromné výjevy, jako pohledy z výšky na akční scény, na akci samu o sobě nebo rozdělení obrazovky na několik oken. Všechny tyto aspekty zvládá bravurně, stejně tak neskutečně vypulírovaný vizuál nebo netypický odhlehčený humor, který vám sice bránici nerozchvěje, ale k pár pousmáním i tak dojde. Kouká se na to zkrátka skvěle. Scénář sice občas zašustí papírem, ale naštěstí všechno drží při sobě povedený casting. Henry Cavill si svého amerického Bonda vychutnává se vším všudy, překvapuje i Armie Hammer, jehož ruský přízvuk ani nezní směšně a jako vždy dokonalá Alicia Vikander. Svou menší roličkou tu potěší i zestárlý Hugh Grant, který je tu sice dohromady několik minut, ale i tak je hodný zapamatování. Škoda výdělků tohoto filmu jak v USA, tak ve zbytku světa, kde si moc diváků nenašel a několika dílná série s těmito hrdiny, tak zdá se nepřichází v úvahu. Je to škoda, protože takových stylových akčňáků příliš není. 8/10 ()

Laxik

Guye Ritchieho nemusím, moc to přehání s formou a odsírá to pak hlavně obsah. Tentokrát se držel zpět, což je u takové stylové retro záležitosti docela s podivem. A já si Krycí jméno U.N.C.L.E. docela užil. Není to sice nic superbožího a v rámci žánru jde spíš o průměr, ale Cavill a Hammer mají skvělou chemii a celé je to tak pěkně naivní a bezelstné, že si to prostě nejde neužít. Zkrátka čistá oddechovka, která funguje, i když měla potenciál být mnohem lepší. ()

zipper111

Pohodová retro kravinka, která se ale prostě nevyrovná Ritchieho klasikám. Kde ty časy Snatche jsou... Ale i tak je to nadprůměrně stylizovaný a vcelku zábavný film, kde se sice děje hodně děje... ale bylo mi celou dobu úplně jedno, jestli to kdokoliv z hlavních postav odskáká a o co v tom filmu vlastně jde, konec si dokáže domyslet každý. Slabší 4* ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)