Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

Morholt

Odlehčené špiónské retro, které zaručeně pobaví. Nečekejte žádnou strhující akci alá Kingsman, gagy tančící na hraně trapnosti jako v případě Spy či syrovost posledních Bondů. Co se akce týče, omezil se Ritchie jen na dvě honičky autem, snahu donutit diváka k výbuchům smíchu vypustil úplně a stejně tak thrillerovou atmosféru. Ovšem naprosto věrně vystihl atmosféru 60.let, doprovázenou skvělou Pembertonovou hudbou, měl šťastnou ruku při castingu a co se vydařilo nejvíc, jsou vycizelované dialogy. Dalo by se říct, že celý film je o špičkování mezi ústřední trojicí, ale tak to dělá takovým způsobem, že film prakticky postrádá hluchá místa a když už tam nějaká jsou, vyplní je Alicia Vikander s Elizabeth Debicki. Nevím, jestli má Ritchie ambici udělat z U.N.C.L.E. sérii, každopádně bych se za to moc přimlouval. 85% ()

Sawy

Neuvěřitelně lehkonohá špionážní retro stylovka, která mě bavila víc než Kingsman. Ritchieho koncept totiž rezignuje na otravnou snahu být cool za každou cenu a režisér, o kterém jsem si po Sherlocích myslel, že je docela tvůrčně vyčerpaný, nám servíruje svižnou jednohubku, která je plná nápadů a vlastně nemá vyloženě slabá místa, protože všechny její složky se bezvadně doplňují a pokud nestíhá jedna, zachrání ji druhá. Herci jsou neuvěřitelně fajn, což je s podivem, protože Cahill a Hammer nemají zrovna pověst nejsilnějších hráčů na hollywoodském poli. Ale buddy chemie dvou rozdílných charakterů mezi nimi funguje jako už dlouho v žádém filmu. Alicia Vikander potom představuje mnohem více než jen nějaký jejich na pohled pěkný doplněk. Ritchiemu opět fungují jeho trademarky, kterých je U.N.C.L.E. plný, akční scény jsou zábavné, protože každá je trochu jiná a celý film neuvěřitelně pozvedává krásná šedesátková stylizace. Pro mě osobně jedno z nejpříjemnějších překvapení loňského roku, které je stylové, vtipné a velmi zábavné. Škoda, že na film nepřišlo víc lidí, protože v tomhle případě bych si pokračování dal nesmírně rád. 85 % ()

Shaqualyck

Jako čerstvě navoskovaný veterán. V garáži vypadá neskutečně cool a sexy, ale za první zatáčkou se mu zadře motor, takže do cíle ho musíte v potu tváře dotlačit. Ritchie zkusil nablýskané retro v nezvykle rozvláčném tempu, které sice sedí cizelované obrazové estetice, ale zároveň odhaluje slabiny krkolomné historky o dvou znesvářených agentech a jedné atomovce. A že jich je! Dokud se elegantní Cavill škádlí se sošným Hammerem (ten přízvuk!), je všechno v nejlepším pořádku, ale jakmile se do toho připlete boj o záchranu světa, spadne filmu řetěz. Půvaby Alicie Vikander to nevytrhnou a překombinovaná pointa už tuplem ne. Letmo načrtnutí záporáci jsou jen do počtu, chování postav nedává smysl a všechno se zdá zdlouhavé a těžkopádné. Postupně bledne i vzpomínka na útěk z Východního Berlína - jedinou skutečně zajímavou akční scénu. Největší problém je, že až na pár výjimek se nepodařilo sladit vtipné momenty s okamžiky, kdy jde takříkajíc do tuhého. Řemeslně má na Ritchieho málokdo, ale tentokrát jakoby se nemohl rozhodnout, jestli točí komedii nebo drsnou akci v (ne)okoukaných kulisách studené války. Humorné vsuvky nejsou ani zdaleka tak vtipné, jak být mohly (nebo jak autoři zamýšleli) a jedinou nezpochybnitelnou devízou zůstává Pembertonův famózní soundtrack. ()

ScarPoul

Mdlé, nezaujímavé a bez výraznejších dramatických spestrení, alebo fungujúcich vtipov. Na to, že sa jedná o tvorcu Ritchieho formátu je vo filme trestuhodne veľa neoriginálností. O postavy sa nebojíme a oni samotné postrádajú akýkoľvek šarm. Vikander je síce pekná, ale nepresvedčila ma a rovnako je to aj s Cavillom( neveril som mu ani Supermana) a Hammerom( ten vychádza z trojice najlepšie). V zásade taký návrat ku klasickým krimi, ktoré si užíva nezaujímavé lokácie a obľubuje kŕčovito nevtipný humor. Nepamätám sa na tak veľké sklamanie ako v prípade tohto. A to som si naozaj myslel, že tretia časť Sherlocka Holmesa naozaj vznikne.Očividne je ale dobré robiť nové série už po prvom diely odsúdené na neúspech. Pevne verím, že v tomto prípade to takto zostane. Ďalší diel by som naozaj nezniesol. ()

Lacike

Z tohto filmu som mal zly pocit od zaciatku. Mizerny casting, retrotematika a neskutocne nudne trailery. Dufal som, ze to dravou reziou zachrani môj oblubenec Ritchie. Ale nezachranil. Zapletka je nezaujimava, ustredna dvojka je tak nevyrazna az som si miestami prial, aby boli v hlavnych ulohach Jai Courtney a Luke Hemsworth, ktorych neznasam ale aspon by som citil nejake emocie a mohol by som si vychutnavat ich vzajomne bitky. Ti dvaja mantaci mi boli ukradnuty. Alicia Vikander je nadherna ale jej postava je zbytocna. Akcne sceny fadne. Toto tocil Ritchie? Neverim. Jedinu hviezdicku davam len za vypravu na ktorej vidno, ze to bolo drahe a uveritelne navodila sestdesitkovu atmosferu. Ale to je malo na to, aby som sa bavil. Radsej si znova pozriem nejaku Bondovku s Connerym. Pre mna je toto po sracke Swept Away druhy najhorsi Ritchieho film. 2/10. ()

GeusX

Líbivá špiónská akční retro komedie, která zanechá úsměv na tváři. Krásně se na to kouká, jen ten děj hraje až druhé housle. (viděno 2x: kino, ČSFD projekce; DVD cz) Po druhém shlédnutí bylo mé nadšení menší než z kina. (Koho by to překvapovalo, že?! :) 75% ()

PROROK14

Takto komédia určite nemá vyzerať. Skromne si myslím, že na komédii by sa mal človek smiať. Ja si nepamätám, aby som sa pri tomto filme zasmial čo i len raz. A ináč ako nepodarenú komédiu toto brať ani nemôžem, pretože nič v tomto filme nebolo vážne. Prvú polovicu som sa nudil, tá druhá bola o čosi lepšia, ale výsledný pocit z filmu mám vyslovene špatný. Pôvodne som dal 3*, ale nakoniec som sa rozhodol pre 2. Slabých 5/10,,, ()

Tommassi3

"Tak si říkám, Solo, že v duši každého Němce je Američan, který chce ven.." ;) A famózní klipař Guy Ritchie by si tuze přál, aby ten Tarantino v něm konečně vylezl ven.. Jenže on tam prostě není !! A dost podobné je to s tímhle rozkošně retro snímkem, který se zdá být jako krásná blondýna, nesmírně sexy, ale.. Kde nic není... ()

maseer2

přestylizovaná a zoufale nudná retro slátanina, která jen potvrzuje skutečnost, že mi Ritchieho styl až na pár výjimek prostě nesedí.. navíc to má otřesnou hudbu a v podstatě jediné, co bych na filmu vyzdvihl, je hodně zajímavá Alicia Vikander.. 2* ()

BoPo

Guy Ritchie si povedal, že natočí svoju verziu Dannyho parťáků. Skresal ich počet na 3, urobil z nich špiónov a hodil ich do čias bez mobilov a internetu. Vadil mi miestami prvoplánový humor a akcia, ktorá pôsobila občas neprehľadne či skôr rušivo zostrihaná. Ono to vlastne bolo celé určené pre Soderbergha, takže v tom Ritchieho rukopis nesrší aktivitou, keďže to nebola ním vysnívaná látka. Ale je tu slušné obsadenie, štýlový vizuál, nenáročná zápletka a absencia zbytočných odbočiek. 4* určite nie, ale o 3* netreba vôbec pochybovať. ()

bouncer

Výborný Ritchie a pohodový film, kterých bohužel nevzniká poslední dobou mnoho. Je fajn si odpočinout od komiksů u takové retro špionážní akční komedie. U.N.C.L.E. mi udělal stejnou radost jako RocknRolla. ()

Avalon820

Zas a znova variace Guye Ritchieho na sebe sama. A už toho mám plné zuby. V zásadě se jedná o nejméně páté pokračování Sbal prachy a vypadni, jen zasazené do jiné doby a s jinými herci. Typický styl a pěkný vizuál tomu upřít nelze, ale jednoduchý, stále stejný a čím dál prázdnější příběh to bohužel nezachrání. Být Ritchieho fanda nebo nevidět nic z jeho předchozí tvorby, jdu určitě s hodnocením výš, řemeslně je to velmi dobře natočený film... Ale čekat změnu či posun je v tomto případě asi jako čekat na Godota. ()

Johny_fork

Kingsmanem už není osamělý ve svém vlastním žánru. Guy Ritchie natočil zběsilou retro akční šílenost, kde podobně jako ve zmíněném Kingsmanovi je styl až na prvním místě. Prakticky po celou stopáž jsem se musel tetelit blahem, tohohle do mě perte klidně víc. ()

JohnCZ

Velíce průměrná špionážní oddychovka, která ale není ani moc vtipná a ani napínavá. Je to takový ničím nevybočující řemeslně obstojně natočený standard s docela sympatickou ústřední trojkou a nevyužitým Hughem Grantem. Čekal jsem asi trochu víc. ()

corpsy

Aj napriek výrazným Ritchieho režijným hrátkam, ide o totálnu old fashion zábavu, ktorá obsahuje náboj, ktorý mi tak chýba v posledných bondovkách. Nieje to zamerané na prehnanú výbušnú akciu ( aj keď sa jej dočkáme ), na monštróznu výpravu ( aj keď sa dej presúva na viaceré svetové lokácie ), ale na ľahkú špionážnu atmosféru okorenenú nonšalantným humorom. Pozrite si ktorúkoľvek bondovku zo 60. rokov a budete vedieť o čom píšem. ()

Padme_Anakin

Stylové špionské retro s příjemnou hudbou a takovým moc hezky barevným vizuálem. Přijala jsem jej tak, jak mi bylo naservírováno - "cílem hry je hra" - a nechala se bavit, rozesmívat a báječně relaxovala. Trojlístek - Alicia Vikander, Armie Hammer, Henry Cavill - fungoval bezchybně a ladilo jim to spolu. U mě spokojenost, oddechovka jak má být. ()

liquido26

UNCLE je úvodními titulky počínaje a těmi závěrečnými konče skvěle stylová špiónská retro zábava. Doufám, že bude sequel. ()

Marsik

Kino Lucerna (ČSFD projekce) - Do interiéru kina Lucerna se tento snímek skvěle hodil (i když na modernizaci klimatizace by se mohlo zapracovat). Film nabízí svižné tempo, nepřehnanou humornou složku, kvalitní akce a pár překvapujících zvratů. Zkrátka jste zabaveni na celé 2 hodiny. Styl Guye Ritchiho mě stále baví a děkuji ČSFD za projekci, opět mi ušetřila penízky :) 80% (with J.) ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)