Hlavními postavami filmu Krycí jméno U.N.C.L.E., zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo (Cavill) a agent KGB Kuryakin (Hammer). Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě. (Freeman Ent.)

kingik

Sympatické špionážní dostaveníčko. Guy Ritchie umyl podlahu v CIA a KGB v době Studené války a ukázal, že na špionážní žánr lze pohlédnout stylově. 9 z 10 režisérů by z toho udělalo seriozní blábol plný stereotypů. Ritchie přichází s vlastním stylem, svůj film přibližuje divákům neznalým seriálové podoby velmi vytříbeným náhledem na látku. Baví to velmi. Obsazení je velmi delikátní, dokonce až neokoukané. Henry Cavill a Armie Hammer je dvojka, co hned tak nezevšední. Pár minut si jdou "terminátorovsky" po krku, pak už příkladně spolupracují, bez lubrikačního gelu. Naopak promazat by potřeboval dámský doprovod. Někdo bude hotový z Alicii Vikander (je daleko lepší oproti asexuální kreaci v Tomb Raider), daleko agresivnější sexappeal má ovšem Elizabeth Debicki v záporné roli. Tak týden v kuse jebačky. Provázání charakterů je značně neotřelé. Režijní postupy střídají pestrou škálu, některé scény jsou vyloženě komediálně založené, jiné scény zapůsobí, zvláště v kombinaci s brilantní doprovodnou složkou. Neoslnilo jen finále filmu, které mohlo být třeskutější. Rád bych si dal pokračování, titulková mise v Istanbulu vyloženě navnadila. Už z logiky věci, kdy látka vychází ze seriálu, se mělo ještě pokračovat. A rozhodně pod taktovkou Ritchieho. Vzniklo tedy inteligentně zábavné dílo, u něhož je špionážní zábava zaručena. 10/10 ()

InJo

Guy Ritchie stále umí (i když dalšího Podfu(c)ku se od něj už zřejmě nedočkáme). Jeho špionážní oddechovka má sympatické obsazení (chemie mezi herci jakž takž funguje), šmrnc (většinu času), sexy styl (naprostou většinu času) a soundtrack, který svou úderností a neuvěřitelnou rozmanitostí (např. skvělé morriconeovské motivy!) přebíjí všechny a všechno. Má to i svoje slabší stránky (zápletka je dost generická, záporáci nepříliš výrazní) a z letošních špionážních pecek se Krycí jméno U.N.C.L.E. nejspíš zařadí do té horší půlky (konkurence v podobě Kingsmana a M:I 5 je holt nehorázně silná), ale za vidění stojí už jen kvůli několika výborným, nápaditě natočeným scénám. 70 % ()

Tsuki

Humorně odlehčený špionážní retro film. Některé scénky a dialogy tam byly dost povedené, ale musím uznat, že to nebyl úplně můj styl humoru. Henry Cavill mě ale každopádně zaujal svým charisma (znám ho už dlouho, ale ve filmu jsem ho viděla poprvé). ~(3,2)~ ()

HoneyBunny

Tenhle film se možná nestal v kinech hitem, ale za mě je to jeden z nejlepších filmů roku 2015. Úvodní nápad spárovat amerického a sovětského špiona možná není úplně originální, ale Cavill s Hammerem si své role neskutečně užívají a špičkování Napoleona s Iljou je radost sledovat. Cavillův americký superboy je možná až moc dokonalý, je to prostě další (povedená) variace na Bonda. Je to ruský dvoumetrový sympaťák Ilja, kdo si mě z těch dvou získal - má zajímavé charisma, vypadá jako obr, ale je na něm něco mile lidského a zranitelného. A mezi ním a šťabajznou Gaby (tradičně super Alicia Vikander) to úžasně jiskří. Guy Ritchie s přehledem zvládl špionskou retro akci, evropské lokace jsou jako vždy sexy a dokonce i padouši jsou mile jednorozměrně zlí. Druhého dílu se skoro určitě nedočkáme, ale v tomhle případě by mi vůbec nevadil. ()

Anderton

Ritchie prichádza v jednotlivostiach s fajn až výbornými nápadmi, aby nakoniec v celku sklamal. Samozrejme ako koho, Krycie meno Strýko ale nedokáže poriadne chytiť za gule vo finále, čo ho v mojich očiach nakoniec strháva k priemeru. Nakoľko autor verne odkazuje na pôvodný seriál bude zaujímať asi dva a pol diváka na svete. Škoda aj prevareného príbehu a očakávateľného a zároveń nezmyselného zauzlovania deja, v podstate by to bolo rovnako funkčné a možno aj funkčnejšie aj bez tých podrazov na druhú. ()

boshke

Ač je Podraz špička a třeba i Sbal prachy a vypadni se mi líbilo, druhým Holmesem a RocknRollou mne Ritchie celkem nasral, takže bych byl první, kdo byl hodil kamenem. Nedostává se mi však munice. A i když si Ritchie neodpustil nějaké svoje sračičky, upustil díky bohu od zpomalovaček a zrychlovaček a já nemám principiálně co vytknout. Skvěle obsazené (hlavně ústředí trio, samozřejmě), perfektní soundtrack, krásná retro atmosféra. Příběh asi třeba nepatří k nejduchaplnějším a finále už jsem také viděl lepší, i tak to však Ritchiemu na těch pět vystačí... 90% ()

MikeCool

Vtipná špionská komedie, která bohužel nedokáže udržet humor, akci a příběh v jedné rovině, což místy malinko bilo do očí. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

AppleCore

Horko těžko bych za tenhle rok hledal větší oddechovku, než právě Man from U.N.C.L.E. Zábavná, dynamická, svěží, ale hlavně zarytým konvencím nepodléhající retro palba, která dokáže kouzlit úsměvy napříč všemi faktory, ze kterých se skládá. Že už se do kin na takový filmy nechodí, je vyloženě na pěst. ()

Kothy

Docela dobrá oddechovka. Guyi Ritchiemu se to zase povedlo. Trochu to připomíná bondovky. Nechybí tomu ani fóry. Ty 60. léta vypadají docela stylově. Henry Cavill a Armie Hammer hrají dva znepřátelené agenty, kteří musí spojit své síly proti společnému nepříteli. Doste se mi líbilo, jak se ti dva neustále špičkují a trumfují. I akční scény jsou docela povedené. Alicia Vikander je skvělá jako vždy a Elizabeth Debicki hraje proradnou záporačku. Dobrou roli britského agenta tam má i Hugh Grant. Hudba taky není špatná. Opravdu pohodový film, který stojí za vidění. "To oblečení k sobě nebude ladit!" :D ()

DwayneJohnson

Celkem prdel. Ne nějaká světoborná, ale přesně taková, jakou jsem si podle ukázek představoval. Rozhodně spíše lehčí komedie, než nějaký následovník Bonda. Párkrát jsem se opravdu od srdce zasmál, hlavní trojice se taky vzájemně dobře doplňuje, ale rozhodně mi tam chyběl nějaký provázanější příběh. Je to takový pěkně zabalený film, kde až v průběhu sledování zjistíte, že jeho obsah zase až za tolik nestál. ()

Ant

Jeden z nejzábavnějších filmů roku. Takový Kingsman z 60. let v Římě. Jestli to nedostane sequel, tak by to studio měli žalovat. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Guy Ritchie opět nezklamal. Nemohu sice říci, že je tato agenty prolezlá retro pranice špionážních organizací z různých stran berlínské zdi špičkou v jeho tvorbě, ale rozhodně neurazí. Vtipem protkaný svižný děj občas sklouzne až k romantické zápletce, ale hlavní důraz je kladen na dramatičnost a akci. Bál jsem se, že místy to bude skřípat a kýčovitým chvilkám se nevyhneme, ale nakonec to dopadlo velice dobře a i trapných momentů bylo jen stopové množství. Herci v hlavních rolích mi sem pasovali a dokonce se musím přiznat ke svým neodbytným pocitům, že Hugh Grant tam vlastně překážel. Možná měl alespoň jeden známější xicht nalákat diváky, ale mám za to, že šlo o zbytečné opatření. Konec filmu už byl trochu přitažený za vlasy a trochu mi připomněl Bondovy přeslazené závěry. Celkově se to však určitě povedlo a rozhodně doporučuji. 80% ()

nascendi

Nedokážem tento film zhodnotiť tak erudovane, ako ostatní. Ocenil som jehoi dobré obsadenie, zručné nakrútenie, ale to je asi tak všetko, pretože keď ma neoslovovali ani bondovky, je prirodzené, že ich nasledovníci dopadnú rovnako. ()

silentname

Tohto roku už je to tretia špionážna komédia, a ešte sa čoskoro teším na nového Jamesa Bonda. "The Man From U.N.C.L.E" je ale stále veľmi príjemne pozeratetľným, miestami vskutku zábavným a dobre natočeným špionážnym filmom, ktorý je ale miestami trošku natiahnutý. Musím ale povedať, že sledovať Sola s Ilyou ako majú spolupracovať a ako sa istým spôsobom stanú priateľmi je veľmi dobre spracované a ťahá to film skutočne tým správnym smerom. Občas mi humor nesedí, no keď sú dobré scénky, tak som sa smial. Ako napríklad výmena ploštíc medzi agentmi. To stálo za to. Možno by to chcelo viac akcie v prvej hodinke filmu, no napriek tomu si myslím, že ide o dobré a solídne natočené filmové dielo z dobrého časového obdobia a v prípade, že by sme mohli vidieť viac z tejto dvojice, nebránil by som sa tomu. Myslím si, že by z toho niečo mohlo byť. ()

Ratemus

Pěkné, svižné, elegantní, akční. Opravdu povedený dílko, které po dlouhé době v rukou Ritchieho nebylo zvoráno. Já se skvěle bavil, chemie mezi amíkem a rusákem fungovala skvěle, nebylo tam ani tolik klišé, co jsem očekával. Opravdu film, který neurazí. ()

Slarque

Báječná retroatmosféra a kočkování dvou tajných agentů. Nejzajímavější jsou scény, kde se něco děje ve druhém plánu na pozadí. Nebo střihově zintenzivněná akční scéna, při které jsem na chvíli zapomněl, že se koukám na komedii. Škoda třeba nevyužité Alicie Vikander, která je v úvodu představena jako mechanička a řidička, a pak už jen předváděná jako objekt, na který se příjemně dívá. A taky by to chtělo padoucha. Elizabeth Debicki se objeví příliš pozdě a ještě na plátně moc času nepobyla. Takže je to stylová podívaná, ale s příběhem je to bohužel slabší. ()

Happens

Bondovka z poloviny minulého století, která ještě více paroduje rusko-americké vztahy a celkově studenou válku a která kopíruje celého Jamese Bonda v takovém stylu, že to mě - antifanouškovi všech bondovek - rve oči.. pomoc. ()

dopitak

Retro je jenom zástěrkou, aby byl nějak ospravedlněn námět. Nebudu se pitvat v tom, co na začátku Studené války bylo a co nebylo technicky možné, shrnu to do lakonického konstatování, že retro má vypadat jinak, má to být retro se vším všudy. Hlavní postava - americký agent je celkem fajn, Hughův štěk taky, dámám to sluší (asi nejvíc té recepční). Trapná honička v dešti a "souboj" o disk, o profláklosti raket ani nemluvím. Kamera fajn, děj by šlo prostříhat. ()

klerik

Fakt dobrý bondovský film, ale nie úplne oddychový. Začiatok ma až tak nechytil, ale postupne zafungujú vzťahy medzi postavami (takmer ako za čias ČERVENEJ HORÚČAVY :-) i Ritchieho zmysel pre (ľahký) humor. Pár scén je výborne zrežírovaných a ako fetišistické retro je to pastva pre oči... Hudba je vyslovene hravá... ()

Ritchie chystá novou gangsterku

29.04.2016

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (více)