Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

ThomasCrown

Flm akoby postupne kvalitatívne aj hudobne dozrieval a bol stále lepší a lepší. Klišé typu dievča príde do veľkého mesta a chce sa stať speváčkou, chalan z baru tiež, rocker čo stratil budúcnosť..nič z toho nevadí a skôr vypĺňa diery, ktoré by tu inak boli. Výborné obsadenie, Zeta Jones v kostole dokonalá, Russell Brand v najlepšej forme a Tom Cruise..očakávané sklamanie sa nekonalo a jeho I Wanna Know What Love Is či Pour Some Sugar on Me sú dokonalým koncertným zážitkom. Blondýna v hlavnej úlohe pekná, ale jej hlas nemá veľa spoločné s rockom, skôr mladšia verzia Britney Spears. Aj napriek tomu som si na ňu po čase zvykol a duo Just a Small Town Girl od Journey aj následná Cruisova verzia sú skvelým doladením tohto rockového koláča. ()

Prochy38

Jako fanda rocku jsem byl hodně natěšený. Filmem zní hromada skvělých skladeb a musím říct, že pěvecky se všichni herci připravili teda skvěle. Film se mi hrozně líbil. Hromada odkazů a rozhodě bezkonkurenční T. Cruise. Proč nedám 5*? Jednoduše řečeno, protože film měl dvě složky. Teda on jich měl více, ale jedna ho z mého pohledu táhla dolů. Tím myslím pohádku těch dvou mladých. Bohužel to mě naprosto nesedlo. J. Hough je sice moc hezká hola a krásně zpívá, přesto to bylo tlačeno až moc. Ostatní linky filmu byly parádní. Skvělý R. Brand, nádherná a sexy M. Åkerman, moc dobrá C. Zeta-Jones a vtipný P. Giamatti, ale všem teda vypálil rybník T. Crusie, který byl dokonalý!! Hudba famózní. ()

Mikino00

Příšernost, nevím proč to má v názvu rock, když celou dobu zpívají jen popovou část rockového žánru a ještě je k tomu zprzní do šílené disneyovské podoby, opravdu mi to připomínalo Glee apod pořady pro 10-leté holčičky. Děj je tak stupidní až to bolí a nechápu na co nalákali taková slavná jména jako Cruise, který jako jediný alespoň vypadá jako rocker. Třeba takový Brand potvrdil příslušnost k jiné planetě, ten člověk není normální. Moc rád bych viděl jak se tvářili třeba Twisted Sister nebo Whitesnake když tohle viděli. ()

Tomyfrok

Pytel dojmů vzájemně tak kontroverzních, že by se o tom dala napsat písnička. Jenže songy píší jiní a spoustu těch dobrých se v Rock of Ages objevilo. Bohužel kdo čekal pořádný rockový nářez, odešel zklamán, a to asi nejenom proto. Celý film je přeslazený, vrcholem romantického patosu je vyznání majitele klubu v podání Aleca Baldwina. Celkově to zavání až parodií, vše je přehnané, přehrávané, některé postavy jako kdyby vám dopřávaly pomalou mučivou smrt. Jenže pak jsem přivřel obě oči a uvědomil si, že jde sakra o muzikál. Klasický film by v této podobě nemohl nikdy uspět, ani by nejspíš nevznikl, ale zde je jistá jednoduchost a přímočarost postav vlastně i vyžadována. Spoustu věcí, které by mě jinak štvaly, jsem tak musel prominout a chvílemi jsem se i trochu bavil. Bohužel to ale nefungovalo jako třeba v Burlesque, které táhly dvě velké zpěvačky. Závěrem snad jen, že Catherine Zeta-Jones se předvedla jako velké zklamání a nevím, proč má tohle pitvoření zapotřebí, Alec Baldwin celkem ušel, těžko šlo vykřesat víc, mno a Tom Cruise? Já zklamaný nebyl a vlastně proč taky, byť to nebyl oskarový výkon, kvůli němu jsem na to celé koukal a alespoň si v padesáti zkusil zase něco nového. Asi Rock of Ages nedoporučím, i když na nenáročné deštivé víkendové odpoledne proč ne. (40 %) ()

gumolit

Úvod filmu vypadá slušne a ja si hovorím prečo to bol taký prepadák???Pochopil som to až po zhliadnutí ale musím povedať že žánrové Mama Miáa bola oveľa horšia.Dejová línia je naprosto klasická muzikálová.Všetko sa točí okolo lásky a samozrejme okolo rockovej muziky, lenže práve tá druhá línia je málo pravdepodobná.Ano sú tu prespievané klasické rockové a metalové pecky na novo to sa mi páčilo ved na tých originálných skladbách som vyrastal lenže tomu novšiemu prevedeniu im neverím !!Chyba nie je ani v hereckom obsadení Tom Cruise ako rocker je výborný určite viac vierohodný než Mark Wahlberg v Rock Star a nevadí mi ani jeho spev.Proste film sa na rock n roll len hrá než aby ním bol !!Škoda !! ()

Imrwere

Tak tohle se teda nepovedlo. S rockem bych teda spojil maximálně soundtrack, který tento film drží tam, kde je. Cruise mi do téhle role vůbec nesedí a celé to bylo takové utahané, až nudné.Podprůměr - 40%. ()

Wienczaa

Nejdřív jsem chtěl dát * alespoň za muziku, ale to fakt nejde. Jestli to tak v 80. letech opravdu bylo (což naštěstí nebylo), tak bych rockovou hudbu přestal poslouchat. Jak by řekl Zděnek Pohlreich: CO TO K**VA DO PRDE** JE??? ()

Strike

Pokud by se vypustila romantická linka hlavní mladé dvojice, tak by film byl pouze o Stacey Jaxxovi a osudu klubu - tzn. o něčem - a byl o půl hodiny kratší. A vše by bylo v pořádku. Bohužel takhle je to o poměrně nesympatické mladé dvojici, jejíž nezajímavé osudy zbytečně natahují film. To znamená, že film o rock and rollu, kde by vše mělo šlapat a odsejpat, poměrně nudí. Je to škoda protože zbytek osazenstva je bez problémů - Cruise je boží, stejně jako Baldwin, Russell Brand je překvapivě neotravný, Giammatti v neurážející, Malik Akerman hot a skvělá Zeta-Jones je trestuhodně nevyužitá. Hudba samozřejmě parádní, proto je trochu smutné, že není dobře choreograficky využitá. ()

maty39

Rock of Ages láká na notoricky známé hity (převážně glam metalové) let osmdesátých přezpívané průměrnými hereckými trdly v průměrném aranžmá. Pořád je to o několik tříd lepší, než to co se na nás line z rádií minimálně posledních 15 let, ale z filmového hlediska je Rock of Ages příliš nevýrazný. Takové Glee s podstatně lepší muzikou. Celé to vypadá spíše jako pocta glam metalu (známý také jako hair metal). Pocta, ze které se tak trochu vytratil samotný film. Vyznavači elektronického pekla nebo pop (rádoby)music se asi nedostanou přes dvě hvězdičky, protože tenhle film jim nemá co nabídnout. Ale dobře jim tak. Už název pro ně byl dostatečným varováním. Pro mě je smutnější fakt, že bych se více bavil, kdybych zíral na temnou obrazovku a z reproduktorů hrály jen jednotlivé songy v řadě za sebou (pokud možno v originále) třeba i 6 hodin. Lepších 70% ()

j0nathan

Těšil jsem se na nabušený muzikál plný klasického metalu a rocku a dostalo se mi pouhého žblebtu soft a poprockových skladeb. Jediné co mě překvapilo, byl Tom Cruise, který svoji roli rockové hvězdy zvládl opravdu dobře a momenty, kdy se objevil jsem si užíval. Za zmínku stojí ještě Paul Giamatti, Caherine ZJ a Alec Baldwin. Ostatní protagonisté v čele s Russellem Brandem, kterému byste dali ránu už jen za jeho obličej stáli za vyližp*del. Z původních 3* po prozkoumání vzpomínek, které mi z muzikálu zůstaly dávám konečné 2*. Chicago powa! ()

JK-Stinger

Jako rockový fanda můžu kladně ohodnotit výběr hudby, která je i ve většině případů dobře interpretovaná. Bohužel to samo o sobě zrovna haló nedělá a kromě toho bych si tak po čase asi vzpomenul akorát na super rockového bastarda Toma Cruise. Nebýt těchto kladů, musel bych být opravdu zklamaný. Příběh je o ničem, typická muzikálová slaďárna, která se prostě k rocku nehodí a dost nepochopitelných obratů body taky nepřidá. V Hollywoodu asi stačí chvilku tupě zírat z očí do očí a hned máte roztomilý hluboce zamilovaný pár, bleeee! Ta gay pasáž mezi Brandem a Baldwinem byla taky úplně mimo mísu a bez ní by se film dost dobře obešel, ale co, vlastně v každém filmu už dnes z rasových principů musí být alespoň nějaký černoch a homosexuál, bleee! Mohl to být pěkný nářez s pořádným námětem a odvazovou hudbou, ale ta slaďárna se prostě moc nepovedla. Hvězda za hudbu a hvězda za Cruise... ()

lardko

Skvělej komediální muzikál u kterýho sem se zasmál. Nejlepší ve filmu byli: Boneta , Cruise a Russell Brand ty fakt dobře zpívaj. ()

Greg25

Šablona, klišé, sterilní slaďák.... snad by to šlo překousnout, kdyby tohle byl popový muzikál, ale není. Rock je životní láska, rock vás nakopne, rock je jízda minimálně v tu chvíli, kdy ho posloucháte. A rockeři mají být ti co žijí tady a teď. A co na to film? Nabídne nám něco, co kohokoliv, kdo má jakýkoliv vztah k rocku (nota bene k tomu osmdesátkovému) může jen vytočit na nejvyšší míru. S představitelem, který by možná prošel jak člen chlapecké kapely z 90. let, před kterou utíká, ale ne jako rocker, s příběhem zoufale popovým, s okleštěním původních rockových pecek. A je smutné když největší "rockové koule" má z celého filmu Catherine-Zeta Jones a Mary J.Blige, které jsou postavy vedlejší a už vůbec ne "ty zapáleně rockové". Cruise není špatný, ale pořád je to popový rocker (za což může film, ne Cruise). Film, který vás naštve, pokud máte rádi rock, a pokud ne, tak možná taky - tváří se to jako rocková jízda, ale je to příměstský vlak Českých drah. 40% ()

nonick1

Nechápu tak nízké hodnocení na CSFD, protože tomuhle zfilmovanému muzikálu z Broadwaye - kromě obsazení Diega Bonety - téměř není co vytknout. Naproto dokonalé prostředí šlapajícího rockového klubu, nedostižný Tom Cruise v roli výstřední rockové hvězdy, hutná rocková muzika včetně závěrečné pecky Don't Stop Believin' od Journey na vyprodaném stadionu, všudypřítomná parodie na provařená klišé... to vše dělá z tohohle hudebního filmu skvělý zážitek (nejen) pro fajnšmekry a milovníky rockové zábavy. Výborným nápadem je i současné prolínání dvou různých rockových skladeb do jedné - jako třeba "souboj" Starship (We Built This City) a Twisted Sister (We're Not Gonna Take It) v závěru filmu. Díky přiznané (pro některé však zřejmě nepochopené) nadsázce, která se line celým filmem od začátku až do konce a díky výběru rockových skladeb je to skvělá volba na pohodový večer. Šťastnou ruku měl režisér i při obsazení rolí: nejenom, že se ve filmu objevil třeba Sebastian Bach ze Skid Row... kytarový part si po boku Toma Cruise střihl i Nuno Bettecourt z Extreme...ale exceluje tu i Paul Giamatti...a nakonec překvapil i Alec Baldwin v jedné ze svých nejlepších rolí, kterou zvládl s obdivuhodným nadhledem. ()

Eterninox

Over-the-top vylomeniny velkých hereckých jmen ve vedlejších rolích (v čele s Tomem Cruisem) velmi zábavné, ale ústřední dvojice a jejich selanka o hledání štěstí, úspěchu, lásky, smyslu života (a kdoví čeho ještě) v Hollywoodu otřepaná, sterilní, a nesympatická. Většina rockových vypalovaček v příběhu navíc působila dost nahodile, a téměř bez výjimky zněla hůř než originál. 50% ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)