Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

Xmilden

Jsem rocker nemůžu jinak! Já mám tyhle písničky prostě rád a naskakuje mi husí kůže když slyším: Journey - Don't Stop Believin' nebo Scorpions - Rock You Like A Hurricane. Navíc Tonda pořád umí! Škoda že ústřední dvojice hrdinů sympatická zrovna moc nebyla a tak herecky vše zachraňují staří pardálové Brand, Giamatti nebo Baldwin. PS: Moc bych se přimlouval zda-li by možné aby nějaký český režisér mohl podobně připomenout také českou hudební rockovou scénu z přelomu 80. a 90. let. ()

nunka

Ak si odmyslím prehnanú gýčovitosť a naivitu, aj tak zostáva len nepodarený muzikál so scenárom ako z najhoršej červenej knižnice. To, čo fungovalo boli rockové songy a ich dramaturgia, primiešali sa však aj také, ktoré pílili uši a mali skôr popovú prímes. Ústredná zaláskovaná dvojica síce nič moc, no keď nastúpil Tom Cruise - to, čo bolo pred tým zle sa stalo ešte horším. Postavu drsného rockera skazil hlavne výrazovo, to, že pretiahne pár ženských, chlastá, nosí kožené spoďáre a zabučí si na pódiu z neho ešte nerobí charizmatickú megahviezdu. Baldwin s Russelom Brandom zahviezdili a pobavili suverénne najviac. ()

Fiftis

Ak chcete poriadny muzikál, hľadajte inde. Ak si chcete vychutnať pár starších rockových hitov, tak musíte hľadať inde. Ak ste dúfali, že uvidíte kvalitný film, tak ste tiež vedľa. Bohužiaľ sa naplnili moje skryté obavy a samotný začiatok ma dosť znechutil. Zrejme som mal vydržať dlhšie, ale to sa cez plytký popovo-muzikálový rozjazd nedalo. Okolo rocku to hádam počas prvých 20 minút prešlo vo veľkej vzdialenosti a ešte so zavretými očami a zapchatými ušami. Soundtrack by som celý obmenil. A rozhodne by bolo z čoho vyberať, to čo sa nakoniec dostalo do filmu je trochu smutné. Ani obsadenie tento prepadák nezachránilo. Dej je tak stupídny až to bolí a nechápem na čo nalákali také slávne mená ako Tom Cruise či Catherine Zeta Jones, ktorá je tu mimochodom zúfalo trápna. Malina roka. ()

Shakers

Muzikály nie sú moja silná stránka, ale s rockovou hudbou a dobrými hercami, tak to by už šlo. Práve preto si myslím, že film nie je pre každého. Prekvapilo ma, že ty známy herci sú na vedľajšej koľaji, ale hlavné mladé duo film utiahlo v pohode. Zas tak moc som sa nezasmial, ale hudba je vybraná perfektne a natočené je to tiež dobre, takže nuda nehrozí. Pravdu povedať keby som nebol rocker, tak sa mi to asi ani nepáči. 70% - 3* ()

Pepinec

Ta dýlka by zabila i Váňu s Železníkem, kdyby o ní prohráli na Velký Pardubický, ale při zaoceánským letu přišlo tohle album plný skvělejch songů vhod. Bylo by ještě lepší v MP3 provedení, leč zahleděn do procházejících letušek jsem stejně moc obrázků nevnímal. Kromě náramně vypečený scény Tomáše s Malin, to by mě bejvalo nerozházelo, ani kdyby se nám urvala obě křídla, do hlavy mě praštila plynová maska a pilot by ohlásil "zřítíme se za 5,4,3..." ()

Boogeyman

Spíš Rock of Teenages! Pokud si pod pojmem starý dobrý rock představíte Modern Talking, je tohle film pro vás. Rockeři nechť se téhle rebelsky tvářící se žumpě obloukem vyhnou. Hvězdička za Cruiseovýho magora, ten jedinej měl alespoň náznak koulí. ()

playboxguest

Víc by mi sedlo kdyby příběh nebyl polovičatou kopií Varieté (naivní bloncka přijíždí za slávou do podniku v Hollywoodu, kde se v cukuletu zabouchne do barmana, přičemž oba tak pěkně pějí, ach jaké klišé). Některé písničky ale nezestárly a dostaly tu osvěžující háv, ikdyž Heaven mi do More than words taky úplně nesedí (což neznamená, že se to časem nezmění). Hned po dokoukání filmu jsem si ale musela nějaká čísla zopáknout, včetně nemuzikálních scén, protože minimálně eskapády C.Z. Jones stojí za to, ostatně jako vždy (a v tom jejím tanečku cítím skoro parodii na Chicago). Všechno je tu s nadhledem, nic a nikdo se tu nebere vážně a já se prostě slušně bavila a málem mě i lákalo ty čtyři hvězdy vrazit, nebýt tolika klišé, znát z těch songů víc, ale jak bylo řečeno ve filmu, každá růže má své trny... Takže já ty čtyři přece jen dám. Za to, že to nakonec oproti Varieté zůstalo originálnější a vtipnější, za to, že jsou některé songy tak nabušené, nebo minimálně zábavné, za to, že jsem si na druhý den musela celý film pustit neprodleně znovu, abych sama se sebou vydržela a za Malin Akerman (Elektra Luxx je moje srdcovka). PS: Připomněl tu Cruise těmi postoji jenom mě svého moderátora z Magnolií? :) PS2: Nějak mi ta Julianne Hough připomíná mix Hayden Panettiere a Emmanuelle Chriqui (s případným blond přelivem samozřejmě.) 70% ()

Foox

Plno rockových pecek poslepovaných do dvou hodin, jenže to ani zdaleka nestačí.. hezky se to poslouchá, hůř se na to ale dívá, jako kdyby Shankman ztratil veškerej svůj styl a to ho měl už tak málo. Velkááá škoda, přitom tam toho potenciálu bylo plno, už od trailerů. ()

Vančura

Pozoruhodně nevyrovnaná podívaná. Je strašná škoda, jak disharmonický celek tvoří jednotlivé části tohoto nesourodého filmu. Mizerní herci (Russell Brand, Diego Boneta) se střídají s výbornými (Catherine Zeta-Jones), našlapané hudební výstupy střídají ty rozpačité, vtip kráčí v doprovodu s nechtěnou směšností. Trailer mě navnadil k domněnce, že by toto mohla být podobná pecka jako Piráti na vlnách, ale to teda ani omylem. Hlavní předností tohoto filmu je záplava skvělé muziky, které člověka doslova nabije pozitivní energií. Celé to ale bohužel zabíjí obsazení některých rolí: Julianne Hough - kromě toho, že neumí zpívat - vypadá jak sibiřský husky, Alec Baldwin v té směšné paruce a džínové bundičce působí jak nechtěná parodie sebe samého a pro zcela hrůzný výkon toho pošahanýho scientologa Cruise nenacházím jiné slovo než trapas. Škoda přeškoda, místy jsem se vážně skvěle bavil, ale jako celek je to slabší průměr. ()

liskam

Z prvu jsel v téhle ulítlotině něco stLe hledal. Je to zbytečné; protože tam nic není. Pak jsem si uvědomil že koukám na sprznenou mama miu, a dost se mi ulevilo. Zbytek filmů jsem se docela bavil, hlavně hudbou. Protože tuhle muziku mám hodně rád. A pitomej scénář a slabý herci mi ji prostě nezoskliví. Za mě 65%. ()

kingik

Zasloužilí rockeři sobě. Zlatý věk rocku oslavuje režisér Adam Shankman ve dvouhodinové rockové operetě plné známých rockových vypalovaček především z let osmdesátých. A není na to sám. Do jeho rockové show přijal, mimo jiných, pozvání Tom Cruise, který se zcela oprostil od svých typických "cruiseovských" hereckých manýrů a jeho alkoholem věčně sjetá rock star Stacee Jaxx s početným zástupem nadržených fanynek padajících přímo k jeho poklopci, je další perlou v jeho postupně se rozrůstajícím hereckém rejstříku. Řečeno zprofanovaným výrazem osmdesátých let, který se sem hodí, byl zkrátka boží. A to platí i o ostatních hercích, kteří si ve svých dokonalých performance odzpívali a odtančili své. Vlivem zajímavě podaných cover verzí do jisté míry překonali i originály, které bych si až na několik málo výjimek nepustil, protože rock music moc neprožívám. Jenže tady, když Cruise zazpíval Bon Jovi nebo klasickou pecku od Journey, tak se nedalo odolat. Odolat se ovšem nedalo hlavně blond kočičce Sherrie, která přijíždí do L.A., aby tady nastartovala svoji pěveckou kariéru po které touží a skončila jako striptérka a přitom se zakoukala do cool rockera Drewa. Ve skutečnosti se však zamilovala a později zasnoubila se mnou, a já dal tak konečně vale všem svým fanynkám a nudným brunetám, a definitivně se s ní usadil. Pak jsem jí byl nevěrný s Malin Ackerman, která to ve spodním prádle coby usedlá reportérka prestižního hudebního časopisu, pořádně žhavě rozjela. Roztomile působila i (zřejmě) homosexuální dvojka Alec Baldwin s Russellem Brandem, dále nažhavená a pokrytecká žena starosty Catherine-Zeta Jones a vše uzavřel Paul Giamatti se svým hudebním nevkusem pro rapující chlapecké boybandy v roli vypočítavého manažera. Film měl náboj, byl sexy a měl vychytaná hudební čísla ve kterých se super zpívalo a Mary J.Blige možná všechny s přehledem přezpívala. Rock je mrtev, ale v tomhle hudebním filmu, žije dál. Mé hodnocení: 100% ()

Payushka

Ublinkla jsem si. Scenaristicky a nametem - tragedie, slepenec textu znamych pisnicek, aby to pasovalo na retardovany pribeh z cervene knihovny. Dramaturgicky - jeje, behem tech dvou hodin jsem si malem ukousla hlavu nudou. Herecky - to prehravani neni ani parodie, ani roztomila nadsazka, ale Kouzelna skolka (pro 6 let + zakazano). O nepovedenem prezpivani, nezajimave kamere a otresne choreografii skoda mluvit. Vlastne nevim, za co davam tu jednu hvezdicku. Asi me prekvapilo, ze Tom Cruise umi zpivat. ()

IQ Tiqe

Někdo se rozhodnul natočit film postavenej na rockových hitech a já jsem mu za to vděčnej. I když příběh není žádné terno (navíc je částečně obšlehnutej od Burlesque) a některý songy nejsou takovej odvaz, většina jsou pecky (už od první minuty), herci jsou sobře vybraný (Malin, ...) a líbí se mi odkaz „rap zabil dobrou muziku“. Takže kdo má rád dobrou hudbu nebo Guitar Hero, bude aspoň trochu spokojen, ostatní neztrácejte čas. # [viděno: d.c., monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 8 | humor 1 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6 ()

teutates

Když už Cruise navlekl na sebe ty kožené rokokové kaťata ve stylu naprcaný kačer, něco je hold špatně. Tolik známých ksichtu mohl uvrhnout v zapomnění jedině ďábel. Bezesporu nové psychotronické taktiky bíjcu za lepší svět, kde rock radost a mír přináší. Parodie na RockNroll v úchylnem vizuálním pyžamu. 1/10 ()

cukorek

Každý kto má rád rockové skladby z osemdesiatych rokov si určite príde aspoň z časti na na svoje v tomto nostalgickom návrate na pódia, keď kráľom vtedajšej doby bol rock a zvuk rozjasaných gitár. Ako to u muzikálov býva okrem dobre zvolenej hudby tiež záleží na dobrej choreografii. Tá bola menej vyvážená, keď perfekte zatancovali pohoršené ženy v kostole na čele s Ch.Zeta -.Jones, ale neskôr prišli aj slabšie vystúpenia. Samozrejme energiou nabitá Julianne Hough tiež pôsobila výstižne, takže sa nedala prehliadnuť, ale predsa len vo Footloose dostala viac priestoru. Najväčším prekvapením sa pre mňa stal Tom Cruise, ktorý veľmi dobre zahral frontmana rockovej skupiny. Úžasne a dôveryhodne pôsobil v každom momente, keď takmer stále v podnapitom stave pridával vtipné a spevácke prejavy. Tým ako ku koncu, svojej osudovej láske svojím "bozkom" vyčistil asi aj mandle, bolo už prihodením poslednej kvapky zábavy. Za pár dobrých tónov a za nie úplne najlepšie odvedenú prácu tvorcov dávam 50%. ()

eLeR

Už mi tam chýbal len Troy Bolton s basketbalovou loptou ... Cruise si ale svojho Staceeho Jaxxa užíval. ()

Chrustyn

Zvláštní muzikál, který přebírá pecky 80. let a nechává je přezpívat do nových verzí slavnými herci jako Cruise nebo Zeta-Jones. Příběhově okoukané, ale díky tomu, že mi použitá hudba není cizí, jsem tento jinak nevýrazný muzikál ustál a občas si ho i docela užil. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)