Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

mcb

Mělo se to spíš jmenovat Pop of Ages. Nejenže to naprosto degraduje a zesměšňuje veškeré rockové legendy svým popíkovým ztvárněním jako z High School Musical, má to i naprosto odfláknutou dějovou výstavbu, která spolehlivě zazdívá všechny postavy. Kdyby byla alespoň nosná klasická linka o holce z maloměsta, která si přijede splnit americký sen do LA a přitom se zamiluje do jednoho rockera, bylo by vše v pořádku. To by ale v hlavních rolích nesměly být dvě největší dřeva z Hollywoodu a děj na krátkometrážní snímek roztažený na nesmyslně neúnosnou stopáž. Zdá se, že se Adamovi Shankmanovi v Hairsprayi povedl husarský kousek, když dokázal vytvořit jedinečnou mozaiku osudů (byť velmi naivních), v níž měla každá i malá vedlejší role své místo. V Rock of Ages jsou postavy zcvrknuty na bezživotné figurky, jež jsou charakterizovány jednou holou větou a následně dovedeny k předvídatelné katarzi (většinou wtf muzikálové vystoupení). Navíc na ně ve filmu, kde asi 80% času zabírají songy, bohužel nezbývá místo. Tahle plochá disneyovka (řekl bych, že i plošší než proklínaný HSM) je zkrátka další obětí konzumerismu, která převrací vše, co patří k hudebnímu žánru rock, v povrchní a neuvěřitelně mainstreamové podání. Zároveň jde o další snímek, který kritizuje to, čím sám je (viz nenávist postav k popu a mainstreamu). Tohle bohužel nezachrání ani pár hezkých choreografických výstupů a Tom Cruise, jehož postava má jako jediná něco do sebe. Zklamání 4/10 ()

jojinecko

Celé zle! Tento pseudorockový pseudomuzikál by nezachránil snáď ani taký frajer a srdcom skutočný rocker ako Cameron Crowe, pretože tu nefunguje prakticky nič. Od prostoduchého scenára, až po trápne postavičky, réžia ako z nejakej béčkovej telenovely. Ešte aj tie songy v podaní zúčastnených vyznievajú ako z programu Top of the Pops. Aby toho bolo málo, celé to má zabijácku stopáž, ktorá necháva zabudnúť aj na tých pár podarených momentov. Toto skrátka nevyšlo.... ()

Flego

Režírovať celovečerný muzikál je úplne iná káva ako epizódy seriálu Glee. Narcistická réžia sa utápa v nezmyselnej minutáži a v nespočetnom množstve hudobných čísiel. Pri muzikály by to nemal byť problém, ak by existoval príbeh, ktorý to všetko pozliepa. Nechcem byť zlomyselný, ale dobrá polhodinka filmu je úplne zbytočná. Páčili sa mi však hudobné čísla, hlavne ich nápaditá choreografia a zostrihanie. ()

Roman.Ticka

Nastavte uši, oči...ráda jsem poslechla a nelituji jediné minuty. Skvělý mix esence humoru a hudby s velkou dávkou nadhledu balancující neustále na hraně, přesto vkusná, meziřádková záležitost pro určitý druh diváka. Nebudu to dál pitvat, jsem tu sama pro sebe, pro své potěšení, zábavu, únik z reality a za každý příspěvek jsem neskonale vděčná. Pokud jde o výběr Toma do role "odepsaného" rockera, neznám lepší volbu než chlápka, jenž je věrnou kombinací es typu Cooper, Tayler, Mick, Ozzy, Freddie, aniž by potřeboval masku a dabléra. Navíc plně dokázal, že je schopen každé role, bravo! Nejde vskutku o žádnou skutečnou vážnou oslavu rocku, ale pouze o čistou show, která je věčná. "Falešná kongregace různých výparů"... tak nějak to funguje věky věků... Někdy mohou být ztracené věci znovu nalezeny. ()

Pítrs85

Ale jo, sežral jsem jim to i s navijákem, i když to celé vlastně vypadá jen jako delší, nabušenější (ale hlavně zábavnější) epizoda z Glee :) Jenže když máte slabost pro rockové fláky a to i pro ty z osmdesátek, tak vás to nemůže nestrhnout. Herci docela fajnový (vím, že Tom Cruise je asshole, ale tady mu to sedlo fakt skvěle), navíc jim to dobře zpívá. Přidejte si k tomu hezká těla (for ladies/ for gentlemen) a srandovního opičáka, co má vohoz jak Boratův Diktátor a vyjde vám z toho docela překvapivě zábavná jízda. Ty dvě hoďky utekly jak nic a to je možná největší devíza Rock of Ages. Rock'n'Roll you motherfuckers!!! :) ()

becki_tu

Hell yeah! Konečně muzikál, který je do poslední noty přesně podle mého hudebního gusta. Výborný Cruise v roli rockenrollového boha, nádherná Julianne Hough a sympaťák Diego Boneta v roli hlavní zamilované dvojice a spousta dalších překvapivých castingových tahů, které téměř bez výhrad vyšly na jedničku. Komu však rocková hudba let osmdesátých nic neříká, ten si rozhodně tolik nepošmákne. Soundtrack je totiž nabitý pop-rockovými šlágry, které dnešní generace nosící kšiltovky bokem bohužel jen těžko docení. Rock of Ages má na klasický film sice jen průměrný a průhledný příběh, ale jako muzikál funguje téměř dokonale. Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. 90% ()

Genero odpad!

Poetiku a smysl díla o nejděsivějším období rockové hudby (a dost možná hudby vůbec) jsem nějak nepochopil, ale rozumím tomu, že pro ty rockery, kteří mají ve své náruči nejraději jiné rockery a barva jejich masivního, plastového prstenu s lebkou je vždy růžová, to musel být ultimátní nářez. Velmi mě překvapilo angažmá tak vysokého počtu poměrně známých tváří, ale pan Cruise v kůžákách mi doslova vyrazil dech. Domnívám se, že mu musel Michal David držet keytar u hlavy a hrozit, že pokud to Tomáš nepodepíše, stiskne Cis. Ba ne, dělám si prdel. Já vím, že alimenty, ty svině zelené, se sami nezaplatí. Ale jinak to bylo tak skvělé a zábavné, až jsem si ze samého nadšení říkal, že se hned zítra nechám najmout do Buzikálu ze střední a celých 56 natáčecích dnů proklečím Efronovi pod lavicí. ()

RelaxMan

Řeknu to dvěma slovy: velký zklamání. Čekal jsem od toho kříženec filmů " Wayneův svět a Mamma Mia! " a dočkal jsem se spíš " High School Musical ". Scénář je velmi špatný, dialogy přímo příšerný. J. Hough a D. Boneta jsou nejenom nesympatičtí špatní herci, ale především příšerní zpěváci. Nechápu jak může někdo vybrat do rockové muzikálu herce, kteří mají špatný hlas i pro dětský pop. Ještě, že film aspoň trošku zachraňuje T. Cruise, P. Giamatti a A. Baldwin. Kdybych těch nebylo, tak bych určitě odpad. ()

ScarPoul

Pre mňa obrovský fail čo sa týka nevyužitého potenciálu a jasný dôkaz toho, že dobrý soundtrack film nezachráni. A soundtrack je vlastne to jediné, vďaka čomu je film stráviteľný. Shankman si ma ako tvorca získal cukrovým Hairspray. Preto, keď som sa dozvedel, že sa vrhol na ďalší muzikál a tentokrát rockový bol som neuveriteľne nadšený. Lenže okrem príšernej ústrednej dvojice je tu ešte Tom Cruise v najhoršej úlohe vôbec. Tak neznesiteľný a plytký prejav by som od neho nikdy nečakal, ale čo ma úplne odrovnalo bola dvojica Baldwin a Brand, ktorých homosexuálne výstupy boli neznesiteľné. Celé to moralizovanie, to hranie sa na drsnú rozprávku so skvelou hudbou, jednoducho nemôže fungovať, ak jediné čo nám príbeh ponúka sú archetypy postáv, vyvíjajúce sa podľa očakávaní a bez akéhokoľvek prekvapivého prvku. Pozerať sa dve hodiny na niečo čo sa vás ani nesnaží prekvapiť, je naozaj utrpenie. Pre mňa sklamanie roka. ()

bouncer

Rockové muzikály/opery jsou obvykle hodně nebezpečné - může se to povést, ale většinou to směřuje ke sračkovitosti. No a u Rock of Ages mi bylo na zvracení už během prvních 10 minut. Hudba je fajn, ale stupidní příběh a špatně vybrané hlavní herce nenahradí. ()

MoiJe

Take male wtf. Stari si to zrejme uzivaju, triezvy divak ale nema sancu si to uzit s nimi. Naviac ustredne disneyovske duo je hrozne nielen herecky, ale aj spevacky. Funguje asi akurat ako marketing pre povodne skladby, ktore si clovek musi dodatocne zase pustit, aby sa uistil, ze tie do seba nieco maju. ()

Terva

Natočeno podle stejnojmenného muzikálu Chrise Dlarienza. CITÁT - Jste připraveni to rozjed!!!...... Úvodní scéna v autobuse je dojemná. Předělávka písně "I Love Rock´n´Roll" Joan Jett je nádherná. Dobrá hudba, ale trochu se tam plete politika, hezké ženy, ale někdy mrchy, jinak je to jen show, ale někdy taky nee. Někdy to má i logiku, ale..... To není láska... "mimo záznam" ...to je sex. Když však na tento příběh koukám déle a déle a poslouchám použité covery hudby, začínám mít pocit, že je to jen takový tvrdší Hříšný tanec. Co je to dnes, ve světě Gotického metalu, Black Metalu a Death Metalu, Joan Jett nebo Def Leppard už dávno neletí. Natočit film, kde bude hrát třeba Cradle of Filth, to by bylo něco. Čím víc příběh trval, tím víc jsem se nudil. CITÁT - Nevíš proč dneska večer každej končí?......... Tom Cruiz si tu zahrál celkem idiotskou postavu, bez špetky citu a skušeností. Filmem prošel jen jako taková loutka. Mám chuť zařvat óóo´Mamma Mia!!!. Jdu si pustit Rockera 2001 http://www.csfd.cz/film/21912-rocker/ , ať mám lepší náladu. ()

moviesfan

Snímek nabízí trochu naivity, klišé, ale i dobrou zábavu a fajn písně. Navíc se mi líbilo obsazení a jednotlivé role, které mě pobavily. Čekal jsem spíše tvrdší rockovou podívanou, ale tohle mi zklamání nepřineslo. ()

joehot

V několika (málo) momentech se Rock of Ages nedá upřít zábavnost, která být zábavná měl, v několike (více) momentech naleznete zábavnost tam, kde ji tvůrci dozajista nezamýšleli. Přesto film dojíždí na 1) ohromnou roztříštěnost, kdy sledujeme zhruba 4 "dějové" linie, přičemž všechny působí nedotaženě a lacině jako gay-boy-bandy. 2) na nesympatické postavy a jejich představitele - hlavní hrdinka a její přítelíček jsou ukňápaní teenageři, kteří odpadli z castingu na štěky v Glee a z největší možné devízy - Staceeho Jaxxe, rockového "boha" v podání Toma Cruise, je ufňukaná karikaturka. 3) fakt, že v celém filmu není jediná postava dostatečně "rock". ()

corpsy

Ako je možné, že sa v jednu chvíľu dívam na muzikálovú scénu, kde sa všetci zúčastnení pateticky snažia o čosi, čo aj tak vyznie trápne ( sekvencia pri skladbe od Foreigner I Want To Know What Love Is je určite vrcholom ) a vo chvíľu druhú na scénu, ktorá má perfektnú tanečnú choreografiu, ponúka skvelý rockový podmaz ( tú majú vlastne všetky ) a herci sú na zožratie ( napr. sekvencia v strip bare pri skladbe Any Way You Want It od Journey ). A takto to ide celým snímkom. Úbohosť sa strieda so zimomriavkovým prevedením. Totálny, hlboký paradox. ()

DEXTER099

Na to,že jsem si neuvědomil,že budu koukat na muzikál,které nemusím tak se to docela povedlo.Asi je to i tím,že mam rád rock.Naprosto tu září Cruise a je vidět,že to vzal a prožil asi z důvodu ,že má právě rock v krvi.Chtěl jsem dát tři hvězdy,ale v rámci muzikálu dám čtyři a 75 %. ()

Kryton

Takto vypadá rocknroll pro Disney Channel, pro všechny rádoby celebrity, pro všechny popové hvězdičky, které ku*ví klasické hity a pro scientology. Cruisovy jsem tu rockstar nevěřil a zpěvem by dohnal k ejakulaci leda mrtvého ledního medvěda. Ke všemu ta limonáda kolem mladé dvojice. Divil jsem se proč se tolik kapel nechalo ukecat, aby jim zgleelovaly největší pecky. Jako rocker,metalista a milovník rocknrollu jsem slušně znechucen! Velký výsměch rocku, když jediné rockové postavy Brand a Baldwin jsou pak gayové. Važně?! ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)