Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Ondra603

Oliver po delší odmlce přišel s esem v rukávu. Parádní střih, scénář, režie... dvě a čtvrt hodiny?? Ani jsem si nevšiml, že to tak rychle uběhlo. Skvělé herecké obsazení. Filmy typu Divoši, Crash, Traffic a další miluji...žánr podle mého gusta. Čtyři prsty hore :) ()

RomanHyde

Co ve mě film zanechal? Prázdno. Budu se na něj někdy podívat znovu? Nebudu. Tento film hodnotím jako zcela zbytečný, ikdyž místy bylo rozpoznat kvalitní filmové řemeslo, bohužel bez obsahu. Dnes již je svět plný těchto snímků, které staví na jednoduchém příběhu a tuto plytkost vyvažují chladným násilím, nebo se snaží šokovat jinak. A přesně tento druh snímku mne již odpuzuje. Rozhodně se neřadím mezi puritány a moralisty, ale zase na vařenou nudli se utáhnout nenechám, ikdyž ji uvařil Oliver Stone. Tento snímek nelze vůbec srovnat s mým oblíbeným Trafficem - nadvládou gangů, který žánrově spadá do úplně stejné kategorie. A co chybí? Určitá poetika, protože ta je nedílnou součástí umění. I krveprolití, násílí (nezbytně nutné drama a součástí těchto snímků) lze natočit buď tak, že cáká krev, střílí se a do toho hraje tuc tuc tuc a nebo použiju filtr na zjemnění obrazu, jiný úhel pohledu a do toho nám hraje Cliff Martinez krásnou deepovou moody muziku. Oliver Stone zvolil první možnost a tomuhle tleskat nedokáži. ()

Pawlisman

Zcela zbytečné natahování a prázdné pasáže jak v nějakém psychologickém romanťáku. Navíc hodně divné chování lidí a nevěryhodné. Málo propracované moderní gangsta krimi bez větší duše a atmosféry. 7/10 ()

Nolanofil

Stone je pašák, pekné zábery, uveriteľné vzťahy celého osadenstva, charaktery postáv, krvavé scény, to všetko zvláda na jednotku. Lenže mu chýba silnejšia pohonná hmota, ktorá by zabránila jedno-tvárnosti a diváka by dostala do väčšej extázy. Troška rýchlejšie tempo a bolo by to o inom. Takto je to len jednoduchá, ale za to chytľavá oddychovka. ()

martalini

Stone ve formě dává vzpomenout na svoje nejlepší roky. Skvělý obsazení (teda až na krajně nesympatickou Blake Lively), výtečnej scénář, ani chvíle nudy, paráda... ()

PhillM.

Pan Stone umí. Sakra. Dobře. Umí. A dokonce umí i odhodit politické flitry (i když samozřejmě ne zcela - ten Del Torův, mimochodem skvělý, monolog ke konci si tam prostě musel nechat) a natočit thriller s tahem na branku jako míval Maradona na speedu. Ohromě to celé zvedá obsazení - hlavně trojka uvedená na plakátu nahoře. Ti tři dole se ale dají se skřípěním zubů přetrpět a film je v ostatních aspektech (scénář, kamera) tak dobrý, že jsem chtěl po dvou hodinách víc. Moc dobrej vzorek :-) ()

nonick1

Nejdříve jsem si říkal, jestli je to zobrazování krutého násilí nutné? Ale stejně jako Sicario, ani tenhle film není o partě nalitých teenagerů, ale o narkomafii - a ta se s tím skutečně nepáře. Přestože film má v režisérské verzi 141 minut, ani po dvou hodinách neztrácí dech. Jakoby tenhle filmový koktejl namíchali společně s Oliverem Stonem i Tony Scott, Quentin Tarantino a bratři Coenové. Jo, občas je scénář trochu děravější, ale jako celek je to vážně jízda, při které divák sotva stačí vydechnout - a nejen díky excelentnímu výkonu Benicia Del Toro. Ještě poznámka na okraj: občas to vypadá, že na člověka režisér jen tak spiklenecky mrkne, takže jelikož jsem neviděl zkrácenou verzi, netuším, jestli náhodou nemá jiný konec... ;-) ()

Betmän

Vynikající Del Toro, otravná vypravěčka Lively. Chvílema jsem měl pocit, že sleduju film od nebožtíka Scotta, ale ten by se s tim možná popral zajímavějc. ()

jasanka

Škoda škoda škoda. Začátek byl na jasných 5*, ale jak šel čas, tak se příběh stáváč čím dál tím zdlouhavější a zdlouhavější. O třicet minut kratší stopáž by vůbec neuškodila. Jinak ale příběh výborně propracovaný, všichni členi "divošsky trojky" sympatičtí, překvapivé momenty a celkově zajímavé zpracování. 3,5*. ()

gonga

Hloupý příběh, dlouhá nuda, nesympatická ústřední trojice, Blake Lively protivná, Salma k smíchu, škoda slov na takovou blbost. ()

piranha

Celou tu dobu jsem chtěla dát skvostné dvě hvězdy, a to za barevnost snímku, za Mexičany, za eleganci Salmy Hayek. Jenže film je založen na pochybném schématu. Už jen ta výchozí situace... dva svalnatí mladíci a lepá děva mají nejkvalitnější marjánu na kontinentu, zatím si vystačili sami a udrželi tuto situaci pod kontrolou sakra dlouho. Hvězdičky srazila i kýčovitost vztahu ústřední trojice. Z těch dvou hvězdiček, který zbyly, jsem tu poslední sundala na konci. Velmi trapný konec, a to ve dvou verzích, jedna lepší než druhá, to už bylo i na mě moc. ()

zahadum

Stone konečne zase nekompromisný a priamy v zobrazovaní života a jeho reáli ( Travoltová definícia " demokracie " v nemocnici ). Obraz a zvuk na jednotku , herecké obsadenie nemalo chybu a Toro jednoznačne na Oskara ! To násilie a celková realita scenára je v poriadku vzhľadom na to čo sa v skutočnom svete deje na drogovej scéne ( zvlášť v Mexiku ) Ten double end bol trošku mimo ale vzhľadom na to,že oba konce mali niečo do seba tak si myslím,že Oliver nechal na diváka ktorý koniec si vezme za svoj. ()

Flagg

Problém nastává hned na začátku, kdy je vykreslen značně podivný milostný trojúhelník, který prostě tvůrcům nežeru. Charismatickou postavu aby člověk pohledal, a film z průměru nevytáhne ani famózní Benicio Del Toro (jenž je jedním z mála pozitiv snímku). Všechno je to takové rádoby sexy a cool, ale ve skutečnosti je jednání a motivace postav přinejmenším dost podivná, a dějové zvraty laciné. Abych jen nehanil, tak natočené je to zručně (o čemž snad u Stonea není pochyb), děj celkem odsýpá, a Del Toro je jako vždy výborný. ()

KOZEL84

Dost příjemně překvapil týpek z Kick-ass,zato tu lopatu z marsu chápu tak,že má v LA kurevsky vlivného strýčka (nebo ''strýčka''),protože ten kluk je k hovnu a prostě dost už!Je po zkušebce-táhni!Úplně nejlepší byl Del Toro.Dlouho sem žádnému záporákovi tak nepřál,aby už konečně chcípnul.Parádní svině.Holky povedené a mimochodem to že to tam řídí i holky,se dá vysvětlit i jinak než ufonskomimonesmyslovsky.Třeba tak,že to tam občas řídí i holky.Pro spoustu ... co mají třeba konopný list vykerovaný na rameni (a na druhém asi kosočtverec) to bude upe top záležitost a třeba i inspirace pro podnikatelskou činnost.Příběh dobrej a konec mi stačil jeden (i tak to mohlo být o něco kratší) (zas).Spíš mi to přišlo jak od nebožtíka Tonyho Scotta. ()

P-puma-

Tomu filmu chybí hodně věcí, od hloubky postav přes nadsázku až po silácké hlášky, které by sem seděli. Salma Hayek jako šéfka kartelu působí spíš směšně. Naopak jejím silným protipolem je Benicio Del Toro, ten ten film pozdvedává na vyšší úroveň. 4 hvězdičky má u mě tenhle film, že temné zimní dny mi zalil sluncem, pláží a rozevlátými vlasy Blake Lively. Ve výsledku mě film moc bavil. ()

frolish

Stoji to viac na postavach, ktore su velmi dobre napisane a zahrane, nez na pomalicky napredujucom pribehu, no zaujem o to, co sa bude diat dalej som nestratil. Stopaz sice mohla byt kratsia (videl som unrated), ale aj vdaka napaditemu vizualu, dobremu soundtracku a tiez zaverecnej "vyjebavke s divakom" - ako to tu niekto nazval, sa priklanam k vyssiemu hodnoteniu. 70% ()

Sista

Spíš líbivá než kvalitní podívaná. Trochu hippies, pak násilí a pak zase hippies to vše za poslechu šumění moře a šustění palem + na kluky se pěkně kouká. Ale - děj je natahovaný (na 2 hod 20 min.? 2 hodiny by stačily až až) a dost věcí je tam postavených na hlavu SPOILER - opravdu by se dcera mexické drogové královny mohla jenom tak poflakovat v Californii, bez jakékoliv ochrany? Prostě polechtá a vyšumí za 3* ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)