Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

Calvus77

Na Olivera slabé (proto jen tři hvězdy), ale koukatelné. Nejzajímavější postavou je zde rozhodně Del Toro, a kmotřička Hayek je stále k nakousnutí. ()

JerryPilsen

Stone se snaží vytřískat ze scénáře a chvílema je to i nuda.Brutalita je i tak koncentrovaná na nejvyšší míru,ale jen v zájmu napětí.To není stupňované,ale pouze docela uměle udržované po celý film.Jako blesk z čistého nebe sem tam proletí úplně mimo nějaký ten vtípek a občas překvapí vizuální koláž. ()

Hektor.Troy

Zo zaciatku som bol nateseny,ako lahucko sa film pozera a tesil som sa na nejaky zvrat ktory bude stat za to.Nestalo sa...Je to lahky nenarocny,zabavny a plytky film.Niektore scenky hlavne ku koncu mi pripadali az beckove,co by sa podla mna oliverovi stonovi stavat nemalo. ()

gerdi14

Dávám za tři a to jsem ještě milosrdný.. Zdlouhavé blablabla o ničem nebo vlastně o grupáči. Nereálný,zdlouhavý,naivní.. Prvni hodina byla parádní,řikal jsem si to bude bomba,ale kam to pak padlo to radši nebudu ani popisovat a ten konec to totálně rozštíp=ble. ()

Marwin3D

Tak podle traileru a oblíbeného režiséra jsem se na to vcelku těšil a byl pln očekávání, bohužel to dopadlo tak jak to dopadlo.. Místo filmu mohli vydat jenom trailer, protože všechna akce co v něm byla, je ve finále ve filmu.. :o))) A zbytek je jenom o tom, že si nemůžou sehnat novou ku*vu (která ani neukáže kozy) a chtějí za ní dát asi 8miliónů dolarů, za to by měli tolik krásnejch ženskejch, že jsem to nakonec nějak nepobral.. asi to mělo hrát na vyšší citovou rovinu nebo co?!? Jinak na Taylora Kitsche se moc pěkně dívá.. má brutální charisma.. :o) Na rozdíl od A.T.Johnsona.. kterej vypadá fakt jak smažka a za*ranej hypík.. Přál jsem si.. když jí B.D.Toro osouložil.. aby jí něčim nakazil.. Nezachrání jim to ani obsazení.. Za celkovej dojem 1,9* = (1,5* za Taylora Kitsche.. :o)))) ()

Tobias_Sin

Akční snímek o dva mladících, kteří pěstují velice kvalitní trávu a zapletou se do obchodu s drogovým kartelem. Dojde k únosu jejich společné lásky a oni se ji snaží zachránit všemi dostupnými prostředky. Film má celkem slušné tempo, nenudí, zbytečná brutalita některých scén mi spíše vadila. Nevím, čekal jsem trochu víc.. ()

danny79

Tohle me nadchlo, vyjimecne dobry akcni thriller, jaky jsem dlouho nevidel. Oliver Stone mi serviruje presne to, co mam nejradeji - podsveti, mafie (mexicky kartely), drogy, nasili. Hlavni motiv je uveritelny a particka, kolem ktere se vse toci je velice sympaticka. Herecky to neni prilis narocne, ale co se po hercich chtelo, zahrali bez jedine vytky. Pribeh se nezastavitelne zene kupredu, sdeluje divakovi jen to, co potrebuje vedet k porozumeni, ale ne tolik, aby vedel co bude nasledovat, a tim ho neustale drzi v napeti. Velmi dobre napsany scenar - film trval dve a pul hodiny ale utek, doslova se prohnal a ja si na konci pral, aby to pokracovalo. Sice by bylo co vytknout, ale je to velmi zdarily pocin - herci, pribeh, scenar a rezie (Oliver Stone) ()

Profík

Ani nevím, proč mě to nijak neoslnilo, možná kdbych nečetl knihu, bylo by to napínavější, ale prostě předloha mě upoutala a nepustila, dokud jsem ji nedočetl a film byl pouhou ilustrací, která má docela solidní vizuál a některé herecké výkony. Nemá to takový drajv a šťávu, jakou bych i s ohledem na režiséra čekal. 65%. ()

ramirez5

Kráska vojak filantrop a tráva ..... vskutku dobrý recept ...... 33% THC to teda neviem .... model vhodný najmä k duševným poruchám a filmy kde hrá Benicio ja rád ..... len malinko prepálená stopáž ()

DavidAAAA

Dobrý a zajímavý příběh, vyvražďovačky bez příkras, správně odpornej záporák a ne moc kladný klaďasi. Škoda, že to neskončilo tím prvním koncem, ten druhej není tak romantickej. Jedno mínus najdu, jako poslední dobou téměř vždy, debilně přešvihnutá stopáž. To už si fakt všichni myslej, že film pod dvě hodiny nemá cenu? ()

mad.dog

Je pravda, že jsem jen okrajově okusil tvorbu Olivera Stonea, proto se vyhnu tomu, abych Savages nazval nejlepším Stoneem posledních let. Pravda je ale taková, že film šlapal absolutně neskutečně, obsazení až nechutně dokonalý a ta práce s kamerou a filtry, to bylo neskutečný! U kamery a filtrů jsem si vzpomněl na Tonyho Scotta a srdce zaplesalo. Pro film mám jen superlativy a nic jinýho. ()

Cornello

V posledních filmech z mexickou drogovou tématikou, jak řeší problémy kartely nemůžu uvěřit tomu, čeho jsou lidé schopni. To je humus, nejhorší je, že se to nejspíše někde děje a my si to ani nedovedeme představit. Pro mě film splnil, dokonce předčil očekávání. ()

tomkat

3 a 1/2 *. Ta půlhvězda navíc je za milostnou rovinu, která jak je netuctová, tak je uvěřitelná a uměla mnou pohnout: respekt. Jinak jeden z těch filmů co bolestně (protože úspěšně) kombinují pozérské prvky z Tarantina s pocitem, že tohle je bohužel v dnešním světě vlastně docela reálné. ()

Tereza11

Tak 2:10 minut mi utekly jako voda a z filmu ktery se prvních třištvrtě hodiny tváří jako tuctovka se vyvrbila parádní neotřelá oddychovka se skvělými hereckými výkony... Božská Salma opět dokázala,že prostě umí... Bylo to sexy,dravé,chtivé a překvapivé...Oliver se po dlouhè době vyznamenal ()

PowPow

Asi po pěti minutách jsem to chtěl vypnout, ale to jsem nakonec neudělal (a dobře jsem udělal). Má to nejenom podmanivý vizuál, ale dějově je to perfektně nabité, a tahle kombinace se dnes často nevidí. Plus dávka brutality je akurátní, aby to šlo na dřeň, ale zároveň to nebylo samoúčelné. Dvojitá závěrečná scéna konec zachránila, protože ten "pravý" je sám o sobě pěkně nudný. Podtrženo, sečteno, Oliver Stone mě tentokrát dostal. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)