Kennedyové

TV spot

Epizody(8)

Americko-kanadský historický seriál z roku 2011 zachycující v osmi epizodách osudy známé americké rodiny, která se dostala na společensko-mocenský vrchol v USA. Za svou angažovanost v politice však zaplatila příliš velkou daň. Jednotlivé díly ukazují zákulisí politiky, složité rodinné vztahy, účast členů rodiny Kennedyových na událostech novodobé historie, jako byla invaze v Zátoce sviní či kubánská krize, kdy v náporu tehdejší reality příliš zapomínali na své vlastní životy. Silnou stránkou seriálu je skvělá výprava a výborně zvolené herecké typy - Greg Kinnear v úloze JFK či Katie Holmesová jako Jackie Kennedyová. (oficiální text distributora)

Milwa

Povedený seriál, ale bohužel míra patosu je na můj vkus moc vysoká. nemám ráda kulty osobnosti a tak kult rodiny, to už je moc. ()

Hermi14

Obraz zachycující vzestupy a pády jedné z nejslavnějších a nejmocnějších amerických rodin. Zpracování seriálu je výborné, i když ne vždy historicky zcela přesné. Velmi jsem také ocenil, že i když se seriál věnuje především prezidentské éře nejslavnějšího z Kennedyů (Johna Fitzgeralda), v rámci poutavě udělaných retrospektivních vzpomínek se seznámíme s pohnutou historií celé rodiny již od třicátých let dvacátého století. Zajímavé bylo také herecké obsazení, protože kromě skvělých hereckých výkonů, nelze protagonistům upřít ani výraznou fyzickou podobu se skutečnými historickými postavami. Seriálu by vůbec neškodilo vícedílné zpracování, aby bylo více prostoru na popis událostí v tehdejším světě a stejně tak i ostatních členů rodiny Kennedyových. Ale i tak, historický seriál jak má být, takže za mě 4,5/5. ()

Incantator

Kennedyovci nie sú dokonalým seriálom, avšak ich nedostatky vyplývajú iba z obmedzeného rozsahu ôsmich častí, do ktorých autori zhustili (vrátane retrospektívnych scén) viac než 40 rokov histórie a príbehy niekoľkých osobností, ktorých osudy by sami stačili na celý seriál rozsahu 10-13 epizód. Prílišná šablónovitosť a učebnicový spôsob rozprávania sú spôsobené práve tým, že nie je dostatok priestoru (a podľa absencie väčších davových scén usudzujem, ani financií) na komplexnejšie prerozprávanie udalostí (napr. po jednej epizóde na Kubánsku krízu, vylodenie v Zátoke svíň či osudy RFK po smrti jeho brata je skutočne málo). Osobne mi však tento spôsob rozprávania nevadil, keďže umožnil s prehľadom sa zorientovať v búrlivom období najmä šesťdesiatych rokov a čosi nové sa aj dozvedieť, i keď uvítal by som rozloženie príbehu do viacerých epizód. Miniséria mi v mnohých myšlienkach i spôsobe rozprávania pripomínala skvelého Johna Adamsa z produkcie HBO. Kennedyovci nie sú z produkcie HBO a miestami to je na nich vidieť (najmä scenár poslednej epizódy bol málo prepracovaný), ale zato ich ešte netreba automaticky považovať za televízny program druhoradej kategórie. Aj nekonvenčný spôsob rozprávania a skvelá úvodná zvučka prispeli k maximálnemu hodnoteniu, ktoré im podľa môjho názoru zaslúžene patrí. Zhliadnuté v TV [MTV] [dabing] [8/8 epizód] (10.8.2012) ()

Mik_e

Televizní (nicméně, po produkční stránce výborně zvládnutá) minisérie mapuje cestu obou bratrů Kennedyových do vysoké politiky, nejvýznamější události a krize během Johnova prezidentování až po oba atentáty. Výborně se na seriál dívá, především zásluhou skvělé výpravy a přesně obsazených herců (Wilkinson, Katie Holmes). Divák se něco přiučí o dějinách, ovšem přirozeně v mezích jen velmi mírné kontroverze. Některé klíčové momenty a události z života Kennedyů byly vypuštěny úplně a seriál se soustředí spíše na jejich dějinnou pověst, jako ikony. Přesto slabší 4* za slušnou podívanou. ()

sunfreedom

Vměstnat politické životy Joe Kennedyho a jeho dvou synů do šesti hodin je sebevražedné. Zcela pochopitelně se tak seriál věnuje hlavně životu JFK, který to z celé rodiny dotáhl nejdál (i když jeho bratr Ted sice zůstal senátorem, ale zase jako jeden z mála umřel stářím). Kolega Aiax si stěžuje na zdlouhavé nudné scény a označuje to za přívešek učebnice dějepisu. Možná. Ale už bychom měli vědět, že podle filmu se historie učit nedá. Na to jsou knihy a Wikipedie ;). Ten seriál není excelentní ani vynikající. Ale některé momenty naopak nevědomky vystihl dobře. Třeba zrovna kubánská krize. Kdo by očekával rychlé pohyby podmalované hlubokými tóny rychlé vážné hudby, byl by na omylu. Vždyť to celé bylo skutečně o tom sedět na zadku, zvedat telefony a dávat rozkazy. Kmitali vojáci na moři, ne president po Bílém domě. Trošku mě štvala Katie Holmes, která z Jackie udělala naprostou krávu. Tedy, ona byla skutečně sociálně tupá, ale vzdělaná byla a v podání Holmes vypadá občas jako by nenapočítala do pěti. Lituji také posledního dílu. Zatímco tři roky Kennedyho prezidentování vystačily na sedm dílů, osmý pokrývá v podstatě dalších pět let. Bobby zřejmě tolik netáhne. Hodnocení mám tedy rozpačité, ale dávám plus za herce (kromě zmiňované Katie) a za alespoň snahu odhalit i jiné věci než jen "who shot JFK". ()

petka114

Výborný seriál, který jsem si pustila "jen tak" a po prvních dvou dílech mě úplně pohltil. Paradoxní je, že ze tří hlavních párů mě Jack s Jackie upoutal nejméně a navíc Bobby mi tu přišel jako mnohem větší frajer než celej pan prezident. Trochu mě mrzí, že v seriálu nezaznělo mé oblíbené: "Ich bin ein Berliner," a epizodka s Marilyn mi přišla do seriálu násilně vsunutá, jen proto, aby tam ta Marilyn tak nějak byla. Myslím, že vzhledem k tomu, jak je jejich vztah známý a dosud obestřený tajemstvím, by si v seriálu zasloužil alespoň jeden díl. Ale co je dokonalé, že? P.S. Kdyby každý herec mluvil tak bezvadně jako Diana Hardcastle (Rose Kennedy) nepotřebuju titulky:-) ()

Ernie_13

Skvele masky, vyber hercov a ich jednotlive vykony. Nejdem hodnotit historicku presnost, lebo by sa iba tazko dokazovala. V kazdom pripade ocenujem putave a autenticke natocenie. Ani chvilku som sa nenudil. ()

jafuska

Seriál, který nám ukazuje tvrdou a nekompromisní politiku, zároven i rodinu Kennedyovu, která to neměla vt é době vůbec lehké až na pozadí prezidentských voleb, kdo má rád historii tady si určitě přijde na své, pro mě je to sledování událostí, které si ráda znovu připomenu ()

helrohir

Osudy tejto prezidentskej rodiny ma vždy fascinovali, pretože zaujímavé udalosti sa diali jednak v rámci súkromných záležitostí, ale aj v rámci politickej situácie vtedajšej doby, ktorá sa niekedy poriadne vyhrotila. Tento seriál prináša pohľad na život Kennedyovcov v rámci oboch strán barikády, teda súkromnej aj verejnej. Avšak už na prvý pohľad je jasné, že udalosti sú podávané tak trochu skreslene za účelom zvýšenia atraktívnosti seriálu, takže hoci sa dočkáme množstva napínavých chvíľ, nebol som úplne spokojný. Na druhej strane oceňujem obsadenie, hlavne Toma Wilkinsona. 65%. ()

bobin

Je to sice poněkud zdlouhavý seriál, ale historii kopíruje celkem věrně, výběr a stylizace herců je na výbornou a celé to má spád a gradaci. Výborný zážitek, který překvapuje. Rozhodně Vás upoutá. ()

kokofek

Skvělý Tom Wilkinson i trefně vybraní ostatní herci.Trochu zklamání z malé otevřenosti.Jako by se tvůrci báli,že na ně rodinný klan podá žalobu. ()

Woojta

Povinnost pro ty, kteří se zajímají o tragický osud jedné z nejmocnějších rodin 20. století. Naprosto brilantní casting, kterému herecky vévodí Barry Pepper jakožto Robert Francis Kennedy. Objektivně se jedná o jasný čtyři hvězdy, ale moje fascinace touto rodinou zapříčinila, že jsem seriál dal za jeden den jedním dechem, čili za pět. ()

A.lis

Tento seriál není 100% odraz reality a je třeba se na něj s tímto vědomím dívat. Je to pozoruhodně zpracovaný příběh, který má dle mého dobrý spád, děj a hlavně mnoho zajímavých point. Dokonalý není nikdo, nikdo nemá vše, co by mít chtěl, přesto vzbuzují Kennedyovci jakýsi hluboký obdiv. Pokud vystihnout jedinou věc, pak to břímě, které si s sebou táhli všichni synové. A samozřejmě nelze zapomenout i na jejich stíny – ženy. Že nedostaly dostatečný prostor Kennedyho avantýry? Podle všeho pro něj neměly nijak velký význam a přesně tak byly zachyceny. Trochu rušivé jsou ty skoky z minulosti do přítomnosti, ale po čase si člověk zvykne a uvědomí si, že seriálu dodávají jisté „kouzlo“. I herecké výkony jsou skvělé. Možná K. Holmes je trochu slabší, ale vynahrazuje to svým ztvárněním mlčící Jackie. ()

HoFikus

Rozhodl jsem se , že Kennedyovi hodnotit nebudu. Seriál je velmi dobře zpracovaný. Podobnost jednotlivých postav , kostýmy , účesy... To vše vytváří dojem , že si se vším dali tvůrci práci. Pokud bych do hodnocení nezahrnul historické fakta , tak bych dal nejméně 4*. Jenže vzhledem k tomu , že se o historii zajímám , tak jsem se při některých věcech v seriálu pozastavoval. Tvůrci ignorovali další sourozence. Kdyby se seriál prodloužil o dva díly a neřešil by se v něm jen JFK a RFK , ale i další sourozenci ( či děti obou bratrů ) tak podle mě nebylo na škodu. ()

zajpton

Osmidílný seriál o rodině amerických politiků není ničím vyjímečným, často působí lacině a dramaturgicky i režijně nezvládnutě. Čím více se však tvůrci zabývají politikou a veřejně známým událostem, tím působí seriál přirozeněji a méně kýčovitě. Hlavní gró toho všeho je povedený casting, hlavně díky němu jste schopni příběhu uvěřit. Pěkný oddech. ()

kaladze77

To je zaujímavé, že viacerí inak vidia rodinu Kennedyovcov a v nej Roberta Francisa Kennedyho. Preto je aj zaujímavé a hlavne Bobby, lebo ich otec sa spolčil s mafiou a s organizovaným zločinom, aby John (Jack) vyhral voľby a predsa Bobby ako minister spravodlivosti bojoval proti maffií (Hoffa, Giancana). V atentáte proti JFK a aj v jeho antentáte PODĽA MŇA (subjektívny názor) mala prsty aj mafia OKREM INÉHO aj kvôli nevďačnosti. Zaujímavé že mne filmy o Robertovi Kennedym že koľko tvárí ukazujú o ňom pozrime si zopár filmov a seriálov ešte... KENNEDYOVCI (THE KENNEDYS) - Príliž horlivý malý braček Johna, ktorý uhladí veci. Nechce byť politikom a chráni Jackie, začne vzťah s Marilyn Monroe ale jeho všetko je rodina. MARILYN A BOBBY - POSLEDNÁ MILOSTNÁ AFÉRA (MARILYN & BOBBY: HER FINAL AFFAIR - Bobbyho tak zobrazuje ako teenagera ktorý bude zaľúbený, ale zároveň aj jeho neveru zobrazuje film a ukazujú ho ako zbabelca. Tá časť keď Marilyn umrie on si myje ruky, aby si zachránil svoju politickú kariéru. 13 DNÍ (THIRTEEN DAYS) - Môžeme ho vidieť odvážneho, ktorý sa nebojí ani kubánskej situácie z roku 1962, stojí vedľa prezidenta nech ten sa rozhodne akokoľvek. Vyjednáva so sovietskym veľvyslancom, čiže vo filme ho môžeme tak vidieť ako človeka, ktorý vo veľkom prispel k tomu aby nevypukla tretia svetová vojna. HOFFA (HOFFA) - Tento gangsterský film o Hoffovi ktorý stojí sedí pred súdom, pričom Bobby ho obviní že je v organizovanom zločine. Tento film Bobbyho tak zobrazuje ako malého chlapca, s ktorým Hoffa vie tak zakrútiť ako chce a môže ho aj kľudne urážať. Hoffa tak odpovedá na otázky pričom ide do protiútoku že Bobby Kennedy ostane zazerať s otvorenými ústami ako malý chlapec. RFK (ROBERT KENNEDY)- Film ukazuje udalosti po 1963 nov. 22 ako buduje po smrti svojho brata vlastnú kariéru a kandiduje vo voľbách. Ide proti prezidentovi Johnsonovi, a chce vystúpiť z tiene svojho brata, aby aj naňho si spomínali ľudia ako na RFK a nie tak ako mladšieho brata JFK (oproti seriálu Kennedyovci, tak povedal aj John/Jack aby som šiel ďalej takisto aj oproti filmu Hoffa je múdry, citlivý politik a ako aj človek). Taký človek ktorý sa nebojí nikoho a ničoho a predsa hrá postavu, ktorého si človek obľúbi. Nie je teda čudné že toľko filmov a každý z nich inak predstavuje Roberta Francisa Kennedyho? Ale že tak inak každý??? A možno druhá čudná vec je okrem mafie aj vojna vo Vietname. Zaujímavá a čudná politika to bola ako aj Kuba... klan Kennedyovcov začalo inváziu v zátoke svíň v Kube aby zvrhlo Castra s čím skoro urobili svetový problém, predsa neskôr obaja Kennedyovci John aj Bobby veľa urobili preto aby nevypukla tretia svetová vojna. Čudná bola aj vietnamská situácia, kde tiež za vládnutia Johna a Bobbyho začalo niečo vo Vietname čo sa týka USA, druhá otázka je že nešťastník prezident Johnson ešte viac vojakov posielal do oblasti, aj po smrti Johna Kennedyho a najčudnejšie bolo že Robert začal protivojnovú kampaň. Čiže hneď tri zaujímavé veci: 1. Kampaň proti Kube, ale neskôr predsa chceli a boli ochotný vyjednávať s Castrom. 2. Podpora Mafie v Kennedyovských voľbách, neskôr predsa boj proti mafií. 3. Začiatok vojnového konfliktu vo Vietname, neskôr predsa protivojnová kampaň Roberta Francisa Kennedyho. () (méně) (více)