paradoxman

Začíná se nám to nějak množit, tyhle (anti)agitky na současnou americkou politiku. Tak si říkám, co přijde příště... Tentokrát se Neeson ocitl v zajímavém thrilleru. jehož hlavního pachatele jsem odhadl už na začátku. No, teda jen "půlku", abych byl přesný. I tak to bylo zajímavé a místy strhující. Akce je subtilní a souboje v omezeném prostoru uvěřitelné. Akorát ten konec si mohli protáhnout o zatčení a následné marshallovo osvobození s Julianne čekající před Islandskou policejní služebnou. Ale nemůžu přece chtít všechno, nebo jo? ()

SwisLikeCze

Napínavá akce, ve které každou minutou nastávají nové a nové otázky a je tak potřeba pečlivě sledovat děj. Pěkně provedené akční scény, žádné hloupé dialogy. Konečně film o přepadení v letadle, který není úplné béčko, ale nečekejte příliš. ()

MiniRecenze

L.Neeson je dobry a charismatický herec,svojí hereckou osobností dokáže zaujmout.Nepamatuji si ,že by někdy hrál v něčem nesrozumitelném.Thrillerové role má ušité jak na míru.A svojí přítomností napomohl i zde,ale dost chválení jedné osobnosti.Film je sám o sobě hodně dobrý.Je napínavý a strhující.Do poslední chvíle nebude vědět kdo je ten špatný,sám jsem nevěděl.Akorát když už dojde na rozuzlení,tak se to hodně utne a vy tak nebudete vědět proč.Samozřejmě amíci chtěli zaepindovat po svém,to se naštěstí nestalo a snímek se tomu na poslední chvíli ubrání.Mezi slušný scénář a výborné ztvárnění - zpracování postav se řadí taky trikové sekvence,kterých zde není mnoho,ale když už se objeví,tak vypadají věrohodně. NAPÍNAVÉ!!! ()

Atten

Nervově labilní a iracionálně jednající alkáč ve výkonu služby leteckýho šerifa, jehož nejsvatějším posráním je pomáhat a chránit cestující. Zaměstnavatelem je bůhvíjaký americký ouřad, který v momentě prvního průseru kašle na jeho důvěryhodnost a pro jistotu udělají terroristu z něj. Příjde to divný jenom mě? A tak šerif zmlátí pár cestujících a šikanuje posádku letadla, hned po tom co odkrágluje svýho parťáka. No já vám nevim, ale bejt to ve skutečnosti, na konci by ho asi rovnou zastřelili, protože po všech těch žalobách za zlámaný nosy, by ta letecká společnost stejně rozdala veškerý to výkupný na mimosoudní vyrovnání... P.S. Závěr pro mě byl velkým zklamáním. Celou dobu jsem si myslel, že záporákem je ta zrzavá Jůlie a ona tam byla celou dobu vlastně k hovnu. ()

veverysiak

Ale nieeee, prečo si borci so slušnou reputáciou musia kaziť svoj dlho budovaný imidž, ani tu nepochopím, čo viedlo Liama naučiť sa taký sprostý scenár k vykrádačke päťročnice, ako keby aj vedel, do čoho sa to dal navliecť - jeho výkon je katastrofálny a odráža celkovú úroveň filmu, takže 30%. ()

Gregor_Samsa

Po Nočním běžci vysoko nastavené očekávání... a o to větší zklamání, jak už to bývá. Klišovitá kaše plná těch největších stereotypů a ani Liam Neeson to nezachrání - možná proto, že v nejlepším nezačal znovu pít, jako kdysi Clint v Nesmiřitelných. Tři dny před mým zaoceánským letem velmi vhodně načasované - je dobré vědět, kam v letadle umístit bombu, aby vybouchla co nejbezpečněji :-). 50%. ()

Kozlowski8

Bill je letecký maršál, jehož pracovní náplní je dbát na bezpečnost cestujících a posádky při letu. Během letu do Londýna jsou mu neznámým teroristou zasílány esemesky s požadavkem 150 milionů dolarů, jinak každých 20 minut zemře v letadle člověk. Tak se také stane...Počátek trochu neurovnaný, obsahující zbytečné záběry, pak si to ale vcelku sedlo a ustálilo se v docela zajímavou podívanou s několika dobrými okamžiky. Závěrečná pasáž zase vše shodila do průměru. Po Neznámém druhý film tohoto režiséra, který nabízí zajímavý námět a herecké obsazení, avšak výsledek je pouze průměrný. Důvodem můžou být nedostatky ve scénářích, ale především je to právě osoba režiséra. 60%. ()

Merenre

Tak pěkně rozjetý trochu psycho thriller(ačkoli místy trochu stupído to teda jo) slibující napínavé vyústění , a nakonec takové zprasené rozuzlení a totální cimrmanova frustrační kompozice. Ten závěr snad napsal scenárista na hajzlu na hajzl papír těsně před klapkou, poté co se omylem utřel původní verzí. ()

listo

Při úvodní scéně, v níž se objeví Neeson s tradičním výrazem baseta, kterému už týden nedali nažrat, jsem si říkala No potěš koště! Bonus v odobě obstarožní Moore, která v posledních letech snad ani nehraje a na plátně se prostě jen vyskytuje, vylepšení castingu taktéž nesliboval. Nakonec se tvůrcům překvapivě podařilo díky využití oživujícíh postupů ala zobrazování mobilní komunikace na pozadí udržet napětí i spád. U thrillerů odehrávajících se v letadle se bohužel nikdy nemohu zbavit dojmu, že se odehrávají v kulisách, nejinak tomu bylo u Nonstopu. Digitalizovaný závěr tento dojem jen umocnil. Pokud člověk ve filmu nehledá logiku, tak si u něj obstojně odpočine. Pokud očekává poctivou detektivku, odvaří si pár mozkových závitů a žádného racionálního rozuzlení se mu nedostane. ()

zigy

Neznámý, 96 hodin a Nonstop: to je neesonovská thrillerová trilogie jako víno. Zde je však Liam nejmenší frajer, má problémy s alkoholem a ani není moc sympatický, což je škoda. Celou dobu budete přemýšlet, kdo z těch pasažérů je pachatel, a vsadím se, že na to nepřijdete. Právě v paranoidní atmosféře podezírání všech účastníků letu tkví kouzlo tohoto filmu, fakt si tam nemůžete být jistí ani sami sebou. Solidní thriller, ale do zlatého fondu se nezařadí. Stárnoucího Soukupa na Neesona nedávat, to už je lepší ten Meduna nebo Šťastný... ()

Nugat

Nechápu tak vysoké hodnocení, Moore a Neeson sice hraji dobře, ale tím to končí. Sofistikovaná složitost celého nápadu zločinců je nepochopitelná, ten výbuch, kouření, droga a bomba v kufru.... divný divný divný ()

buchannon

Pochybuju, že by po smrti Neesona nezmrazili jeho účet. Jinak je to opravdu perfektní thriller. Zřejmě nejlepší letadlový film. Totálně mě přikoval do postele. ()

Marauder

Až na pár nereálnych detailov sa mi film celkom páčil. Dali dobre herecké obsadenie a celé to zasadili do dobrého prostredia. Takže celkom dobrý film ()

Velislav

Liam Neeson je pán herec, nech hrá kohokoľvek a v čomkoľvek a v tejto x-tej lietadlovej dráme znovu latku nepodliezol. Mierne klaustrofobický príbeh graduje, napätie súce na krájanie a zmätok v hlave hlavného hrdinu, aj diváka pred obrazovkou. Možno to scenáristicky záver trochu strhol, ale bez očakávaní veľmi slušný thriller. 7/10 ()

brasek

Snímok má rozhodne slušný rozbeh, sľubne sa rozvíja a skončí naivným happy endom. Škoda. Povedzme však, že 90% snímku je uveriteľných a dobre natočených. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu