Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty

• Česko Nesprávné kalhoty (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Čo urobíte ak nemáte peniaze a jediný nelenivý človek v dome je váš pes? Presne, najmete si ako podnájomníka pinguína. Budte si však istý, váš pes ho nebude mať v láske. Nie je predsa v pohode, keď vám v ďeň vašich narodenín malý operený tvor zaberie izbu. A to že sa nakoniec najlepší priateľ človeka rozhodne odísť z domu je len a len nedobré... Príbeh zo série Wallace and Gromit, v ktorom sa okrem skvelých nohavíc z NASA vyskytne aj jedna prestrelka a nakoniec ako to v každom dobrom príbehu býva, aj väzenie. (Vrana)

togaf

Dokonalost. Výborný příběh s minimem dialogů, spousta akce, napětí i humoru. Dostávají mě drobné vychytávky, jako titulní stránka novin, obraz na sejfu, tapepy, krabice, ve které se Gromit schoval, psí boudat atd atd. Gromit je nejlepší pes na světě! ()

Frenegonda

Cracking toast GROMIT!!! Wallace a Gromita miluju, miloval jsem a milovat budu celej svůj život. Nick Park je k tomu přesně ten typ anglána, kterýho bych dovedl poslouchat hodiny. O sledování jeho prstů při tvorbě nemluvě:-) ()

fmash

Ukázkový kousek animace se skvělými kulisami. Zajímavé je porovnání plastelínových loutek z počátku Parkovy kariéry, jak jsou v Nesprávných kalhotách vidět ještě „rozevláté“, s těmi již „učesanějšími“ z pozdějších filmů. ()

easaque

nostalgické 5* dodatečně dopisuju komentář k této epizodce z dílny Nicka Parka o vynálezci Wallaceovi a jeho psovi Gromitovi,. Tato plastelínová dvojice patří už ke klasice a dokáže pobavit celou rodinu. A protože vždycky dobrou náladu přenesl i na mě, tak plný počet hvězdiček je nezpochybnitelných. Tento příběh o nesprávných kalhotech si můžete pustit třeba ze serveru UlozTo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

nithiel

Opět skvělá podívaná, je neuvěřitelné, že plastelínový tučňák dokáže svým pohledem konkurovat největším zlosynům filmového plátna. Kyž k tomu přidám vlakovou honičju, nemám jinou možnost než dát 100%. ()

C0r0ner

Aardmany obdivuji za dvě věci. Zaprvé je to kvůli geniální animaci, která má jinak ve světě málo srovnání. Zadruhé je to kvůli klasickému britskému humoru, který mám tak rád, a který je tady přítomný snad v každé minutě. Nesprávné kalhoty jsou dalším špičkovým kouskem z této dílny, který potěší bez výjimky vždy. 100% ()

MarekT

Aneb jaké vtipné věci nás provázely hodinami angličtiny (ale v českém znění). Dlouho jsem se obával, jak bych tyto příběhy ze vzpomínek hodnotil, ale jakmile jsem vešel do tohoto profilu a spatřil plakát, mírně jsem se rozesmál - bylo jasno. Pět hvězd nedám jen proto, že ty odkazy, o kterých tady mluvíte, mě coby žáka osmé třídy minuly (tehdy jsem věděl o Hitchcockovi akorát to, že byl slavný hororový režisér). Stejně hodnotím i další na druhém stupni viděný kousek "A Close Shave" (O chloupek). ()

campix

Aardmani v celé své kráse a jednoduchosti. Dobrý nápad, zajímavá animace a velice svižný děj. Tady prostě není co vytknout. Kraťas který vás nijak nezdrží, ale opravdu dobře pobaví. Prostě animovaná jednohubka jak se patří. ()

Pajky3

Zase po letech zopakováno a neztratilo to nic ze svého kouzla. Tučnák coby záporák je špička a honička ve vlaku má grády. ()

messiah

Již prakticky dokonalý následovník Cesty na měsíc a oskarového Pohodlíčka. Tady nemůže být jakákoli pochybnost o oprávněnosti oscara - dokonalost, dokonalost. Ten tučňák zdál se mi pochybným ihned jak strčil nohu do dvěří. Tentokrát jde spíše o krimi akční drama (šílený psychopat tučňák vs. odvážný zastánce dobra Gromit - jak z Bonda). Sledovačka v temné uličce s napínavou hudbou na pozadí, pochod spícího Wallace, to vše perfektní, vrcholí strhující vlakovou honičkou na závěr kdy Gromit jako správný hírou pokládá chybějící koleje aby nakonec lapil padoucha. Pecka! ()

majo25

Druhý počin štúdia Aardman o komickej dvojici Wallace & Gromit. Síce nie tak dobré ako Cesta na mesiac, ale ešte vždy plné nápadov, vtipu a sympatičnosti. 90% ()

otík

Krátký půlhodinový snímek přináší příběh nerozlučných přátel v okamžiku, kdy zase nemají peníze a jsou nuceni přijmout nájemníka. Z roztomilého tučňáka se však brzy vyklube zlotřilý zloděj a kriminálník, který chce vyloupit na místní výstavě jakýsi diamant. Ještě že pes Gromit je vždy ve střehu. ()

LeoH

Pomalá sýrová poetika Cesty na Měsíc k mé lítosti ustoupila cinefilským odkazům a akčním scénám (byť báječným), ale Gromitovo obočí, to je pořád etalon plastelínového herectví. Zpětně děkuju Prozřetelnosti, že moje děti mohly vyrůstat na Wallaceovi s Gromitem a na Mijazakiho fantaziích. ()