Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

Lacike

Piaty diel je vo veľkej miere podobný sled trikových gore scén ako štvorka. Ale celkovo to dopadlo predsalen lepšie. Hlavné postavy ma toľko nesrali jak minule. Dokonca aj hlavná hrdinka Alice je tentoraz schopnejšia a nakoniec aj celkom sympatická. Ladenie filmu je drsnejšie. Freddy nie je už taký absolútny tajtrlík. Trochu pritvrdil. Ani jeho znovuzrodenie a finálna likvidácia už nepôsobia tak WTF ako minule, ale má to nejakú logiku. Triková stránka je tiež pôsobivá. Hopkins sa miestami snaží o fantasmagorické stvárnenie a rozhodne má kopu zaujímavých nápadov, ktoré mi pripadali lepšie jak v štvorke. Skvelá je scéna s motorkou, komixová epizódka alebo finále so schodmi. O Freddym sa síce nedozvieme nič nové, ale aspoň uvidíme jak ho splodili, jak o tom hovorili v trojke. Jeden z mála nápadov je ten o decku, ktoré Freddy využíva pre zabíjanie. Vďaka tomu bola Alice väčšinu filmu v bezpečí a len nemohúcne sledovala jak umierajú jej kamaráti. To mohli trochu viac využiť pre jej psychologický rozklad. Ale na to Hopkins kašlal a viac ho zaujímali triky. Až na tých pár drobností tento diel nič extra nové neponúka a séria sa začína až príliš opakovať, čo ma prestáva baviť. Takže celkovo to je o chlp lepšie ako priemerná štvorka. 6/10. ()

Terva

Efektivní příchod Freddyho Kruegera (po kolikáté už?) Je to klůůůůůk!!! Cha cha chááááá. Freddy jako "ukecaná motorka", moc povedené, škoda že tak krátké. Rychlejší než brutální maniak. Silnější než šílený blázen...to je SUPERFREDDY!!!! ()

Seabeast

Děs a bída. Jediné, co stojí za pozornost, stejně jako u předchozích nepovedených dílů (rozuměj druhý a čtvrtý), jsou kostýmy, masky a lahodné efekty zhotovené na place. Režie je naprosto chaotická/nepřehledná a scénář totálně nekonzistentní postrádající špetku atraktivnosti. Účelu snovým sekvencím a halucinacím rozumím, ale podání příběhu je šílený guláš s mizerně napsanými postavami a dialogy. K tomu jako třešnička pekelná nuda, i když je pravda, že některé mordovací sekvence jsou na jedničku. Démonický Freddy je jako vždy k sežrání, ale zde nehraje takovou významnou roli, což je trochu zvláštní. Bojím se následujícího šestého dílu, který se "pyšní" využitím komických prvků. Ale i tak to protrpím, protože chci celou ságu poctivě shlédnout. P.S. Po poctivém shlédnutí celé sedmidílné série mám jasno. Pokud chcete ušetřit čas a seznámit se s filmy o Freddym Kruegerovi, pusťe si první díl Noční můra v Elm Street a následně navazující třetí díl Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna. Zbylé s klidem přeskočte, protože o nic vskutku nepřícházíte. Možná tak o drahocený čas a ukousané nehty z nudy. ()

corpsy

Po strhujúcej štvorke mierny pokles v kvalite. Námet je však naopak vynikajúci a niektoré scény ( prejedanie ) stoja naozaj za to. Trikovo opäť na maximálne uspokojujúcej úrovni. ()

liquido26

2,5 Pátý díl série už nemá bohužel co nabídnout kromě stejného schématického scénáře s předem jasně daným koncem ... celkově docela nuda, i když to není zase bůhvíjaká hrůza. ()

sidzej

Tvorcovia podobne ako pri druhej časti zabúdajú na ústrednú melódiu série čo zrovna veľmi nepoteší, tento diel bol dosť nechutný, miestami chaotický, sebaparodický, menej akčný a vizuálne nápaditý než jeho predchodca, scenár dosť veľká slabota a casting rozhodne nepatrí k tým vydarenejším. Väčšinu stopáže zaberá nuda. Pár dobrých scén sa ale nájde- tá na motorke bola zrejme najlepšia. ()

draggo

Další díl za mnou a opět klesáme níž aníž. Pětka už citelně vaří z vody, je zbytečně přeplácaná a těch pár dobrých nápadů moc nevynikne. Některé scénky jsou zajímavé (komiksová), ale spousta jiných je dost trapná (to dítě namaskovaný jako Frddy byl vrchol). Největší problém vidím ale v tom, že to pomalu přestává být zábava, prostě některý místa sou docela nudný. K dalšímu dílu už pomalu nemám sílu... /viděno na DVD: 40% a 2*/ ()

Zayl

Rozhodně nejdepresivnější díl. Oproti předchozím akčnějším dílům je pětka hororovější, za což palec nahoru. Rovněž exteriéry / interiéry laděné do chladných barev se podílejí na morbidní jiskře, nicméně je trestuhodné jak málo jich bylo využito. A co se týče Freddyho, tak je stále cool, ale jeho nápaditost trochu uvadá. Celkově mi ten promarněný potenciál trochu vadí a je to jeden z důvodů, proč hodnotím průměrně. Stále však jde o dost kvalitní díl, který se alespoň částečně snaží o dovysvětlení pohnuté minulosti nestárnoucího zabijáka. ()

mysiak

Je to asi najslabší Freddy ktorého som videl..aj keď sám Freddy je opäť geniálny, ale všetko ostatné je celé zle...už len tá zápletka s tým deckom je sama o sebe divná, a nie to ešte herci, ktorí ale vôbec nevedia hrať...nuž Freddy toto si si nezaslúžil.. ()

Vyrida odpad!

Tak a už ale jako fakt dost! Páté pokračování je snad ještě horší, než to druhé a po této zkušenosti, už se snad na další díly koukat ani nebudu. Z neústalého hledání skulinek, jak dostat Fredyho zpět na scénu je mi už samotnému špatně. Tento scénář je navíc tak debilní, že jsem chvílemi ani na film nekoukal, protože mě zkrátka nebavil. Myslím, že pohled na mou známku asi mluví za vše a ať hledám a vzpomínám sebevíc, nenalézám snad ani jediný kladný bod, kterého bych si na filmu všimnul. Odpad! ()

gogos

5 a 6 dil jsou nejhorsi.... Tedle dil ma zajimavy namet a nekolik povedenych scen... ale na vic nez na prumer to proste neni... ()

Trevor

Nočná Mora, podobne ako ostatné nekonečné série časom dopláca na to že už príliš nemá čo ponúknuť a aj keď sa snažia nadviazať na dej predchadzajucej epizody už je to pomerne chaotické. Pri niektorých sériach je skrátke lepšie skončiť pri populárnej 3 časti a možno nadviazať po dlhom období ako tomu bolo v prípade Michaela Myersa z legendárneho Halloweenu. V čase natáčanie ďalších častí sa však vychádza z toho že teenagerov niektore série bavia veľmi dlho a to nielen čo sa hororov týka, ale aj povedzme série Prci, prci, prcičky. A aj v ich prípade mohlo platit trikrát a dosť a pomohlo by im to, podobne ako Freddiemu a až časom zaujať niečím takým ako povedzme Freddiem versus Jason. ()

ilemas

Na pětku jsem šel tenkrát do kina a hodně jsem se už v té době nudil. Tím jsem celou sérii poslal do kopru. ()

honajz2

Tak už ta kvalita klesla, nicméně i když pátý díl už není tak atmosférický a napínavý a i když už nic moc nového nepřináší, i tak se nejedná o špatný horor. Zajímavé smrti tu jsou pořád, postavy mi nesplývaly a dalo se jim fandit, sice to je trochu nuda, ale i tak se mi na to většinu času dívalo dobře... Je to takový neurážející průměr, což sice oproti předchozím dílům (kromě dvojky) není zrovna dobré, ale pořád mohlo být hůř. Snad jen to hledání Amandy mohlo začít dřív a ne v posledních 20 minutách, dala by se na tom vybudovat i nějaká slušná mysteriózní linie... 3* ()

balba

Další povedený díl Noční můry , ne však tak dobrý jako čtvrtý díl.Freddy si opět nachází cestu jak se dostat k novým obětem.V tom mu může zabránit opět jen Alice , která musí zjistit jak se Freddyho provždy zbavit. ()

Martin741

Nightmare on the Elm street 5 je asi tak na urovni 4 -ky : neviete, na co sa pozerate, ci na horor alebo na pokus o horor, alebo na zrucne natoceny fryler. Stephen Hopkins a jeho dielo je u mna asi tak na urovni Harlina. 67 % ()