Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

rass

Pro mě příjemné překvapení, protože jsem očekával obvyklý americký koktejl propagandy, krásných lidí, hloupoučkých dialogů, tun patosu, nepravděpodobnou zápletku a ještě nepravděpodobnější konec. Ano, určitá porce očekávaných stereotypů je tu taky, ale v ještě docela přiměřeném množství. Děj je velmi prostý, žádné překvapivé zvraty se nekonají, důraz je kladen na realistické podání bojových scén. Úplně vážně to brát samozřejmě nelze (zatímco americký mariňák je po zásahu několika kulkami stále plně bojeschopný, talibánec je vyřízen vždy první ranou…ty pády ze skal se daly taky natočit řekněme uvěřitelněji…atd), nicméně jako celek to drží celkem při sobě a funguje to. V rámci žánru mírný nadprůměr, řemeslně pěkně natočeno. ()

Blackcream

Film má spád od začátku do konce a všechno pěkně hezky funguje. Vrtulníky lítaj, zbraně střílej (kupodivu se žádná nezasekne :) ). Uznávám, že vojáci mají práh bolesti nejspíš někde daleko za horizontem vůči ostatním bytostem, ale jestli je během výcviku neučí, jak doplňovat krev bez infuze anebo jak léčit ustřelené prsty jinak než, že se na ně zamračí a řeknou "je nám bezva" tak je to celé nesmysl. Samozřejmě jsem nebyl nikdy postřelený (natož tolikrát jako v tomto filmu) a tak nemůžu tuto situaci náležitě posoudit, ale dle mého laického pohledu by po tolika zásazích člověk těžko fungoval tak, jak fungují ve filmu. Ale naštěstí je to jen film a tak doufám, že vojáci, dle kterých je tento film nebyli tolikrát postřeleni a štáb to celé jen v rámci hesla "jen houšť" nafouknul a dle pravidla tří - dosadil třikrát víc talibanců a třikrát víc zásahů. Když už to točíme, tak ať to má říz, hergot. :) ()

CenturionSik

Mám veľmi rád filmy s vojenskou tématikou, kde hlavnú úlohu predstavujú americký vojaci. Tento film by som označil za skutočný boj o prežitie a situáciu kedy človek chce prežiť za každú cenu a aj keď krváca, je na pokraji svojich síl, stráca svojich priateľov aj tak stále dokáže nájsť v sebe tú rezervu vďaka ktorej sa postaví na nohy. Veľa ľudí by mohlo povedať, že film je dosť prehnaný (veľa zásahov, veľa skokov zo skál a podobone), avšak treba nezabúdať na to, že títo ľudia na tieto situácie boli skutočne trénovaní a mimo to, bolesť je v hlave ak si človek má vybrať medzi tým, či zostane ležať a plakať, že ho postrelili do ramena, do zadku, do ruky alebo tým, zdvihnúť sa a bojovať, je jasné že si vyberie to druhé. 1*Scenár , 2* efekty, 3* vykreslenie vojenského konfliktu a danej situácie, 4*prostredie, kulisy, výber hercov, 5* celkový dojem z filmu! ***** doporučujem. ()

Denzen

Peter Berg oficiálne predbehol Baya v točení vojenských patriotických filmov. Takmer všetky sú podľa skutočných udalostí a celková atmosféra vyznieva veľmi dobre. Človek sa nenudí, na konci by mala vyhŕknuť nejaká slza nad strátou jedného z hlavných hrdinov. Filmy našťastie ani neomrzia, aj keď sa takéto vojenské diela vyskytujú čoraz častejšie v kinách. Berg, pokračuj ďalej, bavíš ma viacej než posledné diely Transformers. ()

gerdi14

Uznávám je to přehnané, je to místy patos, ale nenudí to ani trochu. První půli jsem s těma chlapama dýchal a čekal jako oni, až si smrtka v podobě rychlých talibanců příjde pro jejich životy. Postupem času gradace trochu klesá, ale pořád si to drží vaší pozornost až do zajímavých závěrečných titulek. ()

Peggyyy02

Velmi zajímavý film. Zpracování určitě dobré, jen mě udivovali scény, kdy byl voják třikrát postřelen samopalem a celý od krve s kulkama v těle bojoval dál. Za to bude muset strhnout nějaké ty hvězdičky, ale určitě doporučuji! ()

Majo.evans

Film perfektný,len chcem povedať,že rozhodnutie Marka Wahlberga,čo sa týka tých pastierov oviec bol úplne napi*u.Misiu nesplnili a všetci okrem neho zomreli.Či to stálo za to,že tí pastieri prežili?Určite nie! ()

Ashlander

Lidi, který tu shazujou tenhle film za patos, sou schopný bez mrknutí oka napálit pět hvězd, kdejaký pitomosti od Marvela. Nechápu... Je to prostě dobrej válečnej doják s kvalitní akcí. Víc od toho nečekejte a víc to ani neslibuje. ()

JurajKa odpad!

Tato maskacova pornografianie je nicim inym, iba oslavou zbabelcov, ktori okupuju, pardon "marginalizuju" staty po celom svete pod vlajkou mieru a sprofamovanej demokracie. ()

Gordy34

Jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Mike Murphy v podání Taylora Kitsche byl fakt dobrý. Stejně jako Marcus. Hlášky a akce v tomto filmu byly skvělé. I přesto, že film vidím po několikáté, vždy brečím, když Axe umře, vždy obdivuji odvahu Mika Murphyho a vždy mě pobaví scéna, kdy chce Marcus od afghánského kluka, aby mu přinesl nůž. Shane Patton :,,Žádný moře pro mě není divoký, žádná píča sevřená." ()

J1R1K04

Tenhle film by se dal rozdělit na tři části - úvod, válečný survival v afghánských horách a část v afghánské vesnici (?). Úvod je slušný, nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí, takže úvod za silnější tři hvězdičky. Válečný survival v afghánských horách je ze začátku takový ukecaný (hodně tady čtu stížnosti, jak to lidem vadilo, zatímco já si tuhle část užil) a pak přichází solidně nasnímaná a celkem slušně krvavá akce, kterou jsem si užil i přes některé přepálenosti (voják spadne ze skály, je několikrát postřelen a stejně je schopnej se oklepat a jít dál... wtf). Válečná část je za solidní čtyři hvězdičky. Pak přichází poslední část, která je řemeslně slušná, ale mě osobně přišla taková nic moc, takže jsem projížděl komentáře u tohoto filmu. Ke konci této části tu ale dostaneme ještě jednu fakt solidní akční jízdu, takže tato část je (stejně jako ta první) za silnější tři. Celkově se jedná o pouze fajnovej popcornovej film, kterej se ale dá zhlédnout opakovaně, né že ne. 70% ()

MAKUON

Vyobrazuje skutečný příběh několika amerických vojáků (4), kteří byli vysláni na pozorovací operaci (Red Wings), která měla být hračkou. Bohužel, náhoda je blbec a narazili na civilisty z vesnice kterou pozorovali, a čelili těžké volbě jestli je pustit nebo ne. Akce je tady plno a o Marka Wahlberga se musíte stále bát, protože po věcech, co se mu stali, by si snad každý myslel že už nevstane. Je to pořádný boj o život. ()

karyon

Tvl nechapu, kterej idiot rozhodl, ze Wahlberga bude v tomhle filmu dabovat ten nejhorsi daber v CR. Katastrofa. Podivejte se na Odstrelovace, kdo ho tam dabuje. To ma aspon uroven. A tady nejzpicenejsi hlas dostal. Hnus. ()

Fuhman.Dajar

Tenhle film jsem viděl , ale musím říct, že je silně emotivní hlavně v čase 1:25 se připravoval Kristensten na slanění a najednou rpg a rána , která rozlomila celý vrtulník , ale jak je možný že RPG rozlomí Chinook napůl.. A Markus zařval : Ty Kurvy !! ()

Tucne.prasa

Nechcelo sa mi veriť, že by pastier šľapal vysoko do hôr, aby v borovicovom lese napásol kozy. No a bolo mi to jasné, keď som si prečítal sekciu Zaujímavosti k tomuto filmu. Už chápem slovné spojenie "robiť si z niekoho kozy". Jediné, čo ma na filme zaujalo, je otázka, ako natáčali tie pády zo skál. Takto drsne som to natočené nevidel. Za to jedna hviezda. Ostatné je odpad. Hlavné postavy zarastených tuleňov sú nesympatickejšie ako ich talibanskí protivníci, celé plánovanie útoku, chaotické pobehovanie po lese a riadenie krízovej situácie pripomína scénu z Kocúrkova. Vojaci sú vykreslení plocho, vzťahy medzi nimi zle. Neverím, že by to osudové rozhodnutie urobil trénovaný profík tak tragicky zle. Ľudomilnosť dedinčanov voči okupantom je úplný výsmech. A malý chlapec, zachovávajúci vo všetkých prestrelkách pokoj a triezve uvažovanie... ten musí hltať mak v každom jedle. Ak americká armáda naozaj funguje takto hlúpo a amatérsky, tak sa ani nedivím, že doteraz takmer všetky vojny prehrali. Film má podľa mňa so skutočnou udalosťou spoločné len mená vojakov. ()

BrokyyS

WOW! Úžasná podívaná, plná akce podle skutečné události. Opravdu super film, jeden z mých oblíbených... Doporučuji! ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014