Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

Tomiczekk

Prostě mám rád tenhle typ "filmu" Škoda jen, že se amíci serou do té jeblé války, mají se tam postřílet mezi sebou a teď ti chlapi mohli žít. Ať či tak, mě tenhle typ filmů vždycky osloví 100% ***** ()

Atewi

Na tento film jsem šla velkou náhodou, protože žánr války vůbec není můj šálek čaje, ale musím říct, že mě zpracování opravdu oslovilo. Vím, třeba zavřít oči nad nerealistickou propagandou immortal US Army, ale když tohle člověk udělá, nechá se bez okolků vtáhnout do kůže amerických vojáků, tak jen "čumí"! Normálně bych dala 3, ale to bych srážela za mnou neoblíbený žánr, což není fér, takže 4*. ()

kaspman

Film se mi líbil. Jen mě ale mrzí že nám v traileru a v obsazích vyslepičí kdy, kde, proč a jak se to stalo a mi se vlastně jen podíváme na detaily celé akce zpracované do filmu. Akční scény se mi líbily ale zdálo se mi že postavy trochu splívají. Někteří uživatelé si tu stěžují na patetický závěr filmu, ale za 1. to se od filmu dalo čekat, a za 2. když už jsem u toho, tihle chlápci ať byli jací byli, byli to hrdinové a tak si myslím že si těch 5 minut na závěr filmu zaslouží. ()

torSion

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dvě nebo tři hvězdy. Nakonec dávám 2, protože všechny ty pády a zásahy by přežil snad jen Terminátor....a Rambo! ()

Nakamura san

.... i přesto,že Berg si neodpustil takový ty svoje vlastencký věci a zase propadl kouzlu armády,to závěrečný sdělení za ty čtyři hvězdy stojí,myslím... ()

doogiemus

Chýbal mi už takýto akčný film. Páčilo sa mi zobrazenie profesionality, úchvatné zábery, napätie počas celého filmu. Tá vysoká odolnosť amerických vojakov je pravda veľmi pochybná, ale napriek tomu to bolo to, čo som očakával a odchádzal som z kina spokojný. Odporúčam. ()

Epco

Ak človek prestane riešiť otázku prečo, a začnš film vnímať optikou fanuúšika akčných filmov tak sa jedná o nadpriemerný ksúsok. Všetko je dané už od začiatku, naši vašim dorbrí zlí. A toho sa stačí držať a užívať si film. Na strane druhej kam až sa dá zajsť a prežiť to, koľko zranení je ešte uveriteľných aj keď viem že je to podľa skutočnosti. Stačí si vybrať pohľad a buď si užívať alebo frflať. ()

cyberic

Uznavam ze "SEALs" maju skutocne tvrdy vycvik a Afganistan nie je len taliban a urcite su tam aj ludia ochotni pomoct, ale urobit s partie vojakov mix "terminatora, ramba a skoro supermana" sa mi zdalo veeelmi pritiahnute za vlasy. Tesil som sa na film podla skutocneho pribehu, zial LEN PODLA... Berg to s tymi lietavo-padacimi scenamu fakt prehnal. Keby tomu dal realnejsi pohlad (nie pad na chrbticu z 20 metrov), urobilo by to silnejsi dojem. ()

reccal

První půlka filmu skvělá, ta druhá se všemi supermanskými pády trochu více neuvěřitelná, ale o to drsnější. Sice skrznaskrz prostřílenému žabákovi těžko věřit, že stále ještě stojí, ale speciální výcvik je speciální výcvik, budeme tomu věřit. Slušný přímočarý příběh rychle odsejpá, survival scény podařené. Závěrečné titulky aspirují na jedny z nejsmutnějších, co jsem viděla. Většina kina odcházela tak nějak potichu a viditelně rozhozená. Holt příště malý práskače zastřelit rovnou. 80% ()

Raziel811

Nebudu tu rozebírat dokumentární úvod o "kvalitách" americké armády. Rozhodně se ale nenechte mýlit - nejedná se o verbovačku a pokud by i po shlédnutí tohoto filmu měl někdo chuť jít do "akce", tak je z mého pohledu blázen. Od začátku bylo jasné, jak celý příběh dopadne, ale jeho zpracování a podání tento defekt vynahrazuje. Krásně je zde ukázáno, že taktika a chladná hlava je výhodou i proti nesčetné přesile. Akce je skvěle nasnímána a reálný look filmu dodává nádech autentičnosti. Rovněž musím vypíchnout casting, jelikož Foster, Hirsch, Kitsch a dokonce i jinak iritující Wahlberg jsou uveřitelní.Rovněž se mi líbí i přesah filmu, kde je jasně vidět, že ne vše je takové jak si člověk zprvu myslí. ()

dammit83

Obdivuju navy seals, jejich schopnost vydrzet skoro nevydrzitelne. Jejich vyčerpávající trenink muzete videt na YT v "dokumentu" Navy seals - class 234, ze ktereho je i úvodní scena z vycviku a pochopite, o cem ten vycvik je a kdo jsou seals. Zadne vypatlane hlavy, vic jak polovina ma vysokou skolu např. Někteří ze zdejších radoby filmových kritiků to dotahli na max gaucink s lahvacem v ruce a remcani. Mimochodem nejsou to marinaci, jak tu nekteri znalci popisuji. Takhle nejak se to proste stalo. Např. otec Dannyho Dietze potvrdil, ze jeho syn mel 11 zásahů v těle. Vy radoby experti tady,kteri nechapou, ze clovek muze fungovat i postrelenej - rika vam neco slovo adrenalin? Videl jsem film několikrát a porad je to paradni podivana, Berg proste tohle umi. "Only easy day was yesterday" Hooyah frogmen. ()

Lord.Filipus

Čtyři neohrožení amerikánci odolnější než Superman běhají po lese, padají ze skal a střílí po nekončícím zástupu Talibánců. Trapné hrdinské pózy, až směšně nezdolní vojáci a scénář jak z Call of Duty (že prý podle skutečnosti, cha), sráží vizuálně pěkný film do podprůměru. ()

mahatma

Absolutně nemám problém s Navy Seals, pochybuju, že jsou vrazi, a nemám problém skočit ze skály, když bych měl za prdelí naddržený partyzány. Respektuju a toleruju. Pro mne je to nářez, ukázka toho, co je boj. Fešandy herecký museli mít dobrý poradce, protože kontaktní přestřelky, krytí, pohyb a komunikace v "hotu" je téměř realistická, super natočená a můj militantní mozek křičí na film - SUPER!!! ()

bergeron

prvých 30 minut postrihať...nehovoriac o tom že stačilo zmeniť jedno rozhodnutie, a ani film by nemuseli natáčať :D...priebeh vcelku uveriteľný, ale už ku koncu to chytilo klasický americký pátos že prežijeme všetko, všetky gulky mimo i v tele, a aj tak statočne umrieme. Niekedy sa zbraň povaľovala uplne inde, a o sekundu v rukách herca že WTF logika ??... Neviem, proste americká hatlanina ako si uctiť vojakov pojatá s príliš dlhou metrážou. Smutné to bolo, to je fakt. Jediný Ben Foster to z celého filmu zachraňoval hláškami,a Wahlberg ten mal už dávno skecnúť ako prvý. ()

james11

Koukám, že dost lidí tu kritizuje "rambovitost" americké jednotky, a asi na tom něco pravdy bude, ale já věřím, že tolik nadsazené to nebylo. Vypadá to až úsměvně, jak američané vyhrávají přestřelky, ale rozdíl, být k něčemu vycvičen nebo jen nenávidět ameriku a mít v ruce ak-47, je veliký. To víc absurdní mi přišel úplný konec filmu. I když je to nějaké pravidlo, tak takhle se jím řídit, mi vážně moc hlava nebere. ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014