Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

Barak

O Larry Flyntovi jsem neměl nejmenší tušení, ale po shlédnutí Formanovi poutavé biografie bych mohl vyprávět. Jestli máte taky chuť se kochat dokonalým Woody Harrelsonem, Formanovou režií, roztomilým Edwardem Nortonem, zajímavým příběhem jedné slavné osobnosti, či jen pohledem na pár holek nahoře bez, pak je film určen právě pro vás.... ()

Jeand´Boa

Páni, to je snímek jako víno...hraje v něm vůbec někdo?...Vše je tak realistické, tak uvěření hodné... Zvláštní osobnost, zvláštní téma, zvláštní doba... krásný film o jednom rebelovi, který věřil tomu, že může vše...a ve své podstatě i mohl...Krásné scény: "Kupujete si Playboya snad kvůli článku o rožnění masa? Koho to zajímá?" ...a hlavně: Bledé mrtvé tělo v lázni hluboké. Krutá podívaná za rozvalenými dveřmi, z pod nichž se valila voda proudem...podívaná, až mrazí... ()

salamandrr

Larry byl magor a proces vyhrál jen proto, že měl dobrého právníka, který u měl překrucovat fakta. Jeho satira na pátera byla nechutná a měl ji vyhrát páter...ovšem v USA je možné lecos ()

Koprska

Nejlepší, nejrozporuplnější... Příběh strhující, napínavý, dráždivý... Vše podtrhnuto Milošem Formanem, který mi ale přijde točí samé rozporuplné filmy, až škoda.. Maličko bych vytkla zvláštní hudbu. Ale naopak vyzdvihla herecké výkony Woodyho Harrelsona, který je od té doby pro mě nezapomenutelný a potrhlou Courtney Love se svým výrokem: ,,Já nikdy nebudu stará...", který je výrazem nespoutanosti a bohémské životní cesty, což je taky k zamyšlení :) ()

Kingjiri

Neřadim se do klubu příznivců Miloše Formana, ale autobiografie Larryho Flinta se mu fakt povedla. Na úspěchu se však kromě Formanový režie výrazně podíleli i výborný herci. Woody Harrelson a Edward Norton odvledli pořádnej kus poctivý práce, ale největší překvapení pro mě byl nečekaně dobrej výkon Courtne Love. Škoda, že všechny tyhle výborný vstupy trochu kazil příběh, kterej byl sice jako celek dobrej, jenom mu občas trochu docházel dech (předevšim po Flyntově ochrnutí). Ale skutečnej Larry Flynt je borec, hlavně díky jeho neunavnýmu boji proti amercikýmu puritánství, pocházejícího převážně z řad církve. A taky bylo zajímavý mít díky němu možnost vidět, jak si "nejvyspělejší demokracie světa" vykládala (možná stále vykládá) pojem "svoboda slova". ()

Lucas87

Legendární Larrry Flynt a jeho časopis Hustler, je dnes ikonou. Bylo příjemné vidět střípky života v době, Larry Flynt začal rozjíždět svůj byznys. Jsem velice potěšen, že hlavní postavu stvárnil Woody Harrelson a režie se ujal Miloš Forman. Také herecký výkon Courney Love musím pochválit. Tato kombinace dělá z tohoto filmu opravdu zajímavým. ()

katmandzoo

ani skvelo hrajúci Woody Harrelson nezachraňuje pomaly sa vlečúci dej s množstvom nezmyselných a nepotrebných dialógov, na miesto ktorých by sa radšej hodila poriadna dávka akcie, zvratu, momentu prekvapenia..viac ako polovica filmu sa odohráva na súde, keďže Larry Flynt zakaždým niečo vystrojí, povie, preženie či zverejní nejaké to tajomstvo vo svojom preslávenom časopise..popravde som dosť často sledoval čas a niektoré scény mi prišli ozaj zbytočné a najradšej by som ich z filmu vyhodil, resp. ich tam ani vôbec nedával..áno ja viem, je to film o jednom z najslávnejších bojovníkov za demokraciu a slobodu slova v USA a klobúk dole, čo všetko bol ochotný podstúpiť aby odstránil akúkoľvek cenzúru, či právo človeka slobodne sa rozhodovať, ale mňa to až tak nezaujalo a ako už vyššie spomínam, po väčšinu deja som sa nudil, najmä v prvej polovici filmu..druhá polovica už bola o čosi lepšia, no po celkovom hodnotení je pre mňa "Ľud vs. Larry Flynt" iba priemerným snímkom, ktorý ma ničím neobohatil, žiaden dojem vo mne nezanechal a do mesiaca na neho asi s najväčšou pravdepodobnosťou i zabudnem.. ()

HenryIvan

Miestami dráma, miestami komédia. Toto si Woody Harrelson musel užiť, či po stránke všetkej tej nahoty, či po stránke stvárnenia postavy, ktorá tak formovala americkú históriu, kultúru a justíciu aj keď sa to nezdá. Opäť výborný Edward Norton, ktorý má ešte nikdy nesklamal. 80 %. ()

Ozzy2

Absolutně nesouhlasím s Enšpíglem.To je strašnej blábol.Forman jistě nebylí lenoušek a je jen dobře, že toho víc, jak píšeš nenasekal, protože všichi režidéři, úplně všichni, co filmy sekají jeden za druhým, mají ve filmografii půlku sraček.Forman se nemelí za žádný ze svých filmů stydět.Kvantita ještě nezaručuje kvalitu. ()

Razzor_82

Formanův příběh o svobodně pruderní Ameriky. Larry Flynt jako naprostý zvrhlý ďábel v očích křesťanů. Má to výborný životopisný rozjezd ale po atentátu na něj, film ztrácí tempo a už se to jen tak pitvoří dokola jedním případem. Woody Harrelson je výborný s jeho arogantními hláškami ale škoda, že se to příběhově nestačí nikam posunout. Courtny Love zahrála velmi zdařile feťáckou trosku. Edward Norton dostal skvělé dialogy. Limity opravdové americké demokracie tady dostávají pěkně na frak. 7/10 ()

arkie

Kontroverzná blbosť - vydavateľ porna sa súdi so štátom, aby odpútal pozornosť od svojho mizerného života. Alebo ako súčasť reklamnej kampane? Nahá Courtney Love, ktorá vie byť krásna, keď chce, ale väčšinou sa správa a vyzerá ako cundra. Videl som, dal som si zárez na pažbu a dovidenia. ()

depp

Porno že nesouvisí se svobodou? Porno a jeho omezování podle je podle mě jedním z nejlepších indikátorů svobodné společnosti. Forman a Larry Flint nám to nejlépe ukazuje ve scéně, kde za Flintem běží obrázky mrtvých těl a obrázky nahých těl. Není trochu pokrytecké zakazovat nahá těla? Forman natočil další ze svých prvotřídních filmů a jistá kontroverze k němu vždy patřila a já si myslím, že je to jedině dobře. ()

spacylemon

Oh my God, Courtney Love vypadá jako vyfetlá čtyřicítka i když má hrát nezletilou... jinak je to typický případ filmu, který sice nenadchne, ale rozhodně zaujme. ()

marusaj

Silná výpověď o vzestupu a pádu. Dokonalé excentrické výkony Courtney Love a Woodyho Harrelsona. Život je krutý boj. A s prachama nebo bez nich.., tenhle boj nikdo nevyhraje. ()

m4xp4yn3

Příjemné překvapení. Film má na Formana až nečekaný spád, ani na vteřinu se nezastaví. Až mám místy pocit, že Miloš potlačil svůj rukopis, který je patrný spíše v práci s humorem, než s vyprávěním. Plynule se střídají scény z Larryho soukromého a veřejného života, herci předvádějí hotový koncert, a na určitou předvídatelnost děje si nemůžeme stěžovat, jelikož jej psal sám život. ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)