Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Roman Albach

Velice nevyhraněný film, nevím, jestli to měla být komedie, nebo drama. Některé postavy se totiž chovaly pouze komediálně (např. Stašová), některá stále jen tragicky (např. Nosek), a to i při vzájemné interakci. Takže výsledek je podobný, jak když Pejsek a Kočička vařili dort. Navíc mě výrazně rušil nepovedený a příliš okatý product placement. ()

dopita

Slabota. Nějak mě nesedly dějový zákruty tohoto bijáku. Párkrát jsem z nich byl dost otrávenej. Romantiku jsem ve filmu nezaregistroval ani náznakem, dramatické napětí taktéž. Ani s humorem to nestojí za řeč, snad jen Ondřej Vetchý je zdrojem jakéhosi pokusu o humor. Ale že bych se zasmál, to ne. Snad jen jenou jsem se ušklíb, když se Ondřej Vetchý na svatbě parádně zhulil a Simona Stašová se z toho mohla posrat. Jinak nic. Herci ušli, teda někteří, jinak film nestojí za řeč. ()

Ashar

Skvělý výkon Anety Krejčíkové, slepou Marušku hrála výborně. Ve filmu jsou vtipné hlášky a narážky a film je romanticky laděný. Ondra Vetchý jako vždy super. Ten kluk je stále lepší. ()

EKLEKTIK

"Ohromí Vás obrazem, vykresleným do nejjemnějších detailů." Svižná a vtipná první hodina, se nakonec změní v rozpačitou tragikomedii. ()

Frecklie

Průser to úplně není. Objevily se i momenty, kdy jsem se fakt od srdce zasmála, ale momenty trapnosti, kýčovitosti a nedokonalosti tam bohužel byly taky. Nejvíc mě bavila Aneta Krejčíková, fakt mě strašně potěšilo jak dokázala zahrát slepou, zvládla to skvěle. Bavila mě Simona Stašová a Ondřej Vetchý, Petr Nárožný a Eliška Balzerová. Na zbytek ale nejspíš brzo zapomenu... ()

Harapes

Čím chce film být?komedií,dramatem?Na jedné straně tu máme vtipné,k zasmání situace a na druhou tu procházíme dramatem o slepé dívce.Film určitě není špatný,ale ani skvělý,ta rozpolcenost v žánru filmu je tu velmi cítit a jako divák jej musím hodnotit jen nadprůměrně,i kdyby si film zasloužil asi více. ()

Piškotka

Těšila jsem se na komedii, bohužel. Propojenost 3 ústředních dvojic nesourodá, chaotická. Tvůrce snad chtěl upozornit, jaké předsudky proti Romům, gayům a trávě trápí naši úzkoprsou společnost. Moc se mu to však nepovedlo. Užívala jsem si humorných komentářů Ondřeje Vetchého. Další dominantou filmu byla Simona Stašová. ()

ondrula

Takový znásilněný příběh o lásce, která se rve ve všech možných i nemožných podobách do každýho záběru. V jednu chvíli se tam pokouší kopulovat i Nárožnej a to je fakt mazec. Klíčový je ovšem příběh Marka a Marušky, přičemž oba mladí herci hrají skvěle, akorát že Maciej Cymorek vážně moc nevypadá jako cigán (což celkem chápu, protože producenti si asi řekli, že diváci by se nechtěli dívat na skutečný miliskující se cígo s křivou hubou). Nejlepší je tam pro mě postava Vetchýho, kterej tak trochu zas hraje Jiřinu z Okresního přeboru a je tentokrát roztomile uťápnutej pod knutou Stašový. Jeho syn mě zase celou dobu fascinoval těma zaječíma hlodákama, to se jen tak nevidí. Nejhorší je na tom filmu asi postava zhulený bábinky Balzerový. Dost podivná je příběhová linka, protože není třeba jasný, proč Marek odjede do Anglie a proč se náhle po letech vrátí a spousta dalších věcí. ()

Randyz

Čekal jsem naprostou kravinu, jak to v poslední době u českých filmů bývá, ale nakonec jsem se docela zasmál :-) Sice do příběhu namontovali všechno možné a bez Fordu Charouz by si ani neuprdli, ale budiž... ()

Rejže

Tady na té "české věci" mne překvapilo, že děj a příběh vůbec nesedí ke grafickému ztrárnění plakátu! Ten plakát mne doslova odrazoval... Vždyť tak něco "přeslazeného" nemůže lákat na tak emociálně propracovaný film!!! Myslím, že takovýchto filmů by se mělo v Česku točit víc! ()

Zik2

Zřejmě to měl být laskavý humor z dílny ČT, okořeněný trochou té erotiky. Výsledek je, že nevěřícně koukáte na to, jak pes líže vibrátor před jeho majitelkou nebo jak dědeček kupuje slepé vnučce tanga a dlouze o tom rozprávějí. Pravda, člověka to nenudilo k smrti i díky své neuvěřitelné bizarnosti, takže hodnotím ještě poměrně slušně dvěma hvězdičkami. ()

peetriss

Další z řady filmů, kde se podařilo hezky počesku zničit určitý potenciál. Jak moc bych chtěl ocenit roztomilou Krejčíkovou, coby jedinou zajímavou postavu filmu, či slušné výkony Balzerové, Stašové a Vetchého tou třetí hvězdou... Cieslar mně to však svou neschopností utáhnout vztahovku tří párů tří generací, se záběrem do mnohých současných společenských témat, neumožnil. Své momenty film bezesporu má, jako celek však citelně zadrhává. Kvituji snahu objevovat pro český film nové tváře, v případě neuvolněného Cymorka však nechápu, jak mohl projít konkurzem (konal-li se vůbec nějaký). ()

Disease

Z podprůměru to vytahuje Nárožný a Balzerová. Jinak standardní česká komedie včetně místy křečovitého humoru a šroubovaných dialogů. ()

EbiGuetta

Nápad to byl dobrý, ale štvalo mě, že se ten učitel nedal dohromady s Honzou. A - další hvězda je za obsazení Krejčíkové a Macieje. Není to žádný zázrak, ale ani katastrofa. ()

Imrwere

Naprostá zhovadilost. Nebýt Ondry Vetchého, u kterého jsem se pět zasmál, tak nemám k folmu co říct a hodnotil bych to odpadem.Herecké výkony ve stejném tempu, na což jsme zvyklí, takže jinak film ničím nepřekvapil a komedii si opravdu představuji jinak. Jak je možné, že kvalita české kinematografie jde postupně pomalu, ale jistě do pr... ? 10% za Ondru. ()

Rada

Pokud někdo k filmu přistupuje jako ke komedii bude zklamán, jde o zdařilý snímek, který na rozdíl od jiných, ukazuje realitu všedních dnů těch méně šťastných lidí ... závěrečná píseň vše vystihuje naprosto přesně: ,,Všechny předpisy a zákony a chvíli i pud sebezáchovy hážeme za hlavu, stejně se zázrak nikdy nekoná ... času je málo." ()

EllienPM

Aneta podala vynikající výkon. Je zajímavé ji pak sledovat za barem v Hany. Jinak je to tak barevně líbivé, až je toho trochu moc. Nesedí mi zmalovaný Maciej Cymorek, ocenil bych autentičtějšího romales s větší dávkou testosteronu. Pozitivně kvituju poměrně originální námět - navíc je to prvotina - Martina Horského, který mi byl naživo hodně sympatický. Obecně to není špatný film, dotýká se velkého množství společenských i osobních jizev. Tu nadmíru linek však neberu jako mínus. Život takový je. ()

kritiklon

Osvěžující, zábavná a kupodivu vtipná oddechovka. Takových za posledních 10 let v českém filmu moc není. Má to i příjemný romantický nádech a není to trapné. Bravo, konečně nějaký další náš film na který se dá dívat aniž by člověk skřípal zubama a obracel se mu žaludek :) :D Za mě 3,5* a 72% ()