Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Martin741

Dejova linia vo filme neexistuje, ide tu len o lacne zmykanie emocii. A jedine, v com sa hercom dari, to je tarat piate cez deviate. 6 % ()

rakovnik

Proč? Já se ptám, proč nelze natočit komedii bez dramatu...i když musím přiznat, že autorům tohoto filmu se rozhodně lépe povedla rovina dramatická, některé scény na mě notně zapůsobily. Co ale nechápu, je příběh s Eliškou Balzerovou. Jestli to měl být pokus o zrcadlení doby, nebo to mělo být to nejvtipnější na filmu, nevím. Každopádně výstupy její a jejího kamaráda - doktora, mi připadaly spíše trapné. Skvělý je jako obvykle Ondřej Vetchý a Simona Stašová, jejich duo skvěle šlapalo! Rozladil mě nechutný PP, potěšilo mě, jak hezky příběhy zaklaply do sebe, naštval mě konec (?). ()

bourec

Prvníh dvacet minut mě docela bavilo,a tak sem měl pocit,že zase jednou povedenej film o vztazích.Ale za dalších dvacet minut to už jelo sešupem dolů do srágor.Je opravdu takovej problém natočit dobrej film,potažmo komedii,abych se fakt zasmál.Asi jo!30%. ()

Streeper

Opět jede z českých filmů, který mě zaujal. Hlavně jsem se na film podívala kvůli Elišce Balzerové a Simoně Stašové. Eliška nezklamala, u jejích scén jsem se smála nejvíce a samozřejmě hysterie Simony Stašové by ve filmu rozhodně chybět neměla. I když se ve filmu hádají dva žánry, komedie a drama, tak je to skvělý film na nudné odpoledne. ()

boblig

Značně nevyrovnaný film, zvláště scénář je šitý hodně horkou jehlou a motivace některých postav jsou poněkud vycucané z prstu a nedávají smysl. Ovšem v žánru jakési "romantické komedie", která balancuje na hranici vkusného humoru a občasné trapnosti, je snímek přece jenom o něco lepší než některé zámořské perly tohoto žánru ... ale musíme při hodnocení přivřít obě oči! Takže 50 % ()

zette

Film se snazi na zivotech nekolika postav, aplikovat plno dnesnich temat (homosexualita, marihuana, rasismus, zivot s handikepem), vse ale vysumi do prazdna. Pokud od filmu divak nic neceka a je v dobrem rozpolozeni, muze ho tento snimek pobavit. Neprinese ale nic noveho, jako cela tvorba Milana Cieslara. Nechapu, proc cikana musi hrat bily kluk, k tomu jeste z Polska:-). Ostatni herci jsou ale tradicne vyborni a snad jen kvuli nim bych tento film mohl doporucit. ()

Saraswati

Tak ako sa to sľubne začalo, tak to nanič skončilo. Najlepšia bola babička - dílerka! Okrem toho to za veľa nestálo. ()

frings

Výborný oddechový film a nezapomenutelné hlášky E. Balzerové a S. Stašové. Originální a celkově na český film hodně povedený. ()

campix

Hodnocení zdejších uživatelů mi nalilo novou krev do žil a tak to i vypadalo že s českým filmem to zase není tak špatné. Opak je pravdou, tedy aspoň pro mě. V poslední době mě potěšil Román pro muže, Ženy v pokušení a Muži v naději. A tu nově nabytou energie musí Láska je láska prostě zkazit. Prostě česká debilita, která nemá s inteligentním film ani náhodou co k dočinění. Milan Cieslar by se měl prostě i nadále držet pouze televizních adaptací a zároveň by se měl přijet podívat na Kladno, Chomutov či Most aby viděl prototyp cikána. Potěšila mě snad jen dvojice Vetchý - Stašová. ()

dr.fish

Myslím, že snahou Milana Cieslara byl asi hluboký příběh o lidech. Vytvořil věkový i sociální průřez společností a vypadlo mu několik různých postav, které se zapletou do jediného příběhu. Cikán, slepá holka, ambiciózní kráva a uťáplý manžel, homosexuál, hulička trávy. Asi by se to dalo i udělat dobře, ale Cieslar holt není režisér z cyklu americké nezávislé léto. Výsledek je značně rozpačitý, ačkoli herci dělají co mohou. Celkově se střídá několik slušných scén s nudou. Český film má poslední dobou problém především s tempem příběhu. Většinou si při sledování připadám jako jezdec F1 na pouťovém autodromu. Plyn mám až na podlaze a stejně to jede pomalu...50% ()

WinnJets

Proboha proč do role sympatického cikána neobsadí opravdového cikána, ale normálního českého kluka, kterého natřou samoopalovacím krémem aby vypadal tmavší... že by opravdu nebyl žádný dobrák z našeho milovaného etnika na skladě...? Tomu se snad nechce ani věřit...:) Jinak to, ale není žáný průser, docela se zasmějete, obsazení je taky vcelku slušné a Ondra Vetchý jednoznačně nejlepší muž zápasu... teda na place...:) ()

sator

Silnější momenty střídají slabší, nicméně pozitivní a poctivý dojem z filmu převažuje... Písnička v závěru filmu je od skupiny ŠVIHADLO: jmenuje se ČASU JE MÁLO. ()

Mylouch

Upocenost a ušmudlanost, trochu cinknutá Troškou, scénář školácký. Pro televizní zábavu skoro ucházející, jako pro celovečerák pro to nemám pochopení ani za mák. Pro Cieslara výkon blízko současného maxima, že i jednotlivé záběry často postrádají lehkost však nedělá čest nikomu z týmu. Z herců nejlepší asi Krejčíková, vedení herců smutné. 1- 2* ()

kocik1

Ubrat patosu a laciného sentimentu, přidat trošku života do toho umírání a mohl to být pěkný film o něčem. Škoda. ()

otík

Téma lásky je ve filmu zpracováno dokonale. Od stařeckého přátelství přes tradiční manželství až po gayovskou lásku. Téma komedie je splněno dokonale v první polovině filmu, tam jsou tak parádně vtipné dialogy především mezi Vetchým a Stašovou, že se divák může za břicho popadat. Bohužel téma komedie se tím vyčerpá, přičemž v třetí čtvrtině se řeší romantická rovina filmu a poslední čtvrtině dominuje dramatická část, která je podle mne zbytečná. Jakoby tvůrci nevěděli, jak film uzavřít. Poslední scéna filmu s Markem je naprosto zbytečná, zcela shazuje nastávající roli dědečka Vetchého a babičky Stašové, jejichž vývoj postav je ve filmu výborný. Navíc i gayovský happyend je spíše trapný a zbytečně prosazený. Obecně se mi to velmi líbilo, škoda jen toho slabšího konce. Ale na druhou stranu jde určitě o velmi dobrou českou komedii. A některé dialogy by se měly psát zlatým písmem ("Jedeme na dovolenou na Lipno, ale neboj, tebe se to netýká."). ()

chelseaman22

Hodně listí opadalo od doby, kdy jsem posledně zhlédnul těhotnou Esmeraldu. Esmeralda revival byla fajným, poklidným a humorným snímkem, jež nepostrádal hlavu a patu. Osobně, jsem byl "velice" rád, že jsem po letech opět viděl znak milionářské OUFAUBÉ :-D. A jak to tak v pohádkách už bývá, cigoš udělal kambek z UK a žili šťastně a vesele. 76% ()

Mr.Ripley

Po hořsko-sladkém kaviáru v "dušeném" balení, přichází tragikomická láska v housce. Obrovská škoda nastavovaného finále, jež akorát umocňuje největší neduh filmu - nerozhodnost (Komedie nebo drama?). ()

Ak.žena

Zvláštně milý, uvolněný počin, u kterého jsme se doma smáli, až jsme se za břicha popadali. Krásné klavírní pasáže, překvapivě uvěřitelná Aneta Krejčíková, typicky dokonalá Simona Stašová a příjemná "červená linka" Clair de lune v různých obměnách (doslovně, Debussyho, parfém,...) Já těm českejm filmům zkrátka tak ňák rozumim. ()