Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

lili6

Tragikomedie o lásce všeho druhu zaměřující se na soudobé sociální a lidské problémy. Film ukazuje nejen několik, jakýchsi typů lásky, ale ukazuje i nevraživost soudobé společnosti. Po dlouhé době český film, který se mi opravdu líbil, zaujal, a ze které si pamatuju více, než jen pár humorných scének. I když na druhou stranu největší zásluhu na úspěhu filmu má jednoznačně Simona Stašová, které svůj komický potenciál využila bezezbytku precicně :). Stejně tak i Ondřej Vetchý. Ovšem jako filmový pár mi nějak nešli dohromady.;) ()

Stanley619

"Dneska je to tady jako v Kolíně. Samá rovina". Dlouho jsem si už myslel, že to nejde. Že nejde natočit český film s myšlenkou, ale po dlouhé době jsem se dočkal. Do kina jsem jel naprosto bez očekávání, ale nakonec jsem byl hodně překvapen. Tahle tragikomedie mě pobavila i trošku dojala a nakonec jsem byl spokojený. 67% ()

Gore

Příběhy točící se kolem starší (Nárožný, Balzerová) a střední (Vetchý, Stašová, gay synek) generace neměli téměř chybu. Jen škoda, že polovina filmu byly zaměřena na tu mladou generaci (slepá dívka, cikán), která byla tak trochu afektovaná, herecky nezvládnutá a místy nudná. ()

rerabinka

Dobře herecky obsazené a není tak povrchní, jak by se podle názvu mohlo zdát. Na poměry současné české kinematografie myslím velmi povedené. ()

arcticsky

Na jedné straně až nerealistické zlo (Stašová tam hraje óbrkrávu), na druhé až nerealistická krása (romantický výlet slepé dívky, milovnice Smetany k pramenům Vltavy). Narození nového človíčka provází smrt starého človíčka. Občas zhulené hlášky. Plejáda skvělých herců i ve vedlejších rolích (Rudolf Hrušinský ml.). Moc pěkný, ale opět trochu nevyrovnaný film... ()

gonga odpad!

Čiré dno pekla. Písně snědého chlapce o lásce mi vrážely hřeby do uší, jeho herecké výkony do očí. Aneta Krejčíková hrála výborně, ale tuto snůšku ubohostí zachránit nemohla. ()

adriane9

Po dlouhé době zase hodně příjemná čeká komedie. Zasmála jsem se i zasnila, jen teda ta hraná slepota a podivný zpěv Marka mi trochu vadil, ale odpouštím. Vetchý, Stašová, Balzerová a Nárožný excelovali a vtipem z tramvaje stále bavím i své známé :). ()

jiri.twist

U tohoto filmu se mi líbil výběr herců, jak těch starších, tak těch mladších, dobré, vkusné, lehce nadprůměrné na české poměry tohoto žánru … (tím samozřejmě nemám na mysli tvrdá gay porna, kde Češi hrají první světovou ligu) … 5765 ()

char_t

Po dlouhé době povedená kombinace komedie a dramatu, kde oba žánry dostaly své místo a jeden se nestává jen parodií na pozadí druhého. Balzerová se předvedla a Vetchý se Stašovou taky pořádně perlili. "Hlavní" linie je paradoxně tou nejmíň zajímavou, ale neurazí. ()

danek22

Přišel jsem ( do kina ) , viděl jsem ( v kině ) a stačilo mě to ( už si to nepustím, ani v TV ). Pohodová odechovka, která do kina přiláká davy, kterým neservíruje co chtějí. ()

fisikk

Smála jsem se téměř od první minuty a vracela se domů ve velice dobré náladě. Ale jelikož nikdo z hrdinů nebyl v mém věku, nekokázala jsem se s nikým ztotožnit (např. kdybych seděla u ohně se svým přítelem a on mě přestal líbat a začal hrát na kytaru, tak bych si pomyslela: "A do háje, už ho nepřitahuji..."), tzn. můj pohled na tyto "romantické" maličkosti je za hory vzdálený od mladistvých. Proto si tento film pravděpodobně už nikdy nepustím, ale i přesto to byla vítaná změna. ()

montongery

Čekal jsem méně, ale ani tak mě hlavní příběh moc nenadchl. Nejlepší na tomhle filmu je Vetchý a jeho rodina. Vlastně jen kvůli němu jsem se nechal donutit, abych na to šel a naštěstí zvládl svojí roli skvěle jako vždy. Ale zaujme i originálně napsaná posatva nejstarší dealerky v ČR. Takže když nic vůbec nic nečekáte, můžete být příjemně překvapeni jako já. Ale na tři hvězdy se to bohužel nevytáhne. ()

Olík

Začínám stále více nabývat dojmu, že Milan Cieslar je takovým věčně se snažícím, ale vědomostmi neoplývajícím žáčkem. Neustále mává ručkou, hlásí se o sto šest, a to i když správnou odpověď nezná. Chcete příklad? Zvolí tragikomické téma, ale není si jistý sám sebou a tak se opírá o berličky v podobě lidových gagů (např. cigánský raper nebo okresněpřebornický Ondřej Vetchý). Ale na druhou stranu, proč celý život sedět dle hesla „kdo nic nedělá, nic nezkazí“ jako panenka v koutě, vždyť kdo se bojí v onom koutě také s..e. ps: podání slepé dívky Anetou Krejčíkovou je hodné Českého lva. ()