Buranská, ale zatraceně zábavná podívaná, kterou je třeba brát s extrémní porcí nadhledu. Ano, ne vždycky se herci trefí, ale většinu času není těžké se bavit s nimi, ať už nějakým tím klasičtějším gagem ("podej mi nůž"), nebo absurdním dialogem ("já tě postříkám!"). Body to má za nečekaně dobré využití katastrofické zápletky (v zásadě je to skutečně film o konci světa - potěšilo "Mad Max finále"), výborná camea a odvahu jít až na kost. Bavil jsem se možná víc, než by člověk měl, ale zrovna tuhle hereckou sestavu mám dobře nakoukanou. Malé plus za Michaela Ceru... ten si to dal jako král!(30.10.2013)

• Momo_desu

Vážne skvelý nápad ale bohužiaľ ja som sa pri tomto filme takmer vôbec nebavila. Neviem čo viac k tomu dodať, pretože ma ani nič duchaplné nenapadá, a preto to radšej nechám takto ako to je.(4.7.2014)

ODSTAVEC JEDNA - S účinkujícími herci se to má tak, že je buď nesnášíte nebo vás baví. Není nic mezi tím. Zrovna tak je tomu i u tohoto filmu. Buď se vám líbí nebo ne. Nemůže se vám líbit napůl nebo trochu nebo jen něco. Nejde to. Bude tu spousta věcí, které vás budou srát. A naopak, můžete vy srát na spoustu věcí. Jelikož mi tito komici přijdou dobří, jejich nerdovsky huličský humor mě baví a to mnohem víc, než teplé Sheldonovy vtípky, a jsou to do jednoho humusáci, otrapové a arogantní vyfetla, líbil se mi i jejich společný film. ODSTAVEC DVA - A zrovna tito při poslední apokalypse uvíznou na Zemi, mezi nebem a peklem (a navíc v domě Jamese Franca) a řeší své malicherné a titěrné žabomyší problémy, dokud i debilům, jakými bezesporu jsou, dojde, co se vlastně venku děje a jak s tím naložit. Místy jsem opravdu umíral smíchy. Můj staronový oblíbenec Danny McBride opět nezklamal, role naprostého asociálního kripla je mu nejspíš už životním údělem. I Rogen zahrál toho stejného úlisnýho ňoumu jako vždycky a Franca už mám v hledáčku, byl výborný. Hill & spol. předvedli slušný standard, prostě tak, jak to tito komici umí a to vše v rolích nejlepších, totiž v rolích, kdy hrají sebe samotné. ODSTAVEC TŘI - Film má ale jednu velkou nevýhodu, nejvíc se mu zasmějí ti, co všechny aktéry znají osobně, tedy vlastně oni sami aktéři. Působí to dojmem, že si film natočili pro sebe. Neznalý divák, resp. neznalý těchto person, bude asi jen čumět se svraštělým obočím a WTF výrazem v obličej a to nejen proto, že to je napůl apokalyptický film, napůl komedie. Nerdi, co sledují dění kolem těchto person, jejich filmy, seriály ev. blogy apod., určitě shledají i ten nejsušší vtípek opravdu vtipným. Pro "netrénovaného" diváka už moc toho nezbývá. Určitě ocení triky, pár hlášek a bohatá camea. Univerzálně vtipná je určitě situace kolem znásilnění Emmy "Hermiony" Wattson. ODSTAVEC ČTYŘI - Nakonec, lze s klidem v duši říct, že se tvůrcům docela povedlo nenuceně vtlačit prvek humoru do jinak svízelného téma, totiž: biblického konce světa. Každý kněz vám řekne, že o tom se nežertuje. Už to je vlastně vtipné. A na tom je postaven i tento snímek, který jen tak mimoděk je navíc sondou do života nové vlny hollywoodských celebrit. ODSTAVEC PĚT A nakonec si pustíme takovou nadčasovou pesničku z roku 2000: "Už hoří Hollywood, to město slavných hvězd. Rekviem poslední v blátě jejich cest. V troskách je Babylon, jen ticho vzdálený. Armády s vlajkou lebky, hnáty zkřížený." (18.9.2013)

To byla hrozná kravina, ale tak jsem se u toho bavila, že nemohu hodnotit jinak. A ještě ty úžasné příšery, ta krásná apokalypsa, dokonce jsem se jednou hrozně lekla - bylo vidět, že pánové se museli hodně bavit, když to natáčeli.(29.10.2013)

Když si několik hollywoodských herců s chutí zahraje v celovečeráku sebe samotné a ještě jsou ochotni se všelijak shazovat a vzájemně se urážet, to vše na pozadí biblického soudného dne, je to samo o sobě zajímavé a originální. Ale ono je i to neskutečně atraktivní, vtipné a nemá to jediné hluché místo! Navíc efekty jsou více než povedené a obrázky samotné apokalypsy jsou tak dokonalé a dechberoucí, že tenhle film nemohu označit za obyčejný. V podstatě nic jsem od toho nečekal, ani jsem si předem nepřečetl obsah filmu, prostě jsem v sobotu v osm večer zapnul HBO s tím, že se chci pobavit, a ono se tak skutečně stalo. Nevěděl jsem ani, kdo v tom hraje, takže mě bavilo rozeznávat známé herce a jiné hvězdy, které znám z rúzných filmů či seriálů. A jak gradoval děj, film byl stále vtipnější, stále zajímavější, stále atraktivnější, a ještě teď, při psaní komentáře a vzpomínkách na film se lehce uculuji, což je asi nejlepší znamení o jak kvalitní zábavu šlo. Samozřejmě jsem se perfektně bavil i díky tomu, že většinu filmů a seriálů, na které byly ve filmu učiněny narážky, jsem viděl a znám je, a těch, které jsem neviděl a o nichž byla řeč, je skutečně minimum. Jen mě mrzí, že u Dannyho McBridea nebyl zmíněn seriál Eastbound & Down (Nahoru a dolů), přičemž jeho role v tomto filmu se nesla docela v duchu jeho role právě ze seriálu Nahoru a dolů, dokonce byl zde ještě nesnesitelnější, a to je co říct. Vypisovat, co všechno mě pobavilo, by byla ztráta času, ale fakt mě potěšila především scéna "znásilnění Emmy Watson". Tahle komedie se pro mě prostě stává po prvním zhlédnutí nezapomenutelnou, chci ji vidět znovu a uděluji bez jakýchkoliv pochybností pět hvězd.(8.9.2014)