Komedie sleduje šest kamarádů, jejichž divoký večírek se promění v boj o život. Za podivných okolností je Los Angeles devastováno apokalypsou, před kterou se skupinka snaží ukrýt v domě jednoho z nich. Zásoby jídla a pití ubývají, dostavuje se ponorková nemoc a pánové jsou nuceni své útočiště opustit. Přežije v ničivé atmosféře jejich přátelství a hlavně přežijí oni sami? V bláznivé komedii hrají všichni herci sami sebe. (Falcon)

kulyk

Že bych z toho močil do vejšky, to jsem zrovna nechcal. Ale několik úlisných úšklebků film vyvolal, nic proti. Škoda, že se podobného námětu nechytil někdo od nás, z Absurdistánu, kupříkladu takový děckoprc Renč. To by se sešel Ivánek ,,Pepek" Vyskoč-il, Rosák, Nahulená Bočanová a - třeba - prase Zounar i s Pomejema, aby společně nakopalypsa (mé sorry Fananovi za vykrádačku). A já bych roztleskával Ďábla, mlátil ho po prdeli Biblí a klíďo i přecucnul, jen aby je už konečně rozerval na hadry! ()

freddy

Když si několik hollywoodských herců s chutí zahraje v celovečeráku sebe samotné a ještě jsou ochotni se všelijak shazovat a vzájemně se urážet, to vše na pozadí biblického soudného dne, je to samo o sobě zajímavé a originální. Ale ono je i to neskutečně atraktivní, vtipné a nemá to jediné hluché místo! Navíc efekty jsou více než povedené a obrázky samotné apokalypsy jsou tak dokonalé a dechberoucí, že tenhle film nemohu označit za obyčejný. V podstatě nic jsem od toho nečekal, ani jsem si předem nepřečetl obsah filmu, prostě jsem v sobotu v osm večer zapnul HBO s tím, že se chci pobavit, a ono se tak skutečně stalo. Nevěděl jsem ani, kdo v tom hraje, takže mě bavilo rozeznávat známé herce a jiné hvězdy, které znám z rúzných filmů či seriálů. A jak gradoval děj, film byl stále vtipnější, stále zajímavější, stále atraktivnější, a ještě teď, při psaní komentáře a vzpomínkách na film se lehce uculuji, což je asi nejlepší znamení o jak kvalitní zábavu šlo. Samozřejmě jsem se perfektně bavil i díky tomu, že většinu filmů a seriálů, na které byly ve filmu učiněny narážky, jsem viděl a znám je, a těch, které jsem neviděl a o nichž byla řeč, je skutečně minimum. Jen mě mrzí, že u Dannyho McBridea nebyl zmíněn seriál Eastbound & Down (Nahoru a dolů), přičemž jeho role v tomto filmu se nesla docela v duchu jeho role právě ze seriálu Nahoru a dolů, dokonce byl zde ještě nesnesitelnější, a to je co říct. Vypisovat, co všechno mě pobavilo, by byla ztráta času, ale fakt mě potěšila především scéna "znásilnění Emmy Watson". Tahle komedie se pro mě prostě stává po prvním zhlédnutí nezapomenutelnou, chci ji vidět znovu a uděluji bez jakýchkoliv pochybností pět hvězd. ()

Spooner

Backstreet's Back, alright! Totální komediální šílenost, na které je výtečně vidět, že se sem šli všichni zúčastnění hlavně hodně pobavit. A překvapivě se jim tu radost povedlo přenést i na diváky. Některé improvizační scény sice už byly trochu mimo a pár hvězdných cameí mohlo být využito lépe. Hláška ale střídá hlášku, herci si dělají ustavičně prdel sami ze sebe a navíc to má ten nejulítlejší soundtrack široko daleko. Seth Rogen a jeho grupa prostě zase zaváleli. ()

MMR

"Pomoc mi!" "Už je pozdě, už jsi v díře!" Tak toto mě dostalo. Btw na tento film jsem se strašně těšil a nezklamal jsem se, fakt rogenovská zábava se vším všudy. ()

Wacoslav1

No ty vole! Dost dobrá řezničina. Podobnej druh komedií plných podobně nekompromisního a nekorektního humoru mám rád a jako, že jsem se pobavil fakt od srdce. Jedna absurdita střídá druhou. Nikdo se tu z ničím nesere. To se nedá ani nijak popisovat, to chce vidět. Každopádně (asi) komedie roku. Těžko jí bude ještě něco překonávat. A jsem rád, že aspoň jednou za rok se v tý záplavě většinou naprosto za každou cenu cool a totálně nevtipných sraček, objeví i takovej film. K úplný dokonalosti sice trochu chybí, ale i tak je to bomba. 90% ()

Davies182

Od Setha Rogena pro všechny, co si mysleli, že slovní spojení "epická komedie" nelze aplikovat do celovečerního filmu. Posledních dvacet minut jsem se řehtal non stop. ()

Xmilden

Parta kamarádů si natočila svůj film pro radost. "Everybody, yeah. Rock your body, yeah. Everybody, yeah. Rock your body right. Backstreet's back, alright." ()

darkrobyk

Původně to vypadalo jako sci-fi (vzpomněl jsem si na Skyline), ale nakonec se ukázalo, že se regulérně naplnilo Zjevení Janovo. Země se rozevřela a do útrob pekelných počaly padat tisíce hříšníků. Los Angeles se proměnilo v jednu velkou fatru, a kdo by si myslel, že unikne plamenům, postarala se o něj Bestie nebo sám Satan. Naopak otevřená nebesa přijímala ty, co si nebe zasloužili. Tedy osobně bych tam bral raději Black Sabbath než Backstreet Boys, ale to už je na přání jednotlivců.... Škoda, že část filmu se utápí v prázdném tlachání, kterému ani jadrnější slovník nepomůže, aby divákovi nepadala hlava. A škoda, že Watsonová nedostala větší prostor, páč ta sekera jí slušela. 3,5* ()

Ampi

Není konec (World's End) jako konec (This Is the End). Nakonec tento konec nebyl tak špatný. Možná až na ten konec, myslím část závěru. Ale co, konec konců jsem se docela na čsfd projekci bavil. Na konci filmu pobaví i titulky, kde se dozvíme, že Seth Rogen hrál Setha Rogena, Jay Baruchel taky sebe, Emma Watson sebe, Rihanna sebe atd. Nevím jestli to byl úmysl nebo nedopatření, ale standardní oznámení, že veškeré události i POSTAVY jsou smyšlené a veškerá podobnost je čistě náhodná. To že herce z Hollywoodu jejich vlastní filmový průmysl popřel je docela vtipné. Celkem hodnoceno za slabší 4. Tak a to je konec komentáře, který taky mohl mít lepší konec. ()

juta

Až na ten začátek, kdy jsem se nudil a bál jsem se, že se to už nemůže zlepšit přišlo zemětřesení a hned se film posunul na jinou úroveň. Zábava, vtipné momenty a plno skvělých herců. Cera byl pěkně sjetej. :D Konec jsem si příjemně užíval, dopadlo to skvěle. ()

Fiftis

Toto je presne môj typ komédií, skvelý humor a k tomu skvelé herecké obsadenie. Príbeh je síce slabí, ale sú tam skvelé efekty a film je dosť krvavý. Najlepší boli James Franco a Jonah Hill. Vtipné bolo spomenutie na Jamesove účinkovanie v Planéte opíc. Som rád že herci hrali samých seba a že tam boli snáď všetci mladí komediálni herci. Naviac dej svižne odsýpa, o krv fakt nie je núdza a postavy nie vždy jednajú tak, ako by človek čakal. Za mňa snáď komédia roku. Backstreet Boys v nebi na konci pobavili. ()

Shakers

Seth Rogen dal dokopy partu ľudí, s ktorými už niečo hral, alebo ktorý hrali podla jeho scenára. Spoločne sa teda zišli pred kamerou aby si zo seba robili prdel. A ono to prdel fakt je. Perfektné obsadenie a brilantný humor, ktorý nepozná konca. Každá postava ma svoju scénu, film ma čím prekvapiť, soundtrack je perfektný a tiež pridáva na vtipe. Film, ktorý nie je určený pre všetkých a v tomto prípade platí pravidlo: čím viac máte napozeraných filmov, tým viac vás bude baviť tento film. 90% - 5* ()

lamps

Úkol splněn. Rihanna vyšpulila prdelku, Hermiona dala Rogenovi přes hubu sekyrou, Hill si na vlastním těle vyzkoušel vymítání a Craig Robinson si připsal nejkultovnější hlášku, jaká byla kdy před nebeskou branou pronesena. Humor má sice výkyvy a často se míjí účinkem, scénář zaujme spíše jako sled různých parodii, než-li coby šílený celek, a krvavé scény jsou přespříliš samoúčelné a zbytečné, ale jako americká hovadina na jedno zhlédnutí si to pořád drží velmi snesitelnou úroveň. Navíc herci se krásně vyřádili a jejich bezrozměrná upřímnost a poplivání vlastních charakterů svědčí o tom, že hollywoodští herci nejsou jen superhrdinové a charitativní ikony. Robert Downey by se jistě mohl připojit :D 70% ()

Pepinec

To nám tu zase jednou vyrostla zeď, která odděluje tábory intelektuálních svatozářníků a primitivních hovádek. Co se dá dělat, jestli mě dvouhodinovky v kině mají bavit tak, jako tahle, klidně budu hovádko. Hovádko na té straně barikády, kde je větší prčunda. Takže jestli si přeju odstranit zeď, Esterko? Ani náhodou! ()

JohnnyD

Dosť nevyrovnané a to najmä úvod a niektoré kostrbaté dialógy na začiatku filmu. No hlavne záver je preplnený skvelými gagmi, prekvapujúcim dejom a mega záverečnou scénou! Michael Cera, Danny McBride a najmä Craig Robinson rule (the end of) the world! Zvyšok highlightov by už bol na úrovni spoilerov! ()

Boogeyman

Jak se dalo očekávat, není to komedie založená na propracovaném a brilantním scénáři s konstantním tempem a vybroušenými dialogy. Je to film pro radost očividně plný improvizace, jehož natáčení byla jedna velká párty. Ale kdo má zúčastněné komiky rád, kdo zná jejich filmy a komu připadají vtipné, ten se bude bavit královsky. Já vyprskl smíchy mnohokrát a i když se dialogy zhouply lehce za hranu do McBrideovského sperma humoru, pořád to bylo minimálně k pousmání, protože tahle parta je prostě sympatická a nezná meze v dělání si srandy ze sebe samé. A camea jsou boží, bod pro Ceru, Hermionu a Tatuma. ()

playboxguest

90% herců, které nemám ráda, nebo mi jsou alespoň dostatečně nesympatičtí, v jediném filmu. Z toho se většině z nich děje něco zlého, nebo dokonce skapou. Ale tak to bylo milé a vesměs mě to bavilo, ačkoli v jiných filmech je pro mě sledování kteréhokoli ze zde poskakujících pánů utrpením třeba i polovinu stopáže. Jen škoda, že je většina filmu absolutně bez bab (ikdyž... jak se to vezme), alespoň tu Rihannu mohli podusit o něco později, aby bylo nějakou tu minutku na co koukat. Nejlepší scénu filmu takhle ukuchtila nasraná Emma, která konečně vyměnila kouzelnický párátko za pořádnou sekyru a netvrdím, že to netvrdím právě proto, že alespoň na chvíli tam nějaká pipinka rozvířila ten rádoby testosteronovej vítr. 60% ()

Nin

Tohle mně vyrazilo dech. O filmu jsem delší dobu věděl, ale netušil jsem, že se to týhle bandě komiků tak povedlo. Herce už dobře znám a někdy je i pozorně sleduju, a tak jsem si maximálně užíval to, jak hrají sami sebe, jen svoji přehnanou verzi, často až jakousi karikaturu (např. o Michealu Cerovi se vypráví, že dokáže být nepříjemný a nafoukaný, takže tady je to slušnej zmrd, co fouká po lidech koks a plácá Rihannu po zadku - která mu za to hnedka jednu napálí zpátky). Humor je tu samozřejmě pořádně ujetý a přisprostlý, na tom si přeci jen tihle komici zakládají. Jen tady to teda rozjedou na max a humor je tu často pořádně černý. Thle je vlastně hororová komedie. Ve filmu dokáže vládnout pěkně nepříjemná atmosféra, a často se tam dějí dost znepokojivé věci, i když se ti pošuci snaží na apokalypsu nemyslet a občas si ji i pěkně užít (hlavně díky chlastům a drogám). Hororové komedie nejsou nic nového, ale tenhle kousek na mě působil fakt originálně. Je maximálně puberťácký, zároveň hororově znepokojivý a má svůj styl. A příběh je skvělý. Je dobře promyšlený a dokonce tu vidíme i nějaký ten vývoj postav. Super. (9/10) ()

Madsbender

Egocentrizmus druhoradých (pre dobro veci povedzme, že relatívne) hollywoodskych hviezd dosiahol úrovne, keď sa rozhodli natočiť komédiu apokalyptických rozmerov o svojej vlastnej výstrednosti a skazenosti. Prekvapivo vzhľadom na námet i jeho typické, jemne fekálne-humorné uchopenie je This Is The End nad očakávania uvedomelou a sebaironickou fraškou s pomerne inteligentným zámerom, ktorá svojim hrdinom a ich reálnym predobrazom neodpustí nič. Stínanie hláv satanským démonom tak funguje i v prenesenom význame (a hlášky ako "Sethe, všichni vědí, že ses zaprodal." predávajú smutnú pravdu vo vtipnom balení) a skutočne ani nitka nezostane suchá. Popkultúrne čerpanie a odkazovanie na skutočné vzťahy a životy hercov, ich filmové role atď. je funkčné, ale neobmedzuje sa len na to, keďže sa Rogen a Goldberg odvažujú ísť ešte kúsok ďalej a vydarene parodujú i mnohé iné, známe až kultové americké filmy (zatiaľ čo scéna, keď je Craig Robinson poslaný na lane pre vodu je priamou citáciou takmer totožnej scény z Darabontovej adaptácie Kingovej Hmly - ktorú mimochodom považujem za skutočne kvalitnú a vydarenú záležitosť - a epizódka The Exorcism of Jonah Hill priamo odkazuje názvom, nadrozmerná skulptúra mužského prirodzenia vo Francovej vile zasa pripomenie totožný filmový artefakt z Kubrickovho Mechanického pomaranča). I keď sa teda vo výsledku pár slabším až trápnym momentom nevyhne, jeho, i keď trochu povrchná a čisto účelová, ostrá sebairónia srší vypointovaným humorom a gagmi. Samozrejme, Franco, sladký Hill a McBride v nehoniacich momentoch sú najlepší. Pristupoval som k tomuto kúsku obozretne a nakoniec sa predsa len relatívne vydaril a nestál len na koncentrácii fackujúcich hviezd. Ešte trochu viac uvedomenia a bolo by to možno aj na slabšie 4*. Ale nereptám, je to predsa produkt mj. pre mladé americké publikum. 70% ()

Comicsový Preacher má obsazení

Comicsový Preacher má obsazení

21.04.2015

Seth Rogen a Evan Goldberg zabodovali komediemi Apokalypsa v Hollywoodu a The Interview a nyní se na chvíli přesouvají do televize. Povedlo se jim totiž sehnat práva na Preachera, kultovní comics… (více)

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

Franco, Rogen a hollywoodské legendy

27.10.2014

James Franco a Seth Rogen se po Travičce zelené, Apokalypse v Hollywoodu a The Interview vrhli na další společný projekt. Jejich novinka nese název Zeroville a jde o adaptaci stejnojmenného románu od… (více)

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (více)

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013