poster

12 let v řetězech

 • USA

  Twelve Years a Slave

 • slovenský

  12 rokov otrokom

Drama / Životopisný / Historický

USA / Velká Británie, 2013, 134 min

 • 3DD!3
  ***

  Tak nějak v tom vidím paralely s dnešní společností a ne antirasistickou pohádku se šťastným koncem, co z toho očividně chtěli mít. McQueen mě poprvé zklamal, nejspíš právě proto, že (kvůli barvě kůže) nemohl mít potřebný nadhled a zapomněl to něčím okořenit. Těch útrpných dvanáct let je vlastně docela pohodových a Platt zakouší pravé otroctví trošku až u Fassbendera, který je roztomile výstřední a písmo Pána si vykládá podle svého. A konečně, jako jediný, opravdu trestá. Chiwetel Ejiofor (to jméno vůbec vyslovit je za trest) hraje dobře, ale upřímně nemá moc co předvádět a nominace na plešouna je trochu mimo. Vůbec se tu nepodařila vykreslit časové hledisko, není poznat jak dlouho kde byl a nebýt názvu a vnoučka mohli to být klidně roky čtyři. Mdle natočené a nebýt Fassbendera, tak nevím. Nic výjimečného, ale dívat se na to dá. P.S: Hans Zimmer občas zazáří, ale i hudba je většinou dost průměrná + ty gospelové odrhovačky jsou strašné. Řekl jsem tancovat! Dělejte! Rozjeď to, Platte!(24.1.2014)

 • Houdini

  Oscar 3 : Nejlepší film, Herečka VR - Lupita Nyong'o, Scénář - A + 6 nominací: Režie, Herec HR - Chiwetel Ejiofor, Herec VR - Michael Fassbender, Kostýmy, Výprava, Střih(20.2.2014)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Fox Searchlight // Počet premietajúcich kín v USA: 1,474 // Otvárací Víkend v USA: $6,675,731 //(22.2.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Zhruba v čase 1:15 si Edwin Epps (Michael Fassbender) zapíná kalhoty a je možné zaslechnout zvuk zapínaní klasického zipu. Ten byl sice patentován v roce 1851, ale použit tak jak jej známe až v roce 1913. (necisty)

 • - „Solomon má silného ducha, všetky inštinkty na prežitie, ale úplne mu chýba nenávisť," povedal jeho predstaviteľ Chiwetel Ejiofor a ďalej dodal: „Uchoval si v sebe len to, čo mu pomáhalo zostať nažive. Na nenávisť v sebe nemal miesto, tá by ho zožierala." (kacer4)

 • - Ve scéně, kdy Platt převáží (Chiwetel Ejiofor) po vodě poprvé klády na voru, lze si všimnout stopy po plavbě jen od poloviny rybníku, nikoli dál od břehu. Źabince, které se na vodě nachází, by se však tak rychle spojit nestihly. (Tomikka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace