Reálná výzbroj a taktika US Navy SEALs ve filmu inspirovaném skutečnými událostmi. Když CIA odhalí teroristické spiknutí proti USA, jsou nasazeni do akce ti nejlepší z nejlepších – Navy SEALs, speciální jednotka zvláštních sil Námořnictva Spojených států amerických. Ale pokaždé, když zneškodní jednu hrozbu, objeví se další. Zasahuji po celém světě, od Čečenska a Filipín až po Ukrajinu nebo Somálsko. Členové SEALs sledují teroristy až na mexicko-americké hranice, kde má dojít k finálnímu střetu... (Bohemia MP)

ELDoctorow

Pozerateľné nepriznané náborové video americkej armády, ktoré je skoro tak dobré ako keď sledujete nejakého dobrého hráča ako hrá Call of duty: Modern Warfare, akurát, že film má horších hercov. Tí sa snažia hrať nezaujímavé, zameniteľné postavy, pri ktorých som mal problém keď niekoho postrelili alebo zabili zistiť o ktorú postavu vlastne išlo. Vždy keď sa začne riešiť nejaká ich osobná línia, alebo majú byť postavy len civilné a zrovna po nikom nestrieľajú, alebo sa na to aspoň nechystajú, tak na obrazovke vypuká peklo nevídaných rozmerov. Našťastie to nikdy netrvá príliš dlho a ide sa do akcie, ktorej nie je čo vytýkať. Čo americká armáda ponúka, to sa vo filme aspoň na chvíľu mihne. A to dokonca nie v JAGovsky recyklovaných záberoch z iných filmov, či seriálov. Od samozrejmých helikoptér, lietadiel, lodí, stíhačiek až po ponorky, chýba snáď len nejaká tá vesmírna raketa, kde by z obežnej dráhy zeme nejaký sniper odstrelil ľavé vajce jedného z teroristov. ()

montel

Speciální komando U.S. Navy Seals mají za úkol osvobodit z filipínské džungle zajatou agentku CIA, kterou vyslýchá nebezpečný terorista. Komandu se úkol podaří splnit ale teroristé uniknou. Ti nyní plánují zaútočit na velká americká města novými zbraněmi, které se dají snadno propašovat na území spojených států. Navy Seals tedy mají před sebou nový úkol, dostat teroristy na mexické hranici dříve, než se dostanou do jejich domovů...Příběh vykresluje osudy speciálního komanda a jejich rodin. Tvůrci tak útočí na divákovu psychiku a americký patriotismus. Mě to nijak nevadilo, film je natočen velmi reálně, což mi v posledních dobách u akčních filmů chybělo. 70% ()

Epco

Náborové video Amerických špeciálnych jednotiek akčných scénach ukazuje, ako to vyzerá pri skutočnom nasadení. Akcia je podávaná skoro až dokumentárnym spôsobom, ktorý je čiastočne kombinovaný súčasnými hernými mechanizmami. Oproti hrám typu Medal Of honor čo Call of duty však výrazne chýba možnosť priameho zapojenia sa a tak isto možnosť preskočenia prestrihových scén. Aj napriek snahe tvorcov sa vážne scény míňajú účinkom a to skoro tak výrazne ako už klasický Americký patriotizmus zákonite patriaci k tomuto typu filmov. ()

jizvoun

Moc hezké ujistit diváky o tom, že ve filmu hrají skuteční seals, kteří musejí otevírat papundeklové dveře trhavinou, ale autoři asi chtěli působit co nejvíc akčně. Jinak ale slušná podívaná se spoustou akce. Dalo se na to dívat a neurazilo ()

mahatma

Tohle je vysoká laťka "military", ať je obsazení jaký chce. Tenhle snímek ocení pouze militantní mentalita, protože narovinu - chce se mi chcát, když vidím hereckou pusinku, která se namontuje do drsné role a výsledek je tak trochu úsměvný. Pusinky neudělají ani deset kliků, natož aby v ruce udržely kvér. Viděl jsem tam to, co v žádném podobném snímku tohoto druhu a to opravdovost. Těm klukům jsem to věřil, protože jsou "prostě" reální a o to přeci hlavně šlo. Ať je to náborák nebo ne, o to též nejde - já jsem u některých scén nedýchal. Nikdy jsem se tolik nevcítil do akce, nezadržel dech společně s aktéry, než rozrazily dveře... Jen pochybuji o ochraném neviditelném štítu na korbě té dodávky, při té vší smršti kulek. Přesto, v té změti více nebo méně podařených akčňáků, toto klasifikuji jako naprostou pecku, lahodící duši militaristy. Ti kluci bojují pro samotný boj, v druhé řadě za vlajku a pro pochopení tohoto, to chce kus tolerance. Nejlepší military film! ()

svist10

Takhle tedy ne. Mezi tou partou nehereckých dřev byl jeden herec, který bohužel potupně zahynul asi po minutě svého účinkování. Zbylé pasáže, které se obejdou bez střílení, jsou čiré utrpení. Mariňácké filosofování, slzy a patos, ze kterého mi málem vybuchla hlava. Dialogy vyloženě bolí a samotná zápletka by se bezpochyby neztratila jako mise v Call of Duty (podobnost názvů asi není úplně náhodná), takže jediné, co tahá Act of Valor nahoru je akce. A tím myslím opravdu jediné. Je živelná, naturalistická, takticky přesná. A je jí dost. Dokonce tak moc, že výše zmíněné epizody z rodinné idylky a kamarádské pošťuchování působí, jako by tam ani nepatřilo. Srovnání s ve filmu mezi řečí zmíněným Black hawk down je v rovině nedostižných snů, nejbližší příbuzný je asi seriál Strike back, který ale stále vítězí díky ne tak úplně otravnému scénáři. ()

CHYREN

Tohle se rachitickým vousáčům v teniskách a uplých džínách asi moc líbit nebude. Jako jednomu, kterému jsme říkali Bacil. Pozvracel se po 5-ti minutách běhu. Ani to nebylo do kopce. Ale vyrazil, jakoby to měl být sprint. Přesto se vsadím s kýmkoliv, že tahle figurka by to natřela současným "lumbersexuálům" takovým způsobem v lese, že by se styděli dojít si na vesnici pro pivo do džbánu. A vo tom to je: Buď jsi byl a budeš vždy jen usrání komára, nebo ne. Řeči to nezakryjí. Skvělý film. Skvělý. ()

w.w.

Zvláštny film, už som ho raz videl a zabudol som na to. Pozrel som si ho druhýkrát a vtedy som si na to spomenul :-) Začiatok vyzerá fajn, ale potom to už ide dolu vodou a vlastne je to celkom nuda. ()

Mark1983

Celkem je to zajímavé, přesto neohromující. Několik dobrých pasáží tam je, ale bohužel má samotný film hluchá místa, jenž film kategorizují do průměru. Navíc to věčné zdůrazňování lidskosti bez ohledu na evidentní zvěrstva ztrácí už - a ne málo - význam. Určité charakteristiky a atributy jsou sice k nezaplacení, ale v případě diváka, který nic z války nezažil, to nijak zvlášť neohromuje. V tomto případě jde hlavně o psychologii, která jde, co se určitých lidí týče, úplně mimo. ()

dammit83

Obdivuju Seals, obdivuju jejich schopnost přežít jejich hellweek. Jsou to borci a filmy tohoto typu mam rád, takže tak. ()

Baroque

pár minút priemernej akcie a kopa vaty. výkony hercov priemerné, až slabé. zbytočne veľa melodramatických kecov, amerického patriotizmu, mediálneho oblbovania prostriedkami "kinematografie" a vymývania mozgov systémom, ak chcete hľadať zlo, nájdete ho na východe. hovorí po arabsky, resp. po rusky. keď chcem vidieť kvalitnejší a zábavnejší akčný film, radšej si pustím expendables. a keď si chcem zahrať hru, z ktorej tento film evidentne čerpal, siahnem po medal of honor - warfighter. neviem, či diváka tento film osloví, alebo znechutí. mňa skôr to druhé. ()

Svadbos

Čo odlišuje tento film od stoviek podobných, je fakt, že v hlavných úlohách hrajú skutoční členovia SEALS. Teda nie sú to skutoční herci. Kde je Chuck, keď ho najviac potrebujeme? ()

Chicharron

Skvěle natočené bojové scény, zejména útok bojových člunů nemá chybu. Ostatní je vyložené slabota, kostrbatá zápletka a spousta nesmyslů, jakože vesta s keramickýma kuličkama nebude pípat na rámovém detektoru - a co všechny ty dráty okolo? LOL. Čečenec jezdí najímat sebevražedné atentátníky někam na Filipíny, aby je propašoval přes tunely mexických kartelů do USA...nebylo to už vlastně sci-fi? A prej podle "skutečných událostí"... ()

RISOvonVODKA

Krásne, no pretiahnuté propagačné video, ktoré má za úlohu navnadiť mladých burgeržráčov na narukovanie do armády. Hrdinstvo, odhodlanie a patriotizmus preteká okrajmi pohára, inak naplneného solídnou akciou. Všetko to zaklincoval výrok tesne pred záverečnými tutilkami. "Venované všetkým mužom a ženám, ktorí sa obetovali pre svoje krajiny, ako ochrancovia slobody pred silami teroru a tyranie." Vcelku vtipné ak sa zamyslíme nad tým, ako urputne amíci chránia svoju krajinu. Teraz však k samotnému filmu. Snažil sa priblížiť reálnosť akcie najbližšie ako to len dokázal. Zväčša strašnými hereckými výkonmi a first-persnou kamerou. Inak zábavné akčné scény, plné bum tresk 'n shit, boli poprepájané žalostne trápnymi dialógmi. Celkový dojem z filmu je slabší, a to sa považujem za fanúšika akčných filmov. Buď sa hráme realisticky alebo po hollywoodsky. Stred, ktorý sa snažili zvoliť... jednoducho nefunguje. ()

Igwar

Na tomto filme je zaujímavá najmä dokumentárna autentickosť, s akou sú natočené scény zásahov seals, ktorá je daná v prvom rade tým, že s filmom viac než výdatne pomáhala samotná US Navy a vystupuje v ňom nie málo jej techniky a jednotiek. Naozaj sa človek miestami cíti ako v počítačovej hre. Rovnako príbeh akoby bol vystrihnutý s počítačovej hry, reálny, ale nie až tak pravdepodobný, no zaujímavý. A ináč to ani nemôže byť keď autorom scenára helfol majster takýchto príbehov Tom Clancy. Som ochotný prepáčiť aj použité typické lacné klišé akčných filmov, že v prológu sa stane niečo zlé v podradnej zemi tretieho sveta (v tomto prípade vybuchla bomba v škole v Indonézii) - vec, aké sa denno denne objavujú v správach, tak to nie je až také zlé, že? :-( A potom ide celý film o to, aby sa niečo také nedajbože nezopakovalo priamo v USA.... Horšie sú na tom výplňové scény medzi zásahmi a dalógy, ktoré posúvajú príbeh vpred. Škrípať to začína až ku koncu, kde už aj spomínaná dokumentárna autentickosť berie za svoje. Je čudné sledovať ako parťáci sealsov z mexických zvláštnych jednotiek padajú v prestrelke ako hnilé hrušky, no samotní členovia seals sú očividne šetrení na dramatické finále :-) . (spoiler) Apropos, finále a scéna s granátom. Andy, asi sa budeš hnevať ale mám iný názor ako prezentuješ vo svojom komentári. Neviem za akej situácie sa vrhol po granáte Michael A. Monsoor, ale konkrétna situácia, ktorá bola v tomto filme sa naozaj dala riešiť ináč. ()

manolo1

na jednu stranu americká militantní a protiteroristická propaganda ... na druhou stranu detailní a realistické zachycení jedné akce navy seals ()

s.u.g.e.r.

Film jako pocta speciálním jednotkám, kde hrají skuteční Navy Seals. A proc vlastne ne-rozhodně to filmu prida na autentičnosti (nemusí být v vsude Bale ci Di Caprio, aby se na to dalo koukat). Spousta skvělé akce! ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

13.12.2012

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

Speed a Colossus míří z monitorů na plátna

26.05.2012

Konkrétně Need for Speed a Shadows of the Colossus, dvě mimořádně úspěšné počítačové hry. Přestože jde o různé žánry a jejich adaptace vznikají u různých studií, oba filmy mají něco společného.… (více)