Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

3 AM Code

Reknu to takhle: o moc lip se knizka do pouhych 115 minut nacpat proste nedala. Strasna skoda ze Hood nedostal sanci dat to do dvou dilu nebo to aspon natahnout na 2.5 hodiny. Je to strasne znat hlavne na postavach, krome Endera (a lehce Graffa) nikdo nedostane prostor se vyprofilovat. Nezbyva nez doufat v poradny rezisersky sestrih. ()

LadyVader

Vizuálně se mi to líbilo hodně, poslední půlhodina fakt síla. Jen se nemůžu zbavit dojmu že v tom filmu něco chybí, nějaká větší lidskost těch postav. Nebo je to celý prostě strašně natěsnaný na sebe a tahle věc se tam nevešla? Ten Enderův vývoj mi díky tomu přišel místama poněkud neuvěřitelnej, jakoby byl "nadčlověk" jen se strategickym myšlením a nic jinýho. Nečetla jsem knížku, jen jsem slyšela z mnoha stran že by tomu prospěla stopáž navíc, tak možná proto mám ten dojem. Respektive mám pocit že se celej film odehrál snad během týdne. Předpokládám že v knižní podobě bych tohodle pocitu nedošla. Rozhodně si knížku seženu, přečtu a pak se na film mrknu znova. Jinak dost scén ze kterých mi bylo uplně hezky na duši, sice divnej výraz, ale je to tak. Konkretně třeba beztížný scény v tréningové aréně.. Kdo by si to nechtěl vyzkoušet :) ()

Lukoboss

Knihu jsem nečetl, takže budu reagovat čistě jenom na film jako takovej. Musím říct, že tahle sci-fi pohádka mě vůbec nezaujala a celou dobu mně to bylo všechno srdečně jedno. A není nic lepšího, než prvoplánovitě pojmenovat hlavního hrdinu (Ender - ten, kdo to ukončí), protože tím je "tajemství" prozrazeno hned v úvodních minutách, kdy se divák trochu zorientuje a pochopí, vo co tam gou. Takových vyvolených, kteří jako jediní na světě (nebo ve vesmíru) dokážou spasit Zemi a lidskou rasu, už tady bylo hodně, takže žádný rozpaky. Za zmínku snad stojí jen vizuál, kterej pochopitelně u tohohle žánru musí mít významnou roli, a pak herecký obsazení, ale spíš vedlejších postav. Zrovna ti, co mají být jako hlavní včetně Endera, jsou tak nějak nevýrazní a nudní, že to bylo skoro až na pováženou. Dlouho jsem dokonce uvažoval, že tomu dám jen dvě hvězdy, nakonec to hodím trochu výš, ale berte to spíš jako 2,5/5*. ()

Maynard.

Čekal sem teda mnooohem, mnooohem víc. Ještě, že sem na tohle nešel do kina a vyčkal si na tu správnou chvíli:o). Začátek vypadá nadupaně, celkem hezká úvodní letecká bitva, která se ve filmu objevila ještě dvakrát, takže je hnedka jasný, že se na tomhle filmu hodně šetřilo. Vesmír byl udělanej hezky. Co sem nějak nepochopil, tak byla ta jejich hra v tý jejich aréně. To mi přišlo praštěný. No, a pak se film pomalu přehoupnul na konec, který byl ještě divnější než ta jejich hra v tej jejich aréně :o). Co se mi líbilo asi nejvíc, tak ta "PC" hra, kterou Ender hráje po nocích. Chybělo mi víc akce a mnohem lepší závěrečná bitka. Kdyby se Enderova hra jmenovala Anderova hra, tak by to bylo určo lepčí pokoukáníčko a poslechnutíčko. ()

BMAJTZ

Příjemné čistokrevné scifi s nosnou morální otázkou. Herecky zvládnuté perfektně, ale příběh až tak moc smysl nedává. Závěrečný plán a vlastně i zvrat byl jasný už notnou dobu dopředu. Upřímně řečeno závěrečné moralizování na mě taky zrovna nepůsobilo nejlépe. ()

Babous

Film, který je pod povrchem inteligentnější, než se zdá na první pohled. Myslím, že to je tím, že kniha je dobrá, ale všechny myšlenky se do 115 minut holt nevešly. Jinak je to ale film překombinovaný, trochu klišé a snadno zapamatovatelný. ()

LuciusWlk

Vizuálně hodně pěkné, příběhově příliš hektické a neučesané. Knižní předlohu jsem nečetl a hodlám to v nejbližší době napravit, a tak uvidím a zhodnotím jaké to je a jaké to mohlo být. ()

SG-1

"Sprchy jsou oddělený dle pohlaví. Pokud Vás někdy přistihnu u nesprávnejch sprch, věřte mi, že Vás potom osobně vykastruju. Je to všem jasný?" -seržant Dap- ()

marrjaana

Ono to nebylo špatný, ono by se chtelo řict, že to i bylo dobry... jenze... jenze ten kluk- to bylo neco otresnyho, zajmalo by mne kolik prace dalo tvurcum najit tak divnyho a nesympatického kluka, kteremu budete chtit dat celou dobu přes držku a ani na okamzik mu nebudete fandit. No jo proste super ukazka toho ze i ten nejvetsi nerd se muze stat superhrdinou, kdyz bude venovat dostatek času hrani videoher( hned dvakrat jej povysi jen na zaklade hry- nejdriv si hraje s lodickama a potom s mysickou, jo a dalsi povyseni ma za Laser games) Takze jake ponauceni plyne z tohoto filmu? Rodiče nakupte jeste vic zbytecne elektroniky svým ratolestem a nenadavejte jim. Proze jakmile prijdou Mravenci tak cela Hvezdna pechota bude tvorena prave temito pocitavovimi zblbliky. Nejlépší scény filmu? Jo ta závěrečná scéna s tou královnou byla dobrá a taky se mi líbila ta bratrova šikana ()

Sdoom

Absolutně nevěrohodná, klišoidní a debilní sci-fi, ve které aby nějaká pozitiva jeden hledal lupou. Pokud jsem správně pochopil, co má být nosnou myšlenkou filmu (knihu jsem nečetl), tak to bylo podáno opravdu prachbídně. "WTF?" jsem si během sledování pomyslel vícekrát, než je zdrávo, herecké obsazení trestuhodně nevyužito, vykrádačky na každém fleku, no prostě bída s nouzí a jedna hvězdička. (HD, orig.) ()

sedm.1

Enderova hra se pro mě stala velmi milým překvapením, které mě oslovilo snad ve všech ohledech. Na prvním místě musím nicméně zmínit stylové zpracování, které sice není nikterak velkolepé, či originální, přesto mi ale nehorázně sedlo, a to především díky své výraznosti a zajímavosti. S tím je pak spjatá i atmosféra filmu, která je velmi podobného ražení, též mě pohltila a skvěle jsem si ji užíval. Dalším pozitivem je určitě samotná zápletka, tu již za originální považuji dostatečně, navíc je i chytlavá, napínavá, nápaditá, obsahující spoustu výtečných scén, pár působivých zvratů a ve finále pak dojde i na emoce, prostě dynamická jízda, fungující i bez toho, aniž by musela obsahovat kvanta strhující akce a dechberoucích efektů. Hereckému obsazení mohu též jen těžko něco vyčíst, především tedy Asa Butterfield mě hodně mile překvapil, ovšem i ostatní herci byli výrazní a filmu svými výkony jistě pomohli. Já si zkrátka Enderovu hru vážně užil, je to sice krapet jiný typ sci-fi, než je v tomto žánru běžné, důležité ovšem je, že jde především o velmi působivou a zatraceně dobře natočenou podívanou, kterou si může užít publikum napříč generacemi. ()

HiddenDragon

Takovy prazvlastni mix Harryho Pottera a Hvezdne pechoty. Musim uznat, ze poselstvi i pointa stoji za zamysleni (proto ctyri hvezdy) a zrejme se poohlednu po knize, jejiz reedice bude premieru filmu urcite nasledovat. Co mi vadilo, a skripal jsem kvuli tomu zuby cely fim, ale zaroven bez cehoz by pointa asi nebyla mozna, ze si tu na vojacky hraje parta deti. Je zvlastni, ze krome normalnich filmu miluju i animaky a komiksy, ale jakmile je film o pubertacich, kteri delaji dospele veci, zveda se mi kufr. Muj odpor k tomuto stylu je, ze je urcity duvod proc adolescenti (abych je tedy nenazyval detmi), kterym jeste nerostou ani vousy, maji omezena prava a moznosti. V tomhle filmu je ze sedmnactileteho vychrtlika - ktereho jsem si osobne misto Endera pojmenoval "dlouhe bidlo" - komander a nakonec admiral (zrejme jako herec nejznamejsi ze Scorseseho Huga). A furt se to proste ve mne bilo...abych Enderove svetu uveril. Napriklad slyset drsnacke hlasky nebo popevky k poklusu jak na marinacke zakladne od kluku, kteri by na stredni asi dostali po rypaku, je proste trochu uchylne. Zvlast kdyz nejvetsi kapo a drsnak ve tride je pro me nesympaticky prdola, ktery hral jeste nedavno v Hanne Montane. Ale bohuzel, a nebudu nic prozrazovat, uloha deti je esencialni pro podstatu pribehu. Navic je to sci-fi po formalni strance (triky, vyborna hudba...) slusne zpracovane. Presto mam dojem, ze z nej budou nadseni spis nactileti divaci, kteri se mozna s hrdiny pribehu ztotozni. Pro nas "odrostle" holt zustavaji aspon ta zajimava "dospela" poselstvi a nezodpovezene otazky...........ktere fakt nemuzu prozradit :-P ()

charlie_ando

Nepolíben předlohou od Orsona Scotta Carda jsem vyrazil do kina, abych načerpal inspiraci pro doplnění sci-fi oddělení mé knihovny. S minimem informací o knižní předloze jsem se chtěl nechat překvapit a pokud bych měl shrnout film do pár slov tak by to byla ta, že účel světí prostředky. Příběh o nevinnosti dětské duše vržené do neúprosného světa dospělých, ale i do krutého prostředí geniálních dětí, které jsou donuceny předčasně dospět. Výjimečná mysl mladého stratéga má vyhrát válku, která má ukončit všechny války a porazit mimozemské nepřátele neantropomorfních termiťáky. Vše stojí převážně na hereckých výkonech teenagerů. S ústřední postavou Andrewa "Endera" Wiggina se dobře popasoval chlapec s kamennou tváří Asa Butterfield. Dospělí herci jsou tu v podstatě do počtu a zvlášť Harrison Ford mě nemile překvapil jak nevýrazně ztvárnil tvrdého "drillmastera" plukovníka Graffa. Vcelku výrazně se připomněla dívenka s opravdovou kuráží Hailee Steinfeld v roli kadetky Petry Arkanian. Co mě mile překvapilo byl epický a úderný soundtrack od Steva Jablonskyho. Film je po řemeslné stránce dobře natočený, ale co v něm postrádám jsou jakékoli emoce a hloubka. Přestože jsem se v kině nenudil v průběhu sledování jsem měl vtíravý pocit, že to nemá to správné tempo a překvapivý konec mi přišel jako by nebyl. Od knižní předlohy mě však film režiséra a scénáristy Gavina Hooda neodradil naopak bych se rád dozvěděl jak to tenkrát bylo. ()

los.negros

Kdo by byl řekl, že film hranej dětma mě takhle dostane?? Jsem velice mile překvapen !!SPOILER ALERT!!. Ze začátku to vypadalo, jako pohádka a naprostá bláznovina obsadit do hlavní role velitele celý vesmírný flotily 13ti letýho kluka, ale ke konci se ukázalo, že to až tak úplně pohádka nebyla a že a hra se tak trochu stala realitou. Podařenej konec a já jsem nadšenej jak herci, tak zpracováním :) 85% ()

Seti

Sci-fi vezoucí se na dnešní populární teen vlně, kdy trochu odrostlejší děcka jsou většinou vyvolení a rozhodují o osudech světa. V Ender's Game je však tento námět doveden do takové krajnosti, že ačkoliv se bere smrtelně vážně, tak vyluzuje pouze úsměv. Vyprávění je navíc tak zhuštěné, že divákovi připadá, že Ender stráví týden na škole na Zemi, týden na výcvikové akademii na orbitě a týden na vojenské základně s pokérovaným Benem Kingsleyem a je z něj nejschopnější ubervojevůdce ve vesmíru a přilehlém okolí :-) Celkovému dojmu vůbec nic nepřidává ani pohled na přehrávajícího Forda a prkenného hlavního hrdinu. Radši si pusťte Top Gun nebo Hvězdnou pěchotu, protože tohle byla hovězina. ()

666Carnage

Ani jsme nevěděl, že je to podle knihy. Ale musim říct, že jsme se celých 115 minut bavil. Plnohodnotné sci-fi, které má fakt nápad. Vizuálně je to slast pro oko. Harrison Ford byl asi rád, že se do vesmíru podíval už teď ještě než nahodí oblek Hana Sola. Hrál výborně a jako velitel se osvěčil. Konec fimu mě asi rozdrtil nejvíc protože jsem nečekal takovýdle kanadský žertík. Ford a Kingsley jsou opravdu vtipálci. Herecké obsazení je výbroné. Sice celou dobu sledujete děti ale je jim to dost věřit a je to snimy velice zajímavé sci-fi. Co dodat byl jsme velice překvapen, protože jsem do tohodle filmu šel s docela velkou nejistou. Trailer mě moc nenadchl ale je to sci.fi, dal jsme tomu šanci a opravdu jsem nečekal, že filmu dám 80%. :) ()

Chipsonator

Vizuální orgie s všelijakým příběhem. Ze začátku to je velmi fajn, má to tempo a mi objevujeme Enderův svět a jeho pravidla, navíc mi začátek připomínal takové High School No Musical Sci-Fi akorát bez těch středoškoláků. Jenže už po hodině jsem se aktivně díval na hodinky, když už to bude pro boží smilování končit. Jednoduše mě to začlo nudit. K tomu je hlavní hrdina nesympatický (Asa však hraje dobře, stejně tak aji zbytek osazenstva). A ten konec! U Ježíše Krista Nazaretského, to byl zase mišmaš (knihu jsem nečetl a určitě ani nebudu), u konce jsem už jen obracel oči v sloup a hryzal se do pěsti. Ale zase se musí nechat že ten film překvapivě není tak dětský jak by se mohlo čekat.Ve výsledku se pak jedná o zajímavý počin, s parádním vizuálem avšak mě to prostě už tu druhou hodinu vůbec nebavilo, ničím mě to netáhlo a ten konec...no fuj. 60% ()

Prcek008

Patřím k těm, jež jsou knihou poznamenáni a celou dobu ve mě hlodala myšlenka: Věděl bych vůbec o čem film je, kdybych jí nečetl? Příběhová kastrace je zde vidět opravdu na každém rohu, od zredukování snad stovky bitev na dvě, až po kompletní vynechání pozemské linie. Postavy si k vám nestihnou najít cestu a tak s nimi můžete v závěru stěží soucítit tak jako v knize. Na druhou stanu, v detailech je film velice přesný, sci-fi scény jsou pěkně natočené a díky tomu je film relativně stravitelný. Pokud se tedy adaptace někomu líbila, určitě doporučuji knihu přečíst. ()

KoRner

Ja som asi videl iný film, lebo v tomto filme bol iba jeden anorektický zasroš, ktorého neviem prečo všetci pasovali do role záchrancu sveta. Tešil som sa aspoň na trochu akcie, ale tá neprišla a ten výcvik bola neskutočná nuda. Koho môže baviť pozerať na 12 ročných gamblerov? ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013