Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

vanTrilobit

Nadané deti, ktoré zachraňujú planétu, vypália vždy smiešne. A to mám nadané deti rád. Nesympatický film, k čomu veľmi dopomohol aj veľmi nesympatický hlavný hrdina. ()

Rumplcimprca

Neoriginální námět, zpracování pokulhává a dvě zrůdy z panoptika (Prdeláč Máslové-pole + Moises Arias)!? No, to se povedlo. ()

burg

Ač to bylo vizuálně parádní, tak se nedokážu sžít se základní premisou a to, že jedenáctileté (v knížce dokonce šestileté) děti ovládají planetární armády a v bitvách porážejí mimozemský nepřátele. To fakt ne. Navíc to, že film vycházející z jakékoliv knihy bude notně osekán tak, aby to pochopil i průměrnej US tupec, na to si asi nikdy nezvyknu. Proto jako jediný klad vyzdvihuji onen vizuál a Forda s Kingsleyem. Jinak to není nic, co bych si chtěl uchovat v hlavě déle, než trvá fotbal v TV. ()

jioex13

S odstupem času co jsem Enderovu hru viděl snad už 5x, se mi tenhle film každým dalším shlédnutím líbí čím dál víc. A to nemyslím jen příběhem, ale zejména soundtrackem, který dává filmu solidní epiku. Asa Butterfield zahrál poměrně solidně, tím spíš pak i Harrison Ford. Jedinou kritiku mám k filmu lehce po polovině, kdy se celá akce uklidní před závěrečným fightem. Právě v tu chvíli se film dostává do takové fáze, že by snad i jeden usnul. Hodnocení ale dávám jako celek, protože film funguje velice dobře. Škoda, že nemáme pokračování, když konec zůstal otevřený. Rozhodně bych ho musel vidět. ()

Majo.evans

Lepšie tri hviezdy.Je to dobre spracované,skvelí herci len je to trošku smiešne,taká vymakaná rozprávočka....(prečo len deti pripravovali,keď mali také technológie,porazili by ich aj tak s takou výzbrojou a loďami a nemuseli by to byť deti a zase ako nepriateľ sú mravce,troška blbosť.)Tak na jedno pozretie. ()

mapar

centální myšlenka je jistě zajímavá, ale provedení je tak povrchní a zkratkovité, že fakt není o co stát. Nerad to říkám, ale fakt si radši přečtěte knižní verzi. ()

kralMiroslav

Bolo to pozerateľné, no potenciál vynikajúcej predlohy ostal nevyužitý. Chcelo to asi podstatne väčšiu minutáž, aby sa stihli prezentovať podstatné udalosti a vzťahy medzi postavami. Najslabším článkom filmu bola u mňa hudba, fádna a jednotvárna. Celkovo, mierne sklamanie. ()

Elanornegra

Nemal som nejak výrazne očakávania, len som vedel, že Harrison Ford bude záruka, že to nebude brak. Začiatok slušný. Hl. Herec teraz hviezdi v “sex education”. Odkedy sa dostali mimo zem, nejak má to prestalo tak nejak baviť. Aj keď tam bolo veľa nezvyčajných momentov, až keď sa dostali najdlhšiu úroveň, bolo to hneď lepšie. Finálny fight vizuálne výborný. Harrison Ford si to užíval. Záver trosku mnou nepochopený. Hudba slabšia….. taká oddychovka, aj za Forda…. 70% ()

honza.g

Vtipný nápad, a využitý na 90%, slušné efekty i hudba, kvalitní herecké výkony. Ale zase žádná strhující podívaná nebo nervák, ani hlubší ponor do psychologie. A konec takový, jak to říci? Povinný? 70% ()

jirikzaboj

Butterfield a všechen cast vlastně super. Speciálně Ford je fakt dobrej, ale to obsazení má fakt dobře vystavěné postavy a to je celkové plus tahounu tohoto filmu a interakce hlavně a především během výcviku. Bohužel v polovině se film začíná sám v sobě ztrácet. Ubíhá od určitých témat a jeho hlavní zápletka není vůbec dobře provedena a finální twist je takřka bez emocí. Tvůrcům to za vinu nedávám, protože taková adaptace podle knihy se prostě zvládnout často nedá a tohle je typickým příkladem , že některé knihy jsou nezfilmovatelné. ( pokud nejste Stenley Kubrick:) ) Ve finále velice průměrně sci-fi. Neurazí, nenadchne. ()

milos.bradik

Kniha je daleko lepší, ale výkony dospělých herců z toho dělají film na velmi dobré úrovni. Je to ovšem film určený hlavně pro mladší diváky a je i poněkud naivní, přesto mne poměrně zaujal. 70 % ()

Dochy

Film dobrej, ale... Trochu mi to připomíná ty případy, kdy někdo natočí 30 dílný úspěšný seriál, pak si k tomu sedne stříhač a vytvoří z toho jeden film. Nejsem tady nezaujatý, kdysi jsem přečetl ten román a několik navazujících a v tomhle filmu toho z románu zůstalo až příliš skryto. Přesto se na něj kouká dobře a budu se těšit jestli někdo někdy natočí pokračování. Zajímavé by mohlo být i jiné zpracování, ale tady je díky hercům a režii laťka nastavena asi až příliš vysoko. ()

Mezerník

Pozor, tohle je filmík (jen) pro teenagery. Nedává to smysl - skoro dvě hodiny marného čekání, abych zjistil, jak na ČSFD mohl dostat 70 %. Prý je to hodně zkrácená verze (mnohem lepší) knihy - každopádně pro dospělého diváka bez znalosti předlohy je to ztráta času. Hvězdička obecně za myšlenku s dětskými vojáky. ()

Clowie

Přečetla jsem ten sci-fi příběh snad jedním dechem a nevěřila jsem, že by se dal stejně dobře - nebo aspoň slušně - převyprávět filmem. Ale film jsem si nakonec ze zvědavosti pustila. Dostalo se mi toho, čeho jsem čekala - v mnohém ohledu film ztrácel na knižní předlohu a místy mi připadal až zavádějící. Ale nakonec si to sedlo a já se opět nechala unést příběhem chlapce, který je vybrán a spolu s dalšími nadanými dětmi připravován k boji za záchranu lidí. Ten tlak na děti, kterými na začátku jsou, je tvrdý, ale má smysl a nakonec se ukáže i účel toho všeho, pointa příběhu, kterou samozřejmě neprozradím. Když film skončil, mohla jsem říct - nakonec mě pohltil stejně jako jeho knižní předloha. Jinými prostředky, samozřejmě, a vládl jimi skoro bravurně. Je to ve své kategorii skvělý film. ()

Lukango

Po celou dobu sledování filmu jsem měl pocit, že sleduju velkolepé scifi, akorát z Wishe. Vše je takové nedotažené a chtělo by to pár minut navíc. V celku se jedná o jednoduchý příběh. Na Zemi zaútočili emzáci, lidi je odrazily a aby se připravily na další útok, tak cvičí výjimečně děti, přičemž jedno z nich je mimořádně vyspělé a má potenciál zachránit lidstvo. Děj má místy povedené momenty, ale vše působí neúplně. Je to prostě jedno z mnoha scifi, které by chtělo víc dílu, protože takhle tu sice máme +- slušný příběh, avšak nic víc. Není to něčím výjimečné. Ano máme tu dobré cgi, dobré herecké výkony, u kterých musím pochválit dětské představitelé, ale filmu by neuškodilo více komplexnosti co se týče hlavního dětského představitele. Celkově se jedná o nadprůměrné scifi, kterému chybí větší obsáhlost děje a prohloubení psychologické stránky filmu, na druhou stranu je film poměrně zábavný a odsýpá rychle, jenže chtělo by to víc příběhu a vykreslení světa. Známka: 6-6,5/10 ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013