Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

Nassau

Listen up, we have been boarded by armed pirates. If they find you, remember, you know this ship, they don't. Stick together and we'll be all right. Good luck. Paul Greengrass je boss a Tom Hanks je PAN herec. Hodně povedené drama! (85%) ()

nameadel

1) Ať mi ještě někdo říká, že Tom Hanks není dobrej herec. 2) Pan hlavní vyjednavač byla tak strašně sexy, že bych se s ním na místě vyspala. 3) Jdu si vyrvat mozek z hlavy, jinak mi vybouchne. ()

Zagros

Paul Greengrass je režisérský machr. Vždy si vezme silné téma z reálu a udělá z něj zážitek ještě silnější a intenzivnější. Příkladem budiž jeho předchozí filmy Krvavá neděle, Let číslo 93 i pozdější 22. července. Tentokrát si na paškál vzal novodobé somálské piráty, kteří v roce 2009 přepadli nákladní loď. Do hlavní role navíc obsadil Toma Hankse, který to zvládl opět bravurně. Příběh je vcelku jednoduchý a dal by se říct v jedné rozvité větě. Greengrass i z toho udělá přednost filmu. S minimálním příběhem dokáže mistrně stupňovat napětí, kdy i přes velkorysou stopáž film uteče jako voda. Ve snímku lze nalézt mimo základní napínavý thriller i další vrstvy, ve kterých se tvůrci opřou do naší globalizované společnosti. Nicméně film funguje i bez toho. Na první setkání je to na excelentní čtyři hvězdy. Při opakování se může lehce ztrácet napětí z neznámého, přesto si čtyři hvězdy opět obhájí. ()

noby

Greengrass opět ukázal, že řemeslo má v malíčku. Film je sice v některých částech zbytečně natahovaný, ale celkově se díky rozdělení na tři části s různým tempem a stylem vůbec dlouhý nezdá. Drama je silné, lidské a působí realisticky (naštěstí, však je podle skutečné události), až v poslední části přichází ke slovu trochu víc američtí hrdinové. Naštěstí neovládnou konec, a film si tak udrží zásadu nedělat příliš jasné závěry. ()

kukuuuc10

95% Kino. Tom Hanks je jenom jeden a já po tomto shledání s rolí Cpt.Phillips musel nějakou dobu vstřebávat části své hlavy! Film celkově tak silně emočně zasáhne, ta vůle přežít,... somálští piráti byli víc než jen nafetovaní rybáři :-))) nemám k tomu žádné výhrady. Mělo to tempo a mělo to pouto. Jo, a myslím, že film bude hodně výdělečný. ***** ()

divak84

užasný film. bravurní Hanks,excelentní Greengrass který je bohem ve svém oboru, jeho kamera a střih prostě nemá konkurenci, tradičně šupáčtí Somálci, které by složil i J.D. ze scrubs. famózní finále. Pokud byl snímek Hurt Locker oskarový, tak je Kapitán Phillips dvojnásobně jednoznačným vítězem. Díky Paule za tenhle film. mega zažitek. ()

Gogo333

Zajímavý film o moderních pirátech a kapitánovi lodi. Hanks docela válel, piráti perfektní a líbilo se mi i že druhá polovina byla prakticky z pohledu armády. Čekal jsem, že to bude nějaká klasika o statečném kapitánovi a vše z jeho pohledu. Jinak o moderních pirátech jsem kromě epizody South Parku ještě nic neviděl, takže taky plus za téma. 80% ()

Mathew55

Na začátku jsem si připadal trochu jako v Ordinaci v růžové zahradě, když pan doktor primář Mázl všem nenápadně (přes celou obrazovku) doporučuje používání GS Condro Forte. Asi tolikrát bylo k vidění logo Maersk... Nicméně Captain Phillips je Drama s velkým D. Už na začátku je film velmi napínavý, občas na pár vteřin poleví, ale pak se zase vrátí na velmi vysokou frekvenci. Není pravda, že obsazení Toma Hankse nutně musí znamenat, že Phillips neumře. Od chvíle, kdy se ocitne v záchranném člunu, jsem přemýšlel, jestli vyvázne nebo ne. Velká pochvala patří hlavně Greengrassovi. Takhle věrohodně zobrazené U.S. Navy jsem ještě neviděl. A závěrečná scéna je tak dojemná a tak výborně zahraná!"Well, not, no, not all of it! That's not mine! ()

Litvicek

Očekával jsem vypjaté situace ale tohle? Ty vole, tady mi vzrušením ze situace tuhla krev v žilách. O filmu jsem před jeho natočením věděl dopředu, pak přišel trailer, který byl nehorázně výborný a tak jsem s očekáváním jenom doufal, že film bude stát opravdu za to a ano, stál. Příběhově a tak kolem bych tomu dal jenom 4 hvězdy ale Tom Hanks je prostě herec světové kvality, takže hlavně díky němu jsem se rozhodl tu pátou hvězdu přidat. Celkově jde o velmi zajímavou podívanou, ve které každou vteřinu sledujete události, které jsou vypjaté a mohou se proměnit jak v negativní, tak i v pozitivní. Bavil jsem se tedy nádherně, hlavně v první půlce při utoku somalcu na loď a následné "vyjednávání" na lodi. Tom si toho třetího oskara zaslouží, tady podal výborný výkon. ()

Corpsegrinder

Super film o pirátech a záchraně kapitána. Somálci byli fakt hnusáci. Na tradičně dementní komentář tradičně dementního verbala tradičně nedejte. ()

Hanys_

Kapitán Phillips v podání zfotrovatělého (taky na to má sakra roky) Hankse nenudí, ale rozhodně není nějakým extra napínavým bijákem. Každopádně Greengrass z hovna (Billy Ray) upletl hodně pevný bič, který umocňuje perfektní a realistický výkon 4 somálských únosců. 7.5/10 ()

Tessie

Do poslední minuty napínavý snímek, který se mi hodně vryl do paměti. Silný příběh a excelentní výkon Toma Hankse mě prostě dostal. Když si uvědomíte, že film je natočen podle skutečné události,.. no pekelně vás zamrazí z politického pozadí, které musí být bráno v potaz v každé (životní) situaci. ()

Stružák

V pěti bodech: gradující napětí, skvělá režie, zábavná roztřesená kamera, výborní záporáci (hlavně Barkhad Abdirahman v roli Bilala) a nevyužitej potenciál Toma Hankse. Našel bych tam pár nelogičností (že těm pirátům nebylo divný, proč Phillips tak vehementně oznamuje svoje číslo sedadla?), ale pokud to tak bylo i ve skutečnosti, nemám s tím problém. ()

arexam

To že posádka lodi bez zbraní si s pirátama poradila skoro líp než US Navy spolu se SEAL mi přišlo trošku divný, ale jinak v pohodě film. ()

Junglista

Jojo, tohle Greengrass umí... chytlavě a bez zbytečně přehnanýho patosu (slyšíte mě Bayi a Emmerichu?). Hanks je sázka na jistotu a až se mi nechtělo věřit, že Abdi a jeho banda tohle povolání nevykonávaj i v reálu, skvěle zahraný. Ale nemůžu nesrovnávat s Flight 93, kdy sem byl zaraženej v křesle jak vidle v hnoji. Tady se tak nestalo, i když správně dávkovaný napětí nechybělo. Ale až tak silnej zážitek z Kapitána nemám. No jo, Paul si nasadil laťku před osmi lety moc vysoko, ale bych byl vůl, kdybych mu to vyčítal :-) ()

Norino12

Veľkofilm, ktorý nám aj z otrepaného filmového štýlu a deja, ktorý sme už veľa krát videli dokázal naservírovať naozaj perfektný film s geniálnou atmosférou. Tom Hanks je neskutočný herec a ja žeriem každý jeden jeho film. Posledné minútky som mal pri filme zimomriavky a slzičku na kraji očí. Takto má vyzerať skvelá dobrodružná dráma. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí