Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

PORTER44

Skvělá podívaná jak vizuálně tak herecky a opice vypadají jako skutečný ,akční scény propracovaný,prostředí výborný,zvládnuté jak režijně tak příběhem ,Cézar se chová jako pravý vůdce je to dobře udělaný naprostá spokojenost. ()

lineker

Pan Darwin by se divil, jakým směrem se jeho evoluční teorie vydala. Opice již nejsou lidským poddruhem nýbrž se snaží dát lidstvu pěkně do držky. Ovšem co by to bylo za hollywoodský trhák nebýt v něm aspoň jeden či více šimpanzích týpků, kteří mají v plánu s člověkem kooperovat. Pro mne o málo lepší, než Zrození planety Opic. Důvody jsou v podstatě tři. Kvalitně odvedená práce digitálního studia, detailnější a intimnější pohled do opičího společenství a do třetice, závěrečná cool lidsko-primáti řežba. Ave Caesar! ()

jarkametelka

Usvit je hozen do temnejsiho havu v nemz tvurci nezapominaji na to,co chceme videt.A to smes napeti,humoru a citu,tak nejak podobne jak to bylo v prvnim dilu.A zdarilo se jim to namichat celkem zdarile,i kdyz to obcas pusobi vlezle a je videt,ze to tam v rodinne zabave zakonite musi byt...Trochu problem je dej.I kdyz namet neni spatny,ale neni az tak zajimave rozepsan,abych si odnesl stopro zazitek.Na konci filmu si mozna polozite stejnou otazku,jako ja a tu:to je vse?Jakoby jste cekali jeste neco navic.ale na druhou stranu vsechno funguje dobre,digi opicky(i kdyz nemohu porad najit,cim samci oplodnovali samicky,kdyz jsem u zadneho nespatril rozmnozovaci "nastroj",takze tento snimek bych rozhodne nedoporucoval jako naucny,jak skolakum,tak studentum majici biologii,popripadne k maturitam),atmosfera,nostalgie,napeti,city,ukrytou filozofii,zradu,pratelstvi,vernost...Me osobne se tyto veci ve filmu libi,jinak by to nebylo az tak zajimave a byla by to jen dalsi bezducha vyvrazdovacka pro teenagery..Ale tvurci chteji ze serie(?) delat inteligentnejsi zabavu a to je dobre,nebot se na tyto "spravnacke" myslenky dobre kouka a na divaka maji obrovsky vliv.Ten,kdo si oblibil prvni dil a Ceasara v nem,nebude rozhodne zklaman(i kdyz podle me pribeh prvniho dilu byl lepe zasazen do prostredi,do ktereho jsme se dokazali lepe vcitit) a film mu doporucuju a tesim se na dalsi dil. ()

hujerita

"Letné kino" ako má byť. Nejaký ten príbeh kamera super Opice tiež, ale čosi tomu chýbalo. Niečo čo by vás viac vtlačilo do sedačky alebo vás prinútilo viac premýšľať. Je to síce parádna jazda, od určitého momentu, ale na suprovú jednotečku sa to nechytá. Tak si počkám na ďalší diel či to bude mať zostupnú, alebo vzostupnú tendenciu. ()

maro0902

kto videl zrodenie planéty opíc si určite nenechá újsť aj tento úkazˇ´GARY tam ani nemusel sekundovať:) jednoznačne4*ky...takéto filmy ja môžem ()

noKOMERZIALL

opice sdvěma kulomety na koni skákajíc skrze plameny to už je hodně velký bollywood,jak arnold před 30ti lety,nekonečný zásobník vsamopalu a další .....Tímto byl zabit celý film.Oproti fascinující jedničce je tohle propadák. ()

secko

Bohužel mě tento snímek zklamal po příběhové stránce. Podobný koncept s mnoha filmy nenabízí nic nového. Vysoké hodnocení tohoto filmu poukazje na současný trend a to, že efekty mají přednost před příběhovou stránkou. Samozřejmě efetky nelze vynechat z hodnocení a taky proto za ně uděluji dvě hvězdy. Pro lepší pochopení mého pohledu si lze představit ten samí snímek jen bez takových efektů či počítačových simlulací. Lidé by tam běhali v opičích kostýmech prostředí by nebylo tak barevné. Tímto počinem by vystoupily chabé herecké výkony a chudý příběh. ()

matko2351

Film nebol až taký zlý, ale prvý časť, teda prvý diel bol určite lepší, kvalitnejšie natočený. Ale tri hviezdičky nie su málo :-D ()

BranuliQ

Celkom solídna "podívaná". Páči sa mi, že hlavnú úlohu tu zohrávajú opice tak ako v predchádzajúcom dieli, veď ako sa vraví, zmena je život, no a nepamätám si na to, aby v nejakom inom filme hlavných protagonistov predstavovalo niečo iné ako ľudia, čo je samozrejme veľké plus. Čo sa týka filmu, som celkom spokojný. Síce už to nie je také halóóó ako tomu bolo po prvýkrát, no tak či tak som sa bavil. A teraz mi nezostáva nič iné ako tešiť sa o 2 roky na ďalšiu kapitolu tohto zaujímavého dielka. ()

Neo83

Priznám sa že od filmu čakal oveľa viac.O čo vlastne ide,skupina ľudí,ktorá prežila smrtiaci vírus sa snaží získať a následne rozbehnúť elektráreň ktorá je pre ľudí taká nevyhnutná.Samozrejme je vtom háčik v podobe opičej tlupy ktorá stým má problém.Film na mňa pôsobí lacne a nudne,chýbalo mi detailnejšie vyobrazenie smrtiaceho víru a nabudenie katastrofickej atmosféry a nasledný boj Ľudstvo vs Opice vo väčšom formáte. ()

Rob318

Opice a vůbec zvířecí filmy nemusím, ale tenhle díl byl opravdu dobrý, asi doma přestanu fackovat svého orangutana a zamykat sejf s pistolí. Efekty dokonalé. ()

Onanista

Hezky propracované to je jen co je pravda. Ovšem na můj vkus je stopáž moc dlouhá, aby film dokázal svým jednoduchým dějem zaujmout na tak dlouhou dobu. Jako pokračování "jedničky" to ale jde, i když mi tam chybí Franco. Nevím proč nehrál hlavní lidskou roli. Každopádně film neurazí a určitě si ho ještě někdy zkouknu. ()

ferdomravec

V priebehu filmu menej akcie ako som cakal. Ale zase od vypuknutia konfliktu sa to bohate vykompenzovalo. Dej si plynie pekne. Napätie sa stupnutie ako pre svetovymi vojnami a divakovy je jasne ze vojna je nevyhnutna. Aj ked som sapiens drzal som s opicami a Oldmanovu postavu by som najradsej dal dole ja sam :) Tesim sa na trojku ()

dannypajinky

začlo to podezřele probíhalo to divně skončilo div né polibkem příběh nuda film šedina ve slušivém kabátě triků ale prostě hlavní hrdina odpornej i ten šimpanz měl větší charisma takže proto jsem na to koukal na 5x vždy jsem usnul a Gary tebe mi je tam líto :( 57% ()

eoj

Vopice a celkově vizuál perfektní, příběh na můj vkus příliš jednoduchý. Chtělo by to kino, nebo pořádnou bednu. ()

Mach Tom

je škoda, že se alespoň jednou dvě kultury nedokáží domluvit. Tady alespoň přiznání, že jednou za to lidé nemohou. ()

agatha111

Cézar je proste charakter. Ak som v prvej časti nového cyklu o o opičej planéte ešte váhal, na koho stranu sa postavím( predsa len som homo sapiens, teda, aspoň si to myslím), zavŕšenie vývoja vodcu opičákov do charizmatickej, inteligentnej, citlivej a zároveň rozporuplnej osobnosti ma prinútilo zradiť svoju rasu. A to sa mi zatiaľ stalo len raz, pri Avatarovi. Nebola to ale len výborná adaptácia opičiakov na nový svet, celý film bol ukážkou profesionálne odvedenej práce režiséra, scenáristov, strihačov a odborníkov na špeciálne efekty. Drobné vady na kráse scenára( napr. nepochopiteľne benevolentné správanie sa ľudských strážcov zbraní, skoro zázračné vyliečenie sa v krátkej dobe ťažko zraneného Cézara do plného bojového módu), sú v porovnaní so stupiditami v iných filmoch úplne zanedbateľné. Osobitne však ma mňa zapôsobilo použitie kombinácie znakovej a hlasovej reči u opíc a a vykreslovanie ich sociálnych vzťahov, tak odlišných, aspoň z počiatku, od tých ľudských, až to bralo dych. Akčné scény nepôsobili prehnane, kto niekedy videl rozzúrenú opicu v zoo vie, čo tento tvor dokáže aj bez zvýšeného mozgového potenciálu. Asi som dal o hviezdu viac ako bolo treba, ale niekedy predsa môžem byť aj sentimentálny. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky