30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

l.l.negro

Klobouk dolu. Nelehka prace dostat Bin Ladina. Uctihodne a tleskam. Ale zpatky k filmu. Moc dlouhe a nudne. Asi na az po ctvrte jsem dokoukal film a to jsem se fakt snazil neusnout. Nuda,nuda,nuda ()

raru

Ešteže nad našou bezpečnosťou a celosvetovým mierom bdejú hrdinský američania!Tri hviezdičky za technickú stránku filmu. ()

dave91

Tak takhle nějak si představuji akční snímek.S úctou k Stallonovi a podobným,toto bylo velmi,velmi realistické a vůbec nebylo potřeba stopadesátšest tisíc kulek,z nichž ani jedna nedokáže zasáhnout hlavního hrdinu.Jen ten začátek byl zbytečně zdlouhavý a tím pádem trošku nudný.I tak to dalo na 5*. ()

90125

Celkom chápem, že sa Amikom tento film tak páčil. Aj to, že si ho nominovali na Oscara. Myslim, že tento film vítazil hlavne vďaka veľkej reklame. Bez nej by bol len jeden z mnohých. Nechcem povedať, že je to zlý film, ale myslím že, Kathryn Bigelow žiadnou veľkou majsterkou rozprávania príbehu nie je (podobné ma napadlo aj pri jej The Hurt Lockerovi). Film je, hlavne v prvej polovici nezáživne dokumentárny. O nejakom spáde, alebo napätí sa dá hovoriť len tažko. Vytvoriť si nejakú "connection" k niektorej z postáv je takmer nemožné. Jodie Foster som agentku FBI uveril bez problémov, Jessice Chastain som špecialistku CIA zožral len so značnými problémami (nominacia na Oscara ?!?). Film je asi trošku príliš dlhý a pomalý, napriek tomu slušný nadpriemer. 70 % ()

surprise

S jistým zpožděním po Americkém sniperu a Tajných vojácích v Benghází, jsem shlédl i toto a myslím, že oba pozdější filmy jsou zajímavější protože akčnější. Navíc mi přišlo, že některé dějové linky nebyly úplně vysvětleny a dotaženy. Scény mučení byly dlouhé a jaksi nudné, "zábavnější" už byla zobrazená rivalita mezi jednotlivými agenty. A i když jsem se bál, že agentka Maya bude ta hodná pacifistka z kanceláře, co svojí dobrotou zmůže více než ostatní silou, naštěstí realisticky do toho šla i ona nekompromisně a odhodlaně. A když mělo, tak jí to i slušelo. ()

zurivymlok

Poslední dobou mám pocit, že jsem nějaký hodný, protože dávám filmům lepší než průměrné hodnocení. Je pravdou, že to není čistých pět, protože to není film, který bych shlédl desetkrát, ale pořád to je silný nadprůměr. Někteří se možná nudili, ale vzhledem k tématu se to patrně o moc lépe podchytit nedalo - sestříhat to by znamenalo přijít o spoustu důležitých informací a dojmů. Osobně si myslím, že to je kvalitní film. Asi bych se měl konečně pochlapit a shlédnout "Smrt čeká všude". :-) ()

Naby

Celkem zajimavy a propleteny akcni film. Scenar celkem uveritelny, i kdyz nekdy hodne drsny. Na muj vkus byl film celkem dlouhy a urcite by se o par minu zkratil dal, nicmene celkove me to bavilo urcite nadprumerne. Kdo ma rad akcni dramata, urcite si na sve prijde a to i pres obcas malinko hur uveritelne "predpoklady" co CIA dela. Tem co maji tenhle zanr radi urcite doporucji, protoze i kdyz jde o slabsi 4*, porad je to nadprumer. Celkem 3,7* ()

Signore

Slabší čtyři hvězdičky. Přes nezpochybnitelné klady je to zbytečně dlouhé (dalo by se dokonce říci utahané) a závěrečná půlhodina nečekaně chladná, a vlastně bez adekvátních emocí. ()

dammit83

Ve skutečné operaci, která měla za cíl zlikvidovat UBL ,byl Robert O´Neill údajně ten člen jednotky Navy Seals tým six ( dnešní DEVGRU ) , který UBL střelil do hlavy, což dokonale popisuje ve své knize " Specialista - můj život s navy seals. ". Není pravda, že se členové jednotky jméno cíle dozvěděli až ve vrtulníku, jak popisují někteří znalci v " zajímavostech". Velení sice dlouho tajilo cíl operace, nicméně členové úderného týmu jednotky seals už tušili, o koho asi jde a to jim také velení potvrdilo ještě před odletem do akce. Ta trvala něco málo přes 30 minut. ()

gizi

Dlouhá velká nuda, kterou nezachrání ani tak trochu podivný a trochu amatérský závěrečný zákrok. 45%. ()

Feacher

Dobrý film, váhám mezi 4 a 5, ale nakonec vítězí 4ka.. myslím, že se tohoto výživného tématu dalo zhostit lépe. Chvílemi byl film poměrně táhlý, nic neříkající a některé souvislosti docházely až někdy docela pozdě. To ale třeba bude mnou :) Jinak ale rozhodně dobrý film! ()

Joachim36 odpad!

Takže nazačátku mučíme lidi, teda pardon teroristy, takže je to OK, a máme chycený jenom samý teroristy, protože my uplně přesně víme co děláme a děláme to dobře. Taky máme novou posilu, mladou holčinu co vzali k CIA hned po střední, asi protože plynně hovoří pašto a urdu. Ta nebude jako ty starý, ta se nezakecá. Asi tak uprostřed filmu dostaneme zásadní sdělení, že nový president je racionální muž a potřebuje důkazy a taky, že už nemůžeme lidi mučit, takže let`s go Brandon. Holčina se ale nevzdává a drtí své kolegy i nadřízené, kteří místo aby si z ní dělali srandu ála  "tak už jí konečně někdo opíchejte aby byl klid!", tak jí pěkně poslouchají protože ona má krom hysterických záchvatů ještě hysterickou intuicii. Ta jí pak zázrakem, který je předveden formou vodopádového vokálního zvracení imituícího racionální dedukci, dovede až k Usámovi do ložnice. Tam na něho vlítne komando těch nejelitnějších US bijců, kteří jako předbrífing hází kovadlinky. Ještě že mají na celou akci asi 48hodin namístě a tak pěkně jako kočičky pomaličku našlapují a za nezvuku vybuchujících bombiček hezky opatrně a pomalu postupují vpřed, aby si celé akce s vrtulníky nikdo nevšiml a nemohl nijak reagovat. Pak sejmou nějakýho strejdu a toho vyfotí, naloží do pytle. Holčina ho identifikuje jako Usámu, protože je to její býválý učitel ze střední, který ji učil arabsky, pašto a urdu. Možná jí učil i něco jiného a to právě v ní vyvolalo psychologický blok. Pláč na konci implikuje, že byl blok rozpušťen a může konečně normálně žít jako žena. Ano nebude potřebovat hromadu xanaxu ani prozacu, ztráta smyslu života se nekoná. Takže Happy end. Upřímně po shlédnutí tohoto filmu přestávám věřit, že toho pána opravdu našli a dostali, neboť film je opatřen přídomkem dle skutečných událostí. ()

srazer

Tak ako už POMO spomenul vo svojej recenzii, dve hodiny (v ktorých len pozeráš a čakáš, kedy sa konečne niečo stane) čakať na záverečnú scénu, ktorá ako jediná z celého filmu stojí zato... to fakt nie. To neni ani na tri hviezdy. Pritom by stačilo vniesť trochu akcie a napätia do zbytku filmu, a hneď by to bolo minimálne na 4hviezdy... ale takto, fakt nie ()

TSm

Kdo má rád akci hned od první minuty asi bude zklamán. Ale je to super dokoukat. Jess udržuje film v chodu. Léta páně 2001 jsem byl na vojně a pamatuji na ty manévry. Dobrý film 70% ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu