30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

Fash

Skutečně peckový film z válečnýho prostředí, ve kterým nemá hlavní úlohu nařachaná parta kluků s puškama, nýbrž výborná Jessica Chastain. ()

klobasa

Chladná rekonstrukce událostí honu na největšího strašáka USA a to USB.Pomalé tempo rámují neustálé výslechy a nakouknem i pod pokličku zajímavých výslechových praktik.Děj sleduje buldočí snažení zrzavé agentky, která se asi zbláznila, jinak si její snahu opravdu nedovedu vysvětlit,ale budiž.I takoví vorkoholici jsou mezi nami.Film končí zásahem a zastřelením USB.Zastřelením matek dětí v úkrytu USB ve mě opět vyvstala otázka, jestli toho másla nakonec na hlavě nemá USA víc, nez nějaký USB.Ale to patří určitě někam jinam. ()

radimhasalik

Je to dlouhé, ale asi to tak opravdu vypadalo. Na konci zřejmě nedodrželi skutečný sled událostí. Z toho co jsem četl, tak vojáci rozhodně nevolali na Usámu bin Ládina. Prý vtrhli do horní místnosti, kde byl hledaný terorista a když učinil nebezpečný pohyb, hned to schytal. Hodně se mi líbily i takové detaily, kdy vojáci skládají CD/DVD a nalezené počítače podle místa nálezu. Škoda, že USA nezveřejnily záznam zásahu, abychom to mohli porovnat (klidně s cenzurou). Třeba se za pár let naši vnuci dočkají. Celkově film hodnotím kladně plným počtem bodů. ()

pornohavo

Na začiatku trochu zmätok, možno preto že nie som žiadnym odborníkom na Al_kaidu. Potom trochu pomalý rozbeh, ale v druhej polovici celkom slušný beh. Je to tak reálne, živé a uveriteľné! Detailne spracovaná práca CIA a ich spolupracovníkov. Po 24 hodinách sa mi to celé rozležalo v hlave a myslím že môže byť :) 75% ()

Saigon

No vlastne to bolo až moc dlhé a nudné. Začalo to mať gule až keď Barack konečne zavolal a dovolil chlapcom ísť na výlet. A tá scéna s Area 51, to akože really?? Chcel som dať nulu, ale zachránili to 2 veci: dobre spracovaná scéna s útokom a do toho dobre namixovaný Desplat. ()

Martineq15

Zbytečně roztahaný děj, chvílemi i přes danné téma unavné a uspávající, nicméně jsem se nemohl dočkat očekávané poslední půlhodinky, na kterou mě všichni upozorňovali, že bude právě ta nejlepší z celého filmu. Opak se stal skutečností. Vyvrcholení, kde elitní jednotka má vtrhnout do domu Usámy, mi přišla jako z grotesky. Absolutní nekoordinovanost celé jednotky, nikdo pořádně nevěděl co dělat, tohle měla být akce X, v tom filmu měla přijít gradace, a nemělo to být zlehčováno. A úplný konec pro mě přišel ve chvíli, kdy se vojáci schovali jeden za druhého, a pokřikují Usámo,Usámo, tak to jsem málem vyprskl smíchy. Profesionálnější akci by předvědli kluci s paintballkama, který se prohání po statku. Čišil z toho na mě amaterismus. Možná nikdo semnou nebude souhlasit, ale toť můj názor. ()

winstonsmith

Je zajímavé, že někteří si film vykládají jako oslavu dopadení UBL, přičemž se dozajista o žádnou oslavu nejedná. Ukazuje se nám špína a hnus, která doprovází práci tajných služeb, nijak si ovšem tato špína nezadá s odpornými metodami teroristů. Takže jako lidstvo jsme to od dob starověkého vraždění v podstatě nedotáhli nijak daleko. Film není akční střílečka, takže mnoho lidí zklame, ovšem pokud jej srovnám s nedávno viděným Argem, tak je minimálně o třídu lepší - myšlenkou i hereckými výkony - myslím Jessicu, která opravdu Bena deklasuje. ()

Pacalis

Film mě nadchl (stejně jako už předtím Hurt Locker), i když nemám válečné filmy obecně v lásce. Úplný začátek je až děsivý - černé plátno a hlasy obětí z 9/11 (možná to bylo umocněno, že jsme byli v kině sami dva). Potom hlavně v druhé polovině film nabírá na obrátkách a samotná akce je natočená perfektně. ()

pet4

Není co řešit. Výborně natočený film. Dostalo mě téma i zpracování. Dobře vyvážené napětí, akce i psychologie postav, žádný účelový patos ani hraní na city, o to víc prostoru k vlastnímu vnímání děje. Dvě a půl hodiny uteklo překvapivě rychle. Film nemá hluchá místa ani zbytečné scény. Myslím, že víc podobných snímků by neuškodilo. ()

LooLaa

Nastavená laťka svobody projevu v USA evidentně americké kinematografii poslední dobou velice svědčí! Zero Dark Thirty to i přes svých úctyhodných 157 minut potvrzuje. Nenudí nás,.. netahá nás za nos. Jde přímočaře oklikou až k závěru. Za mě "pecka". ()

RonnieR

Smutný paradox: Film o hľadaní a zabití naj teroristu UBL som nevedomky sledoval v deň ďalšíchteroristických útokov na Boston! 79%.P.S. Myslíte si, že sa to stalo presne takto? ()

Karel.Racek

Velký ?. Pvní ho´dka a půl je o hledání důkazu, vyslýchání svědků.(zajímavé) Ale ten konec jak najdou Usámu je totální nuda. Chvílema mě připadlo jak kdyby tam vojáci byly na výletě. ()

thoreau odpad!

Bylo to opravdu strašné. Klišovité postavy, dodatečně dovysvělované scény, přihlouplé dialogy, těžce sledovatelný a nespojitý rytmus, některé scény nedotažené, jiné přebujelé. Naprosté nelogičnosti (agenti se vydávají do objektu, u kterého analytici na satelitních záběrech ani nerozeznají, kdo je žena a kdo muž, ale to jim pak nebrání znát jejich jména a rodinné poměry, přestože v čase čekání na misi jenom soutěžili v metání podkov). A to jsem ponechal stranou ideologii snímku Leni Riefenstahlové americké zahraniční politiky. Taková Žena za pultem USA 21. století. ()

JARDAHONDA

Oscarová režisérka Kathryn Bigelow nahlíží za oponu americké vlády proti terorismu a poodkrývá detaily honu na Usama bin Ládina a jeho dopadení. Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou ambasádu v Pákistánu. Byt´relativní zelenáč, brzy pochopí pravidla hry, do kterých patří mučení lidí, kteří by mohli poskytnout vodítko k dopadení nejhledanějšího teroristy. . . 85% ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu