30 minut po půlnoci

• USA Zero Dark Thirty (více)

Děj snímku vychází ze skutečných událostí a v průběhu deseti let sleduje vyšetřování, které vedlo k vystopování Usámy bin Ládina (1957 – 2011). Ten se stal po teroristických útocích z 11. září 2001 jedním z nejhledanějších lidí na světě a navzdory vypsané odměně nebylo známé místo jeho pobytu a předpokládalo se, že by se mohl skrývat v afghánských či pákistánských horách. Celých deset let po jeho stopě pátral elitní tým vojenských a speciálních agentů, kteří pracovali v utajení po celém světě. Hlavní protagonistku napínavého snímku představuje agentka CIA Maya (Jessica Chastainová), která krok za krokem rozplétá komplikovanou síť teroristických buněk a během brutálních výslechů narazí na jméno Abu Ahmed, které zmínili agentům CIA vězni při výsleších v tajných věznicích. Abu Ahmed by se mohl stát klíčem k celému vyšetřování a dovést agentku k samotnému vůdci islamistické teroristické organizace. Situaci však komplikují další teroristické útoky, vzrůstající nebezpečí v Pákistánu a stále větší nedůvěra politiků. Maya je však odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce a nejnebezpečnějšího muže světa dostat za každou cenu. (Česká televize)

ciapok

je tu odvedeny poctivy kus roboty, to je jasne. Má to aj kvalitný šat. Voľba Jessiky Chastain (aj ked ju mam velmi v oblube) nebol dobry napad. Kathryn zrejme tiez chcela mat svoju Clarice Sterlingovu, ale to, ze Jessike vlozila do ust par nadavok, jej to bohuzial nezarucilo. Celkova uveritolnost filmu nebola pre mna velmi vysoka a kedze som nebol v jednotke rychleho nasadenia ani v minulom zivote, netrufam sa vyjadrovat k presnosti prevedenia zasahu, no chlapi tam narobili rámusu, este im tam rachol vrtulnik (neviem k comu im boli "neviditelne" ked si potom dvere otvarali trhavinou) a napriek tomu ich tam cakali pekne nachystani na odstrel vsetci mudžahídi, vrátane 10 rokov nepolapitelneho UBL ka :) ()

doMchek

Kvázi reportáž o pseudo realite s výrazným podtónom heroizovania a slávenia okupantov, mučiteľov a vrahov a hlbokom stave omámenia poskokov, prisluhovačov a náhodilcov tohto nazerania. Dobré ako negatívna reklama "západu" na čele s ss, ináč asi len zavináč. ()

Ganka

A vážně by to nešlo udělat kratší? Asi ne, za dlouhý film je nejspíš víc peněz. A možná se i tahle vražedná stopáž podepsala na výsledném uměleckém dojmu "nula nula prdlačky". Celé napětí filmu stojí na emocích hezké zrzky, která bohužel neumí moc hrát. Co dodat. Už jsem viděla lepší filmy o nahánění teroristů. ()

Kristyna.Mic

Pro mě celkově silnej zážitek.Terorismus a to co vyznávají v tomto filmu úlet ... Nic méně Jessica opět úžasná tato vycházející hvězda to zahrála na bomby.Neoblomná pár let pátrající vyšetřovatelka , která si jde za svým.Tohle téma +plus výkon herců , hezká podívaná ()

PowPow

První hodina se točí kolem šňůry výslechů, jejichž výsledkem je jedno jméno, což by se dalo zkrátit tak do deseti minut. A zbytek je bohužel podobně jalový. Místo toho mohl například zobrazit víc o osobním životě hlavní hrdinky a tím dokreslit portrét ženské, která jde fanaticky deset let hlavou proti zdi. Mohli jsme se dozvědět víc o dalších postavách. Mohli jsme zjistit něco o organizaci a způsobu práce Al-Kájdy nebo o osobě Bin Ládina, která je přes svou zvrhlost fascinující. Mohli jsme nahlédnout hlouběji do kuchyně tajných služeb. Cokoli. Sice silně oceňuji, že je to bez tupého amerického patosu a přikrášlování, ale to je také jediné a poslední pozitivum. Existuje asi tisíc variant, jak by ty dvě hodiny před závěrečných zásahem šly vyplnit desetinásobně zajímavěji a obsahově hodnotněji a přitom si zachovat solidnost. ()

Filip83

První polovina filmu nic moc, ale od druhé poloviny již lepší. Nicméně stopáž 157 minuti zbytečně dlouhé... A herecký výkon hlavní hrdinky nic moc... ()

Nag0

Táto po väčšine dialógová bomba tikala teda prekliate dlho. Film o durnom hone na nepriateľa toho najdemokratickejšieho, najpatriotickejšieho a najmilitantnejšieho štátu tejto planéty, sa skutočne odohrával pod niekedy pozornosť značne otupujúcou verbálnou ťarchou. Ako verný fanúšik západnej ideológie a imperializmu, som si po asi štyridsiatich minútach musel dať prestávku, ktorá sa tiahla niekoľko dní, pričom som sa spamätával z určite fiktívne vyobrazeného zaobchádzania so zajatcami v rukách kancelárskych krýs a ryšavcov. Po regenerácií som sa opäť namotivoval k dopozeraniu tejto stredovýchodnej eskapády, keďže som niekde počul, že konečné zúčtovanie je celkom "cool". Ako minutáž plynula, pociťoval som určitú blízkosť tohto spomínaného finále, už to predsa pozerám tak vyčerpávajúco dlho, žiaľ po rýchlom pohľade na priebežný čas filmu to finále bolo ešte viac ako hodinu v budúcnosti. Skutočne ťažko povedať, o čo naozaj šlo v prvej hodine a pol tohto rečníckeho ultramaratónu. Iste, vo svete sa dejú útoky, no sú medzi nimi roky a naši pilní investigátori na nič neprichádzajú ako to v jednej scéne zhrnul pán Strong, dokonca sa im ani nedarí získať si sympatie diváka. Aby som to zhrnul, ako príbehovo len sporadicky zainteresovaný, som sa konečne dočkal hrdinských činov v podaní od hlavy po päty zamaskováčovaných, nočným videním a laserovým zameriavaním obvešaných vysoko elitných, mužných a pragmatických žoldnierov, ktorí si bez veľkých ťažkostí poradili s pádom helikoptéry, strieľania do zastrelených, či rozoberania počítačových zostáv a to všetko bez zbytočných rečí. 2* za kvázi realizmus o ktorý sa film pokúšal a v istých momentoch aj uspel, ale to túto filmovú detonáciu teda určite nezachránil. ()

Lalaith22

Dobré, ale zbytečně dlouhé. Chápu, že se snažili dát maximum informací a co nejlepší kontext, ale kdyby byl film o hodinu kratší, byl by stravitelnější. ()

1svaty

Velké zklamání. Myslel jsem, resp. doufal v kvalitní špionážní film. Je to však obyčejná agitka. Kvalitní, s jakými začali komunisté. Fuj. ()

andy60

Hlavní hrdinka (J. Chastain) by měla být postava, která vám přiroste k srdci, kterou si prostě oblíbíte. U mě to bylo ale naopak. Působila na mě nesympaticky a sledovat někoho takového bezmála tři hodiny, to už vyžaduje pořádnou porci sebezapření. Když k tomu přičtu spoustu hluchých míst, kdy jsem se skutečně nudil, nevychází mně z toho film, který by si zasloužil pochvalu. ()

mdf

Dvě hodiny neskutečného žvanění pak 20 minut akce a konec. Určitě to znova nepotřebuji vidět. ()

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

Tom Hanks, Will Smith a kupa kriminálníků

01.07.2015

Ansámblové drama Triple Frontier už je ve vývoji přes pět let. Dlouho to vypadalo, že se ho ujme oscarová Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude), ta ale dala přednost 30 minutám po půlnoci. Projekt tak… (více)

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu