Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant (Michael Fassbender), se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera (Javier Bardem) přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On i Reiner ale brzy zjistí, že dohoda, kterou uzavřeli, jim nepřináší jen vidinu pohádkových zisků, ale zároveň je přivádí do víru událostí, jež pro ně mohou mít fatální následky. I když má Konzultant několik šancí hrozící katastrofě čelit, jeho arogance a touha po rychle vydělaných penězích mu nedovolují tyto možnosti využít. Když si posléze uvědomí, že přestal mít situaci pod kontrolou a z hráče se proměnil ve figurku ve hře, je už pozdě. Smrtící lavina nabírá na rychlosti a stahuje s sebou nejen jeho, ale i Reinera, dalšího zprostředkovatele obchodu Westraye (Brad Pitt) nebo Konzultantovu krásnou snoubenku (Penelope Cruz). Zdá se, že jediným člověkem, který v téhle absolutní krizi dokázal zachovat chladnou hlavu je Reinerova přítelkyně Malkina (Cameron Diaz). Kdo z nich se dožije šťastného konce? (Cinemart)

Ben Nevis

Do sebe zahleděná a samoúčelná ptákovina, kterou si může dovolit natočit někdo, kdo už netočí pro peníze. Proč se hlavní hrdina jmenuje Konzultant, když neumí poradit ani sobě? Kombinace (úchylného) sexu a násilí by měla fungovat na mužskou populaci, ale dle hodnocení nefunguje. Celé to působí jako reklama na rozbrušovačku, kde má modelka vystrčený zadeček. Pokud zrovna nepotřebujete rozbrušovačku, nepoběžíte si ji koupit kvůli pnutí v rozkroku. ()

Walmy

Hned po shlédnutí mi hlavou probleskl kardinál Richelieu, který pravil: "Zrada je jen otázkou peněz." anebo také "Za vším hledej ženu." Mafiána vždycky zlikviduje jeho stará, ať už chtěně nebo nechtěně. Problém Ridleyho snímku spočívá v tom, že mi to na Cameron nějak nepasovalo. Je to kočka, o tom žádná, scéna se žlutým Ferrari má potenciál být legendárně motivační, ale tam to patrně končí. Fassbrabanbender pouze přicmrndává á la Christian Bale z dob před The Fighterem, aby nám spousta neznámých postav z neznámých důvodů musela posouvat děj. Bardem je buďto sakra skvělej anebo skvěle kecá krávoviny a Brad Pitt do toho řeže, kudy to jde. Připočteme-li úžasnou kameru a brilantní zvuk, právě táťka Brad a jeho Westray jsou tím nejlepším, co nám film může nabídnout. Ve skutečnosti mi "složitost" příběhu velmi imponovala, tajemná či nevysvětlená místa snímku mě donutila zapojit fantazii a ta přemíra prapodivné a nejasné krutosti mi tam skoro pasovala, až na tu Cameron, jak řikám... ()

S.Robie

Trailer na Konzultanta jsem viděl asi před měsícem v kině a neskutečně mě nadchl, tudíž jsem se nemohl dočkat chvíle, kdy budu mít možnost tento snímek shlédnout v kině celý… Nicméně jsem byl neskutečně zklamaný… Děj byl protkaný neskutečně protáhlými a klidnými scénami, kde se tlachalo o ničem, charaktery postav byly zcela nedokreslené - hlavní hrdiny jsem ani nepoznal, vše působilo jen strojeně, nastrčeně. Nakonec několik scén(jak si to dělá Cameron Diaz o auto), který do příběhu naprosto nezapadaly a nepochopil jsem, co jimi chtěl režisér říci a tak negativní konec, že jsem z kina odcházel naštvanej jak sopka… Jestli režisér chtěl, aby divák odcházel z kina s depkou a naprosto zdrcenej, povedlo se… Tento snímek už nikdy více... ()

Hartigan

Diaz má zlatý zuby, Pitt je za kovboje, Bardem má vlasy jak z 80. let a vybělené zuby, a Cruz odehrála takový svůj průměr, ovšem s přibývajícím věkem je čím dál víc hezčí, že už to vlastně ani víc nejde. Ale co ten Fassbender zase? Jako tříkrát brečel a z toho dvakrát u filozofie, to prostě podělal. Stejně mě však tato Scottova morbidní roštovačka nadmíru oslovila. Scény s tygry a Pitt s obojkem byly v rámci žánrovky na jedničku s hvězdičkou. ()

KOOHA

Z kina jsem odcházel rozpačitej, ale nepřestal jsem na to myslet. Říkal jsem, tenhle film musí uzrát. A taky se stalo. Po druhém a třetím shlédnutí jsem konečně prozřel. Je to pecka film s pecka obsazením a je škoda, že se lidem nelíbil a jak rychle přišel, tak se taky tak rychle vytratil. Myslím, že ho doba ještě posléze rehabilituje. Určitě stojí za vidění. ()

Yancl

Nesmyslný až nevysvětlitelný přehmat mistra R. Scotta .. jinak si to neumím vysvětlit. Jeho filmy mají šmrnc, napjatou atmosféru a minimálně zajímavou zápletku. "Konzultant" nemá ani jedno .. ba naopak, dokáže místy nepříjemně nudit. Na první pohled vypadá film velmi přitažlivě, slavná herecká jména v hlavních rolích, na režisérské židli pan Scott a příběh zamotaný s drogovým kartelem. Jenomže pod pokličkou každý jednoduše rozlouskne néé-až tak sympaticky vypadající snímek. Příběh zamotaný jak námořní uzel, nic nedává pořádně smysl, akce žádná a atmosféra statická .. tohle nedělá dobrý film, také tak "Konzultant" dopadl. [43%] ()

Vencik89

Hovadina na n-tou. Tady nekdo zapomnel na ingredienci jmenem pribeh a zapletka nebo minimalne posunul oboje na druhou kolej. Vysledek je velka kupa exkrementu hozenych do mixeru,z cehoz je nasledne uplacana pekna siska a vse je prohlaseno za hovezi wellington. Naprosto zbytecna zhovadilost ()

Petyas odpad!

Takových skvělých herců na place se plácá po krk ve sračkách, až to nikdo nepřežil. Snad se někdy najde někdo, kdo pochopil scénář a role tohohle filmu a vysvětlí mi to. Protože větší sračku snad svět neviděl. Tak dlouhé, nudné a nesmyslné dialogy, nenavazující scény, nesmyslné postavy, ... No fuj. Riddleyho mám rád, ale tady tuhle věc musel režírovat hodně sjetej. ()

Kingjiri

Michael Fassbender, Brad Pitt, Javier Bardem, Penélope Cruz a Cameron Diaz pod režijnim vedenim Ridleyho Scotta natočili neskutečnou hovadinu. Fassbender tentokrát podal absolutně nezajímavej výkon, takže zaplať pán Bůh aspoň za charismatickýho Bardema. I když k tomu přidám ještě šukačku s autem, slušnou filmařinu a efektní smrt mechanickou smyčkou kolem krku, můžu s čistym svědomim dát maximálně dvě hvězdy. ()

bararich8

Největší zklamání loňské filmové produkce. Slibná zápletka, hvězdné obsazení, ale výsledkem je příšerně nudný patos, kde jediné herectví předvádí Diaz, tedy pěknou mrchu. Ostatní postavy jsou nepříjemné, nesympatické a nejraději bych jim dal přes držku. Celé to pak ještě dokonale zabíjí "příběh", 90% času se pouze tlachá a ty rádoby chytré, moudré a hluboké myšlenky jsou snad výplodem idiota. Divákovi je stejně hodně utajeno, mluví se v hádankách a neurčitě, není se tak moc čeho chytnout, na plátně se tak něco odehrává, ale vy dlouhou dobu nevíte co. Jsou tam světlé chvilky jako poprava motorkáře apod., ale je jich žalostně málo. Už jenom to dokoukat do konce, stálo hodně úsilí, jednoduše sračka, 1* ()

darkreider

Dialógy sú učinené perly, dúfam, že to dávalo zmysel aspoň McCarthymu. Dej na jeden nádych natiahnuť na 138 minút pomocou výblitkov o ukájaní a filozofovaním nad rámec účinkov silného halucinogénu, to je zase raz kumšt. Dve hlavy dole, Cameron na kapaote a jeden putovný hovnocuc, viac vedieť netreba, nič iné sa nestane. ()

Ondr@932

Docela neobvyklý styl filmu od Rydleyho Scotta, ale rozhodně docela stylový a chvílemi i drsný. K tomu dobré herecké obsazení. 60% ()

Torgal

Už úvodná scéna naznačila, že toto bude filozofujúci blábol v ktorom senilný McCarthy bude onanovať na (podľa neho) hlbokomyselných monológoch. Na dej filmu by stačila nanajvýš pol hodina, zvyšok času je zavalený týmito nehorázne nudnými a nezaujímavými kecami, ktoré s príbehom nemajú nič spoločné. Vydržal som to len preto, že som čakal na scénu kde Cameron Diaz znásilní čelné sklo Ferrari. Nestála za to. Nakoniec som to z vypätím síl dopozeral, lebo v druhej polovici sa film aspoň trochu zlepšil vďaka tomu, že zopár ľudí zomrelo (viac či menej) bizarným spôsobom. Každopádne už viem, že keď Ďuro Červenák napíše o niečom, že to ide "tvrdo proti diváckym očakávaniam" mám očakávať nudnú sračku, rovnako ako u Killing Them Softly (mimochodom ten film vo mne zanechal veľmi podobné dojmy ako toto dielo). Ridley a všetky účinkujúce hviezdy sa museli zblázniť, že podpísali účinkovanie v tejto žumpe. 2-/10 ()

phoenixer

Nevím, jestli je to sexy nebo nechutný. Každopádně u dost scén jsem se ksichtil poměrně dosti kysele. Díky začátku jsem skoro uměl nudou. Kdybych viděl film, až od půlky, v podstatě o nic zásadního bych nepřišel a filmovej zážitek bych měl stejnej. Po dlouhém zvažovaní nakonec dám průměr, jelikož Diaz tu záhrala sakra dobrou sviň! ()

rainman93

Luxusní záležitost! Jeden z mála filmů, kde vám na konci nezbude jediná kladná postava. Velmi dobře zvládnutá práce scénaristy, režiséra, kameramana, výpravy a v neposlední řadě všech herců. Proč ne 5 hvězd? Trošku mi nesedla délka filmu nebo spíš práce střihače. ()

Whitebeard

Jo jo, kšeft s drogama je sakra nebezpečnej kšeft. Svý o tom ví Michael Fassbender. Být chamtivej se nevyplácí, máte dobrou práci, právničina sice vydělává, ale ne tolik, kolik byste si představovali a tak hledáte nějakej hodně výdělečnej vedlejšák. A občas se to nepovede, někdy i krutě. Celkem nudně o tom vypráví i film Konzultant, spousta zajímavých herců v naprosto průměrném až podprůměrném filmu. Skoro bych řekl, že film se veze právě na jejich výkonu, hrát tam "no name" herci, asi by o to nikdo ani nezavadil. Zejména Michael Fassbender v první půlce filmu skvěle hraje frajírka, co si myslí, že mu vše projde a svět mu právě leží u nohou, zatímco v poslední půlhodince s nim slušně zametá a ukazuje mu odvrácenou tvář. Ponaučení? Nebuďte chamtiví :) 2* ()

Hpatrik

Tvůrci příběh vyprávějí dost netradičním způsobem, v podstatě ho jen naznačují skrz dialogy a činy, ve kterých je někdy těžké najít nějaký smysl, natož nějaký cíl či pointu. Herci jsou výborní, ale není tu prostor si je užít. ()

AloeB

Ten pocit, když skvělé herecké výkony Cruz, Bardema a Pitta jsou potopeny zmateným scénářem a příšerným střihem, tudíž výsledné dílo je jen podivnou změtí půvabných krvavých scének, extravagantních keců o sexu a podivného filosofování (samozřejmě nedávajícího sebemenší smysl). Zajímavá gangsterská zápletka se v tom všem ztratila a nám pak zůstanou oči jen pro párek gepardů. Přes to všechno si film zapíšu jako první film kde jsem viděl soulož s autem a kde se mi líbil herecký výkon Michaela Fassbendera. Netřeba říkat, že to druhé mě překvapilo víc. ()

ISAJ

Ridley takto nevalil od Body of lies a u mňa prakticky niet slabín. Perfektná réžia, zručná akcia, skvelí herci (porovnávať Diaz a Sandru z Gravity je nedôstojné), Cormacov scenár vynaliezavo chytrí a výborne pracujúci s postavami (dobre možno by nezaškodilo ubrať trochu z tých sexistickích rečí), hudba energicky dobre načasovaná no a dôjde aj na filozofiu s nejakými tými emóciami. K tomu to má ešte najpamätnejšiu sex scénu histórie filmu (a to tieto časti ani moc nemusím), perfektne štýlovú naháňačku a suverénne jednu z najdesivejších smrtí za dosť dlhú dobu. Toto všetko v svižnom snímku ktorý ako jeden z mála vyobrazuje tak vierohodne niektoré reality dnešného sveta. Zhliadnuté 2x v kine. 9/10 ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

12.05.2016

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (více)