Malinda12

Na tento film se objevují velmi protipolná hodnocení. Já osobně jsem šla do kina s obavami, co to bude zač, ale celé kino se smálo. Je to komedie, taková letní, oddechová, rozhodně ne žádný film s přidanou hodnotou. Přesto splní svůj účel, kterým je, aby se lidé pobavili a zapomenuli na starosti. Režisér Troška se nezapře a rukopis Babovřesků místy "opisuje" z trilogie Slunce Seno. ... ()

GRl3V

Přestože jsem film ještě neviděl, (proto také nehodnotím) podle traileru usuzuju, že tohle fákt nebude pro mě. Ač mám jednoduchý filmy docela rád tak jestli to v traileru byly ty nejlepší scény tak ani nechci vidět zbytek. ()

myllis

Film se libil, nechapu nektere kritiky.. Sice jsem obcas nechapal co filmem chtel troska rici, ale jinak jsem se pobavil. Nemohu dat 5* , ale 4 si urcite zaslouzi. ()

D3NJI

Velmi povedená komedie plná vtípků a srandy. Předčasný konec mě dostal :D .Už se těším na dvojku. ()

majorzeman13

140 tisíc diváků to snad nemyslíte vážně???? Koukám ,že Českému diváku stačí opravdu málo k tomu ,aby se bavil v kině co?? 133. minut je přepálená stopáž na tuto komedii.Vskutku mazec holt no!!!!!!!!!!!!!! Co se dá dělat holt no - nic.Nehorázně moc to dokoukat do konce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Příběh je´= nulový,banální,primitivní vcelku pár několik dobrých vtipů,hlášek je sice ve filmu, herecké výkony= ani náhodou - spíše postavičky k pousmání................Pár,několik dobrých vtipů,gagů,scén celý film nezachrání ani omylem!!!!!!!! ()

kacenkin

Pět ... pět jako protest proti pseudoznalcům, kteří valí odpad na základě traileru jako svůj super znalecký postoj proti Troškovi. A úplně uchcávám smíchi, když si představím, jak odpadáři kouknou na tržby :)))))))))) Jinak objektivně vzato, nenáročná komedie, nenáročná zábava, dívat se na to dá a docela jsem se i pobavil. Jo a všech superynteligentů s odpadem bych se rád zeptal, co jako čekali, když Troška natočil oddechovou letní komedii? ()

matespal

jestli vtom hledáte propracované postavy plno psychologie jste volové vy!!!!tento film je oddychovka a hlavně prdel,královsky sem se bavil ()

neo101 odpad!

vypadá to příšerně podle traileru. Obávám se, že půjde o šílenou slátaninu poslepovanou z ještě ucházejícího Slunce sena a novodobých "komediích" typu Jak se krotí krokodýli, Taková normální rodinka apod s herci neherci. Kameňák 1-3 bude proti tomu veledílo. zatím nehodnotím, nebylo by to fér. Troška se hodně vymyká svým pojetím od všech možných standardů. V pohádkách se nedrží šťastného konce svatbou a ....žili šťastně až do smrti, nýbrž se pokouší vizualizovat, jak šťastně žili, tj s děckama, s nevěrama apod... Jeho Jasněnka přitom byla fantastická a Bota jménem Melichar měla také atributy kvalitního filmu. Je to tim scénářem, nebo herci? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- tak viděno dnes a je to horší než jsem čekal a to i přes tu nepřátelskou vlnu odpůrců Trošky. Totálně nevtipná amaterská krávovina, kdy je i kameňák lepším filmem. Slunce seno je pak oscarový snímek. Proč každý dialog a vlastně cokoli co je vypuštěno z úst zní tak strašně uměle amatérsky? Vždyť ve Slunce seno to nebylo!! Tam hráli herci a babky se chovaly jako babky a nemusely nic hrát. Tady to ale nefunguje. Herci nehrajou a babky se hrát snaží a to je pak průser. Celý film jsem se nezasmál a to je u komedie dost špatný. Pousmál jsem se snad nad jedinou scénou a to v očekávání, kdy Kikinčuka přeblafne zrzavá spolužačka jeho dcery. Tento film je opravdu špatný a to nejsem ani odpůrce Trošky ani jeho filmů, snažim se být objektivní, ale nemám za co tu hvězdu dát a když ji dám, budu musetpovýšit kameňáky na 4-5hvězdičková díla. Proč tam byla Bílá? Jaký měla její postava smysl? Proč Kikinčuk nehraje jako v přeboru? Proč farář nehraje jako v přeboru nebo bobulích? A to jméno má být jako něco třeskutě vtipného? Vždyť dneska už se něčemu takovému nezasměje ani dítě ve škole a variace na voprcálky je už total trapná. Proč zrychlené záběry sbíhajících se babek? Proč babky mění hlasy? Jedna schválně skřehotá, další mluví jako by měla rýmu... to neni vtipný, je to zbytečný. Proč umírající bába řekne ty vole a je po mě?? těch otázek by bylo víc, přibývaly s každou minutou filmu, ale co, už do toho nebudu rejpat a jednou pro vždy vyhodim tento filmařský skvost ze své hlavy. dokonce si nemyslim, že by to měla být jen otázka vkusu, protože ten mám dosti rozsáhlý, co se filmové tvorby týče a dokáží mě pobavit i hovadiny. K tomu šílený product placement - který v českých podmínkách bolí v každém filmu poslední doby. Metro, impuls,medovník ... to už mi míň vadily orbitky v Probudim se včera. ()

Telchar odpad!

Říkal jsem si, že to nemůže být tak hrozný, jak se tvrdí. K tomu ještě to pozdvižení kolem filmu... Tak jsem se na něj vydal. Dojem - vážně doufám, že plný sály byly jen kvůli tomu, že se lidi šli podívat, zda je to fakt takovej děs. A on opravdu je. A jestli jsou Češi fakt tak primitivní národ, že film tohoto kalibru obhajuje s tím, že jde o humor, který je srozumitelný obyčejnému jedinci, tak jsem neobyčejný a vážně jsem za to rád. Tohle není film, na který by měl být kdokoliv hrdý. Možná tak mistr Troška - trefil se do chutí těmto obyčejným jedincům a o to mu šlo. Pevně doufám, že kdyby točil film pro neobyčejné jedince, taky by to zvládl. Takže kvalitu filmu nedávám za vinu jemu, ale divákům, kteří si takový odpad vyžadují a chodí na něj. A ještě tvrdí, jak jsou ti, kterým se nelíbí, mimo, nafoukaní etc... Nemám nic proti jednoduché zábavě, ale i ta může být inteligentní a ne takto ********píp*******.... ()

mira99

Ještě jsem "to" neviděl, a tak nebudu hodnotit, posílám manželku jako předvoj do kina a pak se rozhodnu sám. Jen bych chtěl zatím na adresu všech, kterří nešetří ve svých sentimentálně vulgárních výlevech hromadami exkrementů (pro Vás hoven, sraček apod.) a vědry zvratků, že pokud za více než 30 let kariéry nepochopili, že Troška není Nikita Michalkov, ať raději nehodnotí. ()

JohnnyV

Víte, co nepochopím? Proč taková boží hovádka, co nemají rádi Trošku a ví, co točí za filmy, na ty jeho filmy chodí??? Aby to tady potom mohli zaplevelit smrdutým odpadem? Proč na to kurva chodíte?? Jste ubožáci, co se můžou srovnat leda tak s Verbalem. Pro LentilleLily a swisse: první je blbka, druhý je debil ()

Helenk_a

Nevím proč se tady všichni tak rozčilují. Pan Troška točí filmy pro lidi a ne pro filmový kritiky! Kdyby se to obyčejným lidem nelíbilo aby si pak Troška nebyl tak úspěšný režisér! Jeho filmy jsou jednoduché založené na lidovém vtipu a za sebe musím říct že jsem se zasmála! ()

bratr_jezek

Tak komedie slibující návrat do úspěšných komedií typu Slunce, seno... uvízla někde na půl cesty. Legendární trilogie totiž byla postavená na hereckých výkonech (kde mnohdy neherci zastínili herce) a v úsměvném náhledu na vesnici se mísila kritika se spoustou dnes již legendárních hlášek. Režisér mnohé oživuje - jihočeská vesnice, kde malebně každé ráno zakokrhá kohout, kde jsou všudypřítomné drbny, přijíždí nová neokoukaná tvář, která vyvolá rozruch, ve vesnici straší, vedení vesnice je neschopné a všehoschopné. Proč se tedy nedaří? Vše zmíněné jsme už viděli v prvním filmu hoštické trilogie, ale lépe. Někteří herci a herečky strašně přehrávají. Některé scény jsou naprosto zbytečné (Lucka Bílá nebo jeptiška - a přitom kde je v té vesnici klášter? Pokud tam je, tak proč nepozve do sboru jiné jeptišky?). Jiné scény se až kýčovitě opakují (dlouho se rozmazává jméno nového faráře či trable starosty s holubím trusem). Některé vtipy bohužel zavání Kameňákem. Film zachraňuje Lucka Vondráčková, jakmile se objeví na plátně, je se na co dívat, mezi ní a Dolanským to příjemně jiskří a scény jejich sbližování působí ve filmu uvěřitelněji než všechny ty drbny v čele se Synkovou, které nikdo neřekl, že už nehraje tetu Kateřinu ze Saturnina. Režisér mohl z filmu vytěžit víc (docela pěkně dokázal vylekat trojici filmových lumpů tak, že se u toho divák i bavil), mohl jít víc do hloubky při kritice starosty a jeho rodiny, odpustit si některé "flashbacky" (motiv svatby je vlastně jen představa, v jiné scéně Dolanský zapálí svíčku, vše vybouchne a jedou titulky, které se pak s hlasem rozhořčeného režiséra zase vrátí, protože tak to být nemělo - bohužel to nepůsobí vtipně, ale rušivě). Díky tomu všemu film nedosáhne víc než na dvě hvězdy (zmiňované duo Vondráčková - Dolanský). ()

Librst

Už dlouho jsem neviděl takhle Dobrý film. Nemám naprosto nic, co by jsem vytknul. Film je naprosto úžasný. ()

Santana80

Dobře,není to slunce,seno ale i tak jde o svižně ubýhající komedii.Určitě nelituji času stráveného v kině protože mě Babovřesky bavily.Je tam pár scén které si Troška mohl odpustit a taky množství reklamy ale na tři hvězdy určitě stačí. ()

chemar

Nemyslím si, že film Babovřesky je propadák. Už jen ta návštěvnost během prvního týdne o něčem vypovídá. Na Babovřesky jsem šel především z důvodu doporučení od jiných známých. Po shlédnutí mě film nezklamal, ba naopak mile překvapil. Humorných pasáží zde bylo mnoho. Já jsem se u toho dobře bavil. Mně se tento český styl humoru líbí a proto hodnotím takto. ()

zuzulend

Nevím,co všichni proti tomuto filmu máte. Kino bylo skoro plné,lidi se smáli a nikdo neodešel. Viděla jsem mnohem větší sračky. Neříkám,že tento film je nejlepší film století,ale na to,že to vzniklo tady u nás to ušlo. Kdyby Babovřesky vznikly například v Americe,asi bych nedala 3 hvězdy,protože se jim nabízí kvalitnější prostředky. Pravda,že kino bylo naplněno spíše starší generací a nepochybuji,že kdyby se na tuto stránku dostali, celkové hodnocení tohoto filmu by dopadlo jinak. Ale bohužel, na této stránce převažuje uživatelstvo generace fanoušků masových vražd,porna a Amerických filmů. Takže tento český film už prostě není IN. Kdyby byla trilogie Slunce seno natočena teď,tak by dopadla úplně stejně. Proč? Protože lidé se na to dívají jinak. Je to tradice,když se řekne česká filmografie,člověk si vzpomene na Slunce seno..chtě,nechtě. Tento film je sice trochu slabší,ale určitě ne natolik,aby jsem odešla z kina,jak tu mnozí píšou. Místy byl i vtipný. Takže si podle mě zaslouží 3 hvězdy (minimálně 2). ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015