Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř je věrný svému jménu a touží po dobrodružství a to hlavně tehdy, pokud se při něm dá i něco tak trochu zničit. Dalším je Bia, který se tak trochu potatil, díky čemuž všemu rozumí a všechno zná, co nezná, to si rychle nastuduje. Nejstarší z dětí je Karla, která si myslí, že už dospěla do věku, kdy se má pomalu vymanit zpod ochranných křídel rodičů a začít vyjadřovat svou osobnost – třeba pomocí hudby. Když Perla rozhodne, že se všichni musí naučit žít jako opravdoví ptáci, je už jen krůček k zásadnímu rozhodnutí – vyrazit na rodinný výlet do amazonské džungle. Blu si sice od svých přátel vyslechne spoustu důvodů, proč nemá nikam jezdit a jaká nebezpečí tam na ně čekají. Ale nakonec se zařídí podle tukana Rafaela a jeho rady, že šťastná manželka znamená šťastný život. A tak se ocitnou v amazonské džungli, kde se trochu nečekaně setkají se svými příbuznými a tím skončí i jejich přesvědčení, že jsou posledními modrými papoušky na světě. Blu se navíc v džungli necítí zrovna moc jistě. Jednak zde musí nečekaně čelit svému nejobávanějšímu protivníkovi – tchánovi – a zároveň se vyhnout ďábelským plánům na odplatu, kterou pro něj zosnoval padoušský a mstivý kakadu Nigel. (CinemArt)

Ajinka126

Tak tohle je snad špatný vtip... Chtěla bych vidět jedno dítě, které se u toho baví a dává pozor!! Už vidím ty děti na cukru, které se neustále hýbou v křesle, až nakonec skončí hlavou dolů s tím, že strop je docela zajímavý a potřebuje pořádný průzkum.. ()

liquido26

Slabší než jednička. Celá ta linka se snahou zavděčit se kmeni a taťkovi byla docela iritující. A taky výrazně chyběly zlodějský opice. ()

corpsy

Na vizuálnej stránke sa do puntíku nezmenilo nič. Ide o šťavnatý príspevok k formálne vydareným digianimákom. A čo nám ponúka scenár? Rozhodne je horší, aj oproti slabej jedničke. V mnohých prípadoch, by sa veľa motívov v skutočnom živote vyvinulo presne opačným smerom, ale je to rozprávka, tak verme tomu. Škoda detičiek. Tým sú vsúkané veci, ktoré zrejme nikdy v živote nedodržia, ale je to rozprávka tak verme tomu ( a som zvedavý, z koľkých malinkatých divákov, sa stanú štátom oficiálne zvolení ničitelia prírody ). ()

sidzej

Vidiet to v telke v 2D s orezom a reklamami, zazitok by bol polovicny. Dejovo sice klasicky sequel ktory toho pribehovo vela neponukne no velke platno a 3D tomuto animaku prospievaju priam neuveritelne. Iba v tejto kombinacii si naplno vychutnate skvele tanecne cisla s prepracovanou choreografiou, posobivu priestorovost, pestrofarebnost, vybornu animaciu a paradny slovensky dabing ktory aj v spievanych pasazach ma gule a dokaze strhnut. Takze u mna spokojnost ale hodnotenie plati len pokial navstivite kino. V opacnom pripade si 1* uberte. ()

ConanVJ

Jednička je hodně vtipná podívaná a ani u dvojky tomu není jinak. Příběh, teď už pětičlenné rodinky papouška Blua, nás zavede z Ria do Amazonie. Zde chce Perla najít další papoušky svého druhu. To se moc v domě vychovanému Bluovi moc nezamlouvá, ale nechá se překecat. S rodinkou vyráží i staří známí přátelé z prvního dílu, ale i jeden padouch, kterého cestou nevědomky potkají....... Pohádka má opět krásnou animaci, ve které je spousta detailů. Další hodně povedenou stránkou je soundtrack, kterej sednul perfektně. Příběh je taky pěknej, bez větších zvratů. Pro mě pěkná animovaná pohádka, které dávám 85% :) ()

FFilipCZ

Když se řekne Rio, tak si vybavím?....No, právě, že nic. A to je hlavním problémem tohohle animáku, kterému dle mého názoru bohatě stačila jednička. Nebyl to vyloženě špatný animák, pár vtipných pasáží to ale nevytáhne víc jak na 2* ()

SaNcHeZ_cz

Rio 2 je křečovitý animák, který kopíruje kde se dá, nicméně zapomíná na to hlavní, bavit celou rodinu. Ti nejmenší možná nepohrdnou, avšak v momentě kdy začnete nad tím co se děje na plátně trochu přemýšlet, zjistíte jaká neskutečná a neoriginální nuda to vlastně je. A hromada barviček a exotických ptáků to vážně nezachrání. [30%] ()

MartinezZ

Megaprůser od Blue Sky. Otravné, nudné, pitomé a natahované pokračování už tak nijak moc zajímavého prvního dílu. Zase premisa "Bude tam víc skopičin, bude víc srandy", do toho přidané děti, naprosto nesmyslní a nelogičtí nepřátelé PÍSNIČKY! Nejdřív to byla JEN hrůza. Pak byla hrůza na to koukat. Pak už byla hrůza to i poslouchat a nakonec to byla hrůza i proklikávat. Nakonec jsem to vzdal. Graficky je to fakt pěkné (to je ta jedna *), zbytek je ale naprostá srágora, nehodna jakékoliv pozornosti. ()

ArsenalEagle

To bylo naprosté utrpení! Opravdu jsem to měl chuť vypnout, za zmínku stojí pouze posledních 30 minut, které taky budu hodnotit, protože bych tomuto krásně animovanému hororu nerad dával 1*. Nevtipné, a na poslední chvíli zachráněné "dobrodružství" ()

gogos

Neinovativní, nepřekvapující a méně vtipný odvar prvního dílu. Po hudební stránce stále skvělé, stále výborná animace s milým dětinským příběhem a sem tam úsměvným vtípkem, která napoprvé fungovala velmi dobře, tak na podruhé již ztrácí na dechu. Druhé Rio je další z řady sequelů, které sice neurazí, zato ničím nepřekvapí a jedno shlédnutí bohatě stačí. I tak se ale stále jedná o solidní zpříjemnění večera. Průměr... 3* ()

kaylin

Na pokračování je to celkem dobré, ale není to žádný zázrak. Hodně mi trvalo, než jsem se do filmu dostal a začal se mi zamlouvat- Několik skutečně dobrých vtípků a postav se tu povedlo a ty udržely film alespoň na té průměrné úrovni. Jsem docela zvědavý, jestli dojde i na třetí díl tohohle eko animáku. ()

blackrain

Je to bláznivé. Je to barevné, modrá tu hraje samozřejmě prim a odehrává se to v džungli. Od druhého dílu jsem nic zvláštního neočekávala. Nudu jsem tím zabila. Děj příběhu není ani nijak zvlášť překvapivý. Dětem se to bude určitě víc líbit, protože to není ani náročné na pozornost. Můj malý synovec byl z těch všech papoušků a barevné džungle unešen. ()

salalala

Zbytečný a absolutně nezáživný animák, který pouze recykluje jedničku a spoléhá na přehnanou barevnost a na fakt, že se pořád něco děje. Bohužel to moc nefunguje, protože tvůrci sice chtějí, aby to byla oddechová podívaná, jenže přicházejí s poměrně velkým množstvím epizodních postaviček, jejichž význam je nulový a ve většině případů jsou otravné. Mravní ponaučení tu moc nefunguje, protože působí hodně násilně dodané a jeho účinek se moc nedostavuje. V podstatě tu kromě vizuální stránky není co chválit, protože všechno už jsme viděli jinde a mnohdy i lépe. Dabing je sice slušný, ale příliš to už nevytrhne, navíc písničky znějí opravdu příšerně a zejména rapové vložky jsou takřka utrpením. Kdyby Rio 2 zůstal jen na videu, moc by se toho nestalo, protože je opravdu jen nezajímavou a místy nudnou rutinou, která nemá co nabídnout a spoléhá opravdu jen na to, že díky názvu na ni přijdou rodiny. 50% ()

Dont

Animáky jsem už viděl lepší i horší, především jsem neviděl první díl Ria, což nevím, jestli je dobře nebo špatně. Dohánět už to asi nebudu, ale Rio 2 má na víc než aktuálních 59 %. Kromě vtipné jedovaté žáby a nezbytného ekologického poselství stojí za zmínku zdařilé obsazení dabérů (Jamie Foxx, Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Leslie Mann). ()

Jigy

Animáky jsou do kopru. Příběh je stokrát ohraný snad už od antiky, humor nemá švih, postavy jsou vlažné. Tohle se vážně může zalíbit jen někomu kdo nedosáhl deseti let a ještě toho moc neviděl. ()

M.i.k.e

po technické stránce opravdu brilantní.Tvůrci si tu podobně jako u jedničky hrají s barvami a prostředí amazonského pralesa využívají velmi dobře.Bohužel dějově je to slabší a ačkoliv ani jednička nebyla zrovna z nejoriginálnějších,tady to platí dvojnásob a od samého začátku je jasné co se bude dít a jedno klišé střídá druhé.Navíc i humoru ubylo a dobré gagy by se dali spočítat na prstech jedné ruky.Suma sumárum,na jedno podívání je druhý Rio ok,nicméně v rámci animáku to není nic víc než průměr...60% ()

Wiikii

Jak už zde pár lidí psalo, některé gagy jsou opravdu povedené, tak povedené, že se i vážně dobře zasmějete, ale jako celek je to slabší průměr. .. Film dost sází na příběh, který se většinu doby může dělit na Kácení lesů těmi špatnými, opětovné rodinné setkání našich modrých opeřenců a pomsta Nigela, jenže vše je seskládané z už známých věcí, které byly použity jinde, což je místy vtipné, ale také trochu nudné .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Aljak

Pekné! Spočiatku som mal obavy, či nebude dvojka až príliš veľký prepad oproti nadpriemernej jednotke, ale napokon to bolo opäť veľmi dobré. Trochu rozpačitý začiatok s cestou do Amazónie, ale potom už to nabralo veľmi príjemnú dejovú líniu okorenenú tým sympatickým dôvtipom rovnako ako v prvom diely. A som rád, že tentokrát to bolo bez toho uslintaného buldoga (hoci pár krát sa tam mihol), no teraz mi pre zmenu išiel na nervy ten tupý mravčiar a ten "dlhovlasý" papagáj, ktorý chcel Blua obrať o jeho milovanú Perlu. Ale inak veľmi fajn, človek si pri tom príjemne oddýchne, dokonca aj zabaví, takže to splnilo očakávania, napriek miernej počiatočnej pochybnosti. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST