Matt Scudder (Liam Neeson) je bývalý newyorský policista a vyléčený alkoholik, který pracuje jako soukromý detektiv bez licence pro ty, kdo z jakýchkoliv důvodů nemůžou jít za policií. Jedním z takových je i drogový dealer Kenny, který si detektiva najme, aby našel ty, kdo mu unesli a brutálně zavraždili ženu. Scudder začne postupně odkrývat stopy vedoucí k únoscům a zjišťuje, že tento zvrácený zločin není jediným a rozhodně ani posledním, který v ulicích New Yorku spáchali. Sérioví vrazi se chystají opět zaútočit a pro Scuddera, stojícího mimo zákon, se tak rozehrává nelítostný boj s časem. (A-Company CZ)

Ukrizku

Hlavní linie good, vedlejší scény se závisláky a s bezdomovcem pro mne zbytečné. Nebo kdyby byl bezdomovec aspoň dospělý..., místo toho mi chyběl podrobnější profil vrahů. ()

mrclTV

Kým bude Liam Neeson hrať policajného majstra telefonovania, dovtedy budem jeho filmy sledovať. Ďalší solídny kúsok do jeho zbierky krimi thrillerov. Ale bohužiaľ opäť nič skutočne výnimočné (i keď sa dá povedať, že sa o to film snažil). Na rozmedzí troch a štyroch, ale viac sa mi hodí nižšie hodnotenie. ()

JosefTomas

Mile rád se vydám proti proudu, neb tento film mi nehorázně sedl. Možná jsem se nechal strhnout nádherným vizuálem nebo atmosférou. Možná jsem potřeboval zase něco drsnějšího a temnějšího, což jsem po právu dostal. Mezi náhrobními kameny je poctivá kriminálka, která Liama Neesona staví do role ostříleného soukromého detektiva Matta, který rozjíždí pozoruhodnou pátračku po únoscích žen, kteří ale unesené neradi vrací živé (a v celku). A to více než poctivou, protože Matt, co se rafinovanosti týče, není zrovna Colombo, nebo Holmes, ale obyčejný chlápek, co sice má za ušima, ale na vše přichází svojí pílí a trpělivostí, nikoliv koloběhem šťastných náhod. Přestřelky jsou surové a realistické a Scott Frank vše drží ve svých režijních a scenáristických mantinelech, aby vše fungovalo. Nevýhoda tohoto filmu tkví převážně ve dvou věcech, první je, že finále už onu rafinovanost obchází a spíše se se štěstím vyřeší samo, další věcí je poměrně zbytečná postava černého chlapce, který je zde spíše do počtu a scény s ním děj zbytečně zdržují. Zbytek ale šlape jak má a Liam si připsal další postavu, za kterou ho budu mít rád. 90% je možná trochu moc, ale jak jsem zmínil na začátku, tak film nehorázně sedl. ()

huzgi

Film má slibně nakročeno, ale svým příslibům nedostojí. Neudrží atmosféru a nešroubuje napětí. Škoda, nevyužitá příležitost. ()

Pete

Procházku rozkvetlým růžovým sadem vylučuje předem už název. Temný styl imituje Finchera, noci jsou krásně deštivé, dva totální pošuci jedou vraždy podle vzorce, porcují unesené obětí do pytlíků od koksu, a jediný, kdo je může zastavit je osamělý vlk Neeson. Ten je tu v nejlepší formě, perfektní mix badass alkoholika a Mirka Dušína, a já mu tuhle polohu naprosto žeru. Škoda, že jinak marní svoje důchodová léta v akčních slátaninách, což naštěstí není tenhle případ. ()

0verseer

Nečakal som veľa, ale Scott Frank ma v tomto prípade príjemne prekvapil.  S Liamom to bola stávka na istotu, ten sa pre tento typ úloh snáď narodil. Napriek niekoľkým scenárovým dieram (ejkejej hlúpym momentom), ktoré ale sprevádzajú dnes už temer každý akčný thriller, je to viac ako obstojná záležitosť. Popravde tak sadistickí psychopati v roli únoscov sa zase len tak nevidia, za to Scottovi odpustím aj toho afroamerického chlapca, ktorého postava sa mi do tak temne ladeného prostredia absolútne nehodila... ()

PlysovyMacko

Drsný bývalý poliš s pocitom viny ide po únoscoch. Atmosféra je tmavá a upršaná, ale príbeh nemá čím prekvapiť. Najlepšou scénou ostáva vysporiadanie sa so zločincami. Aký význam má postava černoška som nepochopila. ()

reno.d

Mno,spousta chvály i spousta výhrad!Nejhorší byla snad ta vztahová vsuvka s tím drzým černým spratkem a na druhou stranu výborná atmosféra a opět vynikající Liam Neeson!Za mě poctivejch 60%. ()

nemer

Spíš podprůměrná detektivka. Omleté téma o aktivitách sadistických psychopatů nezachrání tentokrát ani Liam Neeson. Akci také příliš nečekejte, k tomu účast některých postav je zcela nadbytečná (černošské dítko) Slabé to bylo. Nejpoutavější je bohužel trailer. 2,5 * ()

Blazis34

Na každý film s Liamem Neesonem se těším. Tohoto herce mám rád, hlavně tedy v rolích akčních hrdinů. Musím ale říct, že v tomto filmu neukázal vše, co umí. Mám rád když takováto postava pomocí určitých indícií přijde na věci, zdá se nevypátratelné a dokáže vše odhalit a vyřešit. Zde to měl ale Liam moc jednoduché a neoriginální. Nelíbilo se mi také, jak už od začátku divák věděl, kdo jsou oni vrazi, co mají za auto atd. Trochu to posléze ubírá na napětí. Jinak prostředí špinávého New Yorku moc neznáme, ale k tomuto filmu se docela hodilo. Celkově to pro mě byla taková průměrná akce, které nemůžu dát více než tři hvězdy - 60%. ()

DonBraso

Žádný zázrak,bez Liama bych to nejspíš ani nedodíval.Stále jsem nepochopil postavu TJ,ta byla naprosto zbytečná.Jako kriminálka naprosto pohořela,protože dávkování indicií prostě neexistuje a to se o to snaží,ale ve výsledku je to všem jedno a čeká se jenom,kdy Liam jako soukromý očko na to přijde.Z toho filmu mám stále smíšené pocity,čekal jsem temnou kriminální sondu či thriller,ale pořád jsem dostal jenom nemastný neslaný film,ještě s tím blbým koncem a 12 pravidel,který vyhořeli jako chlast u náhrobku. ()

Joostas

L.Blockovy knížky byly jediné z tohoto žánrového vrhu,které jsem mohl číst i dvakrát.Scudder,praotec všech současných policejních a jiných abusérů,irská komunitka v NY,dacani na hraně ůnosnosti a literární styl dokazující,že království tohoto psaní je a bude zejména rozděleno Iry a Američany. Jako biák nadprůměr-výtečně pochopené. Nebylo tolik času dát tomu koření True Detective. ()

gefr

Liam Neeson chytil slinu a teď už bude zřejmě pořád hrát jen drsného ex policajta, kterého jen tak nikdo nezastaví. Film se hodně snaží přiblížit hitovkám let minulých a místo akce sází na temnou atmosféru. Dvojice záporáků není nic moc a Liam předvádí stále stejné výrazy co okoukal od Chucka Norrise. Co se ostatních hereckých výkonů týče, nejvíc se mi líbil Dan Stevens v roli pomstychtivého dealera a černocha-vegetariána spolu s bratrem-feťákem bych klidně vyškrtnul. 96 hodin zkrátka Liama nakoplo a tohle je přesně film, který se snaží ten styl napodobit, bohužel nezdařilo se. ()

Facerr

Vzhledem k hodnocení a Liamovi jsem čekal větší pecku, ale to se nekonalo. Místo ostřílenýho ranaře, kterej rozdává údery na všechny strany, se tady potkáte se dřevem, který maximálně dokáže zakopnout o mrtvolu a jen tak tak si z toho nenarazit kostrč. Mezi náhrobními kameny se profiluje spíš jako temná podívaná, což bych bral. Jenže i toho temna je tady jaksi málo a tak nakonec můžete zjistit, že to je story hodná maximálně jedné z epizod klasického krimiseriálu. ()

Cannonball

Musi to byt dobra knizka ked toto povrchne spracovanie postav zahrate podpriemernymi hercami sa dalo bezproblemov dopozerat. Nebyt Neesona, Olafura a dobreho pribehu tak je vhodneto 40% a malo by sa to vysielat na Dajto v rovnakom case ako Americky Ninja. Dopadlo to o sice lepsie ako Along Came a Spider ale pachut z premrhanej prilezitosti sfilmovat dobru kriminalku zostava. 60% ()

davistercz

Akční? To už zas trochu přehání. Akční to nebylo vůbec, ale film nezklamal. Udržovla si stejné tempo, které nenudilo ale zase nefascinovalo něčím obvyklým. Ke konci tempo rychlí a samotný konec a zejména rozhovor mezi Neesonem a Harbour byl opravdu špička celého filmu. Začátek velmi slibný a zejména SPOILER( když našel svoji ženu rozkrájenou v balíčcích, tak to pro mě byl docela šok). ()

DaliborekD

Staromódní detektivka (nemyšleno hanlivě), která se zaměřuje na postavy a postupné odkrývání děje. Liam hraje klasicky ztroskotaného, cynického detektiva, ne nepodobného postavám od Chandlera nebo McBaina, který se dějem prokousává svou zarputilostí a zkušenostmi, ne intelektem nebo jakýmikoliv nadsazenými schopnostmi. Akční scény se prakticky nedějí, nečekejte další Taken. Všechno se sune pomalu, atmosféra houstne a smička kolem všech zúčastněných se utahuje. Největší problém tak tkví v tom, že děj není ani originální, ani originálně zpracován. Spousta seriálů, například Wallander, který má podobný přístup, na to šli podobně, ale se zajímavějším výsledkem. ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele