Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (Cinemart)

Maniik88

Skôr pre menšie deti. Bolo to totiž hodne primitívne a tvorcovia stavili na blbosť a roztomilosť ufónov. Zaujal dabing od Sheldona a Rihanny a sem tam zábavné scénky. Deti sa zabavia, dospelí pousmejú. ()

megan017

Byly ty vypalovačky od Rihanny opravdu nutné? Její hudba se tam vůbec nehodila, jen mi to kazilo požitek z filmu. Ale jinak dobrý. ()

Filiman

Nádherný animovaný film. Jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu viděl. A jeden z nejlepších animovaných, který jsem KDY viděl. Nevěděl jsem, co od toho přesně čekat. Věděl jsem jen to, že tam hraje Jim Parsons a jako velký fanoušek Teorie jsem se na to chtěl podívat už jen kvůli němu v hlavní roli. Neměl jsem ani tušení, že to bude tak super. Bylo to vtipný, bylo to svižný, mělo to moc hezký příběh a chtěl bych hlavně vypíchnout hudbu, protože ta tam ten film perfektně podbarvovala. Ať už v akčnějších scénách a nebo v těch smutných. Jelikož nechci nic spoilovat, tak jen řeknu to, že u konce filmu, když se stala jedna taková dost smutná věc za doprovodu ještě smutnější hudby, tak jsem jen zíral s otevřenou pusou. Tohle je prostě jeden z mála filmů na který jsem měl chuť se klidně hned podívat znovu. A stoprocentně doporučuji v originálním znění! Tohle si zaslouží pět a půl hvězdy! ()

dkas

Celkem milé, ty obludy jsou vtipně animované, pro děti je to taková oddychovka. A pro rodiče vlastně taky ;-) ()

MAAUZ

Další příjemný a nenáročný animák. Chvilku mi trvalo, než jsem podle hlasu poznal Sheldona Coopera, kterej daboval takovýho mimozemskýho troubu a otravu. Během hodiny a půl se z něj ale vyklube dobrák a je vidět, že vše co říká nebo dělá, myslí pouze dobře. Účel celýho filmu bylo sdělit, že DOMA JE DOMA. Rád jsem si poslechl Rihannu. Hudebně se mi totiž Home moc líbil. Jedná se o velmi pestré, originální a barevné dílo ze studia Dreamworks. ()

Zombiepod

Nádherná, zábavná a zároveň dojímavá rozprávka s ohromne opozeraným scenárom. Home je však jeden z najvýraznejších animákov o obrovskej sile rodiny a priateľstva, kde je v 90-tich minútach vyjadrených toľko pocitov, až by som tvrdil, že viac si ju užijú dospelí, ako deti. ()

himor

Krásny animák pre deti a dorast. Technicky zvládnuté opäť na vysokej úrovni, príbeh pre deti super, pre starších slabý. Ale ja som sa bavil, boli aj nudné sekvencie, aj akčné, aj smutné, aj veselé. Myslím že to malo všetko čo má mať animák. Pocit z filmu záleží na jednotlivcovi, ja dávam aj do 85%. ()

TommyDiamond

Naprosto jednoznačně u mě vyhrál Bůvský kapitán se svým kušátstvím. Dalo by se říct, že bůvský humor vlastně porazil celý zbytek filmu. Konečně doma nabízí pouze ohraný příběh, který je v některých okamžicích neuvěřitelně infantilní. Otravné jsou i Rihaniny písně, kterých se zbytečně moc a v daných okamžitých mi přišli zbytečné až trapné..... Celkově to za tento animák budou tři hvězdy.... ()

nenet

"Turn your face towards the sun, let the shadows fall behind you..." Kousek textu ze soundtrackové písně od Rihanny říká o tomhle bláznivém, srdečném sci-fi animáku skoro vše :). ()

Uesbe

V detstve nás kŕmili blbými rozprávkami...a teraz sú to roztomilé animácie s naozaj poučným príbehom. Nuž, Buvovia nie sú chobotnice z 2.poschodia........ ()

vipeerr

Zase po dlouhé době skvělá pohádka, moc mě bavila i když si na novodobé pohádky moc nepotrpím. Hlavní postavičky skvěle přizpůsobené dabérům. J. Parsons tomu dal úplně jiný nádech (chtě nechtě jsem místo "Oh" viděl pořád Sheldona) hehe. Hlasy prostě skvěle sedící postavičkám až teda na kamaráda "Oh" dabovaného Mattem Jonesem který má hlas, vychlastaného feťáka z bronxu. Neustále jsem si ho v pozadí představoval jako tu smažku kterou hrál v Breaking Bad. Ale malá vada na kráse. Za mě 80% :) ()

adamix

No mňa to moc bavilo. Taký uletený animák. Hudba ujde a takisto aj animácia. Čakal som, že to bude blbosť, ako Útek z planéty Zem, ale nestalo. Dream Works ma svojou novou rozprávkou moc prekvapilo. ()

BardDeLune

Nějak se mi do toho vůbec nechtělo a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Home je úderný a do děje, který je prostý a nese jednu jasnou zprávu, ostatně jako všechny animované a jiné filmy, tedy důležitost lásky a rodiny a tak dále. Film má však podle mne zcela ideální stopáž a díky tomu se člověk opravdu dobře baví. Milé, jen ten soundtrack mi úplně neseděl v některých momentech a přišlo mi to takové rihannově nucené. Score jsem zatím pořádně neslyšela. 80% ()