Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (CinemArt)

Dm1tr1j odpad!

oči sa fakt už nedali jebnuť ďalej od seba...zase bol niekto ľajdák lenivý americký. Už dávno som neposlal dopiče takuto podobnu kokotinu za prvých 5 minut nepozerania... ()

Hpatrik

Hezký animák, roztomilé a milé postavičky, příběh sice slabší, ale spolehlivě pobaví i dospělého. Jinak té Rihhany tam je až nepříjemně moc. ()

Torgal

Toto zas bol film. Deckám možno stačí keď je na obrazovke pestrá paleta otravných potvor a znie k tomu otravná hudba, pričom na veciach ako je príbeh či humor veľmi nezáleží. Aj tak si neviem vysvetliť tunajšie hodnotenie tohto filmu - však to bolo totálne infantilné, zmysel nedávajúce čosi. Pre dospelého človeka toxický zážitok. 3+/10 ()

chrispe

Těžký průměr ve kterém mi byla nejsympatičtější kočka. Vůbec mě to nechytlo, hlavní hrdinka mi přišla strašně hrubá (nevím proč mě to popichovalo) a mimozemšťan až moc blbej. Dcera občas koukala, většinu času si spíš hrála - takže u ní žádná velká sláva. ()

Psichi

Po zhlednutí traileru, jsem čekal podstatně víc, ale i přesto jsem se několikrát zasmál a vyloženě jsem se nenudil. Je to ovšem jeden z mnoha animáků co zítra zapomenu a zapadne mezi mnoho dalších, co děti dovedou na 90 minut zabavit a rodiče si vyloženě nechtějí vyrvat vlasy z hlavy. Celkově mi přijde příjemně barevný a pro děti celkem vtipný i tou hloupou mluvou... Pokud nejste fandové animovaných šaškáren zajděte radši na něco jinčího, za mě tak 60%.... ()

zberatel

Ani som to 3D skoro nepostrehol :) Knihu som necital, ale keby tvorcovia netlacili tak moc na pilu, dam fullovicu, kazdopadne mile a plne skvelych napadov a hratok zo slovami. A urcite si to pozriem znovu, uz len kvoli obsadeniu, takze original z titulkami tes sa :) ()

MilesTeg

Docela povedený film pro předpubertální děti, ale i já jsem se příjemně pobavil. Trochu mě rušily ty děti v kině a někdy bych si rád poslechl originál Oua, ale za "capslock" tomu musím strhnout bolestné za příliš hlasitý smích a tudíž poškozené hlasivky :-) Sem tam hluché místo, občas nelogické, ale docela zábavné. ()

West

Home je se vším všudy lehce nadprůměrný animák, který extra nepřekvapí nijak zvlášť originálním scénářem, ale dokáže být zábavný. A přesto že je spíš zaměřený na ty mladší, dobře se na něj dívá, hlavně kvůli bláznivému marťanovi, kterého si oblíbíte. Oproti nadhodnocené Velké Šestce , která na mě udělala velký dojem v traileru, ale naprosto mě unudila, je tento rozhodně o dost lepší. Jedinou nevýhodou je ta komerční hudba pro náctileté, kterou já moc nemusím.. 70% ()

E lan

Chvilkama možná i na ***, ale bohužel hodnocení nepomáhá divná animace, slabší příběh a přeci jen po skrovnu humoru. Na druhé straně je pak dobrá hudba a vlastně na konec docela příjemné rozuzlení. Celkově ale trošku podprůměr. ()

Rudyamon

Absolutně kouzelný animáč, to bez debat. Předně samotnou animací, krásné postavy lidí i mimozemšťanů. Pak docela poutavým dějem, takovým docela dětským (je to přece nakonec pohádka, no ne?), který ale zároveň má co říct i dospělému diváku. No a nakonec tím, co já na filmech oceňuji mnohdy nejvíc, a to vtipem. On ten vtip už začíná, a vede nás průběhem celého filmu, u slovníku mimozemšťanů. Tolik kouzelně popletených slov pohromadě, to se jen tak neslyší - „Buvové nedělají krady a únosy, dělají svobodu a přátelé! “ - „K čertu s tvojí špičkovou vysokostí! “ - „Proto byl nevrlý, iracionální a fyzikálně násilný. “. Nebo třeba takové určení směru v Galaxii, to mě dostalo: „U velkého vozu jeďte doprava, třetí planeta od slunce... “ Dalo by se citovat ještě hodně dlouho, ale lepší je to slyšet na vlastní uši, tak do toho! Za sebe pohádku hodnotím jednoznačně na skvělé 4 hvězdičky - 90% a malé poučení k tomu: „Mysluji si, že párty je mnohem zábavnější, když přijdou i hosté. Pokud to teda budou Buvové... “ :-) ()

haWranka

(spoilery) Bylo pro mě fakt hodně těžké rozhodnout se, jak hodnotit. Na jedné straně je tu výborná práce výtvarníků (vlasy Tip jsou prostě perfektní) a několik neskutečně originálních nápadů, na druhé straně dost předvídatelná pointa a až nechutně citově vyděračské scény. Jsou ale dvě věci, které mi vadily při sledování nejvíc. Tou první byly skoky v "náladách" - v jednu chvíli člověk kouká na infantilní taneček pro školkové děti a najednou je tu zpomalený záběr na plačící hrdinku běžící vstříc své mamince. Tou druhou byl naprosto příšerný soundtrack. Hudba Rihanny se asi stylově hodí k pubertální černošce, ale vůbec ne ke spoustě scén ve filmu. Po nějaké době už mě zpěvaččin hlas přiměl přemýšlet o tom, že zbytek dokoukám bez zvuku. Je to škoda, podle mě naprosto nevyužitý potenciál, který skvělá grafika a několik vtipných momentů nezachrání. ()

ZnalecH

Zpočátku jsem byl velice nepřístupný a chtěl jsem tomu dát odpad. Ale kvůli ostatním, co na film koukali, jsem to vydržel až do konce a to už jsem tak špatnou náladu neměl. Bohužel jsem neměl ani požitek z kvalitního filmu, ale odpad jsem se rozhodl nedat kvůli dvěma aspektům. Prvním je to, že primární skupina jsou děti a druhým příjemná hudba, která dokázala potěšit i mě. Sice bych film dospělým nedoporučil, ale pokud se na to budete dívat s dětmi, tak to vydržíte a ony si to pravděpodobně užijí. ()

Likan7

Z krátkometrážního kraťasu jsem byl nadšenej ale z celovečeráku jsem zklamanej. Absolutně nezajímá věc pro děti malého stupně základky. Pro dospěláky vehementní nuda. Zábava nikde, všude jen poselství o rodině, víře a přátelství. Hmmm. ()

balcazar

Rozprávka, ktorej chýba jedinečnosť. Bolo to dobré, pohodové, aj vtipné, takéto postavičky ste v iných animákoch nevideli, a predsa máte pocit, že takýchto rozprávok je tam vonku veľa. Z mačky mohla byť super funny postavička, bola však zbytočne nudná. ()

Denila

★★★ + ★/2, přikláním se ke 4 ★. Za slzy v jedné pro mě citlivé scéně a za skvělý soundtrack, který teď poslouchám ♥. Kino Cinemacity Ostrava│26/4/2015│2D ()

Kinpr

Nebýt tam ústřední postavou absolutně protivná, naprosto nepříjemná a příšerná potvora (a nemyslím tu mimozemskou), dal bych 4. Ale už dlouho mě nikdo tolik nerozčiloval jako tahle děsná holka a její pouť k mamince. Zbytek ucházející a standardní, občas i vtipné, příšerky fajn. ()

RAFT

Vcelku milá a zábavná pohádka ,nicméně dreamworks v animákách je u mě č.2 ,je sice pravda ,že má docela dobré ,ale nejlepší má pixar .Uvidíme co předvedou příště.Tohle je ,tak pro děti do 7 let cca.Pár scén na zasmátí se někde tu a tam ,určitě najde.Nějací mimozenští kdoví co bubové nebo jak se těmto praštěným postavičkám měnící ruzné druhy barev říká,ještě se tak poblejt a to by bylo trochu zábavy.Studio by mělo nejlíp vytasit své starší pokračování animáků typu kung -fu panda a kdoví čeho.Soundtrack dobrej.Za mě 60% ()

FunnyXis

Celkově hodnocení souhlasí, těch 75%, nicméně já se opravdu bavil. Krásná oddechovka, která místy vykouzlí usměv. Ze začátku sem byl trochu skeptický, že to bude až moc zaměřené na děti, ale nakonec sem byl rád, že sem si tento film pustil. Navíc, když hlavní postavu dabuje Jim Parson, tak je jasné, že to bude kvalitka. Za mě 9,7/10 chilli 5* ()