Stoupenci zla

• USA The Following (více)
Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller
USA, (2013–2015), 33 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett (více)

Série(3) / Epizody(45)

Pověstný sériový vrah Joe Carroll (James Purefoy) unikne z cely smrti a znovu se pustí do zabíjení. FBI osloví bývalého agenta Ryana Hardyho (držitel Zlatého globu® Kevin Bacon), který Carrolla před devíti lety zadržel. Zjizvený veterán ve spolupráci se zvláštní agentkou Debrou Parker a ostrým hochem Mikem Westonem zjistí, že Carroll vybudoval dokonalou síť svých oddaných stoupenců. Ti se mohou objevit kdykoli kdekoli a uskutečnit plány svého ďábelského vůdce. Zatímco Carroll pomalu utahuje smyčku kolem Hardyho bývalé ženy, syna a dokonce i agenta samého, Hardy se snaží ochránit nevinné, odolat své Nemesis a rozbít chorobný kult sériového vraha. První série hrůzostrašného seriálu Kevina Williamsona (Vřískot, Upíří deníky) přináší 15 fascinujících epizod – nikdy je nesledujte o samotě!
(Magic Box)

stephano

Pilot hodně průměr. Je to předvídatelné až běda, ale je fakt že to má poměrně dobře nastříháno. Utíká bez zbytečností poměrně dost děje. Bohužel ne moc záživného děje. Klasická kriminálka se záporákem, kterej se na to nehodí a Kevinem Slaninou, kterej hrát neumí. ()

yaqwsx

Po prvním dílu tohoto seriálu jsme byl nadšen. Něco takového mi tu chybělo - chytlavý námět, klasický přechytralý záporák a slušivý vizuální kabátek. V prvních dílech perfektně fungovala atmosféra, napětí se dalo krájet. Nyní mám však pocit, že to už není co to bývalo - stále nadprůměrný seriál, ale především scénáristé se začínají trochu zamotávat. Proto jsem nakonec z plánovaných 5 hvězdiček dal jenom 5. ()

Mara12

Skutečně dobrá kriminálka, má zajímavý námět, odpovídající atmosféru a charismatické herce. Tak kde je problém? Jde o to, že postavy (převážně policisté, včetně Hardyho, kterého nikdo z těch narušených sektářů nechce skutečně zabít, což je občas docela zklamání) se chovají ehm docela zvláštně (tzn. vytrvale odmítají používat mozek), a když si během jednoho dílu už po třetí říkáte, to snad proboha nemůže být možný, tak blbí snad nemůžou být ani skuteční policajti, pak pro vás jako diváka, který samozřejmě fandí klaďasům,nastává docela velké rozčarování. ()

jafuska

Po pár dílech mohu napsat, že tento seriál je sice zajímavý dějově, ale obávám se, se že po dalších dílech tohoto seriálu už sledovanost půjde dolů, protože takovýchto podobných námětů je hodně, hledání masových vrahů, kteří unikají spravedlnosti, je sice zajimavý, ale pokud režisér neobsadí zajímavé a kvalitní herce, celý děj může hodně utrpět, a obávám se, že tady nebude výjimka, což je velká škoda, rozhodně nějaký ten potenciál tento seriál určitě má ()

vinc_vega

Zo začiatku sa javiaca veľmi príťažlivá kriminálka. Zaujímavý výber hercov pre hlavné postavy. No po čase si uvedomíte, že sa na to dívate len kvôli Kevinovi. Seriál je prepchatý kopou nelogických situácií, hlúpeho správania sa postáv a vôbec, ono to nedáva v podstate žiadny zmysel! Ale... dobre sa na to pozerá. Hoci mám taký pocit, že je to seriál pre ľudí, ktorí rozhodne neobľubujú, či nemajú vo zvyku pracovať hlavou. Kvôli všetkým zaslepeným a nemajúcim kúska súdnosti znižujem na dve. Dodatok: Seriál postupne presiahol úroveň Homeland bullshitu. Perlička: Jeden z vymletých followerov príde do väzenia za Joeom a prizná sa mu k vražde dvoch dievčat. Policajná stráž meter od neho. A nič, v pokoji sa rozídu. Takýto kvalitný je ten seriál. ()

A_san

Po šestém dílu začínám být značně iritovaná tímhle nesmysloseriálem. Že kult tupých ovcí není? Samozřejmě, že ano! Ale tímhle způsobem a takhle? Takhle řídit tupé ovce? Oh, bitch please. A v takovém měřítku? To chce kurva hodně inteligentních a značně cílevědomých lidí a ne těchto uplakaných lůzrů, kteří ještě cílené chodí pro rady na narovnání jejich utrápené dušičky k sériovému vrahovi. No tak to je fakt už přetažené. Moc ingrediencí v jedné omáčce, které začínají spíše vadit než ladit. Snaha o Charlese Mansona, jen tu chybí takový detail, protože Manson svoje ovečky vymýval trochu delší dobu a i za pomoci jiných metod než sezením za katrem, úsměvem a pěkným přízvukem. Ale zvědavost mi nedá dívat se dál, i když mi to už začná zvedat značně tlak :D Třetí série: tak musím říct, že se pro mě série konečně vyhoupla na dobrou úroveň, kdy z policistů konečně nedělají neschopné debily a kdy je to zábava sledovat, jak se tam všichni nahání. Doufám, že to v tomhle duchu zůstane!:) ()

Esdälon

Po první sérii dva. Zabíjení je super, ale děje se jaksi zbytečně, nemá to žádnou logickou návaznost, furt někdo skoro umírá, FBI agenti padají jak hrušky (to jako fakt ty teenage děcka sestřelej agenta? Ale no tak! Pořád někdo někoho zrazuje, a dohromady nikdo nemá žádný motiv. Scénáristicky totálně v prdeli. Ale Kevin je borec a James taky (až na ten závěr, tam melou takový hovna, že jsem si trhal vlasy). Uvidíme jestli se to v druhé sérii zvedne aspoň na zásun dovnitř a ven, anebo to skončí debaklem, prohlásím nuda a nechám jí tam nahou ležet. ()

BardDeLune

Tento seriál je pro mne krásným příkladem tvorby, která jednoduše měla skončit první řadou. Psychologické profily se postupem času rozpadají a tím se pochopitelně rozlévá i omáčka, která je čímdál méně snesitelná. Počátek seriálu a jakési upozornění, jak jednoduché je zlátat jinak perfektní ale pocitově slabou mysl byl dle mého stejně vynikající jako některé herecké výkony. ()

mirkath1

Nechám si dát asi kardiostimulátor a jak vidno pak lze překonat naprosto vše :) No rozhodně druhá série je o třídu lepší :) ()

J0man

Pôvodne som dal 4*, ale po tretej sérii mením na 3*, lebo tvorcovia si spravili z divákov prdel, toľko logických chýb a nezmyslov nenájde človek ani v priemernej argentínskej telenovele. 1. séria 80%, 2. séria 70%, 3. séria 45% = 65% ()

Mamlas odpad!

Zvládl jsem skoro celý 1. díl první série. Hodně jsem přeskakoval, protože to byla nuda. Pak ještě kousek 2. dílu. Stejná blbost, vypnuto. Pak jsem šel hned na poslední 15. díl. Stejná blbost, dopřeskakováno rychle do konce, vypnuto. Normálně se taková šlichta vejde do 1 dílu podprůměrného seriálu o délce tak 40 minut. Tady na to spotřebovali dílů 15. Nechápu vůbec. Nezajímavé, užvatlané, extrémně protahované, nudné, hloupé a protivné. (2%) ()

Bouřka

Po prvních třech dílech jsem velmi mile překvapená a hlavně napnutá na další díly. Pilot je hodně chytlavý, obsazení skvělé. Vypadá to na seriálové překvapení roku 2013. První série luxus a druhá série drží krok. Joe Carrol je hodně charismatickej parchant :-) ()

Aeres

Pustil jsem si pilot spíše z povinnosti, na co že to letos Amíci budou zase koukat... a tak nějak v průběhu zhruba 15ti minut se z děje stala závislost... samozřejmě s abstinenčními příznaky... protože díly jsou premiérové, a samozřejmě je k dispozici jeden díl za týden. OK, super! Posledně jsem něco takového prožíval u první řady 24 hodin. Nicméně mám po třech dílech trochu obavy, že potenciál seriálu bude poměrně rychle instantně vyčerpán. A to by musel přijít setsakramentsky promyšlený tah, aby druhá série nepůsobila křečovitě. ()

walmezak

První díl jsem doslova zlhtnul. Řikal jsem si "tak toto bude parádní serial!" Ovšem díl od dílu moje nadšení klesalo. Došlo to až tak, že uprostřed 6. dílo jsem to musel vypnout. Nebo opravdu větší hovadinu jsem snad neviděl! Výsměch všech amerických policajtů! Naprosto nerálné! Krom prvních dílu..totální odpad! Aspoň za ten dávám ** ,ale i to je podle mne až moc! ()

maniacxl

Tomu říkám seriál se vším všudy!Kevin Bacon skvělej a James Purefoy exelentní padouch!!První sérii jsem zfoukl za dvě noci.Ano až tak mně to vcuclo.Výbornej akční seriálovej nářez.85%. ()

gotham

Musím říct, že tenhle seriál se mi totálně vryl pod kůži. Kdyby si nějací demonstranti stěžovali, že filmová tvorba podporuje násilí a terorismus, pak asi právě Stoupenci by měli být první na ráně. Chvílemi jsem z některých scén měl opravdu husí kůži, bylo mi až nevolno, což se mi zas tak často nestává. Rozhodně bych ale netvrdil, že se to nemůže stát, protože mezi námi jsou jedinci, kteří se můžou nechat totálně ovlivnit a klidně položí život a zabijí nevinné, pokud jsou přesvědčeni, že to je oběť za ,,správnou" věc. A že to jiným lidem přijde nelogické, to už je vedlejší. No a ten konec, pekelný. Také se mi líbí ta nepředvídatelnost, člověk nikdy neví, co se stane, umřít může v podstatě jakákoliv postava vyjma Bacona. Nicméně úplně great to není, nějaký trhliny to má, tak si ponechám rezervu na zlepšení, protože k tomuhle seriálu se ještě určitě vrátím. 80% ()

davistercz

72%? To si snad ze mě děláte srandu. Tenhle seriál není možná ten nejlepší, ale rozhodně má co dát. Už pilotní díl byla velká řežba, kterou jsem opravdu nečekal, zatočilo to se mnou.. a dost pořádně, to se mi ještě nikdy u pilot. dílu nestalo. Seriál se od ostatních liší tím, že tohle je nový "žánr" zabíjení.Dobře propracovaný děj a psychologie mezi postavami? Neuvěřitelná. Výběr herců je skvělý, hlavně hl. záporáka celé téhle show. Občas se tu objeví pár slabých stránek, ale ty časem přeskočíte. Tenhle seriál funguje na jeden princip: Dokoukáte jeden díl a ten díl vás tak zaujal, nebo spíš ten konec a budete se chtít kouknout na další a prostě to nemůžete vydržet.V tom ocenuji tu kvalitu. Jediné co snad seriálu schází je ta akčnost a velkolepá dramatičnost,která opravdu chybí a je to znát. Ale jak už jsem uvedl, pilotní díl vás uchvátí jak se jen dá. První série se mi líbila, ale ke konci už to padalo dolů. 85%. Uvidíme co přinese druhá série. ()

Honzulik

Stoupenci zla (Following, The) - Tak tento seriál (první serie natočená v roce 2013, druhá se točí letos) se tvůrcům povedl. Dobrá réžie Marcose Siega a Nicole Kassell, dobrý a gradující scénář, dobré herecké výkony, Kevina Bacona (agent FBI Rayon Hardy) a hlavně "záporáka" Jamese Purefoyho, (charizmatický psychopat Joe Carroll). Seriál diváka určitě vtáhne, nenechá v klidu a také přinutí k přemýšlení jestli podobná maniácká sekta může ve skutečnosti existovat. 1 serie opravdu stupňuje napětí na nejvyšší míru, počet vražd stále stoupá a Ryan Hardy chvílemi ztrací naději...Jak asi vše nakonec dopadne? Seriál doporučuji a uděluji 4*. ()

LadyBirdx

Psycho kriminálka jak má být!! Herci skvělí, hudba ještě lepší.. Za týden zhltnuté obě série, i když ta druhá už byla trochu slabší, ale i tak se nedalo odtrhnout od obrazovky.. ()