pmusic

"Ein Kilo Kartoffel und... und.. und Muskatnuss!" Tak pri tehle scene se vzdycky valim smichy, navic kdyz vidim Louise s tim hitlerovskym knirkem. Tenhle pan to zkratka umel a ja mu za tuhle neotrelou temer uz klasiku pridavam 4*. ()

anyonecek

Spolu s filmem křidýlko nebo stehýnko je tohle nejpovedenější filmová role známého komika Funese. Tuhle komedii jednoduše miluji a nedokážu si jí okoukat, pořád mě to rozesmívá i když se na ní dívám po 10. nebo po 20. Ta scénka s receptem pro Her Mullera, ta je prostě legendární. ()

subic

Po Fantomasovkách a Jeden hot a druhý čehý moje asi další nejoblíbenější Funesovka. Zajímavý scénář, zajímavá hudba, zajímavá automobilová zimní honička. 85% ()

Pitryx

Mně osobně se zdá, že po zmizení presidenta to nějak ztratilo šťávu, přišlo mi to tak trochu na jedno brdo a hlavně s tím autem trošku zbytečně zdlouhavé. Ale jinak se kdykoli na tento snímeček rád podívám. ()

ostravak30

Grand restaurant pana Septima je podle mě slabší z Funèsových komedií. Hlavně druhá polovina zabila výbornou první půlku, která komedii zachránila. Od zmizení prezidenta ale následuje slabý počet skečů a humorných situací výměnou za pronásledování. Na druhé straně Louis de Funès točil o roky dřív Četníky a Fantomase. Následující rok pak uved například Tonoucí se stébla chytá - výborná komedie nebo fantastický Oskar. Tahle komedie, jak už jsem zmínil, vychází z výborné první poloviny, kdy Septim griluje zaměstnance a navíc na sebe navléká kostým, aby si je prověřil. Nejlepší výstup je pak tanec s nádobím. ()

Marg

*** Ta minerálka musí být pi-pi-pi-pi, ne pa-pa-pa-pa. *** Spoustu skvělých scénech drží pohromadě ucházející scénář, ale největší devizou filmu je, jak je u funesovek zvykem, opět hlavně Louis De Funes. ()

smrtubohem

Jedna z trošičku slabších komedií De Funese, přesto jsem se i u ní dosti pobavil. Zajímavý, jak se mezi číšnictvem objevila většina herců z posledních dílů četníků :) ()

mr.bredok

Louis de Funès v plné formě. V tomto roce natočil tři filmy s třemi různými režiséry (Grand restaurant pana Septima, Velký flám a Fantomas kontra Scotland Yard) aniž by z něj byla únava. Grand restaurant pana Septima přináší skvělou zábavu, která sice nezanechá hluboký umělecký zážitek, ale neurazí. ()

Bobofon

Celkově spíše průměrné, ve druhé půlce možná ještě horší, ale dvě scény patří do zlatého fondu filmového smíchu: neuvěřitelná Mistrova parodie Hitlera a kozácký tanec sboru číšníků s talíři. ()

Spielbergo

První polovina filmu odehrávající se v restauraci je na 5*, po únosu prezidenta jako by film dotáčel někdo jiný. Nicméně pořád jsou to dobré čtyři hvězdy. "UND MUSKATNUS, HERR MÜLLER!!!" Jednoduše geniální... ()

moviepill

Kým sa dej drží v reštaurácii, je to za 5*. Akonáhle ale opustíme interiéry a vydáme sa na bláznivú naháňačku, stráca to čaro. Navyše tá zápletka s gangsterami mi pripadá nedotiahnutá. V podstate tak 3 a pol *. ()

Veres

Podle mě role přímo pro Louise de Funése. Scény z tohoto filmu si každý vryje do paměti. První část je dějově o trochu více zajímavější než ta druhá, ale nakonec se navzájem vyvažují. Celý film provází skvělý scénář, postavy a úžasní herci, jako jsou Pierre Tornade (jeden z mých oblíbených - to kvůli Sedmé rotě) nebo Paul Préboist. Prostě dokonalý film se vším všudy. "Dnes večer třikrát opíšete menu!" ()